Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zgf1

WD Elements Portable 500GB (WDBPCK5000ABK)

Rekomendowane odpowiedzi

Często potrzebujemy przechowywać spore ilości danych, czy to będzie backup czy będziemy przenosić dane do znajomych zależy już on naszych zapotrzebowań, ja planowałem zakup pendrive głownie do robienia backupów, jednak zwróciłem uwagę na malutkie dyski 2.5" podłączane do USB. Urządzenie było na tyle ciekawe, ze postanowiłem przetestować na własnej skórze i kupiłem maleństwo 500GB.

 

 

Dysk jest solidnie zapakowany, co widać na zdjęciach poniżej:

 

ItuEF.jpg, q0cka.jpg, NvJGS.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obudowa wykonana jest niestety z plastiku, a o wadach tego podejścia producenta przekonacie sie w dalszej częsci testu :)

 

axlMS.jpg, eBDiG.jpg, 5L3r7.jpg

6FhFz.jpg, eyhm9.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po podłączeniu dysku w systemie pojawia nam się nowy napęd który od razu sformatowany jest do NTFS. Dysk pracuje bardzo cicho, jest praktycznie niesłyszalny, jak dla mnie jest to spora zaleta. Gdy nie korzystamy z dysku po pewnym czasie wyłącza się o czym jesteśmy informowani powolnym miganiem diody LED na obudowie.

 

Skoro wspomniałem o obudowie warto wspomnieć o jej wadach, przede wszystkim jest wykonana z plastiku, zatem są kłopoty z odprowadzaniem ciepła, dysk podczas skanowania w HDTune nagrzewał się do 47C co moim zdaniem jest dość wysoka wartością, przy czym obudowa dysku pozostawała tylko letnia. Do wad tez należy zaliczyć powierzchnie obudowy, która ma postać połyskliwego plastiku, łapiącego każdy odcisk czy ryskę.

 

Dysk do interfejsu USB 2.0/3.0 podłączamy za pomocą jednego kabla USB, jest to rozwiązanie bardzo wygodne, sprawdziłem również, ze dysk spokojnie działa podpinany do huba USB. Oczywiście pełnię wydajności zobaczymy dopiero podpinając go do portu USB 3.0. Z obsługą dysku problemów nie miał TV LG, tuner DVB-T Wiwa. Niestety dysk nie wystartował gdy podłączyłem go do tabletu Shiru Shogun 10 - typowe cykanie.

 

 

 

 

Poniżej prezentuje kilka wyników dysku podpiętego do portu USB 2.0 i 3.0 różnice w wydajności są jak się domyślacie dość spore.

 

Podsumowując za około 200zl dostajemy urządzenie dość szybkie, bardzo ciche jednak nie pozbawione pewnych niewielkich wad, czy warto kupić zdecydujcie sami, niżej zapraszam do przeglądu wyników testów.

 

uLIyZ.png

iSu8T.png

E1EKh.png

10Fds.png

z6s2W.png

ryivf.png

yMYJh.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okolo 50cm, bardziej 48 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydatna slim recka, przymierzam się do zakupu jakiego przenośnego hdd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że to dość dawny wątek, ale odkopuję, aby przestrzec tych, którzy tu trafią.

Sam kupiłem ten dysk jakiś czas temu i ma on jedną podstawową wadę. Złącze micro usb po stronie dysku jest bombą z zapalnikiem czasowym. Jest bardzo delikatne. Wystarczy naprawdę niewiele, żeby je uszkodzić. To mi się przydarzyło. Potem można zapomnieć o dysku i znajdujących się tam danych. Wewnątrz obudowy nie ma standardowego złącza SATA, które pozwoliłoby po tym jak usb przestanie działać, podłączyć dysk do komputera.

 

Z resztą jak lepiej poszukałem, to na zagranicznych portalach znalazłem masę krytycznych opinii na ten temat o całej serii WD Elements Portable. Szkoda, że dopiero teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w poszukiwaniu tego modelu dysku, chciałem się upewnić, że faktycznie posiada nietypowe złącze USB.

Prawdę mówiąc, to nie wiedziałem, że nie ma ten dysk standardowego złącza SATA, żeby go w razie czego przełożyć do innej obudowy pod USB lub do laptopa, albo komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...