Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gonzo3211

Emulator Wii - Dolphin.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sobie sensorbara przerobilem z WiiU na zasilanie z gniazdka, a nunchuka kupilem oryginal z wiimotion plus, cos okolo 160zl o ile pamietam dobrze.

 

Tu taka ciekawostka:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba się zainteresuje sensorem jeszcze, bo te świeczki... Tylko bym musiał też przerobić. Mam nunchuka, chodziło mi o konfigurację, bo pomimo, że jest podłaczony, to gra się pluje o niego. Jest ponoć sposób z "hybrydą" wiilota, ale jak pisałem nie chce mi się teraz z tym bawić, żeby nie mieszać już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie konfigurowalem wiilota+nunchuka. Dalem opcje:

"Prawdziwy Wiilot"

odznaczylem "wlacz dane glosu" (powodowalo wysypywanie sie emulatora w donkey kongu)

zaznaczylem "skanowanie ciagle)

 

Wiilot dziala na sterownikach bluetooth windowsowych, ale ja wgralem sterownik Toshiby (byl potrzebny do dzialania WiiU Pro Controlera). Ponoc Toshiba dokladniejsza jest od windowsowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym ;).

Prawdziwy - jest.

głośnik też wyłączałem co napisałem i się nie wykrzacza już w dk

Skanowanie włącze i zainstaluje te stery jak piszesz.

Masz tego pada specjalnie pod emu? :E. Czad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trza było tak od razu. Te sterowniki do toshiby zadziałają z jakimś zwykłym blutaczem i niczego nie zepsuje? Nadal połączy wiilota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie na ps2 to też głównie procek na swoim c2d e8400 @3.6ghz spokojnie ukończyłem okami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez względu na ustawienia nie potrafi utrzymać 60 klatek w DK. Wątpię, że słaby sprzęt, bo na wysokich jest to samo.

Szkoda trochę, ale grać nadal można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

comment_thMq6vevFPZr7TlLDsYqP6AgUE3JMwER,w400.jpg

 

Kirby nie jest taki wybredny co ta małpa.

Chyba jednak i7 by się przydał :E.

Dobra, jeb-ć, to na tę chwilę, bo co by się nie poustawiało, ciągle to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, że gry Nintendo są magiczne. Klepią te serie po dwadzieścia lat i to jest ten główny czynnik, że mają w sobie "coś". Proste - grałeś w Donkey Konga dwadzieścia lat temu, grasz i teraz. Pomimo, że "ciągle to samo", to i tak chce się grać. Ostatnia gra, która mnie tak wciągnęła, to było The Last of Us. Ciągle myślisz o tej grze i nie ważne gdzie jesteś, chciałbyś sobie pobrać. Framerate się unormował, nie zwracam już na niego uwagi; muszę wyłączyć licznik w rogu (dobry jest na początku, przy doborze ustawień). Teraz jest najważniejsza gra, czyli to co się liczy. Jaki ten Tropical Freeze musi być miodny.

Jedne z lepiej wydanych sześćdziesięciu pięciu złotych - własny wiilot. Sam DK kosztuje na allegro 75-80 złotych. A jeszcze trzeba dodać do tego konsole. Lubię takie inwestycje po których czujesz, że jesteś zadowolony w 100%

 

Zagłębiłem się w problem Donkeya i przeczytałem, że to po prostu jedna z bardziej wymagających gier - stąd brak stabilności. Ale jak pisałem - już to zwisa i powiewa, dla mnie, problemu nie ma ;). Kirby szaleje nawet w 75 (wtedy zapier...), z marianem też zero problemu w 60.

 

e6222129245204f2.jpg

 

W 1080p:

http://i.imgur.com/4WxfACF.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cholerę nie mogłem uruchomić tego donkeya aby działał porządnie. Ciągle mam problem z dźwiękiem. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja 9600GT, e8400 + 4gb ram da rade na tym dolphinie ? głównie zelda mnie interesuje i niezbyt chce coś dokupować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja 9600GT, e8400 + 4gb ram da rade na tym dolphinie ? głównie zelda mnie interesuje i niezbyt chce coś dokupować ;)

No jasne. Warto przeczytać temat od początku ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładne te gierki po podbiciu rozdzielczości. Jestem zaskoczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie. W pełni zasługują na lepszą oprawę. Trochę zaspamuję, ale skoro ktoś zagląda :D. Widać jak mario biednie wygląda przy małpie, dlatego potrzebuje ona coś mocnego i potwierdza, że to jedna z bardziej wymagających gier do emu.

 

DK

 

4f9693180e111509.jpg

 

1080p:

http://i.imgur.com/TUSqXHY.jpg

 

Mario

 

1099c5e1a97f5aa6.jpg

 

1080p:

http://i.imgur.com/CApHMlc.jpg

 

30f6706e016ee4a8.jpg

 

1080p:

http://i.imgur.com/FJxuTDd.jpg

 

5d6e02a2c41ca905.jpg

 

1080p:

http://i.imgur.com/gyvLSvg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Donkey kong jest jak dla mnie po prostu spieprzony, jeśli chodzi o emulację. Mam 2600@4.6+780 - też za mało mocy bo rwie ?

Próbowałem walczyć z tą grą na kilku wersjach emulatora. Niestety za każdym razem prędzej czy później pojawia się problem z zacinającym dźwiękiem i ludzie też o tym piszą na innych forach. Nie da się też doprowadzić tej gry do płynności idealnej niestety - stałych 60 klatek. Moim zdaniem w takim tytule jest to niewybaczalne bo przecież jest to dynamiczna platformówka gdzie liczy się każda klateczka.

 

CO do Mario którego wkleiłeś wyżej to działa mi on akurat perfekcyjnie. Widzę że Ty dałeś fsc copies na: tekstura. Owszem, gra lepiej działa ale monetki i cegiełki nie są animowane - mi to akurat przeszkadzało. Idzie to włączyć i zoptymalizować ją dobrze. Ja mam stałe 60 bez zająknięcia.

Do wygładzania używam u siebie FXAA z sterownika bo na 42 calach trochę mi ząbki przeszkadzają. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry na Wii wyglądają naprawdę bardzo fajnie i to wiadomo od dawna przecież (fanboy mode: on :E). Czasem to w głowę zachodzę, jak konsola wielkości napędu od PC'ta z bebechami rodem z mikrofalówki potrafi generować naprawdę niezłą grafikę. Szczególnie brylują tutaj pozycje od samego Nintendo - oni po prostu potrafią robić świetne tytuły ogólnie, przy okazji wyciągając sporo z samego sprzętu (bardzo fajnie sobie radzą nie patrząc na to, że ich platformy pod względem czysto technologicznym biją pierwsze lepsze smartfony :E). Super Mario Galaxy spokojnie by się mogło ukazać na PS3 czy X360, gdyby tylko podbić trochę rozdziałkę.

 

Tutaj taki Metroid Prime 3 odpalony na Dolphine:

http://www.revogamers.net/Imag/dolphin/Dolphin%20Metroid%20Prime%203%2001.jpg

http://images.wikia.com/metroid/images/7/75/Docking_Bay_5_HD.jpg

http://www.abload.de/img/dolphin2013-01-0712-233im5.png

 

No wygląda naprawdę przepysznie. Strach pomyśleć co Retro wyciśnie z Wii U. Już Tropical Freeze prezentuje się naprawdę super. No i jak się niedawno okazało, pracują oni nad nowym IP (ostatnio publikowali sporo ofert odnośnie zatrudnienia i szukali nowych ludzi do zespołu):

http://www.nintendolife.com/news/2014/02/retro_studios_talks_up_wii_u_and_has_been_working_on_a_new_title_since_november

 

W sumie to bym wolał jakiegoś wypasionego Metroida w HD, ale co by tam oni nie spłodzili - jest na co czekać :glodny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba, że pomimo gorszej grafy, większość gier na niny lata w stałych 60 klatkach na tych konsolach. To samo zresztą jest na 3dsie - z małymi wyjątkami.

Wiedzą co dobre, a nie dropy jak na ps4 i xone. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, to się u Niny ceni. Oni po prostu odwalają taką prawdziwą, rzemieślniczą robotę przy produkcji gier. W co by tam nie zagrać od nich to widać gdzieś, że na pierwszym planie zawsze jest rozgrywka, grafika to tylko dodatek w sumie do całości. Wystarczy sobie zobaczyć np. nowego Konga czy Super Mario 3D World na Wii U - żelazne 60 klatek animacji na sekundę. Te jest nowa generacja :E

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-vs-super-mario-3d-world

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

większość gier na niny lata w stałych 60 klatkach na tych konsolach.

 

Tylko gry od Nintendo. 3rd party działają tak sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Donkey kong jest jak dla mnie po prostu spieprzony, jeśli chodzi o emulację. Mam 2600@4.6+780 - też za mało mocy bo rwie ?

Próbowałem walczyć z tą grą na kilku wersjach emulatora. Niestety za każdym razem prędzej czy później pojawia się problem z zacinającym dźwiękiem i ludzie też o tym piszą na innych forach. Nie da się też doprowadzić tej gry do płynności idealnej niestety - stałych 60 klatek. Moim zdaniem w takim tytule jest to niewybaczalne bo przecież jest to dynamiczna platformówka gdzie liczy się każda klateczka.

 

CO do Mario którego wkleiłeś wyżej to działa mi on akurat perfekcyjnie. Widzę że Ty dałeś fsc copies na: tekstura. Owszem, gra lepiej działa ale monetki i cegiełki nie są animowane - mi to akurat przeszkadzało. Idzie to włączyć i zoptymalizować ją dobrze. Ja mam stałe 60 bez zająknięcia.

Do wygładzania używam u siebie FXAA z sterownika bo na 42 calach trochę mi ząbki przeszkadzają. ;)

Serio rwie na i7? Nie wiem czy mało mocy, bazowałem na internecie gdzie na i7 to już śmigało full speed i ludzie nie mieli problemów. Stąd sugerowałem, że na i7 bangla.

 

Mario wiadomo, że płynne, to samo u mnie. Tylko DK ma problem widać. Gratuluję oka, że dostrzegłeś gdzie są tekstury ;). Na obrazku faktycznie można się dopatrzyć, ale to przez to jak przerzucałem ustawieniami i widać zostało na teksturze gpu, nie ram. Zaraz zmienię. I szacun, że Ci jakieś ząbki jeszcze przeszkadzają :E. Mi native x4 "wystarcza" i na 42" nic nie wadzi, natomiast "wystarcza" bo grafa już słaba do dodatkowego AA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, żadnego skrina tym razem :). Jakie są gry z gacka warte poświęcenia uwagi? Chciałbym zobaczyć jak je emuluje dolphin. Wiilot chyba wtedy odpada? Ale pad od x'a wydaje się chyba w sam raz.

 

Na szybko widzę, że Zelda: WW, jakieś pokemony są, sonic, jrpg mnie nie intereszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...