Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Best93

TV 100, 200, 400, 800 Hz? Czy różnicę da się zobaczyć gołym okiem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć na czym dokładnie polega różnica między ilością Hz.

Wiem, że jest to częstotliwość odświeżania obrazu, ale czy da się zauważyć różnicę pomiędzy 100, 200, 400 itd?

Czy warto dopłacać do nowszych technologii True Motion, Clear Motion itp. I ogólnie czy po prostu widać różnicę.

 

Gdy pytałem w sklepie, powiedzieli mi, ze jest ogromna różnica. Ale wiadomo, nie powiedzą klientowi, że nie ma różnicy

bo wtedy nie sprzedadzą droższego towaru skoro nie widać różnicy.. więc czy to nie kolejny chwyt marketingowy?

Chciałbym poznać opinie osób, które się w tym orientują lub miały okazję porównać ilość Hz i ocenić.

 

Interesuje mnie właśnie model 200Hz, ale nie wiem czy nie kupić czegoś lepszego jak 400 czy 800Hz, nie chcę też wywalać kasy w błoto.

 

Z Góry dziękuję za pomoc : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TV LCD wcale nie chodzi o samą częstotliwość odświeżania ( bo ona nic kompletnie nie daje ) - tylko o poprawienie płynności obrazu poprzez dodanie pośrednich klatek.

 

Różnica jest widoczna zwłaszcza w dynamicznych scenach: transmisje piłki, mecze, filmy akcji itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TV LCD wcale nie chodzi o samą częstotliwość odświeżania ( bo ona nic kompletnie nie daje ) - tylko o poprawienie płynności obrazu poprzez dodanie pośrednich klatek.

 

Różnica jest widoczna zwłaszcza w dynamicznych scenach: transmisje piłki, mecze, filmy akcji itp

 

Piszesz, że w LCD. A w LED? Czy to bez różnicy? Nie wiem czy LED to tylko inne podświetlenie czy całkiem inna technologia od LCD.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...