Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Best93

TV 100, 200, 400, 800 Hz? Czy różnicę da się zobaczyć gołym okiem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć na czym dokładnie polega różnica między ilością Hz.

Wiem, że jest to częstotliwość odświeżania obrazu, ale czy da się zauważyć różnicę pomiędzy 100, 200, 400 itd?

Czy warto dopłacać do nowszych technologii True Motion, Clear Motion itp. I ogólnie czy po prostu widać różnicę.

 

Gdy pytałem w sklepie, powiedzieli mi, ze jest ogromna różnica. Ale wiadomo, nie powiedzą klientowi, że nie ma różnicy

bo wtedy nie sprzedadzą droższego towaru skoro nie widać różnicy.. więc czy to nie kolejny chwyt marketingowy?

Chciałbym poznać opinie osób, które się w tym orientują lub miały okazję porównać ilość Hz i ocenić.

 

Interesuje mnie właśnie model 200Hz, ale nie wiem czy nie kupić czegoś lepszego jak 400 czy 800Hz, nie chcę też wywalać kasy w błoto.

 

Z Góry dziękuję za pomoc : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TV LCD wcale nie chodzi o samą częstotliwość odświeżania ( bo ona nic kompletnie nie daje ) - tylko o poprawienie płynności obrazu poprzez dodanie pośrednich klatek.

 

Różnica jest widoczna zwłaszcza w dynamicznych scenach: transmisje piłki, mecze, filmy akcji itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TV LCD wcale nie chodzi o samą częstotliwość odświeżania ( bo ona nic kompletnie nie daje ) - tylko o poprawienie płynności obrazu poprzez dodanie pośrednich klatek.

 

Różnica jest widoczna zwłaszcza w dynamicznych scenach: transmisje piłki, mecze, filmy akcji itp

 

Piszesz, że w LCD. A w LED? Czy to bez różnicy? Nie wiem czy LED to tylko inne podświetlenie czy całkiem inna technologia od LCD.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mi by sie nie chcialo tyle bawic, wiedzac ze docelowo i tak ma byc x3d, a zwykly to tylko półśrodek. Poczekam spokojnie na x3d
    • faktycznie, dopiero zwróciłem uwagę na płytę główną z podpisu  ona nie ma wbudowanego moduły TPM, tylko gniazdo  
    • Wow dzięki za wyczerpującą odpowiedz.  Czyli nie zostaje mi nic innego jak ciągnąc przewód do każdej kamery osobno. Jaką markę sprzętu do monitoringu byś polecił? Posiadam budżet do 10tyś, a potrzebuje 7 kamer IP tubowych i jedną obrotową z zoomem, do tego rejestrator i switch.
    • Ja bede robil dwa razy Wpierw zwykły Zen5, a pozniej 3D Ja zawsze daje dobra cene zeby sie pozbyc od reki bez czekania
    • Minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski padł ofiarą oszustwa. Samochód, który kupił za 100 tys. zł, okazał się być podróbką, gdyż ma swojego legalnego „bliźniaka” we Francji. Polityk auto stracił.  Minister zapowiada, że postara się o pilne zmiany legislacyjne w prawie, aby coś takiego nie mogło się już przytrafić (…) —————————- To dla dobra wszystkich Polaków poproszę los jeszcze, dla Pana Gawkowskiego w tym 2024 roku: 1. Aby czekał w kolejce do specjalisty 3 lata. 2. Żeby nie było go stać na mieszkanie, a kredyt jak dostanie aby mial 5% kapitału i 95% odsetek. 3. Aby dostał takie wywindowane rachunki za prąd i ogrzewanie, aby nie móc ich spłacić.  4. Żeby po zatankowaniu pełnego baku paliwa na dystrybutorze pojawił mu się numer telefonu do zapłaty.  5. Aby dostał najniższą krajową pensji i z tego odprowadził 40% podatków i żył od 1-go do 1-go.    Myślę że po takim czymś od nowego roku prawo zmieniło by się diametralnie na lepsze dla nas wszystkich      
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...