Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hosterek

Chomik box na ubuntu, a pobieranie

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam ubuntu 12.04 i testową wersję chomika dla linuxa. Program działa w połowie dobrze, bez żadnego problemu mogę wgrywać pliki na swoje konto. Problem pojawia się, gdy chcę coś pobrać za jego pomocą. Otóż przeglądarka (firefox 16.0.2, ale sprawdzałem też na chrome - to samo) nie wie, że chomikbox jest włączony. W ustawieniach programu, w zakładce pobieranie jest 'integracja z przeglądarkami'. Do zaznaczenia mam firefoxa, chrome, safari i operę. Po wybraniu którejkolwiek opcji i zapisaniu stawień, pojawia się okno (w którym mogę wybrać jakiś katalog) o tytule 'zlokalizuj katalog instalacyjny przeglądarki'. Jeśli anuluję to lub wybiorę jakikolwiek folder, program się zamyka z pyta mnie, czy ma wysłać informacje o błędach.

Tu pojawia się moje pytanie do was: gdzie są pliki instalacyjne firefoxa i chrome'a lub jak mogę to pominąć i pobierać pliki z chomikuj przy użyciu chomikboxa? Google niestety nie potrafi mi pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz FF zainstalowanego w /usr/lib/firefox. Jeśli tak, to może wskaż ten folder (jeśli nie będzie pasował to pokombinuj z podfolderami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz FF zainstalowanego w /usr/lib/firefox. Jeśli tak, to może wskaż ten folder (jeśli nie będzie pasował to pokombinuj z podfolderami).

Brak efektów, z podfolderami to samo.

 

a tego próbowałeś?klik

Nie próbowałem, bo nie pojawia mi się okno wyboru aplikacji po naciśnięciu na 'pobierz folder'. Gdy mam odznaczoną opcję, by za każdym razem pobierał przez chomikboxa, pojawia się komunikat z propozycją zainstalowania programu (pomimo iż jest włączony). Gdy ją zaznaczę, to w ogóle nie reaguje (na chwilę pojawia się chomikowy przycisk 'ładowanie' i to tyle), natomiast przy próbie pobrania pojedynczego pliku przez program, pojawia się informacja, że rozpoczyna się pobieranie przez chomik boxa, a w rzeczywistości nic się nie dzieje.

 

Jeszcze jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...