Forum PCLab.pl: TV 100, 200, 400, 800 Hz? Czy różnicę da się zobaczyć gołym okiem? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

TV 100, 200, 400, 800 Hz? Czy różnicę da się zobaczyć gołym okiem? Czy warto dopłacać? Czym dokładnie się różnią? Czy to chwyt marketingo Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Best93 Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 26 Listopad 2012 - 00:37

Witam, chciałbym się dowiedzieć na czym dokładnie polega różnica między ilością Hz.
Wiem, że jest to częstotliwość odświeżania obrazu, ale czy da się zauważyć różnicę pomiędzy 100, 200, 400 itd?
Czy warto dopłacać do nowszych technologii True Motion, Clear Motion itp. I ogólnie czy po prostu widać różnicę.

Gdy pytałem w sklepie, powiedzieli mi, ze jest ogromna różnica. Ale wiadomo, nie powiedzą klientowi, że nie ma różnicy
bo wtedy nie sprzedadzą droższego towaru skoro nie widać różnicy.. więc czy to nie kolejny chwyt marketingowy?
Chciałbym poznać opinie osób, które się w tym orientują lub miały okazję porównać ilość Hz i ocenić.

Interesuje mnie właśnie model 200Hz, ale nie wiem czy nie kupić czegoś lepszego jak 400 czy 800Hz, nie chcę też wywalać kasy w błoto.

Z Góry dziękuję za pomoc : )

#2 Użytkownik jest niedostępny   gaaazzz Ikona

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Listopad 2012 - 00:42

W TV LCD wcale nie chodzi o samą częstotliwość odświeżania ( bo ona nic kompletnie nie daje ) - tylko o poprawienie płynności obrazu poprzez dodanie pośrednich klatek.

Różnica jest widoczna zwłaszcza w dynamicznych scenach: transmisje piłki, mecze, filmy akcji itp

Ten post był edytowany przez gaaazzz dnia: 26 Listopad 2012 - 00:43

#3 Użytkownik jest niedostępny   Best93 Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 26 Listopad 2012 - 00:56

Zobacz postgaaazzz, o 26 Listopad 2012 - 00:42, napisał(a):

W TV LCD wcale nie chodzi o samą częstotliwość odświeżania ( bo ona nic kompletnie nie daje ) - tylko o poprawienie płynności obrazu poprzez dodanie pośrednich klatek.

Różnica jest widoczna zwłaszcza w dynamicznych scenach: transmisje piłki, mecze, filmy akcji itp

Piszesz, że w LCD. A w LED? Czy to bez różnicy? Nie wiem czy LED to tylko inne podświetlenie czy całkiem inna technologia od LCD.. ?

#4 Użytkownik jest niedostępny   Warn1ng Ikona

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 27 Listopad 2012 - 10:35

LED to tylko inne podświetlenie.

Strona 1 z 1