Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vehabir

Notebook - do długiej pracy i nie tylko (2-2.5k)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z racji tego, że nowe technologie zmieniają się szybciej, niż człowiek jest w stanie za nimi wszystkimi nadążyć, zwracam się z prośbą do Was o pomoc przy wyborze odpowiedniego laptopa do pracy (i nie tylko) w domu.

 

Wymogi jakie powinien spełniać laptop:

 

1. Długa praca na bateri, im dłuższa tym lepiej

2. Wydajność - nie musi na nim chodzić płynnie GTA IV w Full HD na full detalach, ale miło będzie od czasu do czasu zagrać w jakąś mniej lub bardziej wymagającą gierkę

3. Głośność - miło by było gdyby laptop byl w miarę cichy.

4. Klawiatura - najlepsza z niedużym skokiem lub niezapadająca się.

5. Matryca do 16".

6. Matowa matryca będzie miłym dodatkiem, lecz niechce mi się wierzyć, że dostane za te pieniądze laptopa, który będzie miał matową matrycę i do tego spełniał powyższe wymogi.

 

Wiem, że trochę tego dużo, ale myślę, że na pewno znajdzie się coś godnego polecenia i wartego uwagi w tym przedziale cenowym. Swego czasu była bardzo chwalona seria Laptopów Acer Aspire Timelien 5820tg, miałem okazję użytkować i laptop bardzo przyjemny, potem została wydana eydcja na nowych i3 i i5, niestety problem polegał na tym, że podobno nie dało się z nich wyjąć bateri. Może znajdzie się coś co mogłoby być godnym konkurentem dlatego o to laptopa. Z góry dziekuję za odpowiedzi i za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z systemem:

Lenovo G580AH i5-3210M/4GB/1000/Win8 GT630 za 2499 zł

Bez systemu:

Lenovo Z580A i3-3110M/8GB/SSD120+HDD500 GT635M za 2479 zł /Dysk SSD jest 2x/3x szybszy od HDD

Acer V3-571G i5-3210M/4GB/750 GT640M+ZESTAW za 2389 zł /GT640 jest 10-15% szybsza od GT630

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu wiec napisze tutaj o ile można.

Ogólnie mam podobny dylemat. Jeśli chodzi o użytkowanie laptopa to głownie net filmy czasem gry( sportowe ala FIFA 13 PES 13 itd)

Zastanawiam się nad 2 zestawami:

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/sony-vaio-sve1511g1e-w7hp-czarny.bhtml?from=skapiec

http://www.komputronik.pl/index.php/product/177393/Komputery/Laptopy_i_netbooki/Lenovo_IdeaPad_Z580_59_351751_Metal_8_GB.html

 

jeśli chodzi o lenovo to raczej 4gb ramu ale mniej więcej ten model.

Pytanie jest takie jak sobie poradzą oba sprzęty przy moim użytkowaniu.Chodzi o wydajność karty grafiki geforce czy amd? Czy opłaca się włożyć 300zł wiecej w lenovo jeżeli geforce wydajniejszy? Jak to jest z tymi procesorami wiem że jedne są Ivy a drugie Sandy 22nm vs 32nm który wydajniejszy?

ogolnie kasa jaką dysponuje to 2000 +/- 300/400zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego tematu wiec napisze tutaj o ile można.

Ogólnie mam podobny dylemat. Jeśli chodzi o użytkowanie laptopa to głownie net filmy czasem gry( sportowe ala FIFA 13 PES 13 itd)

Zastanawiam się nad 2 zestawami:

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/sony-vaio-sve1511g1e-w7hp-czarny.bhtml?from=skapiec

http://www.komputronik.pl/index.php/product/177393/Komputery/Laptopy_i_netbooki/Lenovo_IdeaPad_Z580_59_351751_Metal_8_GB.html

 

jeśli chodzi o lenovo to raczej 4gb ramu ale mniej więcej ten model.

Pytanie jest takie jak sobie poradzą oba sprzęty przy moim użytkowaniu.Chodzi o wydajność karty grafiki geforce czy amd? Czy opłaca się włożyć 300zł wiecej w lenovo jeżeli geforce wydajniejszy? Jak to jest z tymi procesorami wiem że jedne są Ivy a drugie Sandy 22nm vs 32nm który wydajniejszy?

ogolnie kasa jaką dysponuje to 2000 +/- 300/400zl

 

Te laptopy będą lepsze:

ASUS R500VJ-SX121H i3-3110M/4GB/500/Win8 GT635M za 2179 zł / Dość chłodny i dobrze wykonany laptop.

Acer V3-571G i3-2350M/4GB/500GB/7HP64 GT630M za 2069 zł / Wygodna klawiatura, dość cichy, ale słaba matryca i trochę się grzeje pod obciążeniem.

Lenovo G580AH i3-3110M/4GB/1000/Win8 GT630 za 2199 zł /Popularny i dobrze wykonany laptop.

 

Jeżeli chodzi o wydajność to GT630M jest na poziomie Radeona HD7660M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...