Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MaciekZKlanu

[Asus F5Z-AP082] Problem z włączeniem

Rekomendowane odpowiedzi

Problem wygląda następująco:

 

Mój notebook ma ogólnie kłopoty z przegrzewaniem się. Przedwczoraj robiłem formata podczas którego lapek 3 razy się wyłączył. Ostatecznie udało się go sformatować i działał normalnie. Wczoraj rozkręciłem nieco obudowę żeby przeczyścić wentylator. Po usunięciu całkiem pokaźnej warstwy kurzu i po ponownym skręceniu wciąż działał normalnie i nie zauważyłem problemów.

 

Dzisiaj po powrocie do domu chciałem go włączyć. Zasilacz podłączony, nacisnąłem przycisk włączający i wtedy pojawił się problem. Ekran był czarny i nic nie wskazywało na to żeby chociaż bios się uruchomił. Słychać jak wentylator działa, napęd też się wysuwa, świeci się dioda sygnalizująca że Asus jest włączony, ale na ekranie kompletnie nic się nie pojawia. Wydaje mi się że coś mogło się spalić przez te problemy z przegrzewaniem. Ale to byłoby trochę dziwne, ponieważ wczoraj wyłączyłem go normalnie.

 

Co mogę z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem - też z Asusem i to 2 razy. Po włączeniu zapalały się diody, kręcił sie wiatrak ale zero obrazu na ekranie i dysk twardy też nie pracował, a dzień wcześniej wszystko było ok i wyłączyłem laptopa normalnie. W moim przypadku było to spalenie układu BGA na płycie głównej - koszt naprawy około 600zł, a po roku czasu znowu padło to samo. Potwierdz diagnoze w serwisie i jeżeli to faktycznie jest to, to dobrze radze - nie pakuj sie w naprawe tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że pisząc, że ma problemy z przegrzewaniem sprawdzałeś temperatury.

 

Tak normalnie to się rozbiera laptopa i się ogląda płytę główną, czy nie ma spalenizny, zwarcia,

pękniętych elementów np. konsensatorów, zaczynając od miejsca gdzie prąd dochodzi do lapa.

Ale jeśli się nie znasz - oddaj do serwisu, tylko sprawdzonego.

 

I oczywiście po naprawie, jeśli laptop nie jest na gwarancji, zadbaj o temperaturę wewnątrz żeby się nie to powtórzyło.

W internecie przewala się sporo poradników na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprawdzałem temperaturę. Podczas normalnego użytkowania bywało 75 stopni.

 

Trudno. Oddam do serwisu i zobaczymy co mi tam powiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...