Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Patos'ek

Monopoly/Eurobiznes - gracie?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś regularnie gra w Monopoly/Eurobiznes? Jeżeli tak, to jaka wersja i co o niej sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eurobiznes ... jak jest większe grono :)

 

Jak byłem mały , w czasach mniej więcej 2 klasy podstawówki to akurat miałem , potem nie pamiętam co sie z nią stało ... ale kilka latek temu postanowałem zakupić bo sie przydaje do miłego spędzania czasu w domu w miłym gronie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzadko, aczkolwiek wychowany na eurobezinesie :) teraz raczej na kurniku, lub w wakacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Monopoly - rzadko.

Raczej Scrabble, zazwyczaj przy alkoholu. Czasem też gramy na innych zasadach - 1 punkt za jakiekolwiek słowo, 2 za wulgaryzm 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak, to jaka wersja i co o niej sądzicie?

Ja mam taką wersję.

Nie ma co ukrywać, że monopoly to gra dla początkujących: dużo losowości, mało strategii, ale prawie każdy zna zasady, nie trzeba długo tłumaczyć i można od razu zaczynać. Główna wada jest taka, że partia potrafi się strasznie długo ciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko eurobiznes i to jeszcze najlepiej jak dostanie się go na komunię(dziś już chyba nie ma takich prezentów)

 


 

To uczucie gdy stawiasz hotele w insbruku i wiedniu :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna gra. Niezapomniane chwile, kiedy ktoś stawał na Wiedniu, a tam hotel, cztery domki i gracz bankrut, jak mówię ile musi wybulić. :E

 

Teraz rzadko w to grywam, lecz z chęcią zagrałbym w wersję online z labowiczami. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grało się grało, ostatnio latem w większym gronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często grywam w Monopoly. Wersja klasyczna, edycja brytyjska z ulicami Londynu - pamiątka po super wakacjach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś grał w tą wersję? Klik 8:E

 

Już dawno nie grałem, trza będzie wpaść od brata pograć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd zbankrutowałem w eurobiznes za dzieciaka, a pozniej okazalo sie ze pod plansza schowalem 3000 na czarna godzine to nie lubiłem długo w to grać :E pamiętam te tergi, gdzie Wiedeń szedl za 14000$ a saloniki za 2-3k :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gralem ostatnio w swieta z rodzinka w monopoly-edycja Warszawska.Do tego Eurobiznes i Fortuna.Czad, uwielbiam te gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu temu zaproponowałem kumplom aby zagrać w domu przy piwku i byli za. Tak się chłopaki wkręcili, że organizując kolejne spotkania przy alkoholu sami to zaproponowali :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monopoly - rzadko.

Raczej Scrabble, zazwyczaj przy alkoholu. Czasem też gramy na innych zasadach - 1 punkt za jakiekolwiek słowo, 2 za wulgaryzm 8:E

Z takimi zasadami to chyba ograłbym każdego :E musze w koncu sobie zakupic ta gre ;)

Tylko eurobiznes i to jeszcze najlepiej jak dostanie się go na komunię(dziś już chyba nie ma takich prezentów)

 


 

To uczucie gdy stawiasz hotele w insbruku i wiedniu :cool:

ale prawdopodobienstwo ze ktos tam stanie jest dosc niskie, lepiej miec np szwecje (:hmm:) albo hiszpanie i na tym kosic

 

gram, ostatnio chyba z tydzien temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś dużo sie w Monopol grało ale teraz inne czasy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dzieciaka grało się w Eurobiznes sporo. Teraz już nie znam takiego towarzystwa, co to chciałoby grać w gry planszowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajna gra do gry po pijaku ze studentkami :)

Z pokerem Ci się pomyliło. Ewentualnie grą w butelkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w to slaby bylem. Jedyne co mi wychodzilo to podbieranie kasy z banku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dzieciaka grało się w Eurobiznes sporo. Teraz już nie znam takiego towarzystwa, co to chciałoby grać w gry planszowe ;)

 

Praktycznie w każdym większym miecie są spotkania planszówkowe, wystarczy poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Eurobiznes fajna sprawa, spotykam się z kolegą żeby czasem pograć. 1vs1, ale zabawa fajna, w dobrym gronie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Monopolu w czasach podstawówki w wakacje pół dnia spędzałem ze znajomymi. O 9 wpadali do mnie znajomi z ulicy i do 14-15 graliśmy albo w klasyczny, albo w Star Wars który dostałem na gwiazdkę ( http://www.gwiezdne-wojny.pl/tekst.php?nr=2725 ). I tak prawie codziennie. Ostatnio z kolegami odkurzyliśmy mój wysłużony monopol i rozegraliśmy kilka partyjek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem zdarzy mi się w eurobiznes pograc, tak samo jak w scrabble czy tabu.

Przednia zabawa, tym bardziej ze znajomymi po kieliszku chleba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...