Skocz do zawartości
qjin

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon Next Gen Update  

106 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy jesteś zadowolony/zadowolona z aktualziacji wydanej przez CDPR

    • Tak
      51
    • Nie
      55
  2. 2. Czy zmiany graficzne dodane z opcją RT usprawiedliwiają tak duży spadek wydajności ?

    • Tak
      22
    • Nie
      84
  3. 3. Czy aktualizacja spowodowała że masz chęć przejść watek fabularny ponownie ?

    • Tak
      60
    • Nie
      46
  4. 4. Czy wraz z pojawieniem się aktualizacji zagrałeś w Wiedźmina 3 pierwszy raz ?

    • Tak
      10
    • Nie
      96
  5. 5. Czy gra w wersji DX11 (4.00) wygląda i działa gorzej od wersji DX11 (1.32)

    • Tak
      46
    • Nie
      60
  6. 6. Czy ufasz CDPR że stworzą Wiedzmina 4 conajmniej tak dobrego jak "3" ?

    • Tak
      40
    • Nie
      66


Rekomendowane odpowiedzi

Ja wycyckałem W3 z dodatkami dwa razy dla funu i dla calaka achivów. Drugi run ng+ dm z powerbuildem ursine/alchemy, który miałem opracowany w detalach, zanim jeszcze zacząłem ng+ :E. Niepotrzebnie jak się okazało, bo gra jest w sumie łatwa i bez tego. Jako dla fana opowiadań i sagi było mi cudnie, smaczki co chwile, chłonie się każde zdanie, ale nie planuje w najbliższych 10 latach kolejnego podejścia. Nadgra, tylko mam styl lizania każdego zakątka i to się przekłada na lekko licząc 200-250h każdorazowo z dodatkami. Ciężko wygospodarować tyle wolnego czasu. Gdyby tu nie szło o Geralta, raczej bym odpuścił, a tak musik. No i trzeba było wreszcie zobaczyć Yenn na jednorożcu 8:E. Także leven grałeś tyle razy, ale jak nie czytałeś jeszcze całego cyklu, to polecam odpuścić jeden czy dwa runy i się za to zabrać. Wtedy dopiero growe wiedźminy z trójką na czele nabierają prawdziwego smaku :thumbup:.

 

Ja przegralem 30h i mnie juz znudzila, zrobie jeszcze podejscie ale jestem na etapie przewijania dialogow.

:cold:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hello. Potrzebuje pomocy. Podeśle ktoś absolutnie defaultowe pliki (bez modów, zmian ręcznie) z katalogu bin/config/base dla wersji 1.31?

 

Poprosiłbym też o mały test posiadaczy 1070 GTX, lub kart podobnych.

 

Mianowicie mam sejw z tego miejsca, wszystko full oprócz HairWorks które jest x4 i spada mi poniżej 60 fps.

 

Chciałbym zobaczyć jak to u innych wygląda.

 

https://www.sendspace.com/file/vharwx

 

Można pojeździć szybko konno ruszając kamerą w te i we w te, by fps spadł. Bez poruszania się jest ok 60 fps.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hello. Potrzebuje pomocy. Podeśle ktoś absolutnie defaultowe pliki (bez modów, zmian ręcznie) z katalogu bin/config/base dla wersji 1.31?

 

Poprosiłbym też o mały test posiadaczy 1070 GTX, lub kart podobnych.

 

Mianowicie mam sejw z tego miejsca, wszystko full oprócz HairWorks które jest x4 i spada mi poniżej 60 fps.

 

Chciałbym zobaczyć jak to u innych wygląda.

 

https://www.sendspace.com/file/vharwx

 

Można pojeździć szybko konno ruszając kamerą w te i we w te, by fps spadł. Bez poruszania się jest ok 60 fps.

 

Ok, odkryłem, że u mnie opcja odległości rysowania roślinności aż tyle zmienia. Ale to dziwne, żeby poniżej 60 fps było na takiej karcie, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wam też było tak ciężko usuwać Wieśka z dysku? Wszystkie zadania ukończyłem oprócz pytajników na wodzie i jakoś szkoda, że nie wyszedł kolejny dodatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jedyny plus, można zacząć coś innego, a i tak te GB pójdą w łeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wciąż mam na dysku Wiesława III, przeniosę sobie tylko pliki z talerzowca na ssd ;) Zabieram się powoli za przejście gry drugi raz, tym razem na full ustawieniach w 1440p :) W sumie nie mam w co grać, do Asasynów coś mnie nie ciągnie a Days Gnome dopiero przed końcem kwietnia. Zapowiada się ciekawie, za wiele nie pamiętam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wam też było tak ciężko usuwać Wieśka z dysku? Wszystkie zadania ukończyłem oprócz pytajników na wodzie i jakoś szkoda, że nie wyszedł kolejny dodatek.

Ba. Nie tylko W3 nie odinstalowałem - tak samo trzymam W2 i W1 na dysku chociaż od dawna nie grałem i grać już w najbliższych latach nie będę raczej, bo gierki zaliczone wielokrotnie i znam je praktycznie na pamięć. To jest pewnego rodzaju nobilitacja :E. Co do samego W3, to jest dla mnie w jednym w podobny do gta - wsiadasz na konia/auto i jeździsz sobie bez celu dla chłonięcia klimatu i muzyczki. Bez robienia misji, od tak. Na Skellige, to mi już na takie objazdy zeszło ze 5h :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mi się strasznie podoba Toussaint. Czy oni tam coś usprawniali graficznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez tego żółtego filtra jeszcze lepiej wygląda.

KLIK

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghotti

czasem przy korzystaniu z teleportu mam czarny ekran i tyle pomaga tylko ubicie gry ktos tak miał może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghotti

Problem powodował mod The Witcher 3 HD Reworked Project 5.1.1 po deinstalacji wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda że cd projekt okoriło W3 o 10 h? Gdzieś coś czytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem Wieśka na ps4 i gierka była wypas.w czasie kiedy grałem wydali patcha do HDR i "4k" i wyglądało to malinowo.

 

Teraz z braku laku kupiłem grę jeszcze raz na kompa.Akurat jest w promocji na steamie.

W prawdziwym 4k i na ustawieniach mieszanych wysokie/uber w 60 klatkach wiesław gniecie jajca. Masakra że gra z 2015 roku tak może wyglądać.Wczoraj zacząłem dopiero może z godzinę grać i znów mnie wciągnęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wieska kupiłem 3x :D Najpierw cyfra na premiere w wersji na ps4, pózniej stwierdziłem jednak musze mieć płyte

 

rjxb3XW.jpg

 

No i na PC :D

 

Myślę że niebawem zacznę od nowa.. Skończyłem wiecha tylko raz i już części zadań dobrze nie pamiętam.. mam nadzieje że za 2 razem będzie równie fajnie..

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W prawdziwym 4k i na ustawieniach mieszanych wysokie/uber w 60 klatkach wiesław gniecie jajca. Masakra że gra z 2015 roku tak może wyglądać.Wczoraj zacząłem dopiero może z godzinę grać i znów mnie wciągnęło.

Przejdź do wątku "mod W3" na forum.

Zainteresuj się kilkoma modami graficznymi, zbroje, światla, woda, HD tekstury, ogień, dym, znaki... dopiero zerwie Ci skalp ;)

 

 

 

Przeszedłem Wieśka na ps4 i gierka była wypas.w czasie kiedy grałem wydali patcha do HDR i "4k" i wyglądało to malinowo.

Przeszedłem W3 z DLC na PC. Potem poszedłem do ojca (tak, ojca!) który pykał na PS4 (HD + 30fps) i... nie mogłem na to patrzeć w wydaniu PS4.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio grałem na ps4 u mojego bratanka, wygląda to jak jakieś 1080p low na PC :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Med-high w 1080p realnie na podstawowym ps4, a wersja xbox one X w pseudo 4k(realnie przedział 1800-2160p) jest całkiem całkiem, no oprócz tych 30tu fps, które są normą na konsolach. Jest też tryb 1080p z odblokowanym fps.

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Przeszedłem W3 z DLC na PC. Potem poszedłem do ojca (tak, ojca!) który pykał na PS4 (HD + 30fps) i... nie mogłem na to patrzeć w wydaniu PS4.

 

Mój ojciec (63) ciśnie w COD i BF1 i 5 na kompie więc aż się usmiechnalem czytając Twojego posta. Dobrze wiedzieć że nie jestem jedyny który ma ojca wariata(pozytywnwgo) XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Med-high w 1080p realnie na podstawowym ps4, a wersja xbox one X w pseudo 4k(realnie przedział 1800-2160p) jest całkiem całkiem, no oprócz tych 30tu fps, które są normą na konsolach. Jest też tryb 1080p z odblokowanym fps.

 

 

Wersja na ps4 wedlug digital foundry to 1080p + generalnie ustawienia medium, woda na high, textury medium-high (w zaleznosci od obiektu) AF bodaj x4 (w kazdym razie low) + ilosc npc na low a nawet mniej (martwy novigrad) + SSAO i inne post processy wlaczone

 

Stare porownanie DF 1050ti + stary i3 vs ps4 https://www.youtube....h?v=gGf4SVWEw2g

 

Edit: cytat: " PC wyróżnia się jednak w kilku kluczowych obszarach. Z suwakiem widoczności roślinności ustawionym na ultra, drzewa, krzewy i ich cienie renderowane są w odległości znacznie przekraczającej możliwości konsol. PS4 i Xbox One traktują zmienne osobno: drzewa na poziomie średnim z komputerów, krzaki i trawa na wysokim, a cienie na niskim. Takie hybrydowe rozwiązanie możliwe jest do osiągnięcia na PC tylko przez modyfikację pliku .ini w folderze z grą. Warto dodać, że obie konsole prezentując się pod tym względem identycznie. "

 

To co najbardziej razi na ps4 to właśnie niski zasięg renderowania i okrojone z npc wioski i miasta, druga sprawa to grac w to w chociaż 45 +/- fps to już mega różnica od tych 27-30 fps na konsoli, ogolem bieda troche

Edytowane przez Amphilyon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na X już wygląda to nieporównywalnie lepiej do wersji z prosiaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na X już wygląda to nieporównywalnie lepiej do wersji z prosiaka.

Przeszedłem na prosiaku i widziałem u brata na XoX.Jak dla mnie gołym okiem żadnych większych różnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie wersja Wiesia na ps4 to bieda straszna, tym bardziej , że od pół roku gram na modach, gra wygląda obłędnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie zastanawiam czy wrzucać jakieś mody.Gram w 4k i gra wyglada obłędnie. Nie chciał bym czegoś spieprzyć.

 

Chociaż znając życie usiądę dziś wieczorem przy browarku i zacznę mieszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie zastanawiam czy wrzucać jakieś mody.Gram w 4k i gra wyglada obłędnie. Nie chciał bym czegoś spieprzyć.

Nie masz się czego bać. POLECAM!

Mody wrzucasz (pojedynczo! i sprawdzasz działanie) do tworzonego katalogu MODS.

Jak coś kiedyś /po 30 modzie/ nie zabangla - zmieniasz nazwę katalogu albo kasujesz i masz surówkę / oryginał.

Tyle, że już nie będziesz chciał tykać gry bez modów ;)

 

(...) od pół roku gram na modach (...)

Co Ty nie powiesz ?!? ;)

thumbup.gif

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec (63) ciśnie w COD i BF1 i 5 na kompie więc aż się usmiechnalem czytając Twojego posta. Dobrze wiedzieć że nie jestem jedyny który ma ojca wariata(pozytywnwgo) XD

No to siadaj wygodnie...

 

Mojego ojca (ur. 1950 - czyli kolo ma dziś 69 lat - za parę dni wpada w 70kę!) - jako szczeniak zaraziłem Amigą, ale siadał mi gość do sprzętu i zamulał więc dostał bana. :)

Wqrwił się i kupił sobie swoją ;).

 

Od tego czasu ma własne grube centrum dowodzenia. 

PS3, PS4, X360, XO, 2 piece (dla siebie i mamy) ;) do netu - żeby sobie w paradę nie wchodzili (wspomnę, że sam je sobie ze złomu OLX składa i modernizuje) ;)

Pyka na wszystkim. Teraz męczy RDR2 i Elexa. thumbup.gif

Typens - 70 lat ! lol2.gif

 

No i widzielibyście miny kolesi z OLX (BEZCENNE!), gdy ojciec chce się wymienić na gierki z kimś z lokalnego netu. Gadają na chatach, ustalają wymianę, spotkanie.

Młokos chodzi wkoło lampy z pudłem w ręce ignorując ojca czekającego obok - póki się nie odezwie "Pan w sprawie wymiany gierki?".

Nie wierzą i szukają ukrytej kamery na słupie lol2.gif

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...