Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

martynska

hasła w IE

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam przeinstalowywać padający system koleżance ale ona totalnie się boi tego. co chwile znajduje kolejne argumenty przemawiające za tym, że nie tyle ona się boi, co po prostu nie można tego zrobić ze wyższych powodów...

ostatnim argumentem jest: 'wchodzę na stronę przez ftp'a i tam jest hasło, którego nie pamiętam. jak sformatujesz mi dysk to stracę to hasło...'

 

w związku zpowyższym mam pytanie do szanownych forumowiczów:

 

gdzie Internet Explorer przechowuje hasła? jak można je odzyskać? czy istnieje w ogóle taka możliwość?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet Explorer zapisuje swoje dane zazwyczaj w katalogu TEMPORARY INTERNET FILES, który mieści się w profilu danego użytkownika. Oprócz plików cookie i historii wędrówek znajduje się tu plik INDEX.DAT, w którym przeglądarka gromadzi hasła i dane z formularzy.

 

http://www.pcworld.pl/news/56795.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jest taki program :) revelation sie nazywa ;) pozwala zajrzec pod gwiazdki, kropki etc :) try it :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hasła IE w postaci zaszyfrowanej przechowuje w jednym z kluczów rejestru. Podglądnąć je mozna i poszczególne usuwać przy pomocy programu Internet Password Recovery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hasła IE w postaci zaszyfrowanej przechowuje w jednym z kluczów rejestru.

 

Fakt, tylko o co tym z pcworld chodziło? Sam się trochę dziwiłem, więc dałem linka, żeby nie było, że to ode mnie...

 

Podglądnąć je mozna i poszczególne usuwać przy pomocy programu Internet Password Recovery.

 

Tak po prostu? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt, tylko o co tym z pcworld chodziło? Sam się trochę dziwiłem, więc dałem linka, żeby nie było, że to ode mnie...

Tak po prostu? :hmm:

 

Yep

 

Tak poprostu wystarczy zlamac system kodowania i voila

 

Dlatego przechowywanie wszelakich hasel w IE jest skrajnie nieodpowiedzialne bo wystaczy chwila zeby klucz (jesli masz dostep do rejestru) skopiowac i pozniej masz wszelakie hasla i dane jakie ktos wprowadzal do formularzy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego przechowywanie wszelakich hasel w IE jest skrajnie nieodpowiedzialne bo wystaczy chwila zeby klucz (jesli masz dostep do rejestru) skopiowac i pozniej masz wszelakie hasla i dane jakie ktos wprowadzal do formularzy :E

 

No to, akurat dotyczy w jeszcze większym stopniu takiej Opery, o ile... nie ustanowimy hasła głównego dla wszystkich haseł (wówczas na każdej stronie, w przypadku monitu, wpisujemy to główne hasło).

 

If you use a master password or not, all strings in the wand file are encrypted as follows:

 

1. From a password, the string to be encrypted, and a hardcoded plaintext seed, a hash is genererated, called Salt.

2. This Salt and the password is digested into a key

3. Using that key, the string is encrypted with the 3DES algorithm, and saved together with the Salt in wand.dat

 

The password is hardcoded if you don't use a master password, which means that it is possible to decrypt the wand.dat, however quite some Opera hacking and cryptography expertise would be necessary.

 

However, if you do use a master password, the used password is a combination of the master password and a 128-byte random portion created at the same time. This random portion is stored outside wand.dat, also encrypted with the master password.

 

So, without the master passowrd *and* the encrypted random portion, it's impossible to decrypt wand.dat with all the computing power available in the near future. All operations involved nullify all used memory areas before releasing them.

 

Zwykłe hasła zapisywane są w wand.dat, który wystarczy skopiować wraz z zakładkami i użyć samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...