Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rozer21

Kamera do ... filmowania w nocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dotychczas do kręcenia filmów używałem Canona EOS 500D, jednak po ostatnich zawodach jakich doznałem od obecnie używanej przeze mnie lustrzanki, postanowiłem pozostawić ten sprzęt do tego po co producent go stworzył (bądź wymienić na 650D), a w celu filmowania zakupić jakąś przyzwoitą kamerę.

Problemem tej lustrzanki jest ostrość, a raczej problemy z jej złapaniem czy to na trybie automatycznym, czy też manualnym. Na tym malutkim ekraniku wydaje się być wszystko ok (a z powody zamieszania panującego dookoła też nie można tego jakoś dokładnie sprawdzić), a po zrzuceniu na PC w celu montażu, obraz jest niestety rozmazany.

 

Poszukuję kamery, której głównym celem będzie utrwalanie pokazów materiałów pirotechnicznych (popularnie zwanych fajerwerkami) w kwocie powiedzmy do 5000zł (ciężko mi podać ostateczną cenę, gdyż widziałem ciekawe pozycję za 2500zł, ale jestem w stanie dać i 8000zł jeżeli zajdzie taka potrzeba).

 

Od kamery oczekuję przede wszystkim jak najlepiej odwzorowanych kolorów na niebie, idealnej ostrości (czy to w przypadku zupełnego "braku" światła, bądź z oświetleniem w tle), świetnie nagranego dźwięku.

Co do samej ostrości zależy mi, aby kamera sama sobie ją jak najlepiej dobierała i wymagała tutaj jak najmniejszej ingerencji ze strony użytkownika (żeby skupiać się głównie na dobrym "celowaniu"). Jak na razie najciekawszym sprzętem jaki znalazłem jest Sony NEX VG10(20/30).

Waga i gabaryty nie grają roli. Mile widziana byłaby dobra bateria, która szczególnie w zimie byłaby wytrzymała (aby położyć sprzęt na ziemi i zająć się rozstawianiem wszelkich materiałów i po włączeniu nie otrzymać komunikatu o rozładowanej baterii).

 

Do kamery przydałby się również jakiś statyw i karta pamięci.

Co byście tu polecili ?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...