Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

heat

Black & Yellow R4

Rekomendowane odpowiedzi

Można powiedzieć, że kolejna rewizja mojego LC dobiegła końca - niestety na chwilę obecną historia nie ma happy endu ale o tym później...

 

W sumie wszystko zaczęło się od tej płytki :

Z77%20OC%20Formula(m).jpg

 

Wcześniej miałem P67 Pro, która była naprawdę solidną płytą i przy okazji pierwszą od AsRock'a - jedyne co mi w niej nie pasowało to kolorystyczna sraczka rozpoczynając od koloru PCB kończąc na biało-niebieskich slotach.

Niestety dostępność OC Formula na naszym rynku a raczej jej brak spowodował, że musiałem poszukać czegoś innego. Przez chwilę zastanawiałem się nad tym gigabyte...

placa-me-gigabyte-z77-g1sniper-3-ivy-bridge-poucas-unds_MLB-F-2900675052_072012.jpg

 

... ale stwierdziłem, że ciężko będzie dopasować kolorystycznie całość do koloru slotów :lol2: - dlaczego tak bardzo mnie to bawi ? Myślę, że ostatnie zdjęcia w tym temacie dużo wyjaśnią ;)

 

W końcu zdecydowałem się pozostać przy kolorach, które były inicjatorem zmian i wybrałem płytę od MSI :

7450_05_msi_big_bang_z77_mpower_generally_available_full.jpg

 

Podjąłem lekkie ryzyko bo AsRock był świetny i praktycznie niczego mu nie brakowało, w przypadku MSI było kilka niepokojących informacji m.in o braku offset o możliwości kontroli tylko wentylatorów z PWM i tak dalej... Dzisiaj mogę powiedzieć, że płyta jest rewelacyjna pod prawie każdym względem, o/c na niej to czysta przyjemność.

 

Jedyny minus tej płyty to diody led, które po odpaleniu płyty robią z niej choinkę. :kwasny: O ile diody CPU Phase można wyłączyć to opcji wyłączenia pozostałych nie znalazłem. Najlepsza jest dioda HDD, przez którą myślałem, że mam zwarcie i coś przebija na płycie a okazało się, że MSI postanowiło tam chyba umieścić stroboskop.

 

To co siedzi w środku przedstawia się następująco :

 

Z77 Mpower

i5 2500k

Corsair XMS3

Gigabyte GTX670 OC

 

Od razu zaznaczę, że układ jest ewolucją poprzedniego, jest kilka zmian ale ogólnie obieg jest prawie identyczny z jedną większą zmianą w postaci zmiany położenia reza - głównie dla wygody.

 

Tak wyglądała ostatnia rewizja :

01.jpg

 

 

 

 

Pierwszym krokiem było dopasowanie koloru Gentle Typhoon'ów z górnej chłodnicy. Niestety producent nie popisał się jeśli chodzi o ich naturalną barwę a nie chciałem ich wymieniać na inne bo wg mnie są ideałem (wydajność/kultura pracy)

Dlatego postanowiłem je przemalować i przy okazji ubrać w czarny oplot, złącza 3pin musiały również dopasować się kolorystycznie ;)

 

001gentle.jpg

 

002gentle.jpg

 

Seryjną naklejkę zastąpiłem folią imitującą carbon - motyw carbonu pojawi się jeszcze kilka razy, w niektórych miejscach zostanie jednak zastąpiony folią imitującą szczotkowane alu bo po ostatecznym poskładaniu wszystkiego do kupy mam wrażenie, że tego carbonu jest za dużo...

 

003gentle.jpg

 

Farba trzyma się bardzo dobrze - przeżyła test związany z kotem, który zainteresował się zwisającym kabelkiem, kot też przeżył gdyby ktoś pytał ;)

Gdyby ktoś chciał malować swoje to polecam ten poradnik : KLIK

 

Kolejny etap to dopasowanie pamięci...

Już prawie kupowałem te memki :

dabc1b0f7493691576ca6162b2a70adb.image.240x240.jpg

 

Ale na całe szczęści zobaczyłem ten filmik :

http://www.youtube.com/watch?v=6UvyHEmTVHI

... i już wiedziałem, że ich nie chcę ;) Przy okazji widać jak płyta świeci :kwasny:

 

Szukając różnych opcji w końcu doszedłem do wniosku, że wymiana pamięci nie ma większego sensu.

 

Jedyne co zrobiłem to usunąłem naklejki z moich XMS i tyle.

 

001xms.jpg

 

Osadzone w slotach są prawie niewidoczne więc jestem zadowolony :)

 

Wyznając zasadę wykorzystania wszystkiego co pod ręką i jak długo się da postanowiłem trochę odświeżyć rezerwuar od EK, który już dawno stracił swój blask. Miałem go okleić całego ale w końcu pomyślałem, że jednak pozostawienie minimalnej "kreski" pozwoli przynajmniej kontrolować poziom płynu. Efekt może nie jest powalający ale przynajmniej nie widać tych wszystkich zadrapań/rys na pleksi. Idealnie wpasowałby się LUND, którego nawet jakiś czas temu chciałem kupić, ale przy poprzednim układzie nie pasowało mi to, że ma otwory tylko na spodzie - w obecnym układzie wpasowałby się idealnie... No cóż, przynajmniej kiedyś będzie jakiś kolejny powód żeby coś zmodyfikować :E

 

Rez EK Carbon ;) Foto jeszcze przed wymianą górnego korka oraz przed ostateczną obróbką tej szczeliny - bo dopiero na tej fotce zauważyłem, że jest nierówno :hmm: Dolnego korka niestety nie da się wymienić bo gwint jest już mocno naruszony i płytkie korki wypadają :kwasny:

 

001rez.jpg

 

Następną czynnością było dopasowanie oplotów od Darmacza - miałem już gotowe przedłużki niebiesko-czarne więc postanowiłem tylko wymienić niebieski na żółty.

Dostałem nawet propozycję, że mam wysłać obecne oploty i za darmo (oczywiście doliczając cenę samego oplotu) wymienią mi kolor. Pomyślałem, że znowu będę musiał czekać a przecież to nic trudnego wymienić to samemu... Dziś wiem, że już nigdy więcej się za to nie zabiorę - naprawdę podziwiam Darmacza za to co robi - przede wszystkim za jakość i powtarzalność bo to co mi na początku wychodziło to... :lol2:

 

Efekt finalny nie poraża ale myślę, że tragedii też nie ma :

 

001przymiarka.jpg

 

Przy okazji widać na fotce, że zmieniłem blok na Raystorma. Blok pomimo swojej starej daty dalej robi wrażenie. Jeśli chodzi o wydajność to ciężko mi teraz coś napisać bo temperatury są dużo lepsze ale w układzie zmieniło się kilka rzeczy i może to również mieć wpływ na temperaturę - ostatecznym testem będzie BF3 po o/c CPU i GPU, wtedy będę dokładnie wiedział jaka jest różnica.

 

001raystorm.jpg

 

Grubasek na froncie otrzymał 4x 140 Phobya Nano G-14 Black Silent (thx Elder ;) )

 

003przymiarka.jpg

 

Tutaj fotka z przymiarki (nieprzykręcony rez i stare węże)

 

002przymiarka.jpg

 

Tu już dołożony świeży kawałek węża od górnej chłodnicy do bloku na CPU - widać różnicę w czystości a stare węże mają raptem 2-3 miesiące... (wąż oczywiście jedyny słuszny R3603 9.5x15.9 ;) )

 

004przymiarka.jpg

 

Widok na Backplate od GTX'a, niestety CSQ ale nawet jakoś strasznie nie razi ;)

 

005przymiarka.jpg

 

W związku z tym, że rezerwuar zmienił pozycję wymyśliłem sobie, że pompka najlepiej dopasuje się gdy będzie ustawiona w pozycji "na lianga D5" ;) Czyli otwór wylotowy (ten który do tej pory był w poziomie) do góry a dolotowy z przodu.

Niestety nie potrafiłem odnaleźć produktu, który spełniałby moje oczekiwania aby tak ułożyć pompkę a, że potrzeba matką wynalazku postanowiłem wystrugać coś sam...

 

:E

001ddc.jpg

 

002ddc.jpg

 

Niestety mój "piękny" stelaż nie doczekał się premiery bo w ręce wpadła mi D5 USB. Przy okazji polecam zakupy od Andoctronus'a z forum, wysyłka mega ekspresowa a paczka była zapakowana tak, że można by nią rozegrać turniej rugby i pompka dalej by działała ;)

 

D5 USB jest z natury goła i wesoła więc trzeba było ją w coś ubrać. Tutaj temat ewidentnie zrypałem bo zamiast brać od Ando top Aqualis to wziąłem top od Alphacool'a, który wg mnie lepiej pasował. Niestety Alphacool lata swej świetności ma już dawno za sobą - Top wygląda jak trzeci gatunek, liczne niedociągnięcia po CNC, rysy, tragedia :kwasny:

Jeszcze na domiar złego okazało się, że nikt przed wysyłką w Angeli nie sprawdził czy wszystko jest w komplecie i dostałem top bez O-ringu... taki drobiazg...

Na całe szczęście udało mi się znaleźć wczoraj sklep, który mi dopasował podobny o-ring bo idealnie takiego samego rozmiaru nie było (57mm x 3,5mm gdyby ktoś kiedyś szukał ;) ) i pompka działa. Działa to nawet mało powiedziane - wcześniej miałem MCP355, która była naprawdę bardzo dobrą pompką, miałem ją skręconą PowerAdjustem na około 8v i wydajnościowo było nieźle i przy okazji cicho. D5 nawet na najwyższych obrotach jest cicha- nie jest niesłyszalna ale naprawdę cicha, skręcona na 75% mocy staje się niesłyszalna a mocy jest dalej pod dostatkiem.

 

001d5.jpg

 

Ostatnie przymiarki (wiem, carbon na zatoce 5.25 ma wybrzuszenia, nie chciało mi się już tego wczoraj poprawiać) :

 

001test.jpg

 

002test.jpg

 

I można powiedzieć, że do tego momentu wszystko układało się ok... Nawet wycieków nie było! :)

 

No ale jak to w życiu bywa to była cisza przed burzą.

 

Wcześniej zamówiłem dwa płyny DP Ultra Yellow i DP Ultra Yellow UV. Celowo dwa żeby dobrać lepszy odcień, okazało się, że w Angeli mieli jakiś błąd na magazynie i nie było zwykłego żółtego tylko wersja UV.

Gdy płyn doszedł oglądałem go w biały dzień, pełny w butelce jest idealnie żółty, jedynie na powierzchni pod kątem widać lekkie zabarwienie w zieleń ale bardzo delikatne...

 

Po wlaniu płynu do reza czar prysł - poniższe zdjęcia pokazują jak płyn rzeczywiście wygląda w wężach :lol2: Jeszcze przez chwilę liczyłem na to, że może nie dokładnie wyczyściłem stare części po niebieskim płynie ale wlałem do osobnego węża i wsadziłem do obudowy i efekt jest taki sam :mad2: Poza tym chłodnice i bloki naprawdę dobrze wyczyściłem przed tym zabiegiem bo właśnie miałem takie obawy, że może się zmienić barwa...

 

Teraz już wiecie dlaczego śmiałem się, że ciężko będzie dopasować kolor pod G1 Sniper ? ;)

 

001zielony.jpg

 

002zielony.jpg

 

003zielony.jpg

 

004zielony.jpg

 

005zielony.jpg

 

Na ten moment to tyle, zabieram się za dokładniejsze testy wydajności bo płyny i barwniki przyjdą dopiero w środę. Mam nadzieję, że uda mi się tak dopasować kolor żeby współgrał z żółtym od MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie, naprawdę mi się podoba. Najlepszy projekt na labie z tych które mają niższy budżet.

 

Fantastyczny dobór kabli. Podoba mi się ich ułożenie, spięcie.

 

Mobo podoba mi się jedynie w ciemnym świetle, w jasnym przypomina mi się mój stary 990FXA-UD3, taki blady był, uee :E

 

Szkoda, że karta miała niebieskie pcb. Cover musiałby być większy by zakryć je w całości.

 

5+/6 :)

 

PS. Zapomniałbym.. Buda. Gdyby nie wsiowy front panel, naprawdę świetna konstrukcja, szczególnie, że możliwe oewentylowanie to 140mm :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Big Banga co prawda XpowerII ale biosy powinny być podobne w końcu obie płyty mają bios uefi,więc na mojej płycie wyłączyłem opcję Motherboard led control,po wyłączeniu tej opcji na płycie zapanowała błoga ciemność jedynie co się swieci to wyświetlacz diagnostyczny i dioda od hdd,sprawdż czy na swojej płycie znajdziesz taka opcję.

cimg2681f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyskanie intensywnego żółtego koloru płynu wymaga eksperymentów z organicznymi barwnikami

a to oznacza syfienie układu tak czy inaczej.

Barwnik degraduje się z czasem i kolor blaknie.

Czy masz cierpliwość wiele razy w roku demontować układ,zmieniać przebarwione węże i czyścić bloki i chłodnice?

 

Zdecydowanie odpada Mayhems Aurora Namron Yellow (z wiadomych względów)

http://www.frozencpu.com/products/17698/ex-liq-279/Mayhems_Aurora_Coolant_Concentrate_-_250mL_-_Namron_Yellow.html?tl=g30c337

 

Pastel Sunset Yellow ???

http://www.frozencpu.com/products/17705/ex-liq-289/Mayhems_Pastel_Coolant_Concentrate_-_250mL_-_Sunset_Yellow.html?tl=g30c337

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=RTlAfiMf4es

 

 

Wybrałeś diablo niewdzięczny kolor na płyn,żółtych węży też nie idzie obecnie nigdzie dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorowe węże odpadają - zobaczę jak będzie wyglądał żółty DP Ultra bez UV - na wszystkich zdjęciach wygląda jak pomarańczowy ale jest jedna fotka na stronie AC gdzie w wężu wygląda na prawdziwy żółty...

Jest jeszcze jedna opcja - czarny tygon, tyle że ja zawsze lubiłem widzieć płyn w układzie ;)

 

Też mam Big Banga co prawda XpowerII ale biosy powinny być podobne w końcu obie płyty mają bios uefi,więc na mojej płycie wyłączyłem opcję Motherboard led control,po wyłączeniu tej opcji na płycie zapanowała błoga ciemność jedynie co się swieci to wyświetlacz diagnostyczny i dioda od hdd,sprawdż czy na swojej płycie znajdziesz taka opcję.

http://img132.imageshack.us/img132/8581/cimg2681f.jpg

 

Dzięki udało się! Strasznie zakręcony UEFI ma MSI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o tej fotce?

 

 

53115_2.jpg

 

 

Pastel o którym wspomniałem...

 

 

007qky.jpg

 

 

P1010021-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny układ wyszedł. Szczerz powiedziawszy jak zobaczyłem pierwszy raz z77 oc formula to też się na nią strasznie napaliłem i układ black yellow. Ale właśnie jej dostępność pokrzyżowała moje plany. Płytka od msi też jes bardzo fajna tylko żeby udało ci się dopasować kolor płynu i będzie miodzio.

 

edit.

Kurde te pastele naprawdę ładnie wyglądają. Tylko ciekawe jak wygląda układ po paru miesiącach użytkowania takiego płynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ genialny, na prawdę bardzo mi się podoba. Węże od reza do pomy i od pompy do chłodnicy nie wyglądają już tak fajnie - może tylko mi nie podobają się długie węże w układach. Może spróbować by pompę na czymś postawić? Nie wiem dlaczego, ale w oplotach jest coś, co podpowiada mi aby je zjeść :E Nie myślałeś o wentylatorach Akasa Viper? Wygladają całkiem fajnie jak się je póści. Jednak swoją cenę mają, a recenzje wskazjują na to, że nie są z najwyższej półki. Koleś dziwnie kręci, ale ma brytyjski akcent. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę heat na tym forum.

 

Dzięki przebudowie układu ltx trafił do mnie i muszę przyznać fajny tani bloczek ;)

 

 

Co do układu to na razie ok ale w przedłużkach pci-e moim zdaniem za dużo tego żółtego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, dokładnie. Te Pastele są niesamowite ale nie chcę sobie syfić układu, jeśli nie uda mi się jakoś zmiksować płynu do uzyskania w miarę zbliżonego koloru to być może zaryzykuje...

 

Fajny układ wyszedł. Szczerz powiedziawszy jak zobaczyłem pierwszy raz z77 oc formula to też się na nią strasznie napaliłem i układ black yellow. Ale właśnie jej dostępność pokrzyżowała moje plany. Płytka od msi też jes bardzo fajna tylko żeby udało ci się dopasować kolor płynu i będzie miodzio.edit.Kurde te pastele naprawdę ładnie wyglądają. Tylko ciekawe jak wygląda układ po paru miesiącach użytkowania takiego płynu.

 

Dzięki :) Dzisiaj nie żałuję wyboru płyty, chociaż przesiadka z AsRocka na początku nie była łatwa...

 

Układ genialny, na prawdę bardzo mi się podoba. Węże od reza do pomy i od pompy do chłodnicy nie wyglądają już tak fajnie - może tylko mi nie podobają się długie węże w układach. Może spróbować by pompę na czymś postawić? Nie wiem dlaczego, ale w oplotach jest coś, co podpowiada mi aby je zjeść :E Nie myślałeś o wentylatorach Akasa Viper? Wygladają całkiem fajnie jak się je póści. Jednak swoją cenę mają, a recenzje wskazjują na to, że nie są z najwyższej półki. Koleś dziwnie kręci, ale ma brytyjski akcent. :E

 

Brałem pod uwagę te Akasy ale to jest trochę inny żółty. Poza tym wydaje mi się, ze tego żółtego byłoby już w tym momencie za dużo i dlatego zdecydowałem się na te Phobya. W ogóle to na grubasie z przodu miały być Noiseblocker'y ale udało mi się dostać te Phobye za prawie połowę ceny gdzie 4szt wyszły mnie tyle co nawet nie dwa noiseblockery więc uważam to za dobrą inwestycję :)

 

Jeśli chodzi o węże to połączenie rez - pompka pozostanie bo mi się podoba, natomiast masz rację co do połączenia pompka-chłodnica. Problem w tym, że chciałem je mieć prawie proste i zaginające się na końcu ale nie miałem czasu na zabawę w "kształtowanie" tygona, nawet nie wiem czy jest możliwość osiągnięcia takiego efektu... Drugim problemem jest to, że po dokręceniu pompki do podłoża przekrzywiła się w stronę chłodnicy i to też będę musiał poprawić. Zajmę się jednym i drugim jak przyjdzie płyn.

 

Witam kolegę heat na tym forum.Dzięki przebudowie układu ltx trafił do mnie i muszę przyznać fajny tani bloczek ;)Co do układu to na razie ok ale w przedłużkach pci-e moim zdaniem za dużo tego żółtego.

 

Myślałem, że nikt tego nie zauważy :P Wg mnie w tej ATX też jest za dużo żółtego. Planuję zrobić tak, że w przedłużkach pci-e pozostawie tylko po jednym żółtym pasku od wewnętrznej strony. Tak, że będą tworzyć jeden grubszy pasek.

 

Z ATX jeszcze kombinuję, być może będą trzy paski żółte ale podwójne...

 

Ps. Cieszę się, że LTX Ci służy :) W końcu to bardzo dobry blok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No do Pi to może tak ale do codziennych ustawień już tak lekko nie jest ;)

 

W końcu dociągnęły się wszystkie pliki do BF3 (nie ma to jak 30gb zajętego miejsca przez jedną grę :lol2:)

 

Mecz na szybko mapa Operation Firestorm server full 64 temperatury jak poniżej :

 

bf3.png

 

Celowo ta mapa bo mam ją w ulubionych i wiem jak się zachowywał poprzedni konfig - jest lepiej i to o kilka stopni.

 

Procek @ 4.5GHz na 1.35v GTX na 1254/6210

 

Co najlepsze D5 skręcona na 25% mocy, jutro zobaczę jak wypadną temperatury przy 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile nie masz bardzo wolno/wolno kręcących się wentylatorów na chłodnicy to nie zwiększaj przepływu poprzez podkręcenie pompy,

to tylko pogorszy oddawanie ciepła i w związku z tym temperatury pójdą do góry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że płyta tak hucznie rypana jest za brak opcji podkręcania przez offset co w dobie bycia ekologicznym jest wręcz głównym powodem, dla którego nie warto a nawet nie wolno jej kupować, zrobiłem kilka testów na pobór energii z gniazdka. Urządzenie do pomiaru zużycia energii czy jak to tam nazywają "watomierzem" mam z Castoramy - model "made in China" za 49,99 zł.

Najpierw posprawdzałem jaki to ma błąd pomiaru i po kilku próbach na różnych urządzeniach wyszło, że max 1W

 

Okazuje się, że nawet bez takiej opcji jak offset sprzęt pobiera śmiesznie ilości energii, przynajmniej dla mnie bo prognozowałem 2x tyle

 

Komp po o/c cpu 4.5GHz, GTX na gpu 1254MHz w boost.

Idle - 60-80W (przeglądanie netu)

Stress - max 225W (BF3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam do boju, jednak MSI to nie moje klimaty.

 

Dzięki za info ws. mojej osoby w Twoim temacie.

 

Zmień top do pompy. DP Ultra w drodze.

 

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedł płyn DP Ultra żółty. Nie wiem skąd się biorą takie przekłamania, płyn wygląda w butelce jak pomarańczowy w wężach jest żółty.

Na zdjęciach ten żółty wyszedł jednak dużo bardziej intensywny niż jest w rzeczywistości - głównym powodem jest zapowietrzenie całego układu i wręcz piana w wężach ;) Myślę, że kierunek jest dobry, jutro postaram się kupić barwniki spożywcze i może uda się w końcu osiągnąć jakiś przyzwoity żółty bo niestety Mayhems jest nieosiągalny :(

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

04.jpg

 

05.jpg

 

06.jpg

 

07.jpg

 

08.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajeczka. To wygląda jak mój niezrealizowany pomysł sprzed trzech lat. Dałem se siana, bo zwaliłem sobie sam dwie gtx260. mad2.gif

 

Rez nie pasi mi tam z tyłu budy. Nie możesz zapodać go jako top do pompki i potem rez z pompą ustawić w pionie?

 

edit

Możesz zapodać fotę, aby było widać całego kompa, w sensie od tego otwartego boku tylko. Tak na wprost z aparatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolorek wydaje się niezły ale ciężko to ocenić przy fotach zrobionych w takim świetle.

Jak układ się odpowietrzy i w świetle dziennym zrobisz fotki to się zobaczy.

Eksperymenty z barwnikami spożywczymi kończą się gilami w blokach

ale jak chcesz spróbować Twoja wola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO wygląda świetnie (poza paroma detalami - np. backplate EK mógłby być matowy).

No ale skoro piszesz, że normalnie nie wygląda tak dobrze, to wierzę Ci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor na zdjęciach wygląda idealnie. Pięknie się komponuje z płytą i oplotami. Układ pierwsza klasa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czepiania się pierdół przez zazdrośników dopisał bym jeszcze holder reza.

Jakoś czarny mat bardziej by pasował tutaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajeczka. To wygląda jak mój niezrealizowany pomysł sprzed trzech lat. Dałem se siana, bo zwaliłem sobie sam dwie gtx260. mad2.gifRez nie pasi mi tam z tyłu budy. Nie możesz zapodać go jako top do pompki i potem rez z pompą ustawić w pionie?editMożesz zapodać fotę, aby było widać całego kompa, w sensie od tego otwartego boku tylko. Tak na wprost z aparatu.

 

Dzięki :) Rez na razie pozostanie w tej pozycji bo napełnianie układu jest dużo prostsze i tak samo opróżnianie ;) Nie mam niestety zaworów upustowych itp wspomagaczy i w tej obudowie raczej ich nie będę miał bo nie dałoby się ich jakoś w miarę schować, na 100% wykorzystam je w nowej obudowie ale to odległa przyszłość bo ta obudowa mi aktualnie wystarcza.

 

Kolorek wydaje się niezły ale ciężko to ocenić przy fotach zrobionych w takim świetle.Jak układ się odpowietrzy i w świetle dziennym zrobisz fotki to się zobaczy.Eksperymenty z barwnikami spożywczymi kończą się gilami w blokach ale jak chcesz spróbować Twoja wola.

 

Ktoś tam na forum polecał te barwniki : http://allegro.pl/barwnik-spozywczy-wusitta-zolty-20ml-i2914393499.html .

Podobno nie syfią - pytanie ile w tym prawdy, szkoda by było upaprać układ jakimiś glutami...

 

IMHO wygląda świetnie (poza paroma detalami - np. backplate EK mógłby być matowy).No ale skoro piszesz, że normalnie nie wygląda tak dobrze, to wierzę Ci.

 

Ja dalej poluję na starą wersję backplate'a od EK bo pomimo tego, że ten CSQ nie wygląda najgorzej to uważam dokładnie tak jak Ty, że czarny mat lepiej by się wpasował :)

 

 

Kolor na zdjęciach wygląda idealnie. Pięknie się komponuje z płytą i oplotami. Układ pierwsza klasa :)

 

THX ! :)

 

Z czepiania się pierdół przez zazdrośników dopisał bym jeszcze holder reza. Jakoś czarny mat bardziej by pasował tutaj ;)

 

:)

Jeśli chodzi o te cholerne uchwyty do reza (ciekawe czy ktoś zauważył, że oba są połamane od strony GPU ? :E ) to zupełnie zapomniałem o tym, że są z pleksy i na 100% będę je wymieniał, myślałem czy od razu tego nie wykorzystać i nie wymienić reza ale jednak chyba odpuszczę temat. Wymienię go przy nowej obudowie a w tej pozostanie taki brzydalek ;)

 

Kombinuje gdzie upchać Aquaero bo to ostatni element układanki w tej obudowie, ale za cholerę nie wiem gdzie go zmieścić :hmm: Oczywiście wersja LT bo tej z LCD już na 200% nie mam gdzie dać :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatoki zawala CDROM?

Wywal i daj CDROM na usb,mam tak od trzech lat i styka

a korzystam z niego zaledwie kilka razy do roku przy instalkach gier.

Masz za mało miejsca w budzie by marnować go na CDROM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...