Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Abyss7

Microlab Solo7C + subwoofer - rozbudowa aktywnego stereo o aktywny subwoofer

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano

 

Mysle nad kupnem jakiegos subwoofera pod Microlaby solo7c.

Do teraz uzywam suba z Logitech z-4 ale juz mi nie wystarcza :P

 

Cena tak 300~400zl+

 

 

Z gory dzieki za kazda odpowiedz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SRV

Watpie ze kupisz cos w miare sensownego za ponizej 600zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego czy masz poprawnie ustawione kolumny. Może się okazać, że ustawienie do bani, pokój za mały i dla tego brakuje Ci basu.

 

EDIT: literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacznijmy od tego czy mam poprawnie ustawione kolumny. Może się okazać, że ustawienie do bani, pokój za mały i dla tego brakuje Ci basu.

 

wiesz sub to sub ;) , a w microlabach faktycznie może brakować basu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiesz sub to sub ;) , a w microlabach faktycznie może brakować basu :E

Sub, to sub, ale nie zawsze się sprawdzi. Dużo zależy od pomieszczenia. Jeśli ML 7C są zamknięte w powiedzmy 10m^2, to sub nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolumny mam ustawione najlepiej jak sie da i zawsze jak slucham muzyki to sub z z-4 dodawal bassu, ale teraz uzbieralem troche kasy i chce wymienic go na jakis lepszy.

I bardzo prosze nie dawajcie mi jakis subow za 500,600 czy 700zl...bo na pewno znajdzie sie cos za max 400zl, co bedzie lepsze od tego z4.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SRV

Nie ma sensu do microlabow dokladac suba od kody czy innych producentow skrzedu audio. Nie wydaje mi ze zeby to razem dobrze wspolgralo. Pozatym jezeli juz bierzesz suby to lepszym wyjscie sa 2 mniejsze ale pod kazda kolumne osobny. Wtedy uzyskasz poprawniejszy efekt stereo i nie bedzie problemu ze scena. Poczytaj sobie forum audiostereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co kupować suba do ML. Jeśli masz mały pokój to sub Ci nic nie da. ML same w sobie mają dobry bass przy odpowiednim rozstawieniu i pomieszczeniu. A jeśli Ci go brakuje to sprzedaj je i kup 2 suby. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam solo7 na powierzchni 12m^2, odsunięte od siebie 2m, od ściany około 30-35cm i nie śmiał bym twierdzić, że niskich tonów brakuje, ba są lepszej jakości niż miał nie jeden zestaw 2.1 który miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo tak jest, po prostu na ML bas nie dominuje. Jest dobrze kontrolowany. Jest go tyle samo co innych pasm. Ale podstawa, głośnik MUSI stać na podłodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione na podstawkach, aby tweetery były na wysokości uszu kiedy siedzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, nie brakuje go, jest głęboki, potrafi zejść nisko, uderzyć kiedy trzeba. Dużo bardziej mi odpowiada, od typowego basu komputerowych subów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokoj to jakies 14m^2. ML stoja na podlodze. Karta muzyczna - Asus Xonar DS.

 

Ja po prostu w wiekszosci slucham muzyki elektronicznej i potrzebny mi troche lepszy bas.

 

A co myslicie o tym:

http://www.ceneo.pl/286763

http://allegro.pl/item743332125_subwoofer_...oice_kraft.html

http://allegro.pl/item743332125_subwoofer_...oice_kraft.html

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głupoty opowiadacie ;p masakryczne ;p mam solo 7c i suba podpietego pod wieze.. wszystko razem pod kompa.. SUB QUADRALA 100/150 Watt i bardzo duzo wnosi do brzmienia tych głosników :) SOLO odciaza sie z bassu np. - 2 by móc wycisnac wiecej na głosnosci :) jest bardzo głosno, czysto a niskiej barwy dostarcza Subwoofer.. kolego masz racje !! Dla mnie tak samo.. solo 7c to za mało jesli chodzi o niskie tony i nawet mały subki taki jak masz teraz sporo wnosi do brzmienia :) jesli zainwestujesz jeszcze 400 pln w SUBa to pozazdroscic sprzetu :)

 

a tak bez zakładania głupich tematów.. jak zmienic sygnaturke ? xd bo napisałem to co widac ale sie rozmysliłem i chce zmienic ;d

 

po drugie.. kolezanka poprosiła mnie zebym zagrał jako PSEUDO DJ na jej osiemnastce.. oczywiscie do tego celu posłuza mi solo 7c.. nadaja sie ? nie narobie sobie wstydu ? sala na prawde duza.. na 150 ludzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następny niezadowolony z basu użytkownik ML SOLO7. Dźwięk z dodatkowym subwooferem może "nie trzymać się kupy" :E. Sprzedaj te MLe, kup Z-2300 albo dołóż do Z-5500. ;)

W tych głośnikach jeszcze nikomu basu nie brakło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze sie wtrace ale nie wciskaj kazdemu z-2300 wg mojej skromnej opinii nadaja sie tylko do technopodobnych gatunkow. oczywiscie na impreze jak znalazl ale mi nie pasuja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przestan juz z tymi z-2300 ;)

Specjalnie kupilem ML by podlaczyc do nich suba, ale ten juz mi nie wystarcza wiec szukam lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam bardzo :) nie popadaj z skrajnosci w skrajnosc ;p nie chce "bezsrodkowych" plastików ;p Solo 7c bardzo łanie graja.. wysokie srednica.. ogołem dzwiek fajny ciepły :) no ale ze typowo niskiego i mocnego brzmienia brakuje wiec trzeba sobie pomóc i dokupic Subwoofer :) takie jest moje zdanie :) i zadne z 2300 z takim zestawem sie nie porównuja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry ze sie wtrace ale nie wciskaj kazdemu z-2300 wg mojej skromnej opinii nadaja sie tylko do technopodobnych gatunkow. oczywiscie na impreze jak znalazl ale mi nie pasuja

Całkiem odwrotnie. Techno i rock wolę słuchać na wieży, a resztę gatunków na Z-2300. Może to przez to, że mam jakieś "hamulce" bo biorę pod uwagę sąsiadów.

To, że tobie się nie podobają nie znaczy, że całemu światu mają się nie podobać. Autor kładzie nacisk na bas czyli w cenie mieści się Z-2300 i prawie Z-5500. Tą są demony..

 

przepraszam bardzo :) nie popadaj z skrajnosci w skrajnosc ;p nie chce "bezsrodkowych" plastików ;p Solo 7c bardzo łanie graja.. wysokie srednica.. ogołem dzwiek fajny ciepły :) no ale ze typowo niskiego i mocnego brzmienia brakuje wiec trzeba sobie pomóc i dokupic Subwoofer :) takie jest moje zdanie :) i zadne z 2300 z takim zestawem sie nie porównuja :)

Średnie tony nadrabiam wieżą, także mi niczego nie brakuje ;).

 

Ciężko kupić jakiś porządny subwoofer aktywny. Sam kiedyś do wieży chciałem i każdy jaki słyszałem był taki "pusty". Jedyne co to mogę polecić subwoofery JBL, świetne są. Na najtańsze voicekrafty nawet nie patrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem nie wciskaj tychze glosniczkow innym ktorzy wiezy posiadac nie chca badz nie chca jej wlaczyc gdy mala glosniki ktore w takiej cenie powinny zapewnic dogodny odluch kazdego typu muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Całkiem odwrotnie. Techno i rock wolę słuchać na wieży, a resztę gatunków na Z-2300. Może to przez to, że mam jakieś "hamulce" bo biorę pod uwagę sąsiadów.

To, że tobie się nie podobają nie znaczy, że całemu światu mają się nie podobać. Autor kładzie nacisk na bas czyli w cenie mieści się Z-2300 i prawie Z-5500. Tą są demony..

 

 

Średnie tony nadrabiam wieżą, także mi niczego nie brakuje ;).

 

i graja ci na raz z 2300 i wieza ? jak dla mnie troche bezsens.. 2 zestawy nadajace całym pasmem ? chciałbym usłyszec co z tego wychodzi.. :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...