Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

A TERMINATOR

Internet WiMAX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad podpisaniem umowy na Internet w Inea. Internet miałby być bezprzeowodowy w technologii WiMAX. Interesuje mnie prędkość 6mbps. Jestem 5 km od nadajnika i zasięg u mnie podobno jest. Mam pytanie odnośnie pingu: Czy jest on znośny dla gier Internetowych? Teraz na swojej radiówce, mimo fatalnej prędkości, pingi mam poniżej 30. Czy WiMAX da radę choć poniżej 50?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od konkretnego użytkownika, bo to jednak łącze bezprzewodowe. Generalnie z opinii zasłyszanych u ludzi -> do polskich serwerów 60-100ms.

 

Jeżeli szukasz niskich pingów to zainteresuj się HSPA+, HSPA+DC albo LTE. Na tych technologiach można osiągnąć lepsze pingi niż na WiMAX. Nie mówiąc już o większych prędkościach.

 

EDIT/ Dobra sieć radiowa na 5Ghz też jest dobrym rozwiązaniem pod gry, tutaj można osiągnąć spokojnie lepsze pingi niż niejedno łącze przewodowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś pewny to lepszy WiMAX niż nic. Popatrz sobie na mapa.btsearch.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie Inea. Nie chce sie wypowiadac na ten temat ale jesli juz chcesz to niech Cie podlacza na 1 miesiac na testy. To co oni wyprawiaja to normalnie wola o pomste. Dostali ogromne pieniadze z dotacji i robia co sie da zeby chociaz klienta dostac bo im cofna... jakosc ich dzialania jest "srednia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad podpisaniem umowy na Internet w Inea. Internet miałby być bezprzeowodowy w technologii WiMAX. Interesuje mnie prędkość 6mbps. Jestem 5 km od nadajnika i zasięg u mnie podobno jest. Mam pytanie odnośnie pingu: Czy jest on znośny dla gier Internetowych? Teraz na swojej radiówce, mimo fatalnej prędkości, pingi mam poniżej 30. Czy WiMAX da radę choć poniżej 50?

 

W przypadku WiMAXa dużo zależy od warunków atmosferycznych. Standardowo ping powinien się wahać w grach w okolicach 30-60ms, ale przy niesprzyjających warunkach może być niestety wyższy - nie możemy zagwarantować określonych wartości.

 

Generalnie nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś przetestował przez miesiąc usługę i sam ocenił. Zapraszamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolega, który mieszka 10 domów ode mnie i też ma WiMAX'a z Inea, zrobił dla mnie speedtesta:

 

http://iv.pl/images/39193131874209025664.jpg

 

Chyba nie jest źle :P

 

//A mam jeszcze pytanie: Czy jak będę otwierał duże strony/ściągał coś wykorzystując całe łącze, to ping będzie większy? Miałem kiedyś taki Internet (radiowy), gdzie ping nic się nie zmieniał, niezaleznie czy wykorzystywałem całą prędkość czy nie. Czy WiMAX też tak działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem kompletnie o co Ci chodzi. Grasz jednocześnie przeglądając stronki? Czy chodzi Ci po prostu o sytuacje gdzie masz 2 komputery podłączone pod 1 internet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, czy ping będzie wyższy gdy będę wykorzystywał całe łącze. Np. poprzez pobieranie plików i granie jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od prędkości internetu i konkretnej gry. Czy to będzie WiMAX czy ADSL czy LTE czy HSPA+ czy Twoje poprzednie WIFI to nie ma specjalnie znaczenia.

 

Jeżeli będziesz grał i pobierał plik przez FTP (bez wysyłania jednoczesnego) to ping się nie powinien wiele zmienić. Jeżeli będziesz ściągać przez torrent (jednoczesne pobieranie i wysyłanie) to ping ma prawo się podnieść. Można to korygować ruterem z opcją QoS, nastawić sobie priorytet na grę. Jeżeli ten internet masz na jeden komputer tylko i będziesz miał 6Mbps pobierania i chociaż 512, a najlepiej 1024 kbps wysyłania to nie powinno być większych problemów. Do ilu możesz to ograniczaj prędkości wysyłania w programach p2p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...