Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rusiano

Technik informatyk, egzamin zawodowy - informacje o nowym egzaminie

Rekomendowane odpowiedzi

To jakieś nowe zarządzenia. Moi nauczyciele mówią, że nic takiego nie będzie, bo przerabialiśmy ostatnio cały ten pdf.

Technik informatyk po ukończeniu szkoły posiada wiedzę teoretyczną o sprzęcie, nie praktyczną. Od takich pierdół jak zmiana procesora czy naprawa fizyczna komputera są inni ludzie - tak zostało napisane w tym temacie. Na pewno nie będzie takiego czegoś na zawodowym, a przynajmniej nie w 2013 roku.

A odróżniacie od siebie starą i nową podstawę?

 

W tym systemie egzaminy zdają wyłącznie obecne I klasy. I kolejne roczniki, które przyjdą. Z tego co ktoś wspomniał, pierwszy egzamin mają już w maju 2013. Z kwalifikacji E12. A więc teraz nie będzie się zdawać egzaminu z zawodu, tylko z kwalifikacji. Każdy zawód w technikum czy szkole zawodowej ma teraz przypisane określone kwalifikacje, których szkoła ma uczniów nauczyć.

 

Z tymi programami nauczania jest tak, że o ile w przypadku przedmiotów ogólnokształcących nauczyciel ma do wyboru wiele programów nauczania wydawanych przez wydawnictwa (zazwyczaj powiązanych z podręcznikami), które powstają według podstawy programowej opublikowanej przez ministerstwo, to przy przedmiotach zawodowych jest inaczej. Według starej podstawy (obecne II, III i IV klasy) jest jeden program nauczania stworzony przez ministerstwo. Ale przy nowej podstawie (obecne I klasy i przyszłe nowe roczniki) jest inaczej. Ministerstwo nie wydało programu nauczania, tylko podstawę programową. I według tej podstawy każda szkoła musiała przygotować własny program. Tak żeby dowalić nauczycielom papierkowej roboty, bo "za dużo zarabiają".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich egzaminów technicznych ,informatyk jest najprostszy więc musieli go zmienić. Co do samego technik informatyka , to UTK jest kompletnym nie porozumieniem ,więc zmienili to na pracownie (z tego co wiem rozbierają tam komputery itd.) Sam w klasie mam gościa ,który na polecenie nauczyciela "wypingujcie adres" nie wiedział co się dzieje ,a jak nauczyciel kazał mu ,żeby zrobił pokaz ukryte pliki lub foldery to zaczal szukac w panelu sterowania....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UTK :D :D

Na tym przedmiocie to chyba tylko raz rozkręcaliśmy komputer.

A tak to tylko z książek człowiek się uczył, żadnego podejścia pod względem praktycznym nie było, już nauczyłem się na praktykach w 3 klasie niż przez pierwsze dwa lata na UTK.

Jak mieliśmy próbnego technika, to na teorii było jedno [pytanie: Podstawka AM3 dotyczy procesorów były cztery odpowiedziały, to tylko 3 osoby włącznie ze Mną dobrze odpowiedziały na to pytanie.

Teorię wiele osób pozdawało, wiadomo jak ktoś dobrze strzela, ale praktykę to już o wiele gorzej, bynajmniej u Mnie w grupie, na 14 osób tylko dwie osoby, a to jest wina tylko i wyłącznie nauczyciela, ma nas gdzieś a potem z "ryjem: na nas, że się musi wstydzić, widzę co się dzieje w 1 grupie, tam wałkowali testy od razu od początku roku, a my dwa razy pisaliśmy na kartce itp. bez screenów bo jak to powiedział nauczyciel nie będziemy się w to bawić tylko spróbujcie to sobie wyobrazić eh szkoda gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miarę proste te testy ,jedynie programowanie i przeliczanie bez kalkulatora ;) robi trochę problemów.

Dużo bardziej porąbany jest ten praktyczny egzamin bezsens,nawet nie trzeba odpalać kompa żeby go zdać a większość oblewa mimo że obsługę komputer maja w jednym palcu.

Najbardziej wkurzało mnie zawsze tworzenie kont i uprawnień praktycznie tylko tego się nauczyłem w szkole.

Prawdę mówiąc informatyk ze mnie żaden a bardziej Hardwarowiec i inaczej sobie wyobrażałem naukę informatyki.

Bo to nauka zajmująca się przetwarzaniem danych a komputer służy tylko jako narzędzie pracy to tak jak dla budowlańca narzędziem jest łopata .

Przez te lata nauki bardzo się nudziłem . Tylko jeden przedmiot mi podchodził UTK z tego byłem najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko. Jeżeli robię screeny, i wiadomo przeskakuję pomiędzy kontami to gdzie należy umieszczać plik z zapisanymi screenami?? W moich miejscach sieciowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...