Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      55
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      84
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      46
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      96
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      46
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      66


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli parę zdechłych fps-ów urwwę . bo zmieniam mobo i badam czy brać coś z integrą dobrą i droższą płytę czy cokolwiek co obsłuży procka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli parę zdechłych fps-ów urwwę . bo zmieniam mobo i badam czy brać coś z integrą dobrą i droższą płytę czy cokolwiek co obsłuży procka .

jak procesor ci się nie poci/pocił to nic nie urwiesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 60 Fps pomijając novigrad bez Hairworksów w 1440x900 . więc jest ok .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam coś takiego https://allegro.pl/gamepad-genesis-pv58-bezprzewodowy-do-pc-i-ps3-i7264484716.html

niedawno nabyłem, za tą cenę jestem w szoku jak to fajnie działa i jak jest wykonane (kiedys miałem oryginalnego od x360 więc jako takie porównanie mam)

Ciekawa propozycja, a zwłaszcza, ze kosztuje prawie 2x miej od takiego z PS4. No i fakt, że działa lepiej od x360 - miałem tą konsolę i mi bardzo pasowało granie na tych padach, lepieje niż na DS3.

 

 

Ja chyba znowu wsiąknę po świętach (kusi mnie zacząć od jedynki, a trójkę jako NG+), Civilization V już mi się ograło :E.

NG+ to po przejściu fabuły od nowa te same questy z wyższym poziomem? Czy na czym polega NG+?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NG+ to po przejściu fabuły od nowa te same questy z wyższym poziomem?

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Przy zachowaniu rynsztunku i umiejętności zebranych dotychczas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zachowaniu rynsztunku i umiejętności zebranych dotychczas.

 

przecież rynsztunek wtedy wariuje i samoistnie sobie podnosi wymagany poziom. kończyłem grę z arcymistrzowskim gryfem i z białego sadu wyjeżdżałem w samych gaciach, nawet bez miecza. rynsztunek podniósł sobie lv na bodajże 63 mimo że początkowo miał stare właściwości.

ng+ to dno i nie warto grać w ten tryb. nie wnosi absolutnie niczego innowacyjnego a liczba slotów na umiejętności sprawia że nie można rozwijać swojego gerwalta w nieskończoność i zazwyczaj nawet przeciętni gracze przebijają 40 poziom który pozwala na mocne rozwinięcie postaci.

 

W przypadku posiadania karty dźwiękowej integra zawsze OFF w BIOSie, X-Fi ma własny procesor dźwiękowy, który dodatkowo odciąża CPU (z kolei integra korzysta z CPU) i renderuje całe audio w PC.

 

to logiczne ale nieprawdziwe. kiedys któraś z redakcji (zabijcie mnie ale nie mogę znaleźć linku) testowała ten pomysł. integra na off + karty na pci / pcie / usb. w kilku przypadkach zdarzyło się ze zewnętrzny sterownik dodatkowo obciążał główny procesor i przez to wydajność spadała o jakiś procent czy dwa. generalnie wnioski z artykułu były takie że raczej nie ma co liczyć na to że wyłączenie integry poprawi cokolwiek. pamiętam że szukałem informacji na ten temat bo sam zastanawiałem się nad tym czy dedykowana karta dźwiękowa nie uwolni trochę mocy procesora. możliwe że współczesne procesory są już na tyle mocne że moc przeznaczona na audio nie robi im różnicy. może gdyby solidnie obciążyć cpu a potem puszczać mu jakieś mocne flaki... ale tutaj mowa o zastosowaniu w grach.

Edytowane przez Putout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest może mod który usuwa interakcję z niepotrzebnymi NPC ? Chodzi o usunięcie tych chmurek z możliwością czatu nad głowami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Putout racja ale jest tyle różnych kart dźwiękowych, niektóre z pełnym procesorem, inne z emulowanymi efektami, które rzeczywiście obciążają główny CPU. Integra dla mnie to zawsze będzie tylko integra, sam mam chwaloną integrę na Z97 Pro Gamer u siebie, a mimo to kupiłem Sound Blastera Z, który orze tą integrę jak pług pole.

 

Samych Asusów Xonarów masz kilka modeli, z czego tylko DX jest warty uwagi, Creative to samo - X-Fi, Z albo AE-5 - reszta jest albo za droga albo nie warta splunięcia bo mało czym różni się od integry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rozegrane 1164 godziny :E

Ja chyba łącznie ponad 600, już nie pamiętam dokładnie :E.

 

A w ogóle, jeśli ktoś lubi puzzle, to pojawiły się nowe puzzle z bohaterami Wiedźmina :).

U6ZYKg1.jpg

Nie powiem, ja się na jedne już skusiłam :E. Wcześniej układałam puzzle z Krwi i wina oraz te z generałami Gonu i świetnie się przy nich bawiłam :D.

Edytowane przez zireael7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie orientujecie się może gdzie można kupić "OWOC PSIANKI" ? mam 98 level na nowej grze plus i brakuje mi ostatniej mutacji, potrzebne mi dwa czerwone duże mutageny a do każdego potrzebny jest owoc psianki którego nigdzie nie ma ani do kupienia ani do zebrania... jedyne co pozostaje to zbieranie małych mutagenów z potworów jak dobrze trafie i wypadnie już ten czerwony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklarnia w Corvo Bianco.

Wielkie dzięki tylko tam były!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprzęt jak w podpisie. Wyciągam we wnętrzach ok 100-110 fps, na zewnątrz 75-90 fps, oczywiście trochę suwaków przyciętych, włoski wyłączone. Drobne modyfikacje typu HD Reworked, takie tam.

 

Ogólnie z płynności jestem zadowolony, ale zdarzają się takie drobne przycinki, nieregularne, właściwie tylko podczas biegania (też sprintem) i jakby przechodzenia pomiędzy lokalizacjami. Tak jakby coś tam się doczytywało. Nie są to klasyczne mikroprzycięcia. Głównie w lokalizacjach typu wioski / warownia (jestem w Velen dopiero), tam gdzie sporo NPC.

 

Próbowałem już wszystkiego, głównie kombinacje z synciem (aktualnie adaptacyjny), różne sterowniki (aktualnie najnowsze), ale nic nie wydaje się pomagać. Nawet jak zrobię zupełnie wszystko na low, te przycinki się pojawiają.

 

Nie jest to problem z nakładką GOG.

 

Może jednak 8GB to maławo? Chociaż przy samej grze zajęte jest 5GB. Może kwestia pliku wymiany (jest domyślnie zrobiony)? Proc chyba nie za słaby (trzyma dzielnie 4150-4200)? Gra siedzi na pustawym Evo 960.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Ogólnie z płynności jestem zadowolony, ale zdarzają się takie drobne przycinki, nieregularne, właściwie tylko podczas biegania (też sprintem) i jakby przechodzenia pomiędzy lokalizacjami. Tak jakby coś tam się doczytywało. Nie są to klasyczne mikroprzycięcia. Głównie w lokalizacjach typu wioski / warownia (jestem w Velen dopiero), tam gdzie sporo NPC (...)

Nie masz zainstalowanego moda Auto Loot (albo jemu podobnych)?

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy to RAM to sprawdź na niskich teksturach jak jest. U mnie na 8GB chodziło słabo na wysokich i ultra, na 10GB bez problemu. A prawdziwy test zacznie się w Novigradzie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieśkowi 8GB ramu spokojnie powinno wystarczyć. U mnie Wiedźmin (z v-sync 60) nie licząc autosave lub jak przymuli autoloot działa bez przycięć razem z działającym chromem w tle (Użycie wtedy rzadko kiedy przekracza w sumie 5,5GB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mody na liście wklejam. Autoloota nie mam.

 

Wrzuciłem jeszcze raz wszystko na low, wyłączyłem mody (w tym reworked) - i nadal to samo.

 

Nie pamiętam już, czy na poprzednim monitorze (60 Hz) to miałem, czy może dopiero teraz (80-90 fps)...

post-72735-15460409733372_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 lat nie grałem na PC, do tej pory tylko na PS3 i PS4 od święta u brata.

Teraz po modernizacji kompa kupiłem kilka gierek i zacząłem w nie grać, podobają mi się, ale jak zainstalowałem Wiedzmina 3 to teraz schodzą na dalszy plan i nie chcę mi się ich kończyć. :E:D

 

Ta gra jest rewelacyjna! Jedna z najlepszych w jakiekolwiek grałem w życiu. Przeszedłem ją na PS4, ale połowicznie, bo czasu było mało (pożyczona konsola), a teraz gram na PC na uber detalach i to zupełnie inne doznania, wszystko wygląda o niebo lepiej. Tylko na konsoli łatwiej mi się grało na padzie. Do klawiatury i myszki wciąż się przyzwyczajam, czasami za dużo przycisków wcisnę.

To uważaj bo możesz po przejściu znowu odpuścić granie na 10 lat :D Ja po Wieśku 3 do dzisiaj nie mam zbytnio chęci do grania. Przeszedłem tylko raz (praktycznie 100% z dodatkami), a skończyłem "na poważnie" w niego grać w 2016 roku, potem jeszcze na chwilę zdarzyło się odpalić, żeby coś tam obadać bo nie chciałem sobie psuć tak magicznego doznania jakie niesie ze sobą 1 przejście tej gry ;) Także z 1 strony gra genialna ale z drugiej po niej chęci do gry już nie te same, człowiek robi się taki wybredny :) Teraz sobie pykam w... Gwinta i to tyle w zasadzie. Czekam na CP 2077.

Edytowane przez luke555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprzęt jak w podpisie. Wyciągam we wnętrzach ok 100-110 fps, na zewnątrz 75-90 fps, oczywiście trochę suwaków przyciętych, włoski wyłączone. Drobne modyfikacje typu HD Reworked, takie tam.

 

Ogólnie z płynności jestem zadowolony, ale zdarzają się takie drobne przycinki, nieregularne, właściwie tylko podczas biegania (też sprintem) i jakby przechodzenia pomiędzy lokalizacjami. Tak jakby coś tam się doczytywało. Nie są to klasyczne mikroprzycięcia. Głównie w lokalizacjach typu wioski / warownia (jestem w Velen dopiero), tam gdzie sporo NPC.

 

Próbowałem już wszystkiego, głównie kombinacje z synciem (aktualnie adaptacyjny), różne sterowniki (aktualnie najnowsze), ale nic nie wydaje się pomagać. Nawet jak zrobię zupełnie wszystko na low, te przycinki się pojawiają.

 

Nie jest to problem z nakładką GOG.

 

Może jednak 8GB to maławo? Chociaż przy samej grze zajęte jest 5GB. Może kwestia pliku wymiany (jest domyślnie zrobiony)? Proc chyba nie za słaby (trzyma dzielnie 4150-4200)? Gra siedzi na pustawym Evo 960.

masz Wieśka na dysku SSD?

mam 8 gb ramu , stary sprzęt, uber bez HW (zasięg trawy i szczegóły high ) i mam 70-80 kl/s zero ścin spadków poniżej 60

ram do Wieśka 8 gb w zupełności styka, ba, grałem przez tydzień niedawno na 4gb i też było OK (tyle że na SSD więc pewnie dlatego nie czułem doczytywania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jak Wy powbijaaliscie tak wysokie levele?Ja skonczylem gre wraz z dodatkami na 54 lvl...dziwne...

 

A skonczylem wczoraj i po prostu jestem autentycznie oczarowany gra,wiem ze to zadna nowosc-ale po prostu tak sie czuje.

 

Jedynke skonczylem w 80%,dwojke chyba w 30...zawsze bylo skladanie nowego kompa,przepadlay savy itd.

 

Teraz tez chyba trzy podejscia pod gre,ale nareszcie sie udalo.

 

Autentycznie niesamowita gra,cudowna grafika...ilez to razy zdarzalo mi sie przystawac i rozgladac wokol-chyba nikty wc zesniej tego nie mialem.NIesamowite.

 

Gralem bez modow,po prostu wszystkie suwaki na prawo-dzialalo to plynnie...zreszta to nie jakas strzelanka online aby miec milion fps.

 

Gra skonczona,ale ide sie jeszcze poszlajac po swiecie gry...ehhhh...szkoda ze nie bedzie kontynuacji,bo klimaty Cyberpunka to nie moja bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś teraz zaczął nowa gra plus postacią którą ukończyłes pod koniec drugiego przejścia masz okolice 100 lvl (taki jest w grze limit).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) A skonczylem wczoraj i po prostu jestem autentycznie oczarowany gra,wiem ze to zadna nowosc-ale po prostu tak sie czuje.

(...) Autentycznie niesamowita gra,cudowna grafika...ilez to razy zdarzalo mi sie przystawac i rozgladac wokol-chyba nikty wc zesniej tego nie mialem.NIesamowite.

Witaj w klubie :)

Ja też grywam od zawsze (od zx48, Spectrum, Atari, Commodore i wszelkie Amstrady... przez Pentiumy...) i dopiero po przejściu W3 stwierdziłem, jako stary chłop, że król jest jeden i... jest jedna prawdziwa gra na świecie - W3! Wszystko inne na rynku, to po prostu, jakaś tam "elektroniczna rozrywka". Lepsza, gorsza, piękniejsza, brzydsza, ale nic nigdy nie wkręciło mnie tak, jak W3 ;)

 

Gralem bez modow,po prostu wszystkie suwaki na prawo-dzialalo to plynnie...zreszta to nie jakas strzelanka online aby miec milion fps.

Odsapnij... i zobacz na YT, jak potrafi wyglądać zmodowany W3!

A FPS... milion nie, ale zawsze warto jednak w największej zadymie w deszczu z wilkami mieć te min. 70 fps ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przechodzę obecnie W2 i jestem wniebowzięty fabułą, tekstami, w3 GOTY czeka , nie chcę równolegle tych wspaniałych gier kończyć, a jak jeszcze kolega Jerry mnie zaraził modami , to W3 wygląda lepiej niż 95% gier z 2018 roku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie :)

Ja też grywam od zawsze (od zx48, Spectrum, Atari, Commodore i wszelkie Amstrady... przez Pentiumy...) i dopiero po przejściu W3 stwierdziłem, jako stary chłop, że król jest jeden i... jest jedna prawdziwa gra na świecie - W3! Wszystko inne na rynku, to po prostu, jakaś tam "elektroniczna rozrywka". Lepsza, gorsza, piękniejsza, brzydsza, ale nic nigdy nie wkręciło mnie tak, jak W3 ;)

 

 

 

 

 

Pewnie rocznikowo jestesmy w zblizonym wieku,bo ja sam zaczynalem od atari 65xe wraz z magnetofonem XC12 ;),pozniej atari ST,Amiga no i czas PC...konsole mialem,ale to nigdy nie byl moj swiat.

 

Tak,gry lubilem zawsze-nigdy sie z tego nie wyleczylem-mysle ze W3 to takie ukoronowanie calej drogi...ktore gry jeszcze na mnie tak oczarowaly?Half Life,z pewnoscia ,mysle ze Mafia tez.Wiedzmin jednak te wszystkie doznania kumuluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...