Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

XM8500

Jaką patelnię kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Chcę kupić porządną patelnię (nie sobie) do 200 PLN o średnicy górnej 28 cm i głębokości co najmniej 6 cm. Musi być gładka i z pokrywą w komplecie. Dobrze by było, gdyby miała odłączany uchwyt. Znalazłem:

- Berghoff Cast Line 28 cm

patelnia_2306123.jpg

Przeczytałem jednak na jednym z for, że po 6 miesiącach ceramika popękała i jedzenie przywierało.

 

Tyle tego jest, że nie jestem w stanie wybrać, a do tego nie mam o tym pojęcia. Na pewno jest tu ktoś, kto się na tym zna, więc czekam na odpowiedzi ;).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawałem przed podobnym problemem jakoś 3 lata temu, wtedy po dość długich poszukiwaniach doradzono mi tą http://allegro.pl/wloska-tytanowa-patelnia-pentolpress-28cm-gleboka-i2804353289.html patelnię. Jest rewelacyjna, bardzo często używana, a jak do tej pory, na szczęście, brak jakichkolwiek śladów zużycia. Z czystym sumieniem mogę polecić tę firmę ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie patelnie Cast Line / jedna z przykrywką okrągła i druga grillowa. To że ceramika pęka to są bajki. W instrukcji pisze że trzeba samemu powłokę zahartować. W instrukcji pisze że kilka razy wodę doprowadzić do wrzenia ( grzać/stygnąć/grzać/stygnąć ). Korzystam z niej od roku wraz z drewnianą łopatką. Nic nie przywiera - często robię w niej potrawki na 2-3 dni, za każdym razem podgrzewam i nic nie przywiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ceramiką się nic nie stanie jeżeli nie załatwimy powłoki jakimiś widelcami czy nożami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawałem przed podobnym problemem jakoś 3 lata temu, wtedy po dość długich poszukiwaniach doradzono mi tą http://allegro.pl/wloska-tytanowa-patelnia-pentolpress-28cm-gleboka-i2804353289.html patelnię. Jest rewelacyjna, bardzo często używana, a jak do tej pory, na szczęście, brak jakichkolwiek śladów zużycia. Z czystym sumieniem mogę polecić tę firmę ;).

 

Czy po takim okresie używania, możesz tak teraz coś na niej usmażyć bez oleju? Nic a nic nie przywiera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, dość często daję odrobinę oleju ponieważ, jak dla mnie, lepiej wtedy smakuje. Niemniej jednak, kilka razy w miesiącu zdarza mi się coś smażyć całkiem bez oleju i nie zauważyłem żeby przywierało. Jedyne co przez te 3 lata trochę się poniszczyło, to uchwyt od pokrywki, ale to się stało już na początku jak wsadziłem ją do zmywarki i z jakiejś przyczyny drewno się tak trochę pomarszczyło oraz zeszła warstwa lakieru. Co do powierzchni samej patelni to wydaje się ciągle w dobrym stanie, ale o to dbam jak mogę, w sensie, że nigdy nie używam żadnych metalowych łopatek czy widelców, ot tak na wszelki wypadek żeby nie zadrapać ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...