Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

migot

Repeater tp link wr702n + livebox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

zakupiłem repeater tp linka wr702n nano. Chciałbym żeby wzmocnił mi siec wifi w liveboxie. W ustawieniach robie wszstko wg instrukcji. Siec co prawda ma lepszy zasieg i lapie tam gdzie nie lapala ale niestety nie moge sie wtedy polaczyc z internetem. Co moze byc przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęstsza przyczyna - zabezpieczenia wifi i filtrowanie mac.

Całkowicie wyłącz hasła wifi i filtrowanie mac w obu urządzeniach.

Potem wyłącz obydwa urządzenia, ale włączaj już po kolei, najpierw ruter, az zapalą się wszystkie światełka, potem repeater.

 

Jeśli nie pomaga, potrzebne screeny z liveboxa i tplinka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtrowanie mac na liveboxie jest wylaczone. Czy trzeba repeaterowi ustawic statyczny adres ip ? Czy moze sobie wybierac dynamicznie ? Jeszcze pytanie czy musze wybrac taki adres ip repeatera zeby sie miescil w przedziale wyznaczonym przez livebox ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dla repeatera najlepiej wybrać taki stały.

Ponieważ każdy ruter przyznaje urządzeniom adresy kolejno tzn. 192.168.1.1, ...1.2, ...1.3, itd, najlepiej wybrać ten ostatni z całej puli adresów DHCP, czyli np. 192.168.1.255, bo wtedy masz pewność że nie zostanie zajęty przez inne urządzenie. Ale ostatecznie musisz się upewnić jak jest w ruterze obok pola Serwer DHCP obok pola Adres końcowy (end address ip) - jest tam napisany ostatni możliwy adres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem czyli wchodze do liveboxa i podaje mac repeatera i daje mu staly adres ip (ostatni z puli liveboxa). Czy wtedy musze zmienic ip tez na repeaterze?(ten na ktory sie loguje na nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A! jeśli w liveboxie chcesz przypisać na stałe mac repeatora to wtedy nie musi to być adres ostatni z puli.

Jeśli podczas przypisywania dasz mu adres który jest w tej chwili zajęty przez inne urządzenie - po zmianach restart rutera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki wszystko hula dzieki za pomoc. W czym moze byc problem ze tylko tv nie chce laczyc sie z repeaterem? Kazdy inny sprzet chodzi bez problemu oprocz tv

 

Wyslano z Nexus 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy.

Wczoraj jeden gość pisał za miał ustawione w telewizorze na automatyczne łączenie, ale za nic nie chciało mu się połączyć tylko wyświetlało 'nie można połączyć się z hostem' czy coś takiego. Pomogło ręczne wbicie adresów na sztywno w telewizorze. Czyli wina telewizora.

Wejdź tutaj żeby sprawdzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobilem screeny ustawien liveboxa i repeatera. Tak jak mowilem wszystko dziala oprocz tv mimo ze ma full zasieg. Nie laczy sie z repeaterem :

Livebox:

livebox.jpg

 

 

repeater:

 

Screenshot_2012-12-13-15-57-29.png

 

 

Screenshot_2012-12-13-15-58-08.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest zabezpieczona tak to wyglada:

Czy to ze repeater i livebox maja takie same start jak i end ip moze miec wplyw ?

livebox:

 

Screenshot_2012-12-13-16-05-58.png

 

repeater:

 

 

Screenshot_2012-12-13-16-05-14.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czemu tv nie laczy z repeaterem w ogole a wszytko inne dziala ? Co mam wpisac ? Statyczny adres?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w liveboxie w polu 'koncowy adres ip' jest 192.168.1.150, powinno być 192.168.1.30

 

a DHCP w tplinku w polu 'start ip address' powinno być 192.168.1.31, a 'end ip address' powinno być 192.168.1.55

 

Ustawienia dla telewizora

ip address 192.168.1.31 //adres ip

default gateway 192.168.1.1 //brama domyślna

subnet mask 255.255.255.0 //maska podsieci

 

UWAGA! Dla wszystkich urządzeń - rutera, tplinka, telewizora - ustaw taki sam serwer DNS

podstawowy serwer DNS - primary DNS - 8.8.8.8

drugi serwer DNS - secondary DNS - 8.8.4.4

 

Konfiguracja którą ci podałem jest prawidłowa.

Jeśli nie działa, tymczasowo wyłącz wszystkie zabezpieczenia tych wszystkich urządzeń - firewalle, filtrowanie MAC, hasła WIFI

Sprawdź nazwy SSID rutera i SSID repeatera muszą być takie same. 

Tak samo musi być z hasłem WIFI - musi być takie same u obu urządzeń.

Kanały wifi dla rutera i repeatera muszą być różne, albo ustawione na auto.

 

Jeśli wtedy zadziała, ustawiasz zabezpieczenia i hasła rutera i jego restart, potem zabezpieczenia repeatera i restart, potem zabezpieczenia telewizora i restart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mimo ze mam neostrade i ustawie takie dns jak mi podales wszystko bedzie dzialac ? Czy dla tv ustawic statyczny adres w repeaterze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zmienilem dnsow ale raz udalo mi sie polaczyc z tp linkiem. Wylaczylem go i teraz znowu nie chce. Prxypisalem mu staly adres 192.168.1.32 i nie moze zlapac polaczenia z repeaterem. A raz zlapal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

192.168.1.32 dla liveboxa to zły adres, bo będzie się zakłócał z repeaterem.

Wpisz jakiś adres między 192.168.1.10 a 192.168.1.19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A!

A wyłączałeś firewalle, zabezpieczenia, hasła WIFI? Jak kanały? SSID? Restart urządzeń/.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

firewall livebox ma wylaczony a repeater nie ma takiej funkcji. Raz tv zlapal polaczenie z repeaterem ale teraz jak wpisuje to samo znowu to nie dziala. Nawt jak przypisalem mu statyczny nie lapal :(

 

nazwa sieci i hasla sa takie same jak liveboxowej sieci i na innych sprzeciorach smiga az milo oprpocz tv

 

w liveboxie (routerze) mam dns takie jak neo czyli

 

preferowany:

194.204.152.34

alternatywny

194.204.159.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wpisz wszędzie takie same DNS.

Nieważne jaki DNS może być w urządzeniach, aby tylko był to na pewno serwer DNS.

 

Spróbuj zrestartować repeater i tv.

 

Jeśli nie działa, ewentualnie jako bramę domyślną w telewizorze spróbuj wpisać adres repeatera 192.168.1.20

 

inna opcja jeśli nie działa sprawdź czy działa internet z repeatera, podłącz komputer pod jego wifi, i sprawdź czy poprzez niego masz internet

jeśli nie - wina repeatora

jeśli jest - wina tv

 

sory musze leciec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W liveboxie nie da sie zmienic dnsow... Czy w takim razie mam ustawic w repeaterze takie jakie ma livebox i w tv tak samo ?

 

PO zmianie bramy domyslnej na repeatera jest polaczenie z repeaterem ale z netem nie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...