Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gonzo3211

Emulator Wii - Dolphin.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, pytanie do tych którzy może korzystają z tego emulatora - czy potrzebny jest mi sensor bar i kontroler z Wii, czy można sterować za pomocą czegoś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można sterować za pomocą myszki i klawiatury tyle, że czasami w grach trzeba wykonać jakąś czynność np pomachać Wiimote'm i wtedy pojawia się problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Czyli dobrze kupić wszystko poza konsolą, tylko, że to wyniesie pół zestawu i wtedy można rozważać od razu z konsolą, ale mnie kusi to podbicie do HD i dopiero pod telewizor. Czyli kupić, a jak się ma procesor do tego? Tzn. czytałem, że musi być mocny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja grałem przy użyciu pada z ps3 i + starego pada saiteka do sterowania "motionem", można też używać myszki. procesor nie musi być mocny, w sumie zależy jaka gra. nie wiem czy jest sens, wii używka kosztuje z 300zł, ty będziesz musiał wydać 200zł jeżeli chciałbyś mieć oryginalne kontrolery (podróby mają gorszą czułość co przekłada się na kiepski komfort grania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może udałoby się tanie wii, żeby były oryginalne kontrolery, a i tak bym grał na kompie :E. Ja chcę Mariana w HD :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie co do sensor bara. Mam na chwilę obecną cały komplet - konsola i pad. Jak mam zrobić, żeby to działało? Wyczytałem, że wystarczy żeby sensor bar był podłączony do wii, a ta do prądu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej konsolę do prądu, bo nie zadziała :E

 

Jak nie masz Sensor Bara, to załatw sobie dwie świeczki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też czytałem, żeby tylko jakieś źródło światła, ale dla kogoś kto tego nie robił to czytasz jak jakąś abstrakcje :E. Na razie czekam na cholernego blutacza, bo źle zrobiłem, że zamówiłem, jak w pobliskim sklepiku pewno byłby, ehh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się pograć, jedynie co to nie umiem zrobić żeby sensor bar działał i zarazem wiimot, oraz rozładowałem już baterie z dwóch pilotów tak to żre :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się pograć, jedynie co to nie umiem zrobić żeby sensor bar działał i zarazem wiimot, oraz rozładowałem już baterie z dwóch pilotów tak to żre :E.

Mozesz powiedziec na jakim sprzecie i taktowaniu odpalasz emulator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Q9300 3GHz, 4GB ram i HD 6770 wszystko w full hd, aa x9 elegancko. Na G530 2.4GHz, 2GB ram i zintegrowanej grafie w 1024x768, aa off, ale podbijam wewnętrzną rozdzielczość czy jakoś tak i wtedy zastępuje to wygładzanie i wygląda to ładniej.

A, i przydzieliłem 512MB dla grafy więc na takim porównywalnym E8400 3GHz + 8600GT będzie można już pograć.

Gry wtedy na prawdę wyglądają zajebiście w takim 1920x1080 + AAx9. Jest na czym zawiesić oko.

A tak a pro po to rozwiązałem problem z sensor barem - dwie świeczki na prawdę działają :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od gier. Np:

Muramasa mi smiga na standardowym taktowaniu.

Monster Hunter Tri plynnie chodzi przy 4GHz.

Xenoblade i Last Story niby daja rade na standardowym, ale to zalezy od lokacji. W zasadzie aby cala gra plynnie chodzila tez musi byc te 4GHz.

 

Moj sprzet:

E8400, 8GB Ram, GTX260, W7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A se odkopię swój temacik 8:E.

Chyba opłacało się zainwestować we własnego Wii-lota 65 złotych. Dużo i mało.

Jak to z emulatorami i tutaj są problemy, ale w to co aktualnie gram, poradziłem sobie. Przejdę, przerzucę się na co innego, to będziemy dalej myśleć, bo po co teraz zaczynać 10 gier, jak się nie ogra na raz, a żongluje tylko ustawieniami i errorami. PS3 przynajmniej odpoczywa :D. Co do problemów, to czasem nachodzi myśl czy nie lepiej było po prostu konsoli kupić i nie ma problemów (ale w sumie na co kolejne pudło, jak na kompie "lepiej" i już mam tą skrzynię, i jak się znudzi zaraz, to mniejsza kasa wydana i tylko pilota mam (zamiast kolejnego słabego pudełka), a nim można po pulpicie latać jeszcze :E), ale wtedy też nie miałbym hdmi i podkręconej grafiki, na co te gry zasługują :D. Coś za coś, żeby nie było różowo są wcześniej wspomniane problemy :P.

Trochę szkoda, że emu nie wyciska wszystkiego ze sprzętu, przez co się obija czasami i para idzie w gwizdek zamiast przełożyć się na sztywny fps. Na przykład procesor jest różnie obciążany - 3 rdzenie po 33% i jeden 70, albo wszystkie po ~45%. Turbo działa, więc 3,2GHz. (Ciekawe jak by się to rozkładało na 8 wątków w i7 i czy w ogóle oraz czy 300MHz by coś polepszyło u mnie - 3,5GHz) . Grafa to już w ogóle się obija, bo tylko 25% użycia :E. Widać, że ciągnie po procesorze, choć Ameryki nie odkryłem chyba (ciekawe jak bym emulował ps2 na swoim pc, muszę zajrzeć do tematu).

 

Dwa skrin szoty pozwolę sobie wkleić raz jeszcze. Akurat w to co gram 8:E

1080p, native res.x4, anizo x16.

 

img]http://i.imgur.com/dAxSSml.jpg[/img]

img]http://i.imgur.com/Fkyytx3.jpg[/img]

 

A jakie zdziwienie było dla mnie jak dzisiaj przeczytałem, że Wii ma chyba 88MB ram i 3MB na grafikę :E. Chyba tak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda, ciekawe czy dało by radę wygodnie grać na padzie od PS3? Czy różnice w kontrolerach są duże?

Produkty N to dla mnie nie znany ląd :) Może warto by było zrobić małą odskocznię do czegoś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie by dało, tyle że tak jak wspomniał heat:

Można sterować za pomocą myszki i klawiatury tyle, że czasami w grach trzeba wykonać jakąś czynność np pomachać Wiimote'm i wtedy pojawia się problem.

Ja na razie gram, w to co nie wymaga jakichś kombinacji, więc tylko pilota używam. Nie potrzebny sensor bar i nunchuk, a z tymi będzie do roboty w przyszłości (o ile się szybciej nie znudzi :E).

 

Produkty N to dla mnie nie znany ląd

Mario nie znasz?! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, chodziło mi o N XXI wieku :)

Założyłem, że Pegazusa miał chyba każdy Polak i nie warto było go brać pod uwagę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie co tu znać z gier, takie podstawy to i ja znam i to mnie interesi jako tako. Donkey Kong i Kirby aktualnie na tapecie. W Mario grałem, ale odpalę na pewno. Zelda i Pokemony, tu już trzeba się trzepać z sensorem i nunchukiem (=probemy). Jeszcze mario galaxy ma problem. Pikmin jako ciekawostka i nic więcej nie mam. Jrpg mnie nie interesują.

 

Zresztą te niektóre serie tłuką od dwudziestu pięciu lat, to już samo wchodzi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, chodziło mi o N XXI wieku :)

Umm...

 

Mario nie znasz?! :E

:E

Nie wiele się zmieniło. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zelda i Pokemony, tu już trzeba się trzepać z sensorem i nunchukiem (=probemy)

 

Twoje słowa bolą :(. Zelda by była jako pierwsza w kolejce do ogrania.

 

Widzę właśnie, że używane wii to koszt ok. 300zł. Może kiedy się wkręcę to dam szansę tej konsolce zagościć u mnie w domciu :)

 

A jak oceniasz działanie emulatora? Sporo bugów w grach/problemy z konfiguracją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zelda by była jako pierwsza w kolejce do ogrania.

No właśnie nie, bo za dużo pertolenia z konfi :E. Kiedyś tam może :E.

Widzę właśnie, że używane wii to koszt ok. 300zł.

Bez problemu do 200 kupisz jak pamiętam z przeglądania niedawno lolegro. To zależy od Ciebie i jak chcesz - czy kolejne pudełko, czy może na kompie ;).

A jak oceniasz działanie emulatora? Sporo bugów w grach/problemy z konfiguracją?

Jak to emu - czasem wyskoczy notka w grze, że pada rozłączyło (choć jest podłączony), ale działa alt+f5. Dźwięk czasem szaleje, ale to związane z tym, że nie umie utrzymać fps na sztywno. W DK to różnie, ale na ogół od 53-60 klatek i to niezależnie od ustawień. Grać można :). W kirbym też czasem podskoczy nawet do 61 (mam usttawiony limit, ale pewnie i tak tyle działa, co widać), przez co gra "kopnie" do przodu i dźwięk za nią, ale to rzadki widok.

Małpa jest bardziej wybredna :E. (Ale żeby w ogóle w nią zagrać, trzeba wyłączyć głośniczek z pilota, bo wtedy ni uja pogracie :E. Taka małpa)

Szkoda, że nie umie wyciskać sprzętu. Z konfi wii lota żadnej filozofii nei ma, tylko właśnie z tym nunchukiem gównianym są problemy, za to zelda na końcu (i mario galaxy)(są rozwiązania w necie, ale to wiadomo, że trza się babrać i mieszać w ustawieniach, a jak na razie nie gram, to co sobie będę bordello robił). Z sensor barem jest tylko taki problem, że trzeba te świeczki zapalać :E. Ale też działa (myślałem nad dwiema diodami led, też powinno banglać, a się nie podpalimy)

To tak na szybciocha :P

 

Ogólnie wszystko jest zapewne do ogarnięcia, ale ja chciałem od razu pograć w DK :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że nie jest jakoś super, aczkolwiek znośnie :)

Może pobawię się z tym, jak skończę CC:FF7 na psp. Nie chcę zaczynać zbyt dużo gier na raz bo potem żadnej nie kończę :E

Dzięki za pomoc Gonzo :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, jest super. Przysiądziesz, to zrobisz co chcesz.

Proszę bardzo.

 

Teraz zobaczyłem, że grafa potrafi chodzić nawet w 36%, więc potwierdza się, że emu nie potrafi korzystać ze wszystkich zasobów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dodac, ze nie tylko z Wii, ale tez z Gamecube mozna na Delfinie pograc.

Polecam zapoznac sie z Resident Evil, The Legend of Zelda Wind Walker, Baten Kaitos, Eternal Darkness.

 

Z tytulow na Wii poza wymienionymi wczesniej, polecam:

Fire Emblem

MadWorld

Metroid Prime Trilogy

Monster Hunter Tri

Muramasa The Demon Blade (*)

No More Heroes

Pandoras Tower

Red Steel 2

Sin and Punishment 2

Super Mario Galaxy (*)

Super Smash Bros Brawl (*)

Tales of Symphonia

Tatsunoko vs. Capcom Ultimate All Stars

Tenchu - Shadow Assassins

The Last Story

The Legend of Zelda Skyward Sword

The Legend of Zelda Twilight Princess

Wario Land - Shake It!

WarioWare Smooth Moves

Wii Party

Wii Sports Resort

Xenoblade Chronicles

 

Te z * polecam jako pierwsze do ogrania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przyjrzę się, tylko muszę zrobić żeby nunchuk działał.

Z tego co teraz widzę, mogę powiedzieć, że Wii sport nie będzie mnie interesował i Tales tak samo. Galaxy mam, tylko nunchuk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • O boże naprawdę ... Co  do lotów  nad prywatną posesją   to : Zakazu prawnego  nie ma  ale  musi być poszanowana prywatność  osób     ,a samo latanie bez zgody może być już naruszeniem i nieposzanowaniem prywatności ,a robieie zdjęć  czy nagrywanie   prywatnych posesji ,osób  podchodzi pod stalking  ,naruszenie wizerunku  tym bardziej   opublikujesz  gdzieś te materiały .   Warto zatem pamiętać, że choć przepisy dotyczące lotów dronem umożliwiają latanie nad prywatną posesją, to musi się to odbywać bez naruszania prywatności. Osoba zgłaszająca sprawę na policję może oskarżyć operatora drona o kradzież danych osobowych i wizerunku, naruszenie prywatności i nękanie https://ironsky.pl/czy-mozna-latac-dronem-nad-czyjas-posesja/   I chyba tyle w tych kwestiach z mojej strony  ,bo widze ze  masz  podstawowe problemy z odróżnieniem  przestrzeni publicznej  od prywatnej  , poszanowania  czyjejś prywatności  itp itd takie podstawy zycia w społeczeństwie  . To ze masz  drona nie  uprawnia cię  do tego ze  możesz zaglądać ludziom  przez okna  nie wiadomo w jakim celu .   Na jesieni  była u mnie akcja    gdzie miasto za pomocą  drona sprawdzało  czym ludzie palą w piecach  jakoś  urząd  potrafił wysłać  pismo   z informacją ze  w terminie  xx   będzie latał dron  nad moją posesją  w takim i takim celu . Nawet jak nie mieli obowiązku prawnego informować o takiej akcji bo  zachowali się po ludzku i  dali takie info aby mieszkańcy wiedzieli  co jest granie  i ze nikt ich nie podgląda /szpieguje ....    
    • Ale o czym Ty do mnie piszesz? Albo piszemy o czymś innym, albo kompletnie nie rozumiesz do czego wykorzystuje się drony. Cała dyskusja zaczęła się od tego, że ktoś napisał, że nie można wykonywać lotów nad prywatnymi posesjami i cały czas do tego się odnoszę. Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję. - Konstytucja nie zabrania mi wykonywania lotu dronem nad terenem prywatnym. Nie wiem o jakiej licencji piszesz (albo Ty nie wiesz na jakich zasadach wykonuje się loty dronem). A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"? - to tylko pokazuje, że nie wiesz nic o lataniu dronem (polecam doczytanie chociażby o strefach). Masz zdjęcie poniżej i pisz akt oskarżenia na googla, że publikuje zdjęcie obiektu wojskowego jakim jest jednostka wojskowa. Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów -  czy ja gdzieś pisałem o zaglądaniu przez okna z wykorzystaniem drona?
    • Rock nie jest stary, tylko zdziadziały. On ma ledwie 46 lat.
    • Może to być poprzedzenie dla dużej ofensywy na Ukrainie, w tym na Kijów i Odessę.
    • No to słabo, MS powinien mieć swój launcher, a tego BN wywalić.   Zresztą i tak poczekam aż wyjdzie w maju 4 sezon.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...