Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      55
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      84
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      46
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      96
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      46
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      66


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięks. Chodzi o stalowy. W piwnicy znajduje się schemat, ale i tak jest ok. thumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak,niedawno zacząłem przygodę z Wiedźminem 3 bo miałem zagrać dopiero po zmianie sprzętu który miałem zrobić w te wakacje, ale kasa odłożona i czekam na odpowiedni moment czyli na nowe grafy Nvidia i 8-rdzeni Intela.Ale wracając do tematu nie dziwi mnie,że ta gra odniosła tak niebywały sukces bo jest w każdym elemencie lepsza od dwójki od mechaniki,fabuły do optymalizacji graficznych,bałem się jak to będzie chodzić na moim przedpotopowym sprzęcie - gram na średnich graficznych i na średnich ta grafika robi na mnie wrażenie.He he trochę żałuje, że zacząłem grać przed zmianą sprzętu(i żadne filmiki na yt nie pokazują jakości grafiki), ale już trudno.Tak jak niektórzy tu piszą, że chcieliby dostać amnezji aby ponownie zagrać i znów ich odczucia byłyby pierwszymi.Ale naprawdę chociaż jestem w 2/4 gry to jestem pod ogromnym wrażeniem.Produkt jest po prostu warty każdej wydanej złotówki na niego - i tak właśnie powinna wyglądać skończona gra.Nie wiem co Cd Projekt zamierza odwalić w Cyberpunk 2077 bo trudno im będzie przebić Wiedźmina 3, ale skoro z każdą kolejną grą o Wiedźminie pokazali klasę i progres to można im zaufać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem rozdzielczość na 1366x768 i gra jest grywalna nawet na średnich. Myślałem, że produkcja z 2011 roku będzie mi normalnie hulać a tu taki dzonk. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem podstawkę, gram w serce z kamienia i już widzę że popełniłem błąd gdyż, w zależności od podjętych decyzji świat się zmienia albo nieznacznie albo w całkiem dużym stopniu tymczasem na mapie wszystko pozostaje po staremu ... Myślę że by tego uniknąć najlepiej zrobić serce z kamienia przed najbrzydszym człowiekiem na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo tak zrobisz bo żeby zacząć Serce z Kamienia musisz mieć zdaje się minimum 33 lvl a jak nabijesz ten level wcześniej niż przejdziesz główną fabułę to nie dostaniesz XP za główne questy.

 

Co rozumiesz przez te zmiany na mapie i na świecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dawać w spojler ale co tam :) Np w zakończeniu nilfgard zajął novigrad, tymczasem wszędzie nadal siedzą redańczycy jak gdyby nigdy nic, temerscy partyzanci, Roche ... było by ok, gdyby akcja działa się dzień po zakończeniu podstawki a nie około roku od ostatnich wydarzeń (w ostatnim quescie coś się kończy coś sie zaczyna gerald zimuje w białym sadzie) Wszystko można wytłumaczyć aczkolwiek nie było by to konieczne gdyby serce z kamienia zrobić wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@raven18

 

Na pewno przeczytałeś komunikat który wyskakuje po zakończeniu podstawki, gdy dalej kontynuujemy grę spawnując się w kaer morhen? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem, i właśnie piszę że najlepszym wyjściem jest wcześniejsze zrobienie dlc z powodów jw :P wszystko do siebie ładnie pasuje i nic nie trzeba naciągać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mi ktoś zwrócił swojego czasu uwagę (bo sam nie byłem świadom) że szczegóły przy endingu drugiego dodatku są zależne od endingu podstawki, a więc jednak powinno się wcześniej skończyć podstawkę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, że Redzi olali świat gry po zakończeniu głównego wątku. Niby się on resetuje, ale coś w skryptach się nie odpala i kiedy robiąc Serca z Kamienia albo Krew i Wino wracałem do Białego Sadu, czyli miejscówki do które teoretycznie nie ma po co wracać, to widziałem festiwal błędów i niedoróbek. Znikające, na moich oczach, postacie, NPC stojące po pięciu w jednym miejscu, których AI się nie odpalało, nieodziałające skrypty kontrolujące pogodę i takie tam. Podobna tak ma być i nigdy nie zostanie to już poprawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi za każdym razem gdy działy się takie szopki, to okazywało się że pliki gry są uszkodzone i musiałem fiksować z poziomu klienta gog'a.

Dziwnie często :hmm:

Wciąż nie wiem czego to wina, bo oba dyski mam sprawne, i przy niczym innym się żadne pliki nie uszkadzają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem jeszcze w krew i wino, ale tam jest nowa mapa także podejrzewam że można zostawić na koniec .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem czy dawać w spojler ale co tam :) Np w zakończeniu nilfgard zajął novigrad, tymczasem wszędzie nadal siedzą redańczycy jak gdyby nigdy nic, temerscy partyzanci, Roche ... było by ok, gdyby akcja działa się dzień po zakończeniu podstawki a nie około roku od ostatnich wydarzeń (w ostatnim quescie coś się kończy coś sie zaczyna gerald zimuje w białym sadzie) Wszystko można wytłumaczyć aczkolwiek nie było by to konieczne gdyby serce z kamienia zrobić wcześniej

 

 

 

Nie zwróciłem uwagi na to szczerze, ale stan świata i tak zalezy od wyborów więc nie w każdej ścieżce Novigrad został zajęty przez Nilfgaard. Między innymi zależy to od tego czy pomożesz w ubiciu Radowida. Dlatego wyobraź sobie jakiego nakładu pracy wymagałoby stworzenie każdego scenariusza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee... sama wymiana żołdaków, np. Redów na Nilfgardów wiele by nie kosztowała pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to bardziej np. brakowało wykorzystania potencjału obecności obozu Nilfgaardu i braku jakichś bardziej złożonych questów w okolicy. Nawet główna linia fabularna nie wymusza obecności w tej okolicy. Też macie wrażenie że tam coś miało być ale ostatecznie się nie znalazło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem serce z kamienia i

 

wystarczyło by zmienić zakończenia na np 'wojna z nilfgardem trwała jeszcze długie lata' albo choćby miesiące :E wszystko by tłumaczyło, do tego wywalić nieszczęsnego Roche i partyzantów, minimalny nakład pracy a uczyniło by fabułę spójną

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Na GOLu zrobili reportaż z anonimowymi pracownikami CD Projekt RED bo po internecie krążą ploty o złych warunkach pracy w tej firmie.

To tak jakby TVP pytało anonimowych przechodniów co myślą o obecnym rządzie.

 

Te ploty krążą od prac nad wiedźminem 2. Do tej pory jakoś firma się tym nie przejmowała. Chyba mają konkretne braki kadrowe przy produkcji cyberpunka. Akcje zaczęły lecieć na ryj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanko. Wiecie jak może zniwelować w W3 mikroprzycięcia? Nie mam pojęcia czy to zjawisko w ogóle się tak powinno nazywać, ale odnotowuję takie właśnie mikroprzycięcia już na początku gry przy akcji z gryfem. Niezależnie czy włączę, czy wyłączę V-sync to sytuacja się nie zmienia. Jeżeli np. jadę płotką na wprost czy idę na wprost, nie ruszając myszką, to wszystko jest super płynne. Wystarczy jednak, że zacznę się rozglądać na boki to mam te mikroprzycięcia. Nie mam pojęcia co z tym zrobić. Co prawda nie sprawdzałem jeszcze liczby fpsów, ani obciążenia podzespołów, ale nie sądzę, żeby coś niedomagało. Rozdziałka 2560x1080, ustawienia uber, hairworks całkowicie wyłączone, sprzęt w sygnaturce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanko. Wiecie jak może zniwelować w W3 mikroprzycięcia? Nie mam pojęcia czy to zjawisko w ogóle się tak powinno nazywać, ale odnotowuję takie właśnie mikroprzycięcia już na początku gry przy akcji z gryfem. Niezależnie czy włączę, czy wyłączę V-sync to sytuacja się nie zmienia. Jeżeli np. jadę płotką na wprost czy idę na wprost, nie ruszając myszką, to wszystko jest super płynne. Wystarczy jednak, że zacznę się rozglądać na boki to mam te mikroprzycięcia. Nie mam pojęcia co z tym zrobić. Co prawda nie sprawdzałem jeszcze liczby fpsów, ani obciążenia podzespołów, ale nie sądzę, żeby coś niedomagało. Rozdziałka 2560x1080, ustawienia uber, hairworks całkowicie wyłączone, sprzęt w sygnaturce.

Nie chcę być złym prorokiem, ale - to wiem - bardzo duże znaczenie w Wieśku ma RAM. Ja poczułem duży skok jakości przy przesiadce na 3200Mhz.

Nawet wyszukałem stare wpisy:

 

Napisany 14 Październik 2016 - 06:27

 

snapback.pngMaledict, o 14 Październik 2016 - 02:52, napisał(a):

 

Zauważył ktoś wpływ szybkości kości RAM jeśli chodzi o o minimalny FPS w Wiedźminie. Obecnie posiadam DDR3 1600 z Sandy Bridge. Wg Eurogamera zmiana z 1600 na 2133 skutkowała bardzo dużym wzrostem min FPS. Macie jakieś doświadczenia? 

Obecnie po najnowszym patchu w Bialym Sądzie koło mostu Płaczki podkręcony 2500k

4.5Ghz nie daje rady utrzymać płynności bez względu na detale i rozdzielczość. Dopiero cap na 30 klatek powoduje brak szarpnieć. Poza wioską jest zdecydowanie lepiej.

JeRRy_F3D:

Czy na minimalny FPS... nie potwierdzę, ale szybkość RAM ma bardzo duże znaczenie przy niwelowaniu tzw. dropa (niby masz 60-80 fps i nagle ścinka na 0,5 sek. na 40 fps i znów 80... efekt - teoretycznie masz 60-80 fps przez 99,9 % grania, a... grać się nie da, bo szału dostajesz i czujesz "ręczny"). Temat był mocno wałkowany w wątku głównym o GPU Pascal. Co prawda Ty masz 970kę (i nie wiem, jak to się ma przy Maxwellach), ale przy Pascalach i mocno wyżyłowanych ustawieniach uberowych (choć nie tylko) i mocnych CPU i całkiem mocnych GPU (czyt. 1070) ten efekt był odczuwalny. Jeden z forumowiczów robił testy RAMu (chyba) 1600 MHz, 2100 MHz, 2400 MHz i miało to bardzo duże przełożenie przy min. fps (a w moim przypadku na dropy). Dla uniknięcia dropów i w akcie desperados postanowiłem aż zmienić platformę z 1150 na 1151 i skok jakościowy przeogromy. Co prawda - skok jakościowy wystąpił tam, gdzie nie podziewałem się go aż tyle (bo właśnie w RAMie). Wcześniej miałem i5 4590 (bez K), i 16GB RAMu 1600 MHz. Wsadziłem do tego GTX 1070 i.... ksztuszenie, dropy i efekt, o którym pisałem. Zmieniłem klamoty, na teoretycznie (parametrowo / tabelkowo) podobne (CPU podobne zegary, ilość ram ta sama, GPU to samo) i... W3 płynie! Różnicą okazał się RAM. Przesiadka z 1600 MHz DDR3 na 3200 MHz DDR4 zrobiła różnicę. Tak więc - przynajmniej w Wiesławie - prędkość ram ma bardzo duże znaczenie. 

 

Na uzupełnienie powiem to, co już mówiłem w innych wątkach. Ja czuje i widzę różnicę w W3 schodząc tylko RAMem z 3200 MHz na 2400 MHz (!). Za to mając RAM na 3200 MHz i schodząc CPU z OC 4,5 GHz na default 3,5 GHz - różnic nie czuję. Tak więc okazuje się, że w W3 (przy 1070 i uber) większą korzyść ma się z MHz RAMu, niż MHz CPU (oczywiście do pewnych zdroworozsądkowych granic min. CPU). 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to coś ze sterownikami, bo nie wierzę by powodem była szybkość ramu. Mam całego pc wartego kilkukrotnie mniej (2007/2008 rok) niż taki gtx 1070 czy 1080 i na wysokich detalach z modami zero mikroprzycięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie też Wiesiek się tnie i muszę zjeżdżać na tekstury do średnich :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź starsze sterowniki do grafiki, miałem wcześniej nv i o ile na początku pewna gra działała mi na wysokich ustawieniach to jakie było moje zdziwienie gdy po około pół roku były problemy ze średnimi, nagle zaczęło brakować pamięci. Choć to była dość stara karta graficzna, gtx 550ti, co w pewien sposób tłumaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź starsze sterowniki do grafiki, miałem wcześniej nv i o ile na początku pewna gra działała mi na wysokich ustawieniach to jakie było moje zdziwienie gdy po około pół roku były problemy ze średnimi, nagle zaczęło brakować pamięci. Choć to była dość stara karta graficzna, gtx 550ti, co w pewien sposób tłumaczy.

Faktem jest, że ja też doprowadziłem do superpłynności "kiedyś", a dziś - nie jest idealnie. Moim zdaniem gorzej, niż rok temu. To jest, jak nieszczęsne mikropłatności. Jakiś nieodwracalny trend - i mam na myśli - rasowanie sterowników pod dane hot-top tytuły - piernicząc przy okazji działanie dla starszych gier. Potwierdzam, że na obecnych sterownikach W3 działa mi gorzej, niż rok temu, ale brak sił na drążenie, które to kolejne stery obniżyły komfort, a dla odmiany, którą grę podkręciły. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...