Skocz do zawartości
pro.pan

Najlepszy darmowy program antywirusowy 2013

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie szukam jak najlepszego programu antywirusowego 2012/13. Najlepszy z których testowałem (norton,avg,eset) jest dla mnie norton internet security ale licencja wygasa po 31 dniach a szukam coś na zawsze zarówno aby było darmowe i tak dobry jak norton. Polecicie coś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o comodo ?

odpusc sobie . strasznie zamula kompa , a sam antywirus slaby ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A co myślicie o comodo ?

 

Najlepszy HIPS i firewall. Bardzo dobra piaskownica.

 

Avira nie zawiodła mnie od kilku lat.

 

Wykrywalność Aviry jest bardzo dobra, ale do braku zawodności dużo jej brakuje. To, że nie złapałeś wirusa, zależy od tego w jaki sposób używasz komputera. Niestety Avira w wersji free, nie posiada ochrony proaktywnej i sieciowej, co powoduje, że jest często bezradna w przypadku nowych, nieznanych zagrożeń:

Zaawansowani userzy powinni uzupełnić ochronę Aviry, firewallem z HIPS i piaskownicą, np. Comodo Personal Firewall lub Online Armor Free i Sandboxie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykrywalność Aviry jest bardzo dobra, ale do braku zawodności dużo jej brakuje. To, że nie złapałeś wirusa, zależy od tego w jaki sposób używasz komputera. Niestety Avira nie posiada ochrony proaktywnej, co powoduje, że jest bezradna w przypadku nieznanych zagrożeń:

W Kingsoft 2013 oprócz Aviry (bez frustrujących reklam) będzie jeszcze skanowanie w chmurze producenta i bardzo dobra proaktywna ochrona. Test wykrywalności niedopracowanej jeszcze starszej wersji Kingsofta z Avirą 3.5 (99.8 %): http://www.av-comparatives.org/images/docs/sp_ftd_kingsoft_201209_en.pdf

No własnie wira złapałem , zainstalował aplikacje , ktora niby skanowala kompa ale zamykał wszytsko odrazu co bylo otwarte , procz aviry po to proces chroniony.

avira zablokowala mu tylko dostep do net. moze nie tylko ale aż ; )

starczyło przejść do lokalizacji pliku i go usunąc ....

ale badziewne viry teraz robią :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiedziałem o tej promocji, dzięki ;)

 

PS. A do tego firewall nie jest potrzebny czy wystarczy tylko to co jest w nortonie ?

 

Comodo Personal Firewall (zapora, HIPS, piaskownica, antywirus w chmurze) lub Online Armor i Sandboxie.

 

@PiotreQ!

 

Avira nie blokuje dostępu do neta. Próbowała tylko nieudolnie zablokować dostęp do rejestru.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak w temacie szukam jak najlepszego programu antywirusowego 2012/13. Najlepszy z których testowałem (norton,avg,eset) jest dla mnie norton internet security ale licencja wygasa po 31 dniach a szukam coś na zawsze zarówno aby było darmowe i tak dobry jak norton. Polecicie coś ?

Jeżeli w grę wchodzą płatne rozwiązania, w dodatku Zasobożerność też nie jest tu najważniejsza, to polecam ci popatrzeć na testy antywirusów: AV Comparatives(po lewej masz liste z której wybierasz rodzaj testu) czy AV Test. Poza tym w dzisiejszych czasach niezbyt opłaca się inwestowanie w płatne rozwiązania ochronne, gdyż darmowe niewiele odstają a nieraz i wyprzedają skutecznością te płatne. Poza tym można złożyć swój własny program ochrony które nieraz to jest skuteczniejszy od rozwiązań pakowych IS, w dodatku mniej zasobożerny. Np. Wybierasz program antywirusowy który jest w czołówce, więc wybierzemy Kingsofta z silnikiem Aviry + jako firewall jednego z najlepszych zapór Online Armora który posiada też jednego znajczulszych HIPS-ów klasycznych, więc w kingsofcie wyłączamy podobną usługę żeby się nie gryzły. Całość nadal jest lżejsza od większości antywirusów np. chwalonego ESET-a, więc pokusimy się o dodanie najlepszej piaskownicy na rynku Sandboxie która też jest bardzo lekka,. w rezultacie nie odczujesz różnicy po jej instalacji w wydajności. Jako wspomagacz skanera (skanowanie na żądanie) dodajesz Malwarebyte's Anti-Malware, po instalacji program nie uruchamia żadnych monitorów pod warunkiem że wybierzesz wersje free, dzięki czemu program nie zużywa jakichkolwiek zasobów jeżeli nie jest uruchomiony, czyli w naszym przypadku tylko profilaktycznie raz na jakiś czas. Całość jest naprawdę bardzo skuteczna, wgl. się nie gryzie, i jest bardzo lekka.

P.s. HIPS klasyczny ma to do siebie że często wywala komunikaty o zachodzących w systemie zmianach, bądź o dziejących się nieznanych mu czynnościach. Program został wyposażony w listę zaufanych programów dzięki czemu liczba owych komunikatów nie jest aż tak przytłaczająca.

Podsumowanie

To co napisałem wyżej jest skuteczne lecz nie koniecznie poręczne i proste w obsłudze, więc zazwyczaj rodzaj ochrony wybiera się do swoich potrzeb i możliwości pc. Jeżeli nie masz zbyt wygórowanych wymagań, a komputer służy ci najczęściej do gier, więc możesz użyć zwykłego Avasta/Avira/Kingsoft + Systemowy Firewall + Malwarebytes Anti-Malware.

Edytowane przez VikLin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norton Antivirus posiada moduł antywłamaniowy. Wystarczy zapora sieciowa Windows.

 

 

@PiotreQ!

 

Avira nie blokuje dostępu do neta. Próbowała tylko nieudolnie zablokować dostęp do rejestru.

ja mam avire internet security 2013

cos znalazła to kliknąłem remove a potem nowy program zażądał dostępu do neta to kliknąłem block bo programu nie znałem.

dziwne bo zazwyczaj jak na stronce jest wirus to avirka blokuje całą strone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@PiotreQ!

 

Test dotyczył wersji darmowej a nie płatnego pakietu z firewallem. Web Guard blokuje strony dokonujące ataków oraz wirusy które wykrywa. Nie wszystkie wirusy jednak może wykryć sygnaturami, czy heurystyką, a poza tym zagrożenia nie dotyczą tylko stron www, czy nawet internetu.

 

@VikLin

 

Rozum i doświadczenie są najskuteczniejsze oraz najwygodniejsze w użyciu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W avirze chyba coa pozmieniali bo nie aktualizuje sie sama i chyba nie ma ochrony rezydentnej, czy jak to sie nazywa.Daltego wybralem comodo av.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W avirze chyba coa pozmieniali bo nie aktualizuje sie sama i chyba nie ma ochrony rezydentnej, czy jak to sie nazywa.Daltego wybralem comodo av.

mi aktualizuje sie sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W avirze chyba coa pozmieniali bo nie aktualizuje sie sama i chyba nie ma ochrony rezydentnej, czy jak to sie nazywa.Daltego wybralem comodo av.

 

Avira posiada ochronę w czasie rzeczywistym. Tu się nic nie zmieniło.

 

mi aktualizuje sie sama.

 

Aktualizuje Ci się bo masz płatną wersję. Problemy z update dotyczą Aviry Free.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VikLin

 

Rozum i doświadczenie są najskuteczniejsze oraz najwygodniejsze w użyciu.

Tak wiem, ale mało kto sobie z tego zdaje sprawę, ale większość już chyba uległa chwytom marketingowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz zbyt wygórowanych wymagań, a komputer służy ci najczęściej do gier, więc możesz użyć zwykłego Avasta/Avira/Kingsoft + Systemowy Firewall + Malwarebytes Anti-Malware.

Tak, komputer służy mi do gier i do zadań biurówych (inernet,muzyka,filmy)a to jest chyba najlepsze rozwiązanie kingsof + firewall + malwarebytes anti malware.

Jak narazie posiedzie jeszcze przez 6 mc na nortonie a potem przerzuce się na to, chyba że jeszcze lepsze programy wyjdą przez ten czas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jakiś czas wychodzą aktualizacje do każdego z tych programów, ale jak na razie ranking najlepszych programów praktycznie się nie zmienia. Poza tym wersja z silnikiem aviry nie jest zbyt dopracowana, nawet dodawanie do wykluczeń/wyłączeń gier nie zawsze pomaga więc, pozostaje wybrać słabszą wersję, bądź według mnie lepiej było by do czasu dopracowania Kingsofta z avirą, korzystać jednak z avasta free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak, komputer służy mi do gier i do zadań biurówych (inernet,muzyka,filmy)a to jest chyba najlepsze rozwiązanie kingsof + firewall + malwarebytes anti malware.

Jak narazie posiedzie jeszcze przez 6 mc na nortonie a potem przerzuce się na to, chyba że jeszcze lepsze programy wyjdą przez ten czas ?

 

http://forum.pclab.pl/topic/522265-Propozycja-darmowych-zestaw%C3%B3w-zabezpieczaj%C4%85cych/page__p__7274552entry7274552

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to korzystam z rozwiązania MS i nie narzekam, jak skanowanie innymi antywirusami potwierdza jedynie, że nie mam nic jak do tej pory :D

Kiedyś AVG był wart uwagi nie wiem jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@omkar Możesz trochę szerzej wypowiedzieć się na temat comodo? Dlaczego jego reputacja stoi pod znakiem zapytanie? Kiedyś Bardzo często polecałeś ten program jako jedyny dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nigdy nie polecałem żadnego programu jako jedyny wybór.

Comodo prowadzi nie zawsze, najlepszą politykę dotyczącą certyfikatów, a licencja zgodnie z prawem amerykańskim, umożliwia udostępnianie IP odpowiednim służbom. Mimo wszystko, to najlepszy firewall z HIPS i piaskownica.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele programów posiada hips i firewall. Chodziło Ci o to że "podejrzany" comodo zawiera te moduły czy że każdy program a hips i fw to potencjalny inwililator?

 

Korzystam teraz z aviry + fw hips sandbox z ale chce się przesiąść właśnie z powodu zamuly. Co myślisz o propozycji viklina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możesz używać Bitdefender Free z Online Armor lub Privatefirewall i Sandboxie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, tak się podepnę trochę pod temat.

Używałem dotychczas aviry + comodo FW (wyłączając defense+) + malwarebytes.

Obecnie coś avira nie działa mi w win8 więc przerzuciłem się na avasta.

i tu pytanie:

mogę mieć za darmo legalnego eset smartsecurity lub kaspersky'ego.

 

Czy uwazacie, ze jest sens zastepowac combo avast+comodoFW esetem (bo kasperksy z mojego doswiadczenia, dosc mocno muli komputer). Innymi slowy, czy taki eset jest wyraznie bezpieczniejszy (jako, ze jest platny) ??

 

z testow podawanych w poprzednich postach wynikac by moglo, ze wrecz przeciwnie,, ale chcialbym poznac jeszcze Wasze zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...