Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Killaz006

Brother DCP-195C przestał wykrywać czarny tusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Otóż ni z gruszki ni z pietruszki nagle Brother DCP-195C przestał wykrywać czarny tusz co oznajmia komunikatem "Nie można wykryć - Tusz czarny - Przeinstaluj powoli". Cały pic w tym, że tuszu jest jeszcze połowa, w dodatku włożyłem nowy, pełny tusz - to samo. Oczywiście, są to zamienniki, które do tej pory bezproblemowo działały, to mnie najbardziej frasuje, bo drukarka nagle przestała wykrywać tusz mimo, że nic się specjalnego nie działo, w stylu gwiazda nad Betlejem czy czerwone niebo z piorunami i grzmotami, zupełne zero. Możecie coś na to zaradzić? Mam do wydrukowania raport na temat prawdziwej wersji lądowania na Księżycu a cały misterny plan się nie powiedzie tylko dlatego, że drukarka nie widzi tuszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować zablokować czujnik wykrywania tuszu w drukarce, zeby zawsze wykrywało ze jest pełen tusz... ale to troszke wersja dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy nie boją się ze uszkodzą jakos drukarkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś prostego? Skoro popsuło się w prosty sposób to i w prosty sposób da się naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna posłać drukarkę do serwisu, to ta prostsza droga... a moze od innego producenta włóż tusz, moze to cos pomoże. Ewentualnie sterowniki cos świrują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wcześniej tusz działał to co, drukarka nagle zmieniła gust na coś bardziej pikantnego? Przeinstaluję sterowniki. Dziwi mnie, że inne tusze działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz, odłącz drukarkę (bez tuszu) wsadź tusz podłącz i sprawdź czy będzie nadal problem

jesli tak to sprawdź na innych tuszach lub skontaktuj się z serwisem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem z DCP-135C po gwarancji. Okazalo sie, ze zaschła głowica drukujaca i trzeba bylo ja wyczyscic. Nie widzial mi zoltego i niebieksiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety w Brotherach awarie prawie zzawsze zaczynaja się właśnie kiedy kobczy się gwarancja (tzn trafiaja się też wyjatki, ale...) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, słuchajcie, taka checa - po wyjęciu czarnego wyświetla się komunikat, że nie wykrywa żółtego, potem cyan, i analogicznie magneta. I gdzie jest teraz Bóg? Macie jakieś pomysły? Niezbyt kręci mnie oddawanie do serwisu bo gwarancji już na bank nie mam, nie wiem, może coś wyczyszczę? Może jakieś rytuały hoodoo, kości świętego, krew demona i coś ruszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz powiadomienia może będzie działało ... ale btw czarny Wymieniłeś na nowy, którego nie ywkrywa czy się wyczerpał i chcesz derukowac na kolorze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten temat bo miałem taki sam problem, rozwiązanie okazało się proste wystarczyło przy włączonej drukarce i tym komunikacie o nie wykryciu czarnego tuszu wyjąć czarny tusz, pojawił się komunikat o nie wykryciu żółtego więc go wyjąłem, pojawił się komunikat o braku żółtego więc go włożyłem, potem włożyłem czarny i zamknąłem pokrywę i działa. Po prostu trzeba robić to co jest napisane na urządzeniu.

 

Może komuś ten post pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...