Forum PCLab.pl: Chomik box na ubuntu, a pobieranie - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Chomik box na ubuntu, a pobieranie Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Hosterek Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 11 Listopad 2012 - 16:09

Posiadam ubuntu 12.04 i testową wersję chomika dla linuxa. Program działa w połowie dobrze, bez żadnego problemu mogę wgrywać pliki na swoje konto. Problem pojawia się, gdy chcę coś pobrać za jego pomocą. Otóż przeglądarka (firefox 16.0.2, ale sprawdzałem też na chrome - to samo) nie wie, że chomikbox jest włączony. W ustawieniach programu, w zakładce pobieranie jest 'integracja z przeglądarkami'. Do zaznaczenia mam firefoxa, chrome, safari i operę. Po wybraniu którejkolwiek opcji i zapisaniu stawień, pojawia się okno (w którym mogę wybrać jakiś katalog) o tytule 'zlokalizuj katalog instalacyjny przeglądarki'. Jeśli anuluję to lub wybiorę jakikolwiek folder, program się zamyka z pyta mnie, czy ma wysłać informacje o błędach.
Tu pojawia się moje pytanie do was: gdzie są pliki instalacyjne firefoxa i chrome'a lub jak mogę to pominąć i pobierać pliki z chomikuj przy użyciu chomikboxa? Google niestety nie potrafi mi pomóc.

#2 Użytkownik jest niedostępny   wesolyzbigniew Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 11 Listopad 2012 - 16:20

Sprawdź czy nie masz FF zainstalowanego w /usr/lib/firefox. Jeśli tak, to może wskaż ten folder (jeśli nie będzie pasował to pokombinuj z podfolderami).

#3 Użytkownik jest niedostępny   BlackBishop Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Listopad 2012 - 16:21

a tego próbowałeś?

klik

#4 Użytkownik jest niedostępny   Hosterek Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 11 Listopad 2012 - 17:39

Zobacz postwesolyzbigniew, o 11 Listopad 2012 - 16:20, napisał(a):

Sprawdź czy nie masz FF zainstalowanego w /usr/lib/firefox. Jeśli tak, to może wskaż ten folder (jeśli nie będzie pasował to pokombinuj z podfolderami).

Brak efektów, z podfolderami to samo.

Zobacz postBlackBishop, o 11 Listopad 2012 - 16:21, napisał(a):

a tego próbowałeś?klik

Nie próbowałem, bo nie pojawia mi się okno wyboru aplikacji po naciśnięciu na 'pobierz folder'. Gdy mam odznaczoną opcję, by za każdym razem pobierał przez chomikboxa, pojawia się komunikat z propozycją zainstalowania programu (pomimo iż jest włączony). Gdy ją zaznaczę, to w ogóle nie reaguje (na chwilę pojawia się chomikowy przycisk 'ładowanie' i to tyle), natomiast przy próbie pobrania pojedynczego pliku przez program, pojawia się informacja, że rozpoczyna się pobieranie przez chomik boxa, a w rzeczywistości nic się nie dzieje.

Jeszcze jakieś pomysły?

Strona 1 z 1