Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rusiano

Technik informatyk, egzamin zawodowy - informacje o nowym egzaminie

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może orientuje się na temat nowego egzaminu dla technika informatyka? Gdzie mógłbym się więcej dowiedzieć na ten temat, chodzi mi głównie o egzamin zawodowy, informator, etc, jeśli w ogóle coś takiego jest dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co nam mówili w szkole nauczyciele, Ci co będą pisać nowy egzamin ( a w sumie to egzaminy ) to będą mieli naprawde przerąbane :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałbym się dowiedzieć czy gdzieś jest na jakiejś strone info, czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na cke.edu.pl to kolega łaskawie zajrzał? Zawsze najlepiej sprawdzić u źródła. Jest informator, są nowe procedury, więc czego chcieć więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co nam mówili w szkole nauczyciele, Ci co będą pisać nowy egzamin ( a w sumie to egzaminy ) to będą mieli naprawde przerąbane :E

Ja nie widze roznic prawie. Mniej pytan, ale na podobnie banalnym poziomie trudności. W teoretycznym montaż procesora ;p Przymusowa przesiadka z XP na 7. Też banał. Gdzie tu trudność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol199

W teoretycznym montaż procesora ;p Przymusowa przesiadka z XP na 7. Też banał. Gdzie tu trudność?

 

Zdziwił byś się.... szkoła praktycznie w ogóle nie przygotowuje do takiego egzaminu ze strony praktycznej.... w całej swojej 4letniej edukacji ani razu nie instalowaliśmy windowsa o rozebraniu komputera nie wspominając. Gdyby nie własna ingerencja w edukację praktyczną nie miałbym szans zdać i tak łatwego egzaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwił byś się.... szkoła praktycznie w ogóle nie przygotowuje do takiego egzaminu ze strony praktycznej.... w całej swojej 4letniej edukacji ani razu nie instalowaliśmy windowsa o rozebraniu komputera nie wspominając. Gdyby nie własna ingerencja w edukację praktyczną nie miałbym szans zdać i tak łatwego egzaminu

w zasadzie jaK nie zamontujesz procesora to nie zdasz egzaminu bo nie odpalisz komputera xD Jeszcze jest czas na naukę tego ważnego procesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale że co? 8:E

Jaki nowy egzamin?

 

Jutro mam jakiś próbny zawodowy praktyczny, no ale to przecież te pytania, że szef jakiejś firmy prosi o coś? 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako obecny maturzysta i zarazem uczen konczacy technikum moge powiedziec ze nowa formula egzainu wejdzie w zycie w 2015 roku razen z natura. A jezeli chodzi o przygotowywanie przez nauczycieli to kompletne zero, raz tulko instalacja systemu byla i to tak naprawde po to zeby sformatowac komputer po probnym egzaminie informatyczbym. Tak naprawde jeyeli sami sie w domu nie bedyiecie pryzgotowzwac to slabo to widye, na naucyzcieli nie ma co liczyc eh szkoda gadac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako obecny maturzysta i zarazem uczen konczacy technikum moge powiedziec ze nowa formula egzainu wejdzie w zycie w 2015 roku razen z natura. A jezeli chodzi o przygotowywanie przez nauczycieli to kompletne zero, raz tulko instalacja systemu byla i to tak naprawde po to zeby sformatowac komputer po probnym egzaminie informatyczbym. Tak naprawde jeyeli sami sie w domu nie bedyiecie pryzgotowzwac to slabo to widye, na naucyzcieli nie ma co liczyc eh szkoda gadac.

Ctrl + Shift 8:E

 

Zgadza się.

U mnie w szkole chyba nie widziałem nigdy komputera ze zdjętą obudową, a co dopiero montaż / demontaż podzespołów. Oczywiście instalacji też nie było.

A podobno ta moja szkoła jakaś taka lepsiejsza z techników w okolicy, no widzę 8:E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyć na nauczycieli xD Jedynie mam szczęście, ze dostałem dobrych nauczycieli z PSIO i SOISK którzy widać, że sie pasjonują informatyką, a reszta to szkoda gadać. Większośc osób gra a oni siedzią na dupie surfując po internecie zamiast tłumaczyć. I tak mineły 4 lata nauki reszty przedmiotów informatycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyć na nauczycieli xD Jedynie mam szczęście, ze dostałem dobrych nauczycieli z PSIO i SOISK którzy widać, że sie pasjonują informatyką, a reszta to szkoda gadać. Większośc osób gra a oni siedzią na dupie surfując po internecie zamiast tłumaczyć. I tak mineły 4 lata nauki reszty przedmiotów informatycznych.

 

W sumie to dokładnie z tych samych przedmiotów nauczyciele jeszcze jako tako realizują temat.

Pamiętam Urządzenia w 1 klasie, drukowaliśmy materiał, Pani zaznaczała nam, czego mamy się uczyć, konkretne pytania, co odpowiedź 2-5 wyrazów, na kartkówce 3 gotowe pytania i każdy zadowolony 8:E

 

Postanowiłem sobie, że od ferii zimowych (u mnie w Łódzkiem są od 11 lutego bodajże) biorę się do nauki pod maturę (czyt. matematyka + przypominanie wszystkich lektur). Angielski to tam... teraz miałem 88%, czyli zaliczyć, zaliczę na pewno. Ewentualnie popatrzę klucz odpowiedzi do zawodowego, bo niektóre są do wyuczenia na pamięć.

 

Mimo tego, że doskonale wiem, że uczę się dla siebie, to jednak sposób, w który tata mnie motywuje mi znacznie pomaga ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pwoeim wiecej, znajomy studiuje informatyke i nawet nie umie obudowy od komputera sciagnac.... co wiecej nie wiem czy kiedykolwiek / cokolwiek ingerowal w HW

 

nie wspomne ze raczej nic nie zaprogramouje (co sie przyda) ale na stiudiach nadal jest i to panstwowych na jednej z "lepszych" (chodzi o renome uczelni nie kierunku)

 

w dodatku mowie o stacjonarkach gdyby dac mu laptopa to koniec, nie wiem czy by ropoznal gdzie procesor gdzie grafika gdzie mostek

 

-----------------------

 

ale system umie postawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wybacz ale jak na studiach ucza przede wszytskim matematyki to akurat ogarnia

jesli chodzi o programowanie to proste programy ktore albo przecwiczone sa wczesniej albo takie ktore sa na tyle proste ze sobie poradzi (0 pomyslowasci czy kreatywnosci)

znam nawet tu z forum duzo wiecej czy to grafikow czy "specow od naprawy" ktorzy z wyksztalcenia informatykami nie sa aczkolwiek potencjal wiekszy jak tych "wyksztalconych"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo taka prawda, ja niestety z matmy nie jestem dobry także daruję sobie takie studia niestety a szkoda. Przykład twojego kolegi dobrze pokazuje, że na studiach są ludzie, którzy nawet nie powinni się tam znaleźć. Znajomy miał ostatnio taki przypadek, że lampa na budowie wysiadła, w sensie czasami nie dawała światła a on i jego ekipa dobrze o tym wiedzieli, i wystarczyło tylko walnąć w nią młotkiem itp. To pan MGR który tam pracował poleciał po elektryka nawet nie próbując rozwiązać problemu samodzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pwoeim wiecej, znajomy studiuje informatyke i nawet nie umie obudowy od komputera sciagnac.... co wiecej nie wiem czy kiedykolwiek / cokolwiek ingerowal w HW

A co ma studiowanie informatyki do otwierania obudowy komputera lub ingerowania w hardware? Ewidentnie mylisz pojęcia, informatyk a technik informatyk to dwa zupełnie różne kierunki, dwa zupełnie różne zawody. Tak jak zawodowy kierowca nie musi być jednocześnie mechanikiem, tak informatyka nic nie obchodzi kwestia naprawy, modernizacji sprzętu komputerowego. On ma potrafić z niego korzystać w swojej pracy. To jest jedynie narzędzie, tak jak samochód dla kierowcy, czy ścierka dla sprzątaczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma studiowanie informatyki do otwierania obudowy komputera lub ingerowania w hardware? Ewidentnie mylisz pojęcia, informatyk a technik informatyk to dwa zupełnie różne kierunki, dwa zupełnie różne zawody. Tak jak zawodowy kierowca nie musi być jednocześnie mechanikiem, tak informatyka nic nie obchodzi kwestia naprawy, modernizacji sprzętu komputerowego. On ma potrafić z niego korzystać w swojej pracy. To jest jedynie narzędzie, tak jak samochód dla kierowcy, czy ścierka dla sprzątaczki.

 

 

wiec dodam ze jest po technikum informatycznym ----> dalej-----> teraz studia informatyczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

New car 8:E.

 

 

xD To pewnie coś pokroju x6 albo S500 :D

 

stilgar wybacz, ale twoja głupota nie zna granic, informatyk co nie potrafi pogrzebać w komputerze, wymienić procesora bądź zasilacza to ciota nie informatyk. Informatyka to dziedzina, która ciągle się rozwija, w której trzeba być ciągle na bieżąco.

Eh logiczne, że wpierw Technikum potem studia, już takie LO o profilu informatycznym jest do dupy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nauczyciele będą prowadzić lekcje według programu nauczania (który pewnie jest taki sam dla wszystkich techników informatycznych w polsce) i uczniowie będę mieć same szóstki to szansa na zdanie egzaminu praktycznego jest zerowa. Tego trzeba się nauczyć na pamięć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...