Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      55
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      84
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      46
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      96
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      46
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      66


Rekomendowane odpowiedzi

Standardowe CL dla 1600 to zwykle cl9. Daje to minimalny boost względem CL10. CL 7 1600 nie sprawdzałem, ale i tak będzie spora różnica względem 2400 cl10 bo dla nowszych gier. Opóźnienia muszą iść w parze z częstotliwością aby dać jak najlepszy efekt. Dla DDR 3 optimum jest 2400 CL9.

 

Jedne gry są bardziej podatne na czasy inne na taktowania. Uśredniając 2000Mhz cl7 powinno działać dość podobnie jak 2400CL10, ale zależy od gry bo w jednych może wygrać niskie opóźnienie, a innych wyższe taktowania.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowe CL dla 1600 to zwykle cl9. Daje to minimalny boost względem CL10. CL 7 1600 nie sprawdzałem, ale i tak będzie spora różnica względem 2400 cl10 bo dla nowszych gier. Opóźnienia muszą iść w parze z częstotliwością aby dać jak najlepszy efekt. Dla DDR 3 optimum jest 2400 CL9.

 

Jedne gry są bardziej podatne na czasy inne na taktowania. Uśredniając 2000Mhz cl7 powinno działać dość podobnie jak 2400CL10, ale zależy od gry bo w jednych może wygrać niskie opóźnienie, a innych wyższe taktowania.

Są pamięci ddr3 CL9 2400 16gb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak są moduły ddr3 fabrycznie ustawione na 2400 cl9 4x4GB np trident X cl9, ale raczej rzadko spotykane. Normalnie robi się OC zbijając CL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4x4 są ale to nie do końca rozwiązanie dobre, a 2x8 jest dostępne CL10.

Jak mamy wolne pamięci to nie jest tak źle kiedy mają dobre czasy opóźnień 1600 z CL9(w cale nie takie standardowe) albo po OC na jeszcze niższ działa dobrze.

 

Edyta.

CL11 to większość na rynku i ludzie dość często olewają to zamiast dopłacić do 9. Z filtrem "Ram Pamięci RAM DDR3, 1600MHz" z Ceneo:

1Sjydov.png

 

Tu z linku video w Skyrim:

xHHiwpx.png

 

1600 po OC nadrobiła całkiem sporo, a na automacie z 11 już tak fajnie nie działa.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial Ballistix Tactical 4x4GB DDR3 RAM 1600MHz XMP CL8 (8-8-8-24) CR2T here i absolutnie nie narzekam ani nigdy nie narzekałem na moje pamięci i ich wydajność, naturalnie w Dual Channel.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Narzekac nie narzekałeś, a może być lepiej przy 2400 cl10. U mnie na 100% pamięci ograniczają procesor, ale nie widzę opłacalności wymiany gdy nawet swoje bym sprzedał za 150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu, jeśli już wymieniać to całą platformę łącznie z cpu, mobo i pamięciami już w standardzie DDR4 - mnie mój zestaw póki co odpowiada i nie widzę potrzeby wymiany.

 

Wiedźmin 3 działa bez zająknięcia na Uber w 1680x1050, 60fps z vsync i to mi wystarcza, naturalnie kudły Nvidii wyłączone bo gra z nimi była niestabilna i łapała losowe crashe na pulpit - kiedyś tak było za czasów GTX 970 - obecnie nie sprawdzałem ale smród pozostał więc tego nie ruszam. :E

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekac nie narzekałeś, a może być lepiej przy 2400 cl10. U mnie na 100% pamięci ograniczają procesor, ale nie widzę opłacalności wymiany gdy nawet swoje bym sprzedał za 150zł.

Możesz spróbować podgonić timingi. Masz 10gb ramu? Jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ma 2x4 + 1x2, nie dość , że niskie takty to jeszcze bez duala

Ja u siebie gram w 1080p tylko z cieniami i zasięgiem trawy na high, reszta uber (oczywiście hw off) i też z lockiem na 60 kl/s

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ma 2x4 + 1x2, nie dość , że niskie takty to jeszcze bez duala

 

No właśnie, trochę bez sensu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możesz spróbować podgonić timingi. Masz 10gb ramu? Jak?

 

1x4 + 2x3 czyli dual. Próbowałem niższe CL nawet przy 1.8V ale nie wstaje. 1600Mhz CL10 też przy 1.8V wywala błędy, choć póki się gra to jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1x4 + 2x3 czyli dual. Próbowałem niższe CL nawet przy 1.8V ale nie wstaje. 1600Mhz CL10 też przy 1.8V wywala błędy, choć póki się gra to jest lepiej.

Masz różne kości pamięci, dodatkowo nie pracują w dualu. Sprzedaj i kup jakieś używki 2x8 9CL, bo to co masz samo w sobie nie dodaje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1x4 + 2x3 czyli dual. Próbowałem niższe CL nawet przy 1.8V ale nie wstaje. 1600Mhz CL10 też przy 1.8V wywala błędy, choć póki się gra to jest lepiej.

to nie jest żaden dual facet, jakbys miał 2x4 + 2x2 owszem a tak u ciebie jedynie 2x2 mogą chodzić w pełnym dualu (dwójka z czwórką nigdy nie będzie działała, choćby ci programy pokazywały, że jest niby dual)

zresztą zrób sobie w aida64 test na odczyt i zapis i podaj wyniki, to sam sie przekonasz , że twój setup chodzi w jakimś pseudo-dualu

miałem 2x2 +1x4 kiedyś, pokazywało niby dual a wyniki z odczytu i zapisu było tylko troszkę większe od single - zmieniłem na 4x2 dopiero wszystko zaczęło chodzić jak powinno

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W AIDA zrobiłem odczyt. 12tyś MB. mam jednak włączoną grę na pasku, nie wiem czy to coś zmienia. Wyniki obok innych z Dualem 1333Mhz, więc raczej ok? Choć śniło mi się kiedyś że chyba przy 1600Mhz miałem ponad 20 tyś.

 

W takich 3dmarkach mam normalne wyniki.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AIDA zrobiłem odczyt. 12tyś MB. mam jednak włączoną grę na pasku, nie wiem czy to coś zmienia. Wyniki obok innych z Dualem 1333Mhz, więc raczej ok? Choć śniło mi się kiedyś że chyba przy 1600Mhz miałem ponad 20 tyś.

:D na bank nie masz duala, ja przy 1333 miałem ze słabszym cepem ponad 21k, teraz po OC ramek na 1866 cl9 mam odczyt prawie 27k, zapis 29k

zrób sobie prosty test, chwila roboty, zostaw tylko w jednym banku te 2 takie same dwójki i wtedy odpal odczyt / zapis na prawdziwym dualu ;)

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to niezłe jaja jak to nie jest dual. Zawsze myślałem, że chodzi tylko to, by parzysta była obsadzona :E

 

Niestety testu zrobić nie mogę, bo musiałbym ściągać chłodzenie, a żeby zdjąć chłodzenie trzeba by było wyjąć płytę główną. Nie chce mi się w to bawić dla samego testu. Przyjmijmy że mam single channel i stąd te spadki do 50 fps :E

 

Jak już bym wymieniał to na 2400Mhz, mniej się nie opłaca. Ale ceny nie powalają póki co. Niby w nowym roku mają spaść, ale nie wiem czy DDR4 czy wszystkie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

single i jeszcze 1333, u mnie Wieś w Novi poniżej 65 kl/s nie schodzi przy słabszym procesorze i karcie ;)

 

@up

jak ddr4 spadną to ja od razu na ryska 1600/2600 przeskakuje, tak myślę w lutym, bo wtedy przeważnie wszystko jest najtaniej

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zależy na jakich ustawieniach też. Ja mam max + hairworks x2 na profilu wysokiej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak już bym wymieniał to na 2400Mhz, mniej się nie opłaca.

One są drogie, za 1600/cl9 dasz sporo mniej. Sam kupiłem używki 2400/cl10 2x8 ale tylko dlatego, że były po 450zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jakich ustawieniach też. Ja mam max + hairworks x2 na profilu wysokiej jakości.

nie no hw włącząć przy karcie 1060 to troche sadomasochzim :E poza tym nic nie dający ficzer oprócz spadku wydajnośći

oczywiście off, reszta uber, oprócz zasięgu trawy i cieni, które mam na high

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poza Novigradem zawsze 60 fps +, czasem nawet ponad 80, więc te hairworks są ok na x2. Na pewno jednak te spadki są z powodu pamięci. No i cienie u mnie na ultra.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na moim sprzęcie też co chwilę mam ścinki a zwłaszcza w Novigradzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na i5 to norma, ale przynajmniej ramy masz dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no hw włącząć przy karcie 1060 to troche sadomasochzim :E poza tym nic nie dający ficzer oprócz spadku wydajnośći

oczywiście off, reszta uber, oprócz zasięgu trawy i cieni, które mam na high

Jak się jakiś czas temu bawiłem 1060 to też takie ustawienia wydawały mi się najbardziej optymalne pod 1080p

 

U mnie na moim sprzęcie też co chwilę mam ścinki a zwłaszcza w Novigradzie.

Tylko proc może ci mieszać oczywiście zakładam, że masz porządek w systemie.

 

U mnie na trochę mocniejszym GPU nawet w 1440p jest bajka z wszystkim wymaxowanym

Do tego w zależności od momentu nagrywanie zjadło 5-10fps.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ten Twój I7 trzyma klatki :)

Ale leci czasem na 100% :lol2:

Kto by pomyślał, że po paru latach trzeba zerkać za szybszym procem :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...