Forum PCLab.pl: Mass Effect: Andromeda - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (212 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Mass Effect: Andromeda PC, wątek zbiorczy

#41 Użytkownik jest niedostępny   ghostdog 

• PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 14 Grudzień 2012 - 22:22

ME to jedna z moich ulubionych tytułów w ostatnim czasie. Mam nadzieję, że nie będą podążać ścieżką jaką obrali sobie w ostatniej odsłonie cyklu. Musi być więcej elementów RPG, choć znając życie wraz z nowymi konsolami zaserwują nam Gears of War w nowej oprawie graficznej, a jedyny wybór będzie polegał na tym czy chcemy skręcić w prawo, czy w lewo i kogo będzie my mieć za współtowarzysza :E

#42 Użytkownik jest niedostępny   TylerDurden 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Grudzień 2012 - 11:09

Panowie nigdy nie gralem w zadna czesc ME. widzialem gdzies cala trylogie w sumie w dobrej cenie. warto? Mniej wiecej do jakiej gry jest podobna ta seria? cos a'la Dead Space czy zboczylem troche z kursu?

#43 Użytkownik jest niedostępny   Ofilmowy Solo 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Grudzień 2012 - 11:13

Matko, nie grałeś w żadną grę ME... Jak ja Ci zazdroszczę...
Chłopie, nawet nie pytaj tylko kupuj i graj!
Nie, to nie jest nic co przypominałoby Dead Space, poza tym że rozgrywka jest w TPS, ale poza tym to klasyczna space opera, czerpiąca garściami ze Star Wars i Star Trek, ale przede wszystkim posiadająca fenomenalną fabułę, nieziemskie emocje, genialnych bohaterów, scenariusz i midność którą można liczyć w tonach. No i fenomenalnie zaplanowany świat, gdzie każda planeta, rasa, bohater, czy technologia ma swoje wyjaśnienie, historię, zwyczaje, no po prostu to jest żywy świat, do tego logiczny i łatwy do zaakceptowania.
Co ciekawe gdy ja kiedyś skusiłem się na pierwszego ME (a w ogóle nie grałem w gry RPG, nie rozumiałem ich i nie lubiłem, tak na wszelki wypadek), to przez pierwsze parę godzin w ogóle nie wiedziałem o co chodzi z tym rozwojem broni czy postaci i w ogóle nie byłem zachwycony. A gdy po kilkunastu tygodniach skończyłem zabawę, to nie mogłem sobie znaleźć miejsca, bo tak chciałem wrócić do tego świata.
Po prostu nie pytaj tylko graj! Żadne gry nie są warte każdych pieniędzy, jak ME 1-3.

#44 Użytkownik jest niedostępny   TylerDurden 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Grudzień 2012 - 15:57

Zobacz postOfilmowy Solo, o 15 Grudzień 2012 - 11:13, napisał(a):

Matko, nie grałeś w żadną grę ME... Jak ja Ci zazdroszczę...
Chłopie, nawet nie pytaj tylko kupuj i graj!
Nie, to nie jest nic co przypominałoby Dead Space, poza tym że rozgrywka jest w TPS, ale poza tym to klasyczna space opera, czerpiąca garściami ze Star Wars i Star Trek, ale przede wszystkim posiadająca fenomenalną fabułę, nieziemskie emocje, genialnych bohaterów, scenariusz i midność którą można liczyć w tonach. No i fenomenalnie zaplanowany świat, gdzie każda planeta, rasa, bohater, czy technologia ma swoje wyjaśnienie, historię, zwyczaje, no po prostu to jest żywy świat, do tego logiczny i łatwy do zaakceptowania.
Co ciekawe gdy ja kiedyś skusiłem się na pierwszego ME (a w ogóle nie grałem w gry RPG, nie rozumiałem ich i nie lubiłem, tak na wszelki wypadek), to przez pierwsze parę godzin w ogóle nie wiedziałem o co chodzi z tym rozwojem broni czy postaci i w ogóle nie byłem zachwycony. A gdy po kilkunastu tygodniach skończyłem zabawę, to nie mogłem sobie znaleźć miejsca, bo tak chciałem wrócić do tego świata.
Po prostu nie pytaj tylko graj! Żadne gry nie są warte każdych pieniędzy, jak ME 1-3.

No to mi troche rozjasniles. Z tym, ze wlasnie ja tez w zadna chyba tego typu gra sie nie bawilem. Ale skoro tak polecasz to na pewno sprawdze chociaz 1 czesc o zdecyduje co dalej:-) Dzieki!

#45 Użytkownik jest niedostępny   Ofilmowy Solo 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Grudzień 2012 - 17:33

Tylko się nie zniechęć początkiem, bo wydaje się, że to zwykła opowieść s-f, trywialna i podobna do wielu innych.
Tak naprawdę gigantyczny zwrot akcji ma miejsce gdzieś w połowie zabawy (akcja na planecie Virmir) i wtedy dopiero dowiesz się o co chodzi w tej grze.
No i dbaj o swoich bohaterów, nie pozwól im ginąć, rozwijaj wszystkie technologie i bronie, to się opłaci w finale, czytaj nowe wpisy w encyklopedii, błyskawicznie wtedy przesiąkniesz całym tym uniwersum, jego logiką i historią.
A jak już się wciągniesz, to niech Ci przyświeca myśl, że przed Tobą jeszcze arcygenialna druga część i w zasadzie niemalże równie arcygenialna trzecia część, tylko tą ostatnią koniecznie przejdź z dodatkie Leviathan (wyjaśnia ogromnie wiele w temacie zakończenia całej przygody) oraz Extended Cut, czyli z nieco bardziej sensownym zakończeniem, które i bez tego wdeptać może w ziemię.
Graj i ocal galaktykę! :)

P.S. Pamiętaj że ME to nie gry, to stan umysłu. :)

#46 Użytkownik jest niedostępny   jankooss 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Grudzień 2012 - 17:38

Ja zacząłem od dwójki, kilka razy podchodziłem do jedynki ale już nie dałem rady jej ukończyć także polecam zacząć od początku.

Gra jest genialna, niewiele takich powstało.

#47 Użytkownik jest niedostępny   Ofilmowy Solo 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Grudzień 2012 - 17:55

Oj, to ogromnie dużo straciłeś nie kończąc jedynki, bo to najlepszy scenariusz na odmianę. Po tysiąckroć warto.

#48 Użytkownik jest niedostępny   Tommy200688 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Grudzień 2012 - 02:10

Fakt faktem że ME należy przechodzić od 1 do 3 z wszystkimi dodatkami. Popieram w 100% to co pisał ofilmowany solo. Ta gra tak targa uczuciami że jest aż miło. Fenomenalna gra warta zakupu.

Sam przechodziłem ME1 5 razy, ME2 4 razy i ME3 2 razy i teraz mam w planach zacząć po raz kolejny wszystko od ME1 aby skonczyc trochę inaczej fabułę :) Gry mam, dodatki mam. Tylko czas potrzebny ;)

#49 Użytkownik jest niedostępny   Ofilmowy Solo 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Styczeń 2013 - 23:21

Przed chwilą doszedłem do takich samych wniosków: przejście od nowa całej trylogii to mój must be. :)

Z innej beczki: coś ostatnio cicho ze strony BW w temacie ME4, ale z tego co mi wiadomo, w styczniu powinny pojawić się pierwsze konkretne informacje.
Trzymam rękę na pulsie. :)

#50 Użytkownik jest niedostępny   mett7 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Styczeń 2013 - 23:32

ME4? Po co?
Zamiast tego mogli by zrobić mmo w universum ME, oczywiście nie klon wowa tylko taki action shooter mmo. Szans na to raczej nie ma bo bio/ea mają już gufnianego swtor więc robić sobie konkurencji nie będą.

#51 Użytkownik jest niedostępny   Ofilmowy Solo 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 08 Styczeń 2013 - 23:45

MMO to trudny temat i niezwykle ryzykowny.
Łatwiej, taniej i pewniej jest zrobić kolejną część w świecie znanym i kochanym przez fanów i wielu graczy.
ME to nie tylko świat ale przede wszystkim bardzo charakterystyczny model narracji i sposób prowadzenia rozgrywki, z którego mam nadzieję BW i EA nie zrezygnują.
Nie mam nic przeciwko powstawaniu nowych gier w innych gatunkach (np. FPS: czemu nie, albo symulator kosmiczny w stylu X-Winga), ale jednak kolejne gry w gatunku action-rpg to powinien być główny nurt.

#52 Użytkownik jest niedostępny   Dywersant 

• Lucek
  • PipPipPipPip

Napisany 09 Styczeń 2013 - 09:38

Ta seria to oporowy syf. End of dyskusja.

#53 Użytkownik jest niedostępny   Everyman 

• TIDDLE DEER
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Styczeń 2013 - 13:35

Czekamy na dodanie bullet time do ME ;)

A tak na serio - nieźle jakby dodali jakąś walkę wręcz i rozszerzyli moce biotyczne.

#54 Użytkownik jest niedostępny   FinisherDude 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Styczeń 2013 - 16:21

im więcej takich gier, tym lepiej dla naszych komputerowych umysłow :D

#55 Użytkownik jest niedostępny   AvQ 

• Punky Blonde
  • PipPipPipPipPip

Napisany 09 Styczeń 2013 - 16:31

Czekamy na dodanie bullet time do ME Dodaj obrazek

czekamy na opcje zapłąć za nadplanowy czas grania 1h/day, coby można było grać 10 dni :E

ewentualnie - dopłata x4 jesli chcesz wybrać scenariusz do którego się hudson nie dotykał

#56 Użytkownik jest niedostępny   Ofilmowy Solo 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 11 Styczeń 2013 - 14:22

Zobacz postEveryman, o 09 Styczeń 2013 - 13:35, napisał(a):

A tak na serio - nieźle jakby dodali jakąś walkę wręcz i rozszerzyli moce biotyczne.

Hmmm, nigdy w ME biotyki nie lubiłem, bo to za bardzo kojarzy mi się z magią, a tej - jak i całego fantasy - serdecznie nie znoszę.
Dlatego jeśli ode mnie by to zależało, to skupiłbym się na bardziej przemyślanym rozwoju postaci, ale w kierunku umiejętności walki, hackowania, czy technicznych. Dobrym przykłądem jest rozwój takich umiejętności w Far Cry 3, gdzie nie ma żadnych mocy i magii, a konkretne możliwości fizyczne bohatera. Bardzo mi się taki system podoba, bo jest przemyślany i każda nowa umiejętność to odczuwalna różnica w komforcie walki.
Dodatkowo ograniczyłbym łatwość odblokowania umiejętności, bo w ME3 (zresztą ME1&2 było podobnie), za łatwo uruchamiało się nowe możliwości, a potem pozostawało jedynie je rozwijać. W finale miałem niemal wszystkie na full i byłem raczej nie do ruszenia przez co pomniejszych przeciwników.
Trzecia rzecz to rozwój broni: chciałbym coś pomiędzy tym co było w ME1 i ME3: więcej różnorodnych dodatków, więcej usprawnień technicznych/technologicznych, może jakieś implanty nawet (było nie było Shepard miał ich całą masę po przygodzie na początku ME2). Oby tak było.

#57 Użytkownik jest niedostępny   Buksior 

• Małomówny
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Styczeń 2013 - 00:33

Zobacz postEveryman, o 09 Styczeń 2013 - 13:35, napisał(a):

Czekamy na dodanie bullet time do ME ;)

Przecież był w postaci modułu do snajperki, co prawa trzeba było mieć przystawione oko do celownika, ale ...

Zobacz postOfilmowy Solo, o 11 Styczeń 2013 - 14:22, napisał(a):

Dodatkowo ograniczyłbym łatwość odblokowania umiejętności, bo w ME3 (zresztą ME1&2 było podobnie), za łatwo uruchamiało się nowe możliwości, a potem pozostawało jedynie je rozwijać. W finale miałem niemal wszystkie na full i byłem raczej nie do ruszenia przez co pomniejszych przeciwników.

Wystarczy podnieść poziom trudności, no chyba że grałeś na najwyższym :)

#58 Użytkownik jest niedostępny   Everyman 

• TIDDLE DEER
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Styczeń 2013 - 10:56

Zobacz postOfilmowy Solo, o 11 Styczeń 2013 - 14:22, napisał(a):

Hmmm, nigdy w ME biotyki nie lubiłem, bo to za bardzo kojarzy mi się z magią, a tej - jak i całego fantasy - serdecznie nie znoszę.

Wręcz przeciwnie. Biotyka to właśnie to co wzbogaca ME o że tak powiem całą jedną warstwę walki. Zawsze preferowałem postaci sprytne/magiczne ponad zwykłe tanki, które nie są dla mnie interesujące. Biotyki w ME jest dla mnie trochę za mało i nie ma ona aż takiego znaczenia jakie mieć powinna, co widać po mp twórcy zauważyli, bo w tym trybie to jest potężny typ żołnierza wsparcia.

O to przecież chodzi w rozwoju postaci. Pod koniec w swojej dziedzinie postać powinna być tak potężna, że przeciwnicy któzy na początku wymagali uwagi, teraz są zdejmowani jednym gestem dłoni (w przypadku biotyka).

Zobacz postBuksior, o 12 Styczeń 2013 - 00:33, napisał(a):

Przecież był w postaci modułu do snajperki, co prawa trzeba było mieć przystawione oko do celownika, ale ...

Przykład jak się tego nie robi. Modułu zwalniającego czas nie używałem do snajpry, bo mi tylko przeszkadzał.

Chodziło mi raczej o rzeczy np. ze Sleeping Dogs, że przeskakujesz przez coś i wtedy w zwolnieniu czasowym oddajesz kilka celnych strzałów.

Ten post był edytowany przez Everyman dnia: 12 Styczeń 2013 - 11:03

#59 Użytkownik jest niedostępny   Ofilmowy Solo 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Styczeń 2013 - 11:45

Zobacz postBuksior, o 12 Styczeń 2013 - 00:33, napisał(a):

Wystarczy podnieść poziom trudności, no chyba że grałeś na najwyższym :)

Naturalnie.
W każdej, absolutnie każdej grze gram zawsze na najwyższym poziomie.
W ME1-3 w ogóle granie na poziomie niższym niż Szaleniec mija się z celem, bo gra sama w sobie jest bardzo łatwa.

Zobacz postEveryman, o 12 Styczeń 2013 - 10:56, napisał(a):

Wręcz przeciwnie. Biotyka to właśnie to co wzbogaca ME o że tak powiem całą jedną warstwę walki.

Dla mnie to było coś czego w tym świecie nie lubiłem.

O to przecież chodzi w rozwoju postaci. Pod koniec w swojej dziedzinie postać powinna być tak potężna, że przeciwnicy któzy na początku wymagali uwagi, teraz są zdejmowani jednym gestem dłoni (w przypadku biotyka).

A więc ja na to patrzę inaczej: chodzi mi o to, aby rozwój postaci był trudniejszy (tzn. aby wolniej przeskakiwać na wyższe poziomy umiejętności), ale za to każda zmiana żeby była bardzo mocno odczuwalna.

#60 Użytkownik jest niedostępny   Buksior 

• Małomówny
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Styczeń 2013 - 13:41

Zobacz postOfilmowy Solo, o 12 Styczeń 2013 - 11:45, napisał(a):

Naturalnie.
W każdej, absolutnie każdej grze gram zawsze na najwyższym poziomie.
W ME1-3 w ogóle granie na poziomie niższym niż Szaleniec mija się z celem, bo gra sama w sobie jest bardzo łatwa.

Bardzo chciałbym zobaczyć jak na najwyższym poziomie trudności wygrywasz walki z wymagającymi przeciwnikami drużyną nieskładającą się z żołnierzy, nie używając do tego specjalnych zdolności :)

Przykład jak się tego nie robi. Modułu zwalniającego czas nie używałem do snajpry, bo mi tylko przeszkadzał.

Chodziło mi raczej o rzeczy np. ze Sleeping Dogs, że przeskakujesz przez coś i wtedy w zwolnieniu czasowym oddajesz kilka celnych strzałów.

Ja z kolei używałem, oczywiście nie dawało to tyle co w max paynie, ale pewną przewagę dawało.

• (212 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »