Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sideband

Czy Sandy Bridge lubi szybkie pamięci?

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnej pracy? Pod pulpitem między 1333 a 2133 jest widoczna różnica na rzecz 2133mhz , wydaje się jakbyś podkręcił procesor powiedzmy o 20-30%. Nie da się tej różnicy nie zauważyć , nawet system uruchamia się szybciej.

 

Że niby jak, system się szybciej uruchamia dzięki szybszym pamięciom? Bajki opowiadasz i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajki nie bajki , takie są fakty. A czy w to wierzysz czy nie to nie moja brocha ;)

 

To ja jestem chyba ślepy bo "pod pulpitem" nie widzę rożnicy między 1333 a 1600, ba nawet przy procku 3 vs 3,7GHz nie widzę :D

Między 1333 a 1600 to rzeczywiście nie widać różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie fakty tylko banialuki. Podczas startu systemu wąskim gardłem jest dysk a nie pamięć RAM. I to jest fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym miał czym nagrać to bym ci pokazał panie spec z zegarkiem te twoje teorie o cpu i mem ,a jak się ma praktyka.W trakcie wczytywania systemu cpu/mem ma co robić , a hdd miewa przestoje np.opóźnienia przy wczytywaniu sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skombinuj i nagraj jak to system szybciej wstaje i reaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice w granicach 0.5sek(średnia z 4 uruchomień) , szybsza pamięci i więcej mhz na cpu daje do 1.5sek(11.5 vs 13sek). Nie są to powalające różnice , ale są. Jak się zjedzie do 2ghz nawet na ivy to ślepy zauważy , że system zaczyna się wolniej uruchamiać nie wspominając o samym jego działaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem wcześniej czy możesz przeprowadzić testy na podkręconym procesorze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmienia postać rzeczy :)

 

Szkoda, bo zastanawiam się jaki realnie miałbym przyrost u mnie i czy ewentualne problemy ze zmuszeniem wszystkiego do pracy przy tak wysokich taktach pamięci zostałyby zrekompensowane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałby nie zmusić, pewnie troszkę będzie trzeba podnieść napięcie procesora i vtt. Ja swoje Geile puściłem na i5 2500k na 4.8GHz ful stable dodatkowo mimo słabych możliwości płyty asrock p67pro3 i mojego braku umiejętności pamięci wykręciłem na 2200MHz cl 10, zamiast 11.

Aktualnie też chcę ich się pozbyć bo zmieniłem płytę i proca i zakupić cos co lepiej wygląda i jest szybsze 2400MHz, może uda się je podkręcić do 2500-2600MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ktoś napisał, że nie uda się ich zmusić ? Czytaj ze zrozumieniem...

 

P67 Pro B3 i słabe możliwości ? :D Ktoś tu chyba łyka każdy kit marketingowy jak młody pelikan...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sideband - testy Single vs Dual Channel robiłeś na 2x2gb vs 1x2gb czy 2x2gb vs 4gb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na 4gb , przestawiałem sloty nie wyciągałem kości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1333Mhz CL9-9-9-24

 

1600Mhz CL9-9-9-27

1866Mhz CL9-10-9-30

2133Mhz CL11-11-11-36[/b]

tylko że te ustawienia mało reprezentatywne - szczególnie że kilkuletnie pamięci mają w standardzie 7-7-7-24 1600Mhz... a 1333Mhz to już 6-7-7-20 - a jak jeszcze się pobawimy to może być lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie właśnie kości kupisz w sklepie z takimi timingami , a nie takimi o których piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby tak, widziałem że trudno dostać nowe 7-7-7-20 1333 oraz 7-7-7-24 1600 (choć jeszcze gdzieniegdzie wisi jakaś oferta, choć ),

z drugiej strony wielu kupuje też na aledrogo.

A bardziej jestem ciekawy co jest zasługą tego że takie pamięci wypadły z obiegu - intel? problemy z kompatybilnością? czy może duża konkurencyjność (dzięki temu łatwiej wycisnąć dodatkową kasę od klientów za więcej Mhz, bo widząc "1333CL6" i "2133CL11" daje do myślenia, a po zniwelowaniu CL już nie?)?

Chociaż odpowiedzią może być wielkość pojedynczej "kostki" - ale i tak spokojnie idzie kupić 7-8-8 czy 8-8-8 1600Mhz

 

P.S. zacząłem przeglądać sklepy i znalazłem nawet 6-8-6-24 1600MHz 2x2GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość obecnych kości nie lubi niskich opóźnień ;) , ale mogę ci od razu mogę napisać , że 1333 cl7 w praktyce jest minimalnie mniej wydajne od 1600 cl9 ;)

 

Co z tego , że te 1600mhz są cl6 skoro cas-ras to już 8 , a jak wiadomo ten timing jest niesamowicie istotny. A ostatni timing jest praktycznie nie istotny , luzowanie nie zmienia nic , a daje stabilność przy oc ;)

 

Tak na szybko mogę stwierdzić , że pamięci na ivy dają mniej niż na sb. W przybliżeniu o połowę mniej niż na sb ;) , przynajmniej w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

side, a jest jakas roznica w wydajnosci (gry etc) miedzy Command Rate 1T a 2T (na sandy i nowszych intelach)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie najbardziej opłacalne jest ustawienie pamięci do GIER ?

 

1. 1600 MHz 9,9,9,27, 1CR

 

czy

 

2. 2133 MHz 11,11,11,33, 2CR

 

Dotyczy oczywiście procesora Sandy

- Vsync - zawsze włączona

- wygładzanie krawędzi zawsze włączone, przeważnie zwykłe x4x8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@postman1976

Odpal sobie MaxxMEM-Preview, program sam Ci pokaże przepustowość itd.

Potem odpal 3Dmarki i zobacz wynik CPU PHYSICS. To będą suche testy które mogą mieć sporo wspólnego z odpowiedzią na zadane pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugie to jest wiadome , ale wyostrzaj alphy one sporo dają w sb i ivy. Tylko błagam nie pytaj o to na pw :E

 

Nie wiem co to za pamięci, ale przy 2000mhz może udać ci się zapodać dużo ostrzejsze timingi.Tfu zapomniałem , że sandy nie ma tego dzielnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...