Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eagle

Tani Windows Phone HTC Radar - pierwsze wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarł do mnie telefon HTC Radar, który jest jednym z tańszych modeli firmy działającym pod kontrolą systemu Windows Phone „Mango”. Aparat jest skierowany na rynek popularny bez aspiracji bycia konkurentem dla IPhone 4s lub SGS2. Ma on rywalizować z telefonami średniej półki z Androidem, starszymi modelami Apple, ale również z terminalami pracującymi na Windows Phone innych producentów.Czy to się udało HTC?Nie da się na to pytanie odpowiedzieć bez dokładnego testu.

Telefon w testach będę porównywał do swojego dawnego Samsunga Galaxy S2. Ktoś może powiedzieć, że to inna półka. Będzie to dobre porównanie jak oba systemy gospodarują zasobami. Okazuje się, że dwa rdzenie oraz 1gb pamięci obciążone Androidem wcale nie muszą być poza benchmarkami bardziej efektywne od optymalnie wykorzystanego jednego rdzenia. Ten kontrast będzie bardzo dobrym przykładem jak dobrze zoptymalizowanym systemem jest Windows Phone „Mango”. .

W pudełku znajdziemy: ładowarkę, kabel USB, telefon, słuchawki

Untitled-41.jpg

Bez-nazwy-17.jpg

Bez-nazwy-15.jpg

Bez-nazwy-15.jpg

 

Nie ma w nim baterii oraz karty pamięci. Telefon posiada wbudowane ogniwo, podobnie jak iPhone, Nokia n8 etc. Jest to o tyle wygodne, że pozwala producentowi zaprojektować bardziej zwartą obudowę, dla nas użytkowników oznacza brak możliwości wymiany na większą, posiadania zapasowej baterii gdy nie możemy podłączyć się pod życiodajne gniazdko.

 

Samsung SGS 2 i HTC Radar

 

Untitled-32.jpg

Untitled-9.jpg

 

 

 

Telefon posiada aparat o matrycy 5MP. Rozczarowuje również brak możliwości rozszerzenia skromnej pamięci . 8GB dzisiaj jest wartością bardzo małą. Telefon posiada możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości, 720p. więc groźba zapełnienia pamięci w ciągu jednej imprezy, którą będziemy filmowali jest realna. Miłośnicy gier oraz nawigacji również mogą poczuć się zawiedzeni tą ilością.

 

Po wyjęciu z pudełka telefon sprawia bardzo dobre wrażenie. Aluminiowa obudowa, metalowe klawisze funkcyjne głośności, power, sprzętowy spust aparatu czynią pierwszy kontakt z telefonem bardzo pozytywnym.

 

Untitled-8.jpg

Untitled-7.jpg

bezobudowy.jpg

 

Na dole znajduje się jedyna klapka z gumowanego plastiku, pod którą kryje się gniazdo karty sim. Jest ona bardzo dobrze spasowana, ale wydaje mi się, że można było zmienić jej wielkość. Jest ona na szerokość całego telefonu. Drodzy projektanci, przecież tam jest schowana tylko malutka karta sim. Uważam, że lepszą by była mała kieszeń na micro sim. W tedy cały telefon miał by bardziej zwarta budowę. Z tyłu terminala znajduje się obiektyw aparatu oraz dioda LED i głośnik. Nie są one wystające ponad powierzchnię.

 

Untitled-11.jpg

 

Wbudowana bateria ma pojemność 1520 mAh. Jest ona wystarczająca, telefon ma jednordzeniowy oszczędny procesor. Ekran telefonu ma przekątną 3,8 cala, wykonany jest w technologii SLCD. Daje to większe kąty widzenia oraz lepsze odwzorowanie barw niż przy klasycznym TN. To naprawdę widać. Testowany model prawdopodobnie posiada matrycę Sharpa. Jest to ważne, ponieważ inny model tego producenta DHD ma ekran wykonany również w SLCD, ale wykorzystywane są w nich również matryce AUO. Mają one zdecydowanie gorszą, jakość obrazu od telefonów z ekranami Sharp. Sam posiadałem Desire HD w wersji z matrycą Sharp i różnicę było widać na pierwszy rzut oka. Miejmy nadzieję, że Radar będzie bazował tylko na tych lepszych ekranach.

 

Telefon bardzo dobrze leży w dłoni, ale dla mnie osobiście jest trochę za ciężki. Jestem rozpieszczony wagą SGS2, więc jest to bardzo subiektywne. Nic nie skrzypi, wszystkie części są bardzo dobrze spasowane.

 

Miła niespodzianka nastąpiła już przy wpisywaniu pin. Dotyk moim zdaniem jest lepszy niż w SGS2. Dalsza zabawa tylko potwierdziła moje zdanie. Mimo posiadania mniejszego ekranu, w trakcie pisania w pozycji pionowej klawiatura HTC sprawowała się zdecydowanie lepiej od Samsunga. Da się to odczuć mając te dwa telefony w ręku. Przy poziomym ekranie lepiej pisze się jednak na większym ekranie SGS2. Po przesiadce z Desire HD i jego ospałego Sense na SGS2 miałem wrażenie, że nie może być szybciej obsługiwane menu telefonu. Tutaj doznałem lekkiego szoku. Okazało się, że Radar mimo słabszej specyfikacji jest w tym lepszy od flagowca z obozu „zielonego robota”. To naprawdę widać. Menu jest przewijane, bez jakich kolwiek lagów. Druga niespodzianka to lepszy WiFi od Samsunga. Telefon wykrył więcej sieci w swoim zasięgu od swojego konkurenta. Zanim przejdziemy w meandry menu oraz funkcji Windows-a poniżej kilka zdjęć zrobionych w trakcie spaceru z psem.

 

WP_0000837.jpg

WP_0000836.jpg

WP_0000832.jpg

WP_0000834.jpg

 

 

 

 

 

 

CDN…..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością na dalsza część :)

Robi się robi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A mi w ich testach VRR coś nie gra, testowali AOC którego mam (VA) i według nich i tej scenki migocze jak diabli. Posiadam go od dwóch dni i ani jednego mignięcia nie widziałem.  Tutaj też ludzie się sprzeczali, który model migocze, a który nie.
    • Model ASUS TUF Gaming , o którym wspominasz jest to fajnie prezentujący się 27 calowy monitor IPS 2K (2560 x 1440) z natywnie 240 Hz, po OC 260Hz (1ms) dodatkowo pokrycie barw DCI-P3 wynosi 90 % więc monitor zapewni dobrą jakość i wyrazistość a obraz będzie płynny i przyjemny. Niektóre gry wykorzystują HDR więc z tym monitorem również można skorzystać z tej funkcji. Według mnie plusem jest też jasność na poziomie 400 nitów oraz technologie synchronizacji FreeSync i G-Sync (dla amd i nvidia).  Oczywiście są też tańsze modele z rozdzielczością 2K 240Hz patrz Lenovo Legion z lepszym pokryciem bartw DCI-P3 95% i z funkcją PIVOT - aby móc dostosować sobie wysokość i kąt pochylenia monitora do swoich potrzeb.
    • Chociaż faktycznie, niezawarcie umowy o produkcji w Polsce plus offset to wina Plaszczaka który brał wszystko z półki. Z samolotami bez uzbrojenia też się popisał, więc pewnie MON odkręca wszystko i spróbuje podpisać offset + produkcję w ostatniej umowie. Czemu się nie dało w drugiej? A no Plaszczak to Plaszczak co tutaj więcej dodawać.   Jak podpisywać umowy z Niemcami potrafią Czesi którzy w Europie mniej znaczą niż Polska ale jednak potrafią negocjować. Pomysł żeby brać pociski z Korei jako lewar na Niemcy nawet nie skomentuję, bo to poziom debila mógł wymyślić. 
    • Przede wszystkim to przynajmniej moim zdaniem zmiana bez sensu. Co do OC to jest to poblokowany CPU (coś jak non k u intela), więc tylko UV  
    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W. Jeszcze jedna uwaga. W specyfikacji masz 1 x PoE (802.3af/at). Oznacza to, że aby na 2 wyjściach w expanderze mieć 15W to switch musi być POE+ 802.3at, czyli na jednym porcie musi dać 30W. Jak dasz standardowego switcha 802.3af (czyli 15W) to w extenderze nie możesz podłączyć do każdego z dwóch wyjść urządzeń biorących 15 W. Wtedy tylko 1 port będzie działał z teką mocą  albo 2 gdzie suma mocy nie przekroczy 15W (Możesz wtedy np. podłączyć tylko 2 kamery np. po 6W).   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...