Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dariusz1988

Sony Ericsson Arc S

Rekomendowane odpowiedzi

Wstęp

 

Zdjęcia do recenzji wykonywane były telefonem Sony Ericsson C901 Cyber shot

 

Witam, dzisiaj z kolei mam wam do przedstawienia jeden z najładniejszych telefonów, a mianowicie jest nim sony ericsson Arc S.

Telefon zakupiłem nowiutki za 749zł więc chyba cena niezła. Najtańsze były po 850zł. A mi sie fartło i starszy pan akurat wystawił ofertę nowego soniaka z orange.

 

 

 

ZESTAW

 

- Telefon sony ericsson Arc S

- bateria 1500 mAh

- zestaw słuchawkowy

- karata pamięci 8gb

- ładowarka wraz z kablem USB

- karta gwarancyjna

- instrukcja

 

dsc02730b.jpg

 

 

 

 

 

DANE TECHNICZNE

 

- Procesor Snapdragon S2, Scorpion 1400mhz GHz, 45 nm, d-channel LPDDR2, 333 MHz

- Karta graficzna Areno 205

- Pamięć ram 512mb !!!

- Wyświetlacz 4.2 480x854

- 8.1 MPX aparat

- System android 2.3.4

- Wprowadzony na rynek : IV kwartał 2011

 

 

 

BUDOWA

 

Telefon posiada wymiary Wymiary (wys. x szer. x grub.) :

125,00 x 63,00 x 8,70 mm

 

Teraz to co w Arcu jest najważniejsze czyli wyglą. Telefon robi bardzo dobre wrażenie swoim wyglądem bije wszystkie telefony. Jest bardzo cienki i stylowy. Chromowane wstawka na około telefonu dodaje mu elegancji i szyku. Jak dla mnie jest to najładniejszy telefon na rynku. ( Przyznam się wam że to nie jest mój pierwszy ARC S. Tak już go wcześniej miałem a przed nim była Xperia S i defy mini, i sprzedałem go bratu. A teraz znowu postanowiłem go zakupić bo przyciąga uwagę swoim wyglądem). Co prawda obudowa jest cała plastikowa, a do chromowanych wstawek można mieś zastrzeżenia czy się nie porysują i szybko nie wytrą??

I tu was zaskoczę, mój brat ma już rok tego ARC S i telefon dalej ma w stanie idealnym, jedynie klapka od HDMI już jest troszkę ( ale tylko troszkę ! ) obdarta z jednego boczku bo żeby ją otworzyć trzeba podważyć paznokciem. A mój brat cały czas używa tego telefonu do oglądania filmów na telewizorze i tą klapkę otworzył chyba już ze 300 razy jak nie więcej.

 

Po prawej stronie telefonu znajduje się regulacja głośności oraz spust od migawki aparatu. Z lewej strony zostało umieszczone gniazdo Jack 3.5

 

 

dsc02722o.jpg

 

dsc02726zq.jpg

 

dsc02728un.jpg

 

dsc02729yb.jpg

 

 

 

 

 

WYŚWIETLACZ

 

Wyświetlacz to 4.2 calowa matryca o rozdzielczości 854x480 ( Reality display with Mobile BRAVIA). Ekran w tym telefonie robi naprawdę spore wrażenie zajmuje on praktycznie całą powierzchnie całego telefonu. Oglądanie filmów na nim to frajda, biorąc pod uwagę odwzorowanie kolorów i wielkość ekranu. W tym przypadku mamy tutaj matryce LCD Mobile bravia co daje naturalną barwę, a nie tak jak w Amoledach pastelowe kolory.

Co do jasności jest ona bardzo duża , ja używam około 20% jasności. Jasność jest dużo większa niż w moim byłym Sony Xperia S ( nowym dziecku sonego). I tu było moje zdziwienie . Przy 100% jasności aż oczy bolą tak jasno świeci próbowałem na chwile i jest zdecydowanie za jasno. Dzięki ustawieniu na 20% telefon dłużej pociągnie 

 

dsc02731xy.jpg

 

dsc02732b.jpg

 

 

 

 

SYSTEM

 

System w telefonie to android 2.3.4 Gingerbread. Jest on napędzany procesorem Snapdragon S2, Scorpion 1400mhz, oraz 512MB pamięci.

 

System chodzi płynnie I bez zacięć, w końcu mamy tu procesor 1.4 GHZ, zastrzeżenia można mieć tylko do małej ilości Pamięci RAM, wolnej mamy do dyspozycji w granicach 120-180MB

 

 

 

INTERNET

 

Co do Internetu nie mam żadnych zastrzeżeń. Przeglądanie stron przebiega bardzo płynnie, a duży ekran bardzo w tym pomaga. Telefon ma pełną obsługę Adobe flash Player 11 dzięki czemu można oglądać filmy z różnych serwisów Np iitv.info.

 

dsc02751g.jpg

 

dsc02753o.jpg

 

dsc02755g.jpg

 

dsc02758n.jpg

 

 

 

 

NAWIGACJA

 

Tutaj kolejny duży plus na korzyść ARC S. Telefon łapie Fixa w ciągu 2 sekund !!! I odrazu pokazuje naszą lokalizacje. O moje dziwo nawet w domu i wtedy gdy ikonka gps mruga!! Moja poprzednia motorola defy mini w domu wogóle nie łapała zasięgu i określenie swojej lokalizacji było nie możliwe.

Mapy google według mnie są bardzo dokładne. Sam korzystam z nich w razie potrzeby. Ostatnio jechałem do sosnowca: wpisałem Adres Sosnowiec Juliuszewska 27. I o moje zdziwienie dojechałem po sam dom oznakowany numerem 27 ( Za 100 metrów cel zostanie osiągnięty po lewej stronie : tak mówiła nawigacja I tak było )

 

 

dsc02744kv.jpg

 

dsc02745sw.jpg

 

 

dsc02747a.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dsc02748bc.jpg

 

 

 

 

 

 

LATARKA

 

telefon posiada mocną diode led którą można wykorzystać jako latarkę

 

 

PISANIE

 

Tutaj sytuacja prezentuje Sie znakomicie, w sieci jest dużo pochwał na temat klawiatury w tym telefonie. Pisanie to czysta przyjemność w porównaniu do defy mini. Litery są duże I nie ma problemów z ich wyborem.

Mamy do wyboru klawiature QWERTY i zwykłą ze słownikiem T9. Obydwie są wygodne.

 

 

dsc02741c.jpg

 

dsc02742fn.jpg

 

dsc02743to.jpg

 

 

 

 

 

POŁĄCZENIA

 

Zastanawiacie Sie dlaczego miałem wcześniej telefon sony Xperi S , a teraz powróciłem do starszego modelu ARC S ???

Właśnie ze względu na jakość i głośność połączeń. W sony ericssonie ARC S głośność i wyraźność rozmów jest dużo lepsza ( naprawdę dużo lepsza).

Między innymi powodem sprzedaży Sony Xperi S była właśnie jakość rozmów. I nie dlatego że może ja miałem wadliwy produkt, kolega ma Xperie S i ma tak samo. A ja dziękuje za taki drogi telefon co nic nie słychać przez słuchawkę jeśli jesteśmy na mieście czy w pracy godzie jest głośno.

Nie wiem czego to zasługa, może Arc s ma HD Voice?

Dodatkową ciekawostką jest obecność dwóch mikrofonów do redukcji szumów. jeden z przodu drugi z tyłu.

 

 

dsc02759z.jpg

 

 

 

 

HDMI

 

 

HDMI jak dla mnie jest, ważnym elementem smartfona wyposażonego w dobry aparat i bogate funkcje multimedialne. Przez to złącze można : oglądać filmy na telewizorze, grać w gry, przeglądać Internet, pokazywać znajomym zdjęcia oraz filmy zrobione telefonem podczas wakacji czy wypadów.

Nie wiem czemu teraz nowe telefony nie mają tak przydatnego bajeru, widac że HDMI odchodzi już do lamusa, lecz dla mnie jest to bardzo przydatny bajer.

Przykład : Zgrywamy sobie: film HD helikopter w ogniu czy inny I nie musimy znosić komputera czy laptopa pod telewizor, podłączamy telefon I jazda z seansem.

 

dsc02750de.jpg

 

 

 

 

APARAT

 

To jest Kolejny AS w rękawie Xperi ARC S, Aparat robi piękne zdjęcia i ma dużo trybów. Ciekawym trybem jest rozpoznawanie scenerii. Chcesz zrobić zdjęcie monety, przykładasz aparat I on sam wybiera sobie tryb makro, W Xperi S nowszym telefonie tego nie było.

Aparat Standardowo ustawiony jest na format 16:9 6MPX , niżej zdjęcia przedstawiające wszystkie ustawienia.

 

dsc02734i.jpg

 

dsc02735ag.jpg

 

dsc02736bc.jpg

 

dsc02737m.jpg

 

dsc02738jl.jpg

 

dsc02739zg.jpg

 

Wideo

 

dsc02764w.jpg

 

 

 

dsc02740t.jpg

 

 

 

 

Zdjęcia wykonane Telefonem Sony Ericsson Arc S

 

 

dsc0016rk.jpg

 

dsc0020pd.jpg

 

dsc0011kt.jpg

 

dsc0024aa.jpg

 

Zdjęcia Kraków Wykonane telefonem mojego brata ( też ma sony Ericssona ARC S)

 

 

dsc0028dj.jpg

 

dsc0038fv.jpg

 

dsc0054jg.jpg

 

dsc0072cq.jpg

 

 

PODSUMOWANIE

 

 

Plusy

 

- Duży jasny wyświetlacz 4.2"

- Atrakcyjny wygląd

- Złącze HDMI

- Pełna obsługa flasha

- Bardzo dobry aparat 8.1 mpx

- Nagrywanie filmów HD

- Procesor 1.4 ghz

 

 

Wady

 

 

- mała ilość pamięci ram

- Bateria średnio co drugi dzień trzeba ładować

 

 

 

 

Moje pozostałe Recenzje

 

 

Moje recenzje:

Sony Ericsson Arc S http://forum.pclab.pl/topic/845333-Sony-Ericsson-Arc-S/

Nokia N8 12mpx http://forum.pclab.pl/topic/784615-Nokia-N8-symbian-Belle/page__gopid__10455047entry10455047

Sony ericsson C901 http://forum.pclab.pl/topic/828400-Sony-Ericsson-C901-Cyber-Shot/

Sony ericsson C902 http://forum.pclab.pl/topic/746351-Cyber-Shot-C902/

Motorola Defy mini http://forum.pclab.pl/topic/828238-Motorola-Defy-mini-XT-320/

Laptop MSI GX660 HD 5870 http://forum.pclab.pl/topic/775972-MSI-GX660-HD-5870/

Laptop MSI GE603 Gt 540 http://forum.pclab.pl/topic/743993-MSI-GE603-recenzja-laptopa-Gaiming-Enthusist/

Laptop MSI GT683 Gtx 560 http://forum.pclab.pl/topic/785808-MSI-GT683-nVidia-gtx-560M-i5-2430M-8GB/

Lenovo Y580 i7 gtx 660M http://forum.pclab.pl/topic/852674-LENOVO-Y580-i7-3630QM/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnio ci się pofarciło. Soniak z orange to simlock i zablokowany fastboot. W tej cenie mogłeś mieć np ZTE Grand X IN, mimo tego to i tak fajny fonik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ten ZTE nie ma HDMI, posiada procesor intel atom a co za tym idzie nie ma obsługi flasha, więc nie otworzysz filmów z internetu. A co do wyglądu to nie grzeszy urodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"2.3.4 Gingerbread",od dawna dostępna oficjalna aktualizacja 4.0.4. nie mówiąc o gotowanych romach.

Fixa łapie w 2 sek. bo masz załączony agps,normalnie łapie w jakieś 30 sek.

Niestety jeden rdzeń i mała ilośc ram to spory minus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można go z flashować do 4.04. A co do ilości rdzeni, to akurat mi to nie przeszkadza jeden dużo taktowany w zupełności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co do ICS. Siedź na GB - najlepsza płynność. Oficjalny ICS to tragedia.

 

Ogólnie seria 2011 bardzo mi się podoba. Ale jak mogłeś zamienić Xperię S na ten telefon to nie rozumiem? :E

 

Recenzja bardzo w porządku, postarałeś się. Ładne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak mogłeś zamienić Xperię S na ten telefon to nie rozumiem?

To przeczytaj jeszcze raz recenzję. Autor wymienił powód(y). Nie wszyscy chcą jak najwydajniejszej zabawki, niektórzy potrzebują jeszcze możliwości wykonywania dobrej jakości połączeń głosowych, a skoro Xperia S tego nie zapewniała, to dla mnie zmiana uzasadniona.

 

I zgadzam się. Zostań na 2.3.4. Szybki, lekki system, świetnie działa flash player itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak panowie z flashowałem telefon do androida 4.04 wygląd fajny ale reszta tak średnio.

 

- po pierwsze Obsługa flash playera jest to bani strony chodzą ospale i nie wszystkie filmy mogą zsdtać odtworzone ( np Max wideo sie zacina)

- po drugie to funkcje aparatu ( nie ma możliwości dania trybu makro i jescze paru funkcji, jest tylko rozpoznawanie scenerii. Na 2.3.4 jest dużo więcej opcji.

 

Więc jak już telefon z flashowałem i straciłem gwarancje postanowiłem wgrać czysty nie brandowany softy 2.3.4 ( wczesniej badziewie orange)

 

I teraz telefon chodzi bardzo szybko ( strony internetowe z obsługą flasz player 11 chodzą bardzo szybko, chyba nawet stwierdzę że szybciej niż na moim laptopie 2x2ghz ( intel pentium)

 

Natomiast mój brat pozostał na 4.04 bo też mu go z rotowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przeczytaj jeszcze raz recenzję. Autor wymienił powód(y). Nie wszyscy chcą jak najwydajniejszej zabawki, niektórzy potrzebują jeszcze możliwości wykonywania dobrej jakości połączeń głosowych, a skoro Xperia S tego nie zapewniała, to dla mnie zmiana uzasadniona.

 

Dopiero później doczytałem :D

 

Ostrzegałem Cię, bo to samo jest na Neo V. Stary kernel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...