Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

linux888

[Probrem] wymiana tonera brother HL-2130

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem. Skończył mi się toner w drukarce Hl-2130. Otworzyłem kasetę ,wywaliłem stary toner (ale bez przedmuchania) jednak nie zamknąłem obudowy, i była otwarta (z zespołem bębna) przez ponad 5 minut. Teraz niestety wychodzi mi szare tło na wydrukach. Jak sadzicie wina starego tonera, zamiennika ( z allegro) czy bęben jest do wyrzucenia (razem 700 stron ) PS patrząc na bęben to na szerokości strony jest ona cały ubabrany tonerem, powinno tak być ?

Po czyszczeniu bębna (funkcja w drukarce) wychodzą dziwne "farfocle" na kartce

Poniżej dołączam zdjęcia strony testowej

ada8d534f98b8dcdmed.jpg

oraz strony po czyszczeniu bębna

6810bfbbf17ef07bmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toner to 100% nowy zamiennik czy regen? Bo jak regen to wiadomo gdzie problem. Poza tym warto przy instalacji nowych tonerów przejechac diodę w bębnie i zobaczyć czy nie sypie się toner do bębna. Czasami jest problem z kompatybilnoscią bębna z zamiennikiem/regenem. Wtedy właśnie takie i podobne rzeczy się dzieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toner regenerowany,

Pytanie co teraz zrobić, pewnie kaseta do wyrzucenia, a co z bębnem?

Przydałoby się kompletne czyszczenie drukarki?

Toner z Allegro, bo był reseter (człowiek głupi, jak wiadomo co jest tanie to jest drogie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem. Kaseta raczej do wyrzucenia, bęben powinien byc ok, on się nie psuje tak łatwo, chyba ze sie porysuje. Czyszczenie bębna wystarczy, bo tam proszek sie pojawiał i przez to takie rzeczy się dzieją.

Warto kupić toner 100% nowy zamiennik i nie bawić się w regeny, bo na tym często mozna sporo wiecej stracić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...