Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chrystek

Duże zużycie CPU na kompie za 4000zł spowodowane przez GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem całkowicie nowy komputer w sierpniu tego roku.

 

Intel Core i7-2600K/3.4GHz

ASRock P67 PRO3 (B3)

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black

Gigabyte Radeon HD7850 2048MB

Good Ram DDR3 4096MB

Aerocooler 750 W

Fortis he1225

 

Na cały sprzęt poszło około 4000zł. Kompa kupiłem tylko i wyłącznie do "botowania" w grze 2D - Tibia . Kupując byłem nastawiony na dobranie możliwie najwydajniejszych komponentów. Jednak komputer nie spełnia moich oczekiwań. Zużycie procesora jest stanowczo zbyt wysokie. Przy odpaleniu 8-11 clientów tibii oraz bota, PRZY USTAWIENIU 20FPS na każdym cliencie, cpu usage sięga nawet 60%. Pragnę zaznaczyć, że mój kolega, posiada prawie identyczny sprzęt, jedynie inny zasilacz, słabsza grafika, i ram innej firmy. Przy 21 clientach tibii oraz bota USTAWIONYCH NA 50 FPS, osiąga 30% zużycia procesora.

 

 

 

 

Normalnie 1 client tibii na takim procesorze powinien brać 0-2% cpu, jednak bierze 2-10%. Natomiast bot nie obciąża praktycznie wcale cpu. Podejrzewam, że coś jest nie tak z moją grafiką, słabo chodzi gta4, ścina się itp. Może po prostu czegoś nie zainstalowałem? Sterowniki wgrane z płyty, a później zaktualizowane ze strony.

 

Komputer się nie przegrzewa, przy 50~% cpu usage, temperatura procesora nie przekracza 60 stopni, a grafiki 45-50.

 

Strasznie mnie to denerwuje, ponieważ wydałem dosyć sporą kwotę na wszystko, a takie osiągi miałbym na sprzęcie za połowę tej sumy.

Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

Zakładam, że coś w tle dodatkowo obciąża. Warto to sprawdzić. Może to byc np jakis wirus, więc warto przeskanowac kompa, dac logi do sprawdzenia filutce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię, że virusów nie mam. Po odpaleniu 1 clienta zużycie wynosi 1-2%, wraz z czasem zużycie ciągle wzrasta. Taka sytuacja powtarza się od momentu kupna komputera, przeinstalowywałem system raz. Używam KIS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

Zobacz który z procesów podczas pracy obciąża najbardziej cpu.

 

Menadżer Zadań Windows - tam sprawdzisz.

te @down coś o aktualizacjach pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka się nie zużywa, tylko używa (to nie jest np. opona, czy golarka jednorazowa :P).

 

Co do problemu : Włącz Menedżer zadań (wspomniany przez @up), zaznacz pokazywanie procesów wszystkich użytkowników i uporządkuj je według użycia CPU.

Tak dowiesz się, co powoduje problem.

 

Aha przydałoby się wiedzieć jaki masz system, czy masz wszystkie aktualizacje na nim zainstalowane oraz czy wgrałeś stery do chipsetu/DirectX/Javę/ itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zgadnijcie na jakiej podstawie podałem te 50% cpu? Chyba nie przystawiałem ucha do komputera prawda? Proszę przeczytajcie jeszcze raz pierwszy post. Wyraźnie napisałem, że UŻYCIE procesora przez JEDEN CLIENT PROGRAMU TIBIA WYNOSI 2-10%, co oznacza, że obserwuję co się dzieje w menedżerze zadań. Żadne inne programy nie działają w tle na tyle by powodować jakies większe UŻYCIE procesora.

 

Windows 7 Ultimate 64 bit

Sterowniki są, directx też, javy nie zainstaluję ze względu na bezpieczeństwo.

 

P.S. Procka można ZUŻYĆ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zmienić z directx 9 na 5? Możesz tez ustawić priorytetowo na poniżej normalnego, cash makerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, ale dx5 obniża mi strasznie fps. Priorytety nic nie dają. Nie to żebym wybrzydzał, takie cpu usage to nie tragedia, ale po prostu nie po to wydałem tyle na kompa, żeby teraz się męczyć z takimi problemami, a chciałbym odpalić jeszcze z 10-20 botów :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie mam wrażenie, ale pokazuje się 3,4/3,5 w programie od mierzenia temperatury. Jakim sposobem mogę to jeszcze sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda stan menedżera na początku

 

im3z92.jpg

 

 

... a tak po godzinie, ciągle rośnie.

 

11t75ds.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używacie tego samego BOTa ? Zakładam, że dany BOT ma wpływ na działanie aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyslales ze ten BOT powoduje wieksze zuzycie ? Moze on te postacie gdzies prowadzi gdzie wiecej giera wymaga od CPU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mamy z kolegą takiego samego bota i procesor. Na 100% coś jest u mnie nie tak, u niego jeden client bierze 0-2%. Przy 11 clientach powinienem mieć około 10-20% cpu usage, a nie 40-50;/ Mniejsze użycie kumple mają na i5 2500k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jaki wpływ miałaby wirtualizacja ale dla tibii nie będę wysilać się z szukaniem rozwiązania 'problemu'

 

Za to szarpanie w GTA4 sugeruje albo słabo dobraną pamięć wirtualną albo inne 'ciekawe' ustawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech poda też logi OTL to też trzeba sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jaki wpływ miałaby wirtualizacja ale dla tibii nie będę wysilać się z szukaniem rozwiązania 'problemu'

 

Za to szarpanie w GTA4 sugeruje albo słabo dobraną pamięć wirtualną albo inne 'ciekawe' ustawienia

 

Może dla Ciebie jest to śmieszne, ale ciekawi mnie jakbyś się smiał gdybym Ci powiedział ile na tym syfie zarabiam.

 

Obecnie mam takie wyniki, tragedia ;/ To nie jest moje widzi mi się, że musi być mniej, po prostu jest coś nie tak z tym komputerem i jestem tego pewny.

Z biegiem czasu cpu usage rośnie i rośnie

 

28hpog5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dla Ciebie jest to śmieszne, ale ciekawi mnie jakbyś się smiał gdybym Ci powiedział ile na tym syfie zarabiam.

(...)

 

Nawet nie wiesz jak bardzo :) Dodatkowo jak ma się problem ze sprzętem nie mając pojęcia to już całkiem niezły rotfl.

 

Żeby nie było OT - zrzuć poważne wyniki z syntetyków na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz jak bardzo :) Dodatkowo jak ma się problem ze sprzętem nie mając pojęcia to już całkiem niezły rotfl.

 

Żeby nie było OT - zrzuć poważne wyniki z syntetyków na początek.

Wiesz niektorzy babraja sie w cos za 300$ a niektorzy nie siada do pewnych przedwsieziec o ile nie oznacza to minimum 50tys $ mc (i oczywiscie wiecej ;)), to kwestia skali, tego co kto moze opanowac, ilosci pracy (slaba praca = slaby zarobek generalnie) i oczywiscie wymagan dot. tego jak bardzo nalezy byc zaawansowanym w danej branzy aby zarobic.

 

Wiekszosc ludzi marnuje zycie pracujac u kogos za kilka tys. mimo ze wiekszosc moze atakowac i zarabiac bajecznie wg. ich mniemania. Aby 1 milion zarobic wcale nie trzeba nikogo okrasc, wystarczy dobry pomysl, troche pracy i wysilku i wczesniej czy pozniej zarobi sie, niestety wiekszosc ludzi uwaza to za niemozliwe.

 

 

Jednakze kazdy przejaw przedsiebiorczosci i tworzenia pasywnego dochodu jak w tym przypadku (i nie ma znaczenia czy on zarabia 500 czy 5000 $) jesli godny pochwaly i nalezy wspierac takich ludzi i ich motywowac do dalszego wysilku.

 

Z mojej strony nie wazne ile zarabia ale wazne ze probuje i potrafi inwestowac w cos co wierzy czy to czas czy pieniadze czy prace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz jak bardzo :) Dodatkowo jak ma się problem ze sprzętem nie mając pojęcia to już całkiem niezły rotfl.

 

Żeby nie było OT - zrzuć poważne wyniki z syntetyków na początek.

 

 

Wybacz, ale komentarze forumowych trolli są tutaj zbędne. Jednak przyznam Ci rację, każdy, kto "nie ma pojęcia" jak naprawić swój sprzęt powinien być resocjalizowany. Ciekawi mnie jednak, czy jesteś takim geniuszem w każdej dziedzinie. Szkoda, że nawet nie podałeś żadnej sensownej porady. Pozwolę sobie oszczędzić dalszych komentarzy na twój temat, gdyż mogłoby to się odbić na twoim zdrowiu psychicznym.

 

Wiesz niektorzy babraja sie w cos za 300$ a niektorzy nie siada do pewnych przedwsieziec o ile nie oznacza to minimum 50tys $ mc (i oczywiscie wiecej ;)), to kwestia skali, tego co kto moze opanowac, ilosci pracy (slaba praca = slaby zarobek generalnie) i oczywiscie wymagan dot. tego jak bardzo nalezy byc zaawansowanym w danej branzy aby zarobic.

 

Wiekszosc ludzi marnuje zycie pracujac u kogos za kilka tys. mimo ze wiekszosc moze atakowac i zarabiac bajecznie wg. ich mniemania. Aby 1 milion zarobic wcale nie trzeba nikogo okrasc, wystarczy dobry pomysl, troche pracy i wysilku i wczesniej czy pozniej zarobi sie, niestety wiekszosc ludzi uwaza to za niemozliwe.

 

 

Jednakze kazdy przejaw przedsiebiorczosci i tworzenia pasywnego dochodu jak w tym przypadku (i nie ma znaczenia czy on zarabia 500 czy 5000 $) jesli godny pochwaly i nalezy wspierac takich ludzi i ich motywowac do dalszego wysilku.

 

Z mojej strony nie wazne ile zarabia ale wazne ze probuje i potrafi inwestowac w cos co wierzy czy to czas czy pieniadze czy prace.

 

Dzięki za zdrowy pogląd na tego typu pomysł "małego biznesu".

 

 

Załączam logi z OTL i Extras, gdyby ktoś mógł je w wolnej chwili przejrzeć, byłbym wdzięczny.

 

OTL

 

Extras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać że uderzyłem w czuły punkt - nawet nie potrafisz zrobić porządnej diagnozy która rozwiąże problem z cięciem GTA ale za napiąłeś się jak gumka w majtkach.

 

Postaraj się zrobić pełną diagnostykę systemu. Może napiszę czego wystarczy użyć:

 

- Vantage w wersji Freeware

- CPU-Z

- Lynx ustawiony na 7/8 pamięci RAM i 10 pętli

 

 

I może wystarczyłoby rzucenie okiem na FAQ dotyczące bota na którym trzaskasz hajs. Wypadałoby szukać pomocy u źródła.

A nie zapowietrzać się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jak mi podasz regulamin serwera, na którym "grasz", gdzie jest pozwolenie na używanie botów, to się temat odblokuje.

 

Następnym razem będzie ban za po prostu chamstwo i nieuczciwość :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ależ to piękne co się dzieje. Droga do delegalizacji pis otwarta jak nigdy
    • Jak obudowa ci się tak podoba to bierz bo to ostatnie sztuki i zaraz będzie niedostępna. Zasilacze Gigabyte w zdecydowanej większości nie są udane, stąd ich niskie ceny. XPG Core Reactor II 850W za 490zł: https://lp.morele.net/gaming-promocja/?kategoria=Zasilacze+komputerowe Dysk albo odpowiednik Lexara tyle że od polskiej firmy: https://www.ceneo.pl/160503416 Albo ADATA z DRAMem za 1300zł: https://www.ceneo.pl/150752709 Chłodzenie - Navis F360 jest wydajniejszy i potencjalnie mniej awaryjny niż MSI: https://www.ceneo.pl/148968467 Ale to i tak głównie dla wyglądu, dla 7800X3D wystarczy chłodzenie powietrzne za 220zł. PS. 8 rdzeni to nie za mało do stawiania maszyn wirtualnych? W cenie zwykłej 4080 możesz mieć cichą 4080 Super: https://www.ceneo.pl/163671313 Wiem że różnica jest praktycznie żadna, ale nowszy model to nowszy model. MSI B650 Gaming Plus to solidna płyta z dobra sekcją zasilania i niezłym wyposażeniem jeśli chodzi o złącza, ale - ma tylko podstawowy chip audio oraz wspiera wyłącznie PCI-E 4 zarówno dla karty graficznej (4090 dalej korzysta z PCI-E 4), jak i dla dysku.
    • Tak sobie podsumowuje jakie co ma wady. Poprawcie mnie jeśli coś źle zrobiłem. Mamy QD-OLEDy: ASUS - firmware, brzydka nóżka, problemy z HDR? MSI - brak aktualizacji, cable management też kuleje, nóżka jako taka, dioda DELL - zakrzywiony ( dla mnie wada ) Gigabyte - nie wiem, dostępność   WOLED  LG - Dual Mode tylko mnie interesował, bo i tak matowy ( - ) i jak już mat to z Dual Mode dla którego miałbym zastosowanie, Plus pivot by mi się przydał ale to bardziej miły dodatek. No i wizualnie mi pasuje najbardziej. Tylko ten mat, chyba wszystko inne bym przebolał ale z tego co ten Display Guy na swoim kanale głosi to mam ogromne wątpliwości. Rozumiem że to bardziej gamingowy monitor i odblask by się nie sprawdził ale też super profesjonalny to on nie jest, tu raczej najnowszy Zowie 540Hz były lepszy.
    • 5min temu byl maly update. https://steamdb.info/app/2420110/patchnotes/ Ale nie podali nic poki co.
    • W DE może i zarabiają więcej ale przynajmniej mają OLEDy taniej Nawet 83" C3 2458eur ~10585zł  https://www.mydealz.de/deals/83-lg-4k-oled-evo-tv-c3-120-hz-cb-2338840
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...