Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dariusz1988

LENOVO Y580 i7 3630QM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dziś do przedstawienia laptopa lenovo y580 z procesorem i7 3630m oraz kartą gtx 660M. Wszystko na matrycy HD ( szukałem żeby nie było FHD) Miałem laptopa 15'' z FHD to masakra gry jeszcze spoko, ale internet i sprawy biurowe to porażka za małe ikony litery itp.

 

1. WYGLĄD Zewnętrzny

 

 

Jest to jednostka oparta o matrycę HD 15'', wiec ogólnie laptop jest średnich rozmiarów i nienależny do wielkich. Za to cała jednostka wykonana jest dosyć dobrze. Pokrywa Klapy wykonana jest z aluminium od zewnętrznej strony. Natomiast ramka wewnętrzna pokryta jest błyszczącym plastikiem. Tutaj producent mógł zastosować inny materiał np: matowy plastik , albo także element aluminiowy. Niestety na naszą nie korzyść jest to błyszczący plastik który podczas dłuższej eksploatacji może łapać rysy. Z cała resztą jest już dużo lepiej. Materiał koło klawiatury to także szczotkowe aluminium, które sie nie rysuje jak błyszczący fortepianowy plastik. Klawiatura Ma strukturę wyspową i jest podświetlana. Cały spód wykonany jest z matowego plastiku. Cała reszta jest bardzo sztywna i nic sie nie ugina i nie krzywi. Zawiasy spisuja sie dobrze działają nie za lekko i nie za śilno. To co jeszcze rzuca sie w oczy to głośniki sygnowane logiem firmy JBL. Co prawda laptop nie posiada Subwoofera jak inne gaimingowe laptopy, ale sytuacja prezentuje się dobrze. Brzmienie jest dość głośne i czyste. W ogólnej ocenie daje im 4.

 

 

 

 

dsc0230kk.jpg

 

 

dsc0231pt.jpg

 

 

dsc0232yi.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

dsc0237z.jpg

 

 

 

 

 

 

2. PODZESPOŁY

 

W omawianym prze zemnie laptopie zostały zastosowane najnowsze podzespoły bazowe. Jednym z nich jest procesor Core i7 Ivy Bridge wykonany w procesie 22nm. Procesor taktowany jest zegarem 2400mhz , w trybie turbo az 3300mhz. Kolejnym nowym podzespołem jest karta GTX 660M ( architektura kepler). Proces technologiczny procesora graficznego to 28nm, zastosowane w nim pamięci to kosci 2GB GDDR5. Dzięki tak niskim procesom sprzęt jest wydajny, a przy tym tez oszczędny. Do nowego procesora umieszczono 8GB DDR3 o częstotliwości 1600mhz. W poprzedniej generacji procesorów : Sandy brige stosowano 1333mhz. Dzięki takim podzespołom W programie Aida 64 Y580-ka była praktycznie najlepsza i biła procesor i7 2600k zamieszczone są w punkcie wydajność

 

Core i7 3630QM

2*4GB 1600mhz RAM

GTX 660M 835mhz ( turbo bost 950mhz ) 5000mhz pamięci

Dysk 1TB seagate momentus 5400obr

Matryca HD 1366 x 768

Bluetooth 4.0

2x USB 3.0

Bateria 6700 mAh

 

cpugpuv.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pobór prądu

 

 

Zużycie prądu omawianego laptopa jest na wysokim poziomie. A wszystko dzięki temu ze zostały zastosowane najnowsze podzespoły w najniższej technologii. Procesor core i7 3630QM jest wykonany w procesie 22nm, a Karta GTX 660M w procesie 28nm. To wszystko przekłada sie na niskie zużycie prądu. A zeby było jeszcze lepiej producent udostępnił kartę HD 4000 zintegrowana w procesor. Dzięki tej karcie podczas przeglądania plików, Internetu laptoptop zużywa niecałe 15 wat. Karta przełącza sie automatycznie podczas gry na GTX 660m , a podczas przeglądania internetu na HD 4000.

Omawiany laptop podczas spoczynku zużywa 10 wat. A gdy sie wyłączy ekran to juz 7 watów. Podczas Gry w moim przypadku testowałem Battle Field Bad Company 2 pobór prądu wskoczył do 89 Wat. Natomiast Katowany Furmarkiem i Prime 95 wskaźnik pokazuje 100 watów, ( w trybie TURBO 105W)

 

IDLE

 

idlesh.jpg

 

 

 

Gra Battlefield BC2

 

battles.jpg

 

 

 

Prime 95 , Furmark

 

furmarkprime.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

3. TEMPERATURA i głośność

 

 

Dzięki temu, ze w tym laptopie zastosowano najnowsze podzespoły, które korzystają z najniższych procesów technologicznym 22nm CPU, 28nm GPU, temperatury są zadowalające. A co najważniejsze laptop podczas przeglądania plików czy siedzenia na internecie jest bardzo cichy, dużo dużo cichszy niż MSI GT780DXR z i7 2670QM ( 32nm), i gtx 570M (40nm) mojego brata. Temperaturki Y580 podczas przeglądania internetu prezentuje sie następująco Procesor 43C, Karta 41C , oraz dysk 40C przy temperaturze pokojowej 24 C.

Podczas Gry W Crysis Warhead po godzinnej rozgrywce takze jest super wentylator nie działa na swoich maksymalnych obrotach, a temperatury oscylują w granicach 72C dla karty , i 74C dla procesora.

Kolejny pomiar robiony był przy Prie 95 uruchomiony na 8 wątków. taktowanie procesora cały czas siegało 3200mhz. A temperatura oscylowała w granicach 80C.

3 Pomiar był wykonywany podczas maksymalnego obciążenia Furmark, oraz prime 95 na 8 wątków. temperatura kształtowała sie na poziomie 78C, A karta 70C. w tym przypadku procesor był taktowany 2400mhz , czyli bazową częstotliwośćią.

 

 

 

 

IDLE

 

 

idlesr.jpg

 

 

 

 

tempoa.jpg

 

 

 

Stress Prime 95, 8 wątków ( po 20 minutach )

 

 

prime95o.jpg

 

 

 

Prime 95, Furmark

 

 

frmarkprime.jpg

 

 

 

 

 

4. BATERIA

 

Bateria ma pojemność 6700 mAh , jest to bardzo dożo jak na laptopa za około 3000zł. Takie baterie przeważnie montowane są w drogich gaimingowych laptopach takich jak Dell Alienware, czy MSI GT 70. Lenovo przy zrównoważonym trybie energii i karcie HD 4000 wytrzymuje do 7-8 godzin, a przy wyłączonym ekranie nawet do 10-12 godz. Jak dla mnie jest to bomba jeszcze nie maiłem laptopa który tak długo by potrafił wytrzymać :)

Na karcie GTX 660 bateria wytrzymuje średnio 4 godziny. Producent zrobił bardzo dobry krok montując jeszcze mocniejsza baterię w bardzo oszczędnych podzespołach, dzięki czemu otrzymujemy bardzo długi czas pracy na baterii . Laptop może okazać sie świetny dla osób pracujących, którzy cenia sobie mobilność i długi czas na baterii, a zarazem lubią sobie czasem pograć w wymagajace gry.

 

 

 

dsc0210ym.jpg

 

 

5. GRY

 

 

Tak jak sie spodziewałem laptop idealnie nadaje sie do gier. Zamontowane w nim mocne podzespoły takie jak core i7 3630QM oraz nvidia gtx 660M robią swoje. Na dodatek zamontowana w laptopie matryca to 15'' o rozdzielczości 1366*768 która nie nadwyręża jej zbyt mocno. Dodatkowej mocy dodaje jej tryb turbo, którego uruchamiamy włączając tryb '' schemat dynamicznych grafik lenowo ''. ( procesor karty podkręca sie z 835mhz na 950mhz)

 

Wydajność testowałem na Crysis Warhead, Crysis 2, Battlefield bad company 2 ( sory za jakość, ale zdjęcia robione były telefonem, gdyz nie wiem jak zrobić zrzut ekranu by pokazywało prawidłowa liczbę klatek)

Jak widać sprzęt radzi sobie całkiem nieźle.

 

 

Battlefield BC2 około 50-70 FPS ustawienia 1366x768 Wysokie 4xAA, 4x Aniso

 

56344290.jpg

 

80533576.jpg

 

60004518.jpg

 

52999974.jpg

 

 

 

 

 

Crysis Warhead ( najbardziej wymagająca gra czasów) Ustawienia 1366x768, Entuzjasta średnio 33 FPS ( sa momenty gdzie jest 40fps i są momenty gdzie jest minimum 27 FPS )

 

75998329.jpg

 

49484447.jpg

 

 

 

 

 

-Crysis 2 około 31-37 (max 45f) FPS Ustawienia Najwyższe 1366x768

 

 

6. WYDAJNOŚĆ Procesora

 

Tutaj core i7 3630QM osiągał maksymalne wartości w zakresie odczytu i zapisu. Wszystko zawdzięczamy mocnym procesorem i wysoko taktowanymi pamięciami Ram 1600mhz.

 

ODCZYT

 

23762489.jpg

 

ZAPIS

 

54042751.jpg

 

 

CPU QUEN

 

65802213.jpg

 

 

 

Testy ( 3Dmarki)

 

3Dmark 2006

 

3dmark2006.jpg

 

 

 

 

3Dmark 11

 

3d11e.jpg

 

 

7. standard a turbo bost

 

Standard 835mhz / 5000mhz

 

standardv.jpg

 

 

 

Turbo BOST 950mhz/5000mhz

 

3d11.jpg

 

 

 

 

 

 

 

8. KLAWIATURA

 

Klawiatura zamontowana w Lenovo y580 to klawiatura wyspowa. Jest ona podświetlana na biało, co się chwali jak na cene laptopa. Jest ona wygodna i w zupełności kazdemu przypadnie do gustu. Doczytałem sie na internecie ze niektórym sie ugina w okolicach ESC. Ja takiego czegoś nie zaobserwowałem. U mnie wszystko jest ok :)

 

dsc0231ms.jpg

 

dsc0244yx.jpg

 

 

 

9 Podsumowanie.

 

 

 

Laptop zakupiłem za 3399zł w sieci sklepów x-kom. Za tę cenę oferuje on bardzo dobra wydajność. U konkurencji taki zestaw kosztuje ponad 4500zł. Co prawda ma on pewne wady , w postaci grzejącego się dysku, Ale to się okaże. wszyscy narzekają sie na te grzejące dyski, ale póki co nic z tego nie wynika.

 

 

Zalety:

 

- Przystępna cena, najchętniej kupowany laptop na allegro z tego co zauważyłem( ja jak kupowałem było 13 ofert kupna , po jednym dniu wzrosło do 33 ofert. To samo tyczy sie wersji z core i5)

- Aluminiowa Obudowa

- Mocny procesor i7 3630QM

- Pamięci ram taktowane 1600mhz

- Podświetlana klawiatura'

- Mocna bateria średnio 5 godzin, max 8-9 godz

- Cichy podczas pracy w internecie i dokumentach

 

 

Wady:

 

- Jak wszyscy piszą grzejący się dysk ( z powodu rurek cieplnych od procesora i karty przechodzących koło dysku.

 

 

 

 

Pozostałe moje recenzje:

Moje recenzje:

Sony Ericsson Arc S http://forum.pclab.pl/topic/845333-Sony-Ericsson-Arc-S/

Nokia N8 12mpx http://forum.pclab.pl/topic/784615-Nokia-N8-symbian-Belle/page__gopid__10455047entry10455047

Sony ericsson C901 http://forum.pclab.pl/topic/634820-Sonyericsson-C901-CyberShot-RECENZJA/

Sony ericsson C902 http://forum.pclab.pl/topic/746351-Cyber-Shot-C902/

Motorola Defy mini http://forum.pclab.pl/topic/828238-Motorola-Defy-mini-XT-320/

Laptop MSI GX660 HD 5870 http://forum.pclab.pl/topic/775972-MSI-GX660-HD-5870/

Laptop MSI GE603 Gt 540 http://forum.pclab.pl/topic/743993-MSI-GE603-recenzja-laptopa-Gaiming-Enthusist/

Laptop MSI GT683 Gtx 560 http://forum.pclab.pl/topic/785808-MSI-GT683-nVidia-gtx-560M-i5-2430M-8GB/

Lenovo Y580 i7 gtx 660M http://forum.pclab.pl/topic/852674-LENOVO-Y580-i7-3630QM/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk się w tym lapie sam z siebie nie grzeje.

Problem jest taki, że przejmuje on ciepło z chłodzenia CPU i GPU.

 

/Innymi słowy te 60°C na HDD zobaczysz po solidnym, długotrwałym obciążeniu reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recenzja gotowa, można komentowac, i pytać.

 

A co do dysku to u mnie max 54 C wiec nie jest zle. A i tak planuje zakup dysku SSD i temperatury beda mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karygodne temperatury pracy dysku :kwasny:

40 stopni w Idle to sporo ponad to co u mnie w stresie!

W bezczynnosci dyski mają po 23 stopnie... W stresie zdarza się 31...

 

Wydajność w 3DMarku11 widzę nabita ogromnym wynikiem procesora ;)

GTX660M to połowa GTX675M, czyli tak jak się piszę: dwie jednostki shader Keplera to jedna jednostka shader Fermi.

Widzę, że i7 w sumie też nie powala... X6 w tym teście osiąga wynik 4889 punktów na 2.7GHz.

i5-3210M, ale pracująca w turbo@2.9GHz osiąga 3924 punkty w teście fizyki.

 

Co do zakupu dysku SSD. Temperatury nie będą mniejsze. Dysk SSD też będzie przejmował ciepło od CPU i GPU, a co za tym idzie pracował w wysokich temperaturach.

Ale ze względu na to, że nie jest to talerzowiec to to zniesie i odpadnie jakiś tam ułamek ciepłą produkowanego przez ruch talerzy.

 

Czyli nadal wychodzi na moje :P

Grzeje się i GTX660M to karta do 1366x768 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie maluch na msata3 przy bardzo intensywnym jego obciążeniu dobija do 73°C :D Zysk za to taki, że HDD odpalam tylko raz na jakiś czas - służy jako magazyn danych.

SSD przy normalnym użytkowaniu to okolice 55-60°C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozmieniaj linki z tych do galeri na "bezpośrednie"

Ładne temperaturki w prime95 + furmark. Gdyby nei tempy na dysku to laptop idealny.

No ale i7 to za duzo jak na ta karte grafiki i niepotrzebnie tez nagrzewa dysk dodatkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj temperaturaka podczas długotrwałej gry w CRYSIS WARHEAD Na ustawianiach 1366*768 4xAA Very High ( tryb turbo z 835 @ 950mhz na karcie gtx 660M). 72C dla karty graficznej, i 71-75C dla procesora. Na dodatek chciałbym podkreślić że wentylator nie chodzi na swoich maksymalnych obrotach tak jak w Furmarku i prime 95 ( a i tak przy tych wyciskaczach lapek był w miarę cichy)

 

A co do kolegi wyzej to po co ci linki do zdjeć, poczekaj dłuzej aż sie wczyta to same sie pozmniejszaja do wielkosci forum

 

 

daro.jpg

 

 

Pobór prądu przy tej grze to 80wat

 

dsc0290ko.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, sorry że odkopuje temat, ale mam pytanie do autora i innych, którzy mieli styczność z Y580.

 

1. Czy opłaca się dopłacać za wersję z większą ilością RAM (12 lub 16 GB)?

2. To będzie mój pierwszy laptop, ale zdaje sobie sprawę, że temperatury w nich są istotne, więc czy te duże temperatury na dysku mają jakieś większe wady?

3. Też chciałbym kupić laptopa ze sklepu x-kom, ewentualnie przez allegro, ale to też się odnosi do 1. pytanie, tzn czy opłaca się dać prawie 3500 zł (x-kom.pl), za tą wersję laptopa z 16 GB RAM, Windows 8 PL (wersja 64-bitowa), jakąś torbą i myszą w zestawie?

4. Opłaca się w ogóle brać tego lapka czy szukać czegoś innego, chociaż chciałem, by był zbliżony do mojego pieca, tj.

 

- procesor: i7-920 2,7 GHz

- grafika: GTX 550 Ti od ASUS'a

- 8 GB RAM od Kingstone

- zasilacz: OCZ ZT 700W

- płyta główna: Pegatron/HP IPMTB-TK/Truckee-UL8E Intel Matrix Storage Technology RAID 0, 1

- dysk: 1TB SATA 5.400rpm

- nagrywarka od HP z Bluray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Nie. 8GB w zupełności wystarcza. Chyba, że projektujesz w 3D w CADowskich programach.

2) Tak. Normy mówią o 60 stopniach dla MAKSYMALNEJ temperatury pracy dysku. W wersjach z i7-QM w Y580 spokojnie te temperatury są przekraczane. Oznacza to zwiększenie prawdopodobieństwa uszkodzenia napędu i utraty danych.

3) Nie opłaca się dawać za Y580 więcej jak 3000zł, w zasadzie 2800zł. Nie opłaca się kupować go z i7-QM, bo GTX660M to marny układ i zanudzi na śmierć procesor.

4) Do Twojego PCeta to Y580, będzie dokładnie tym samym wydajnościowo... Ale jaki jest sens zmiany. GTX660M jest i radzi sobie jeszcze w rozdziałce HD. Cokolwiek wyżej to dla niego rzeźnia.

 

By zmian miał sens musiałbyś kupić MSI GT60 z GTX670MX/GTX765M i i7-3630QM: KLIK. Cenowo to jest około 4400zł.

BD w lapku to kosmiczne kwoty, ale z czasem samodzielna zmiana jest możliwa.

W sumie to nie wiem kto składał tego PCeta i do czego, ale konfiguracyjnie to jakiś dramat jest :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, potrzebuje poręcznego laptopa, chociaż nawet mógłbym się skusić na takiego MSI to 5,5cm + 3,5 kg to trochę za dużo. Myślę teraz o tym: KLIK i chyb aprzy tym zostanę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że trochę odkopuję temat, ale kilka dni temu kupiłem sobie Lenovo y580 z procesorem i7 3630Qm. Po przeczytaniu tego artykułu byłem w szoku, że procesor w programie Prime 95 działał w trybie turbo przez 20 minut. I tutaj pojawia się pewien problem, ponieważ gdy ja u siebie odpalam Prime 95 to tryb TURBO jest aktywny przez około 20 sekund, później się wyłącza. Problem w tym, że tryb turbo w grach wyłącza się zanim w ogóle załaduję się mapa. Czy w takim razie coś nie tak jest z moim procesorem? Czy powinienem oddać laptopa na gwarancję? Szczerze mówiąc nie mam zamiaru używać laptopa z procesorem, z którego nie mam żadnej korzyści. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej kwocie możesz "spotkać" starszego brata-y500(2xgtx650 SLI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, wysłałem laptopa do naprawy i wymienili mi procesor i już jest wszystko tak jak powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Podłączam się do tematu z pytaniem, gdyż chcę kupić ten laptop w takiej wersji, żeby mi starczył na parę lat przynajmniej jeśli chodzi o granie oczywiście.

Stąd moje pytanie czy lepiej kupić wersję z prockiem i7 i 4 gb ramu czy i5 i 8 gb ramu? Chciałbym kupić i7 plus 8 gb ale nie mogę znaleźć w odpowiedniej dla mnie cenie niestety. Druga sprawa czy jest szansa, że na tym lapku pójdzie battlefield 4 lub dragonage 3? oczywiście nie mówię, że na najwyższych detalach ale, żeby chociaż płynnie chodziło?

 

dzięki za odp z góry i witam na forum gdyż jestem tutaj nowy jak widać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak Cię nie stać na wersję z i7 to chyba oczywiste jest, że siłą rzeczy kupujesz z i5....

na kilka lat nie wystarczy. y580 ma dobrą wydajność na teraz, bez zapasu mocy. W większość gier nawet tyh bardzo wymagających pogramy na high.

Bf4 pójdzie na pewno ale na jakim detalu to można tylko zgadywać. Stawiam na medium, ale to czysta spekulacja i nie można jej brać jako obiektywnej.

wersja z i7 ma sens jak się młóci w gry MMO, ewentualnie do grania po sieci zapewni stabilniejszy i ciutke wyższy fps

wersja z i7 = duże temp dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Django nie zrozumiałeś mnie albo źle napisałem:)

Chodziło mi o to czy lepiej zainwestować w procka i7 czy w 8 gb ram?

Podam link może do aukcji o które mi chodzi:

http://servecom.pl/notebooki/6593-LENOVO-IdeaPad-Y580-59-371659-i7-3610QM-15-6-4GB-1TB-GTX660-DVD-DOS.html tu wersja z i7 i 4 gb ram

http://www.x-kom.pl/p/153837-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-y580a-i5-3230m-8gb-1000-gtx660m.html tu wersja z i5 ale za to 8 gb ramu

zwróć uwagę, że ceny są porównywalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7-QM przy karcie pokroju GTX660M to zbędny wydatek. Opłaca się tylko dla fanów mocnych procesorów, czy osób, którym komputer poza graniem będzie służył do obliczeń (różnorakich).

Karta jest za słaba do tego procesora. Niektórzy twierdzą, że NVIDIA ma duży narzut na procesor przez sterownik, aczkolwiek idąc tym tokiem to do kart pokroju GT610M też by trzeba i7-QM ;)

GTX660M to wydajność w okolicach HD5770. Nic więcej niestety. Dla mnie ten laptop pod kątem gier opłacalny jest tylko z i5-M i 4-8GB RAMu. Dużo więcej da zamontowanie dysku ~120-240GB mSATA na system, gry i programy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dariuszu, mógłbym zapytać o zrzut ekranu z HD Tune po użytkowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z przegrzewającym się dyskiem? Widziałem zdjęcie jednego użytkownika, normalnie z przebarwioną od ciepła obudową (po lewej stronie od touchpada) i jestem w szoku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no dla mnie to już głupota, to nie od dysku :)

 

Mam już lapka na tyle długo, że już dawno powinien klapnąć.

 

Dysk w miarę chłodny, a katuję go tym samym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no dla mnie to już głupota, to nie od dysku :)

 

Mam już lapka na tyle długo, że już dawno powinien klapnąć.

 

Dysk w miarę chłodny, a katuję go tym samym.

 

 

Dla mnie ten laptop to tragedia:) W bf4 na najniższych detalach ledwo ciagnie i musze rozdzierlczosc zmieniac na najnizsza, strasznie szybko i mocno się nagrzewa, ze nawet może niekiedy reke poparzyć...:o Porazka jednym słowem, 1-2 mecze zagrane i koniec, temoeratura skacze, i komputer tak się "krztusi" ze szkoda go katować;p Myslalem ze gram slabo, ale to nie wina skill'a lecz wina kompa, pierwszy mój lapek i ostatni:) Na stacjonarce pewnie polowa tej konfiguracji ruszyla by gre bez zadnego problemu...

Psecyfikacja:

I7 3630QM

1TB

gtx660m

16GB RAM

 

Gram na wyciagnietej baterii, podstawka i nic to nie daje:) Fakt ze bf4 jest największym crapem tego roku, co nie zmienia faktu ze lapek ten jest rownie wielkim kniotem jak ta gra:)

pozdrawiam i licze może na jakies sugestie może ktoś miał ten sam porblem, chętnie posłucham, ogolnie ten komp nie jest mega szybki jak to wszyscy pisza, jest to moja obeiktywna ocena, a używam go 6 miesięcy i stwierdzam ze moja stacjonarka stara która ma 4gb ramu, quad core 2,5ghz, 500gb dysk, hd4850 radeon, dużo lepiej chodzi i szybciej się wlacza, a te komputer potrzebuje ok 2-2,5 minuty aby zacząć "dzialac", a jak za szybko się kliknie na jakas ikone to restart! HAHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten laptop to tragedia:) W bf4 na najniższych detalach ledwo ciagnie i musze rozdzierlczosc zmieniac na najnizsza, strasznie szybko i mocno się nagrzewa, ze nawet może niekiedy reke poparzyć...:o Porazka jednym słowem, 1-2 mecze zagrane i koniec, temoeratura skacze, i komputer tak się "krztusi" ze szkoda go katować;p Myslalem ze gram slabo, ale to nie wina skill'a lecz wina kompa, pierwszy mój lapek i ostatni:) Na stacjonarce pewnie polowa tej konfiguracji ruszyla by gre bez zadnego problemu...

Psecyfikacja:

I7 3630QM

1TB

gtx660m

16GB RAM

 

Gram na wyciagnietej baterii, podstawka i nic to nie daje:) Fakt ze bf4 jest największym crapem tego roku, co nie zmienia faktu ze lapek ten jest rownie wielkim kniotem jak ta gra:)

pozdrawiam i licze może na jakies sugestie może ktoś miał ten sam porblem, chętnie posłucham, ogolnie ten komp nie jest mega szybki jak to wszyscy pisza, jest to moja obeiktywna ocena, a używam go 6 miesięcy i stwierdzam ze moja stacjonarka stara która ma 4gb ramu, quad core 2,5ghz, 500gb dysk, hd4850 radeon, dużo lepiej chodzi i szybciej się wlacza, a te komputer potrzebuje ok 2-2,5 minuty aby zacząć "dzialac", a jak za szybko się kliknie na jakas ikone to restart! HAHA

 

1. Masz felerny egzemplarz.

2. Nie potrafisz korzystać z Optimusa.

3. Mój włącza się w maks 20 sekund (dzięki EFI).

4. Mam gorsze speksy (3610, 8GB RAM).

5. Nie mam pojęcia jak ty to robisz :D

6. Od nowości nawet dysku nie defragmentowałem :E

7. Wniosek: już nie powrócę do stacjonarki i jej hałasu.

 

Radzę Ci po pierwsze odinstalować całkowicie Intel Rapid (przyspieszyło mi start o 3/4). Restartu nie miałem ani razu (nie wiem o jakich restartach w ogóle mowa).

Oceniam obiektywnie sytuację. BF4 chodzi na każdym kompie inaczej. W moim wypadku gry śmigają bezszelestnie (musisz przełączyć na dynamiczną grafikę Lenovo - dodatkowa różnica 5 klatek). Wniosek - musisz się nauczyć używać lapka. Ostatnia sprawa - gry zawsze będą śmigały lepiej na podłączonym zasilaniu.

 

Ogólnie to myślałem, że 5400RPM znacząco obetnie mi jaja, ale tak nie jest - śmiem twierdzić, że wszystko działa jakoś sprawniej od mojego HD502HJ 7200RPM. Owszem, występują czasem doczytywania (raczej normalne), ale nie jest tak tragicznie jak opisujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Masz felerny egzemplarz.

2. Nie potrafisz korzystać z Optimusa.

3. Mój włącza się w maks 20 sekund (dzięki EFI).

4. Mam gorsze speksy (3610, 8GB RAM).

5. Nie mam pojęcia jak ty to robisz :D

6. Od nowości nawet dysku nie defragmentowałem :E

7. Wniosek: już nie powrócę do stacjonarki i jej hałasu.

 

Radzę Ci po pierwsze odinstalować całkowicie Intel Rapid (przyspieszyło mi start o 3/4). Restartu nie miałem ani razu (nie wiem o jakich restartach w ogóle mowa).

Oceniam obiektywnie sytuację. BF4 chodzi na każdym kompie inaczej. W moim wypadku gry śmigają bezszelestnie (musisz przełączyć na dynamiczną grafikę Lenovo - dodatkowa różnica 5 klatek). Wniosek - musisz się nauczyć używać lapka. Ostatnia sprawa - gry zawsze będą śmigały lepiej na podłączonym zasilaniu.

 

Ogólnie to myślałem, że 5400RPM znacząco obetnie mi jaja, ale tak nie jest - śmiem twierdzić, że wszystko działa jakoś sprawniej od mojego HD502HJ 7200RPM. Owszem, występują czasem doczytywania (raczej normalne), ale nie jest tak tragicznie jak opisujesz.

 

 

 

Dzwoniłem do obsługi technicznej i również powiedzieli mi że mam chyba gorszy egzemplarz, który mógł się trafić, i pewnie padło na mnie:) O grafice dynamiczmej lenovo wiem, nie trzeba mnie o tym informować, poza tym jaki wpływ na działanie kompa ma intel rapid? Nie rozumiem... Pewnie będę musiał oddać go na gwarancje, i tyle, innego wyjścia nie ma. Wiem co mówie, bf strasznie chodzi, komp długo się wlacza, ogólnie jest toporny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poza tym jaki wpływ na działanie kompa ma intel rapid?

 

Ma duży wpływ - spowalnia działanie komputera i jest śmieciem bez odpowiedniej posiadanej konfiguracji.

 

Możliwe, że masz dysk rozwalony, wstaw zrzut z HD Tune.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...