Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hahah208

Przemieszczanie się ikon na pulpicie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od pewnego czasu ikony na pulpicie zmieniają miejsce przy każdym uruchomieniu systemu. Pisałem już w innym dziale i otrzymałem odpowiedź, że to nie wirus i muszę szukać pomocy gdzie indziej.

Link do tematu: http://forum.pclab.pl/topic/844472-Ikony-zmieniaj%C4%85-miejce-na-pulpicie/

 

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam, Hahah208

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na pulpicie kliknąć prawym przyciskiem myszy ---> widok ---> i odznacz auto rozmieszczenie ikon

 

a jeśli znów nie pomoże:

ściągaj i użyj program Advanced System Care

 

a jeśli nie pomoże wejdź w rejestr

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

HKEY_USERS\.Default\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer

HKEY_USERS\.Default\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Program Manager\Restrictions

 

i w każdym z kluczy powinien być 'NoSaveSettings' ustawione na 0X00000001, tak jak jest to przedstawione na stronie poniżej

http://www.askvg.com/solution-windows-desktop-does-not-save-user-customized-settings/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeskanowałem Advanced System Care i wybrałem opcję repair.

Natomiast 2 pierwszych kluczy w rejestrze nie ma. Trzeci jest ustawiony na 0X00000000, czwartego nie sprawdzałem.

Zaraz zobaczę czy coś dało użycie tego programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilkunastokrotnym włączeniu systemu nic się nie zmieniło. Mam nadzieję że już będzie dobrze. Potrafisz wytłumaczyć mi co to było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję. Mam ten sam problem,po uruchomieniu przeskakują mi dwie te same ikony. Nic co wyżej nie pomogło a w rejestrze mam trochę inaczej a niektórych w ogóle niema. Nigdzie nie mogę znalezć odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny problem. Co prawda go nie rozwiązałem, ale nie pomógł nawet format. Pamiętam, że okazało się, że ikony zmieniały swoją lokalizację po graniu w jakieś gry. Dodatkowo dodam, że tylko w niektóre. Przyczyną była zmiana rozdzielczości. Przykładowo jeśli na pulpicie jest 1920x1080, a chcesz zagrać w gry w rozdziałce 1280x1024, to wtedy po zakończeniu grania przestawią się ikony z prawej strony ekranu. Przynajmniej ja tak miałem.

 

Napiszcie w jakich sytuacjach obserwujecie tą zmianę miejsca ikon na pulpicie. Czy zdarza się to już w trakcie użytkowania komputera, czy tylko przy restarcie systemu? Może nie zwróciliście uwagi i zdarza się to nie tylko po restarcie. Moja rada przyjrzyjcie się temu bliżej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem się pojawił po instalacji jakiegoś gówna które się samo zainstalowało. Przeskakują zawsze po uruchomieniu, zawsze 3 i zawsze w to samo miejsce. Jeśli je przełożę na swoje miejsce wszystko jest ok do kolejnego uruchomienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest może jakiś dobry program (najlepiej darmowy) do naprawy błędów rejestru ? Może by to coś pomogło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...