Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tadzikko

Iloraz inteligencji

Rekomendowane odpowiedzi

Kombinowałem wiele razy i zawsze wychodzi mi 79, 81 albo 99... Mam wrażenie, że coś z tym testem nie halo.

 

mi wychodzi w miarę podobnie co na innych testach - kiedyś nawet więcej w nim miałem o parek pkt. (jednego teraz nie zrobiłem :kwasny: )

podaj swoje odpowiedź to powiem co źle masz :E

 

Może chodzi o czas? Gdybyś zrobił to w jakieś 30 min z losowymi odpowiedziami pokazałoby niższy wynik

 

pisało przeca w opisie, że czas nie ma znaczenia na wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisało przeca w opisie, że czas nie ma znaczenia na wynik

 

A to sorry, szczerze mówiąc nawet nie czytałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiciok

mi wychodzi w miarę podobnie co na innych testach - kiedyś nawet więcej w nim miałem o parek pkt. (jednego teraz nie zrobiłem :kwasny: )

podaj swoje odpowiedź to powiem co źle masz :E

Nie chce mi się powtarzać go. Po poważnym podejściu wyszło mi 109, ale i tak mam wrażenie, że nie jest to test, którym można się sugerować i nigdy nie pomyślałbym źle o kimś, kto miałby wynik nawet 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak żadnej odpowiedzi się nie wybierze to ma się te "below 79" 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość qazman

0 też się zalicza do "below 79".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jest szpan bo nie wyszło Ci zero tylko "mam poniżej 79" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się powtarzać go. Po poważnym podejściu wyszło mi 109, ale i tak mam wrażenie, że nie jest to test, którym można się sugerować i nigdy nie pomyślałbym źle o kimś, kto miałby wynik nawet 60.

 

spokojnie kiciok - dam ci korepetycje to to wskoczysz na level 99.5 % :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są w ogóle jakieś ogólnodostępne "oficjalne" testy?

Ten jest wiarygodny, wyniki sie pokrywaja w paru znanych mi przypadkach z polskim testem mensy. Jest to najprostszy i najbardziej wiarygodny moim zdaniem test bo bada po prostu szybkosc i jakosc abstrakcyjnego myslenia (znane jako g ktore jak ustalono jest dziedziczne itp.). Generalnie jest to 100x bardziej wiarygodne moim zdaniem niz testy z zapamietywania i znajomosci synonimow, ale juz jak kto woli. Badania tego typu pokrywaja sie potem z dowolnymi standaryzowanymi testami takimi jak SAT w stanach (na studia). Jak ktos uklada obrazki lepiej niz 99% ludzi, zwykle pisze wszystkie standaryzowane egzaminy po drodze lepiej niz 99% ludzi ;-)

 

 

spokojnie kiciok - dam ci korepetycje to to wskoczysz na level 99.5 % :cool:

Beka. Przeciez wielokrotne wykonywanie tego samego testu nie daje miarodajnego wyniku, a jesli nie znasz wyniku, to matryce Ravena moga byc miarodajne nawet dla tworcy testu. Mozesz znac milion zadan, ale co Ci to da, jak musisz bez znajomosci troche rzeczy przesunac w glowie i nalozyc na siebie, tego sie nie da nauczyc.

 

http://news.generiq.net/LS36/ls36test.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Ciekawości zrobiłem :) myślałem że będzie więcej ale chyba nie jest źle :D Pamiętam jak kiedyś w szkole robili nam takie testy to miałem 163.. głupieje z wiekiem czy co? :P

asdsadas.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Ciekawości zrobiłem :) myślałem że będzie więcej ale chyba nie jest źle :D Pamiętam jak kiedyś w szkole robili nam takie testy to miałem 163.. głupieje z wiekiem czy co? :P

Podstawowy problem, w tym Twoj, IQ podaje sie z odchyleniem standardowym. Przy odchyleniu 100 wynik 200 nie powinien nikogo dziwic. Przy odchyleniu 10, 150 to geniusz. Ostatnio popularne robi sie sd15 zeby Ci normalni nie czuli sie duzo glupsi hahaha ;-) Dlatego powinno sie podawac w percentylu tzn. 50% to osoba przecietna (lepsza od 50% badanych) itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beka. Przeciez wielokrotne wykonywanie tego samego testu nie daje miarodajnego wyniku, a jesli nie znasz wyniku, to matryce Ravena moga byc miarodajne nawet dla tworcy testu. Mozesz znac milion zadan, ale co Ci to da, jak musisz bez znajomosci troche rzeczy przesunac w glowie i nalozyc na siebie, tego sie nie da nauczyc.

 

heh nie zakumałeś mojego żartu ;)

 

a to co powyżej to nie do końca prawda - robiąc jeden test wielokrotnie masz szansę podbić sobie wynik nawet jak za każdym razem się trochę zmienia (przestawiona kolejność, inne symbole itp.) bo wszystko i tak sprowadza się do znalezienia patternu - potem widząc coś podobnego od razu wiesz o co chodzi i masz więcej czasu na pozostałe zadania - np. w tym podanym teście ostatnich kilka musiałem zrobić na szybko bo brakowało mi już czasu (tak to jest jeść bułkę z tłustym śledziem podczas pracy :E) - teraz zajęło by mi to mniej czasu i mógłbym przemyśleć na spokojnie ostatnie zadania

 

a szukania wzorców też można się nauczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

114 - łba nie urywam, ale przynajmniej nie jestem debilem :P. Co do miarodajności takich testów zgadzam się z ... (dajcie mi chwilkę) :P

... tym:

Na przyklad matematyka wyzsza. Nie jakies pierdoly na polibudzie, tylko Math 55 na Harvardzie ktora konczyl m. in. Bill Gates ze znanych ludzi ;-) Tam kazdy ma IQ wieksze od 99,99% populacji ;-) I zadna ilosc ciezkiej pracy tego nie przeskoczy. A IQ mierzone testami jest skorelowane dodatnio z osiagnieciami zawodowymi i naukowymi, to sa fakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pclab1993

58. To dobże czy nie bo nierozumiem tego wogule?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile IQ? Z każdym przeczytanym postem na labie - coraz mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszło 109 chociaż na prawdziwym teście było więcej, sporo więcej :E Więc ten test to o kant dupy rozbić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

119, ale czy wiarygodne to nie wiem, bo nie miałem robione nigdy testu z prawdziwego zdarzenia, może kiedyś się tym zajmę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość r2d3

122... Coś wielu osobom wychodzi tutaj 122 z tego co widzę :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiciok

Aż czuje się idiotą z moim 109 [:|]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż czuje się idiotą z moim 109 [:|]

Mieścisz się w przeciętnej. Nie ma się czego wstydzić. 66% populacji należy do tego przedziału.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wyszło 107. Tak blisko high... Ale 3 punkty więcej czy mniej, jest nadzieja że mam high:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Mi wyszło 107. Tak blisko high... Ale 3 punkty więcej czy mniej, jest nadzieja że mam high:P

Nie ma :)

 

Jedną z oznak inteligencji jest umiejętność rozwiązywania swoich problemów. Tutaj dostajesz 0 na 100 punktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma :)

 

Jedną z oznak inteligencji jest umiejętność rozwiązywania swoich problemów. Tutaj dostajesz 0 na 100 punktów.

Aleś wymyślił. Utop się w maślonce lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Aleś wymyślił. Utop się w maślonce lepiej ;)

To logiczny wniosek płynący z lektury Twoich postów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No słabe wnioski wyciągnęli z tej analizy, bo właśnie ubrali to w rasizm i seksizm AI  Gdzie to może wynikać np. z różnic w danych, bo skąd pewność, że AI została "nakarmiona" taką samą ilością danych każdej z ras? Jeżeli dali np. 80% danych dotyczących osób białych z różnymi chorobami oraz 20% danych pochodzących od osób czarnoskórych i potem kazali AI najpierw rozpoznać rasę, potem chorobę, to oczywistym jest, że model może być stworzony tak, że błędnie "uzna" że niektóre choroby dotyczą tylko białych więc u innych ras symptomów tych chorób już może nie wychwycić.  No ale łatwiej wyciągać wnioski pasujące do poglądu autora, który te wnioski pisał  Bo szkoda że artykuł skupił się na tak małym wycinku. W pracy jest napisane np. że model nauczył się rozróżniać (z różnym rezultatem, ale jest możliwość pójścia w tym kierunku) rozpoznawania chorób serca na podstawie obrazu tęczówki.
    • Jak tam sytuacja, poprawili, połatali można dodać do listy w co zagrać czy dalej lepiej nie tykać? 
    • Ludzie to dziwne istotki, nie próbuje już tego rozkminiać Przkład ostatniej "zadymy" z Dogma, recenzja Rocka i jego komentarzach z których potem wyszło że on nie widzi różnicy jak mu FPS spadnie do 40 czy tam 30.
    • USA to różne stany i różne prawa ale sam jakoś nie chciałbym żyć w tym kraju. Za dużo właśnie dzikiego kapitalizmu. Jest dobrze póki jesteś zdrowy i silny gorzej jak ci się coś stanie. Leki silnie uzależniające w jakichś stanach sprzedawali jak cukierki i w którymś stanie zrobiono eksperyment społeczny i zalegalizowano twarde narkotyki. Druga sprawa zobaczymy co będzie z tymi migrantami bo tam do nich miliony rocznie przybywają bez wiedzy, umiejętności i bogatych rodziców.
    • Nie ma prawie w ogóle, skończyłem wczoraj Emily i to niemalże to samo, w cut-scenkach są inne dialogi, czasem pojawiają się inne postacie w domu (w sensie, te same, tylko w innych miejscach xD), dowiesz się trochę więcej  z lore, jedyne co jest warte uwagi, to zupełnie inne wspomnienie, ale to tyle, nic co by zmieniło postrzeganie fabuły. IMHO można na spokojnie ominąć, albo walnąć speedruna na easy - mi zeszło około 3h przejście drugą postacią, czy było warto dla tego wspomnienia? No tak średnio bym powiedział xD
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...