Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gonzo3211

Emulator Wii - Dolphin.

Rekomendowane odpowiedzi

Pad od x360 nie działa w technologii Bt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatęskniło mi się za Marianem (:E) i w końcu zrobiłem to co już dawno chciałem - pobrałem ponownie Dolphina. Myślałem że może coś się zmieniło, jednak nadal moje laptopowe i3 2,4GHz (4000M) nie radzi sobie z emulowaniem Wii. Zwykłe Mario działa, choć na nim mi akurat najmniej zależy.

Galaxy - pierwsza miłość od zagrania, niestety niepłynna (40-50fps), ale tym już się nie przejmuję, bo poluję na Wii i tam wszystkie gierki będą płynne.

Na szczęście i3 poradziło sobie już z grą z Gacka i na tym mi najbardziej zależało. Trochę czasu spędziłem w ustawieniach, żadnych wodotrysków, ale na szczęście jest stabilne 30 klatek w Super Mario Sunshine :D. Czasem się zdarzy spadek dwóch klatek, zawsze spada do 20-25 przy włączaniu mapy, ale to tam pryszcz. Z pierwszym "problemem" mogłoby sobie pewnie poradzić wyłączenie wszystkiego w tle, a jak to u mnie bywa, dużo jest tego.

Teraz pozostaje mi tylko podłączyć dualshocka pod blutacza i jedziem. PS4 i tak leży od miecha nieużywana.

 

Wiem, że te dwa jajka są za cienkie, ale jednak 2r/4w 2,4GHz to mało do Wii, GC daje radę na granicy a to PPC 485MHz, z PS2 z tego co pamiętam były nie małe problemy i śmiechłem pod nosem jak sobie przypomniałem że ktoś chciał emulator x360 czy co lepiej - ps3.

 

5SlpWKG.jpg

xz4w3jY.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szalejesz Gonzo :thumbup:8:E

 

Ja mam cały czas GameCube'a pod telewizorem (pad jest meeeeeeega!), a Super Mario Sunshine to jest killer prawdziwy. Gra nie powodowała już takiego opadu szczeny co swego czasu Super Mario 64 (ale nie ma się co dziwić, Marian na N64 zrewolucjonizował platformery, ciężko było coś takiego przebić), co faktu nie zmienia, że to wyśmienity tytuł. Szkoda, że gra trzyma cały czas ładną cenę choćby na takim Allegro, bo bym z chęcią do niej wrócił :)

 

PS

Też chyba skuszę się na Wii, bo można ten kawałek plastiku za grosze teraz wyrwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Dolphina dużo robi tez karta graficzna, a najlepiej taka która wspiera DX12. W sumie emulatory to jedyne miejsce gdzie jest skok wydajnościowy przy wykorzystaniu DX12. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy DX12 może i tak jest jak mówisz, ja mam stety win7 i gry mocno ciągną z cepa. U siebie mam cztery wątki zajęte tak po ~60%, za to grafa (HD 8750M) przy obecnych ustawieniach (rozdzielczość gry natywna, pełnoekranowa 720p), nie podbija nawet zegarów i jedzie na minimalnych (300/300). Z lepszymi ustawieniami sobie radzi (2x native, 1080p) i już jest obciążona w jakimś stopniu (60%), ale procek niestety piach. Nie pamiętam jak to bywało na blaszaku, bo i wtedy chyba nie grałem w Galaxy, ale tam już miałem prawdziwe 4 rdzenie po 3,1GHz (i5 2400) i tam już reszta była płynna.

O wymianie cpu też już myślałem, ale w sumie poza tym bym nie miał potrzeby - Sunshine bangla, a do reszty będzie Wii za ~150 zł.

 

Krzychu, ja tam już od dawna miałem na to ochotę, Galaxy od dawna za mną chodziło jeno w końcu zaczynam to realizować i przeglądać allegro i już jestem tak najarany że na pewno kupię. Tym bardziej że na "poważnych" konsolach takie guano się dzieje że nie chce się grać.

Gacek fajna kostka.

 

Już to bym brał http://allegro.pl/show_item.php?item=6139423323

bo cena dobra, ale taka pierdoła że nie ma jednej klapki od portów i zostawię komuś innemu. Poczekam na coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że po podłączeniu Wii do telewizora to aż oczy bolą od tej rozdzielczości :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzychu, ja tam już od dawna miałem na to ochotę, Galaxy od dawna za mną chodziło jeno w końcu zaczynam to realizować i przeglądać allegro i już jestem tak najarany że na pewno kupię. Tym bardziej że na "poważnych" konsolach takie guano się dzieje że nie chce się grać.

Gacek fajna kostka.

Mam podobne odczucia co Ty, dlatego cieszę się, że mogę sobie zawsze wrócić do starszych tytułów czy produkcji i ciągle mieć banana na twarzy, niczym ten dzieciak, którym byłem kilka ładnych lat temu, gdy zbierałem szczękę z podłogi widząc intro do takiego Tekkena 3 choćby ;) Tego nikt mi nie zabierze.

 

A jak się wkurzę, to kupię Wii U i będę sobie grał w Xenoblade Chronicles X na przemian z tytułami z Wii, a co :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie jest źle. Grałem w kilka gier z Wii na WiiU i dziwiłem się że wyglądały zaskakująco dobrze, a też obawiałem się tego.

Szkoda że nie mam potężnego proca, bo nawet te stare gry od N bardzo dużo zyskują dzięki lepszej oprawie. Lepsza natywna rozdziałka działa cuda, a dać nowe tekstury to już w ogóle miód na oczy, jak pokazał to Mieszko na swoim blogu, ale on może sobie na to pozwolić.

 

No, na wii u też ponownie spoglądałem, ale poczekam z tym do premiery NXa i wtedy to albo U, a do tego czasu starczy Wii. I tak jak przejdę coś więcej poza Galaxy 1&2 to będzie cud.

 

Dokładnie mam to samo i nawet się cieszę po cichu z tych rewolucji konsolowych, bo będę miał pretekst żeby nie kupować, a grać w starocie i wyciągnąć PSXa z szafki 8:E. Ostatnio oglądałem nawet speedruny z gier z psx żeby sobie powspominać i tak myślałem sobie "ale bym zagrał".

A te wojenki o piksele niech sobie pójdą precz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mario Sunshine TAAAAAAAK

Gamecube i pad do gamecube'a TAAAAAAAAAAAK ^^

 

Mam nadzieje, ze zrobią remaster Super Mario Sunshine :P

 

Co do Wii to pamiętajcie, ze nowsze konsole nie są kompatybilne wstecz (jeśli Wam na tym zależy).

Oprócz tego trzeba mieć na uwadze, że wii nie ma wyjścia hdmi jak wii u. W związku z tym, żeby gry wyglądały "znośnie" to musicie obraz puścić po Componencie, a teraz w telewizorach producenci coraz częściej rezygnują z tego złącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, componenta też zamierzam zakupić. Jest też przejściówka do wii do hdmi, ale efekt ponoć średni i też za dużo kosztuje.

Remaster Sunshine, na premierę NX Galaxy 3, Pikmin 4 i nowa Zelda i dla mnie sony może się wypchać ze swoim neo.

Ciekawe czy będzie kompatybilność wsteczna.

 

Miałem instalować dzisiaj tego pada, a znowu zleciał mi dzień na opieprzaniu się. Jutro zainstaluję :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne odczucia co Ty, dlatego cieszę się, że mogę sobie zawsze wrócić do starszych tytułów czy produkcji i ciągle mieć banana na twarzy, niczym ten dzieciak, którym byłem kilka ładnych lat temu, gdy zbierałem szczękę z podłogi widząc intro do takiego Tekkena 3 choćby ;) Tego nikt mi nie zabierze.

 

A jak się wkurzę, to kupię Wii U i będę sobie grał w Xenoblade Chronicles X na przemian z tytułami z Wii, a co :E

 

Dlatego kupiłem WiiU prawie rok temu. New Super Mario i Splatoon pokazało co to jest "granie" a nie lizanie grafiki. Na xenoblade się już dawno napaliłem ale nie mam kurde 200h :E W kolejce na dodatek czeka Lego City Undercover i odnowiona Zelda Twilight Princess :E. Ale kurde Super Mario Galaxy też muszę w końcu wyrwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie. Jednak Sunshine niezależnie od ustawień nie obciąża prawie w ogóle grafy, trzyma ciągłe minimalne taktowanie, a jedynie fps leci bo proc słaby. Poprzednie obciążenia dotyczyły Galaxy, bo tam było widać użytek z grafy.

Znowu kilka godzin spędziłem na podłączeniu i skonfigurowaniu dualshocka, ale udało się i w końcu można będzie zagrać :E.

Stabilnych jak skała 30 klatek niestety nie ma, bywają spadki ale po wyłączeniu licznika fps nie będzie to już aż tak widoczne.

 

A pad od gacka przypomina mi ten prototyp dualshocka 3. Tzn. wiadomo że na odwrót, ale może komuś z sony też się na nim wygodnie grało i stąd taki koncept.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostajemy przy obozie Nintendo.

Ledwo ledwo, bo cztery wątki zajęte po 90%, grafa też coś podobnie, ale jakoś ruszyło. Rozdzielczość 1080p.

 

nie no, na szczęście nie było problemów z emulacją :E

 

Oj, pogram sobie później.

 

jeTQk9q.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu jest długo szukane pudełko. Zrobiło się ciaśniej, burdel w kablach jak to przy tego typu zakupach, ale wszystko fajnie działa :D.

Bałagan jeszcze pobędzie, bo czekam na Componenta, żeby wszystko było na tip-top i będę musiał przykręcić kolejną listwę do schowania kabli :E.

 

Na szybko włączony marian galaktyka i on akurat się nie postarzał nic a nic. Już zachwycałem się nim przy WiiU i teraz na słabym kablu też jest "dobrze". Na componencie będzie wymiatać i wtedy dopiero ruszę na poważnie z graniem.

post-117453-146180051422_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką fajną półeczkę pod telewizorem :E

Z tym, że SMG ciągle nie mogę się dorobić... (Bo wydam na cośinnego np. LCU czy nową Zeldę :E)

 

T4JtNb0.jpg?1

 

Ale smaka na Wii mi narobiłeś Gonzo :P

 

Kupuj Kszyrztow. To tak jakbyś sobie teraz PS2 ale nigdy w nic na niego nie grał. Tony zabawy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, na prawdę fajna :E.

Bierz Galaxy bo warto, choć może zniechęcić to, że potrzeba do niego wiilota i nunchuka, czyli dodatkowy koszt.

Szkoda, że nie dotarł do mnie kabel, może w poniedziałek...

Najlepsze, że zamiast grać w gry, to wolę kolekcjonować konsole, a grać to już tak jakoś mniej. 3DS zalicza kolejny miesiąc od niegrania, PS4 to samo. Cholera, chyba nie chce już mi się grać. No, poza mario.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym móc to przetestować.

Wygląda zacnie, ale i fajnego kompa trzeba mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym móc to przetestować.

Wygląda zacnie, ale i fajnego kompa trzeba mieć.

 

Przecież można już ściągnąć :)

 

W końcu Mario Kart Wii działa w miarę sensownie na moim stareńkim Athlonie X4 3 GHz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem. Chodziło mi żeby mieć sprzęt na którym możnaby przetestować te wszystkie szmery, bajery i do tego z dx12.

10x internal resolution - mój Boże, jak to musi wypalać gały oczne, a grając w to trzeba uważać żeby się nie zaciąć o krawędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie mogę pograć normalnie moh frontline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dthlfwp

Świetna sprawa z tym emulatorem, mam pytanko co kupić żeby w miarę komfortowo grac w gry N, a zaarzem wydając niewiele? Wiiremote Plus wraz z Nunchukiem? Coś jeszcze trzeba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tym emulatorem. Grę Wii uruchamia pięknie, ale sterowanie całkiem nie działa.

Wiecie co zrobić, żeby to naprawić?

 

Sprawdzałem wszystkie opcje, ale to nic nie zmienia. Jakby całkiem nie było sterowania, lub czegoś za to odpowiedzialnego.

 

Czy można w ogóle używać tego emulatora mając tylko myszkę, klawiaturę lub zwykłego pada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...