Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dantex

Pomocy ! Nagrywarka nie działa ! Podczas fles

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas fleszowania nagrywarki wystąpił brak napięcia i fleszowanie nie zostało ukończone a po ponownym włączeniu komputera bios nie wykrywa nagrywarki ani nie można wgrać nowego biosu do nagrywarki bo najzwyczajniej w świecie programy fleszujące jej nie widzą. Typ nagrywarki to TEAC DViW 512G Co mam robić ? Bardzo proszę o pomoc.

mój e-maill dantex@go2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się - w najgorszym wypadku będzie z tego lite-on... ;) Masz oryginalny BIOS od niej??? To by Ci zaoszczędziło czasu przy szukaniu. Do nich firmware w formacie bin albo hex nie widziałem nigdzie... (przynajmniej ostatnio) do zaflashowania "na ślepo" polecam MtkFlash (1.83c - można sprawdzić czy obsługuje ten model przłącznikiem /C) - jeżeli ten model jest na układzie MediaTek'u... Więcej info później, bo nie mam czasu!!! Ale obiecuję, że się rozejrzę, bo już się zacząłem interesować tym. Jeżeli jesteś zainteresowany moją pomocą, nie baw się tym na razie. Zobaczymy, ale byłem na dobrej drodze, dopóki mi komp nie zrobił zwiechy :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mtkflash sobie z tym poradzi. Mialem to samo na nagrywarce LG. Podajesz tam gdzie dokladnie masz podpieta nagrywarke, master czyslave i ktory kanal dodajesz zeby wymuszal flashowanie i powinno zadzialac:)A zajrzałes TUTAJ ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobna sytuacje z nagrywarka LG tyle ze u mnie niestety juz sie nic nie da zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszę Cię Dantex... Jest taki koleś (dhc014) na forum rpc1.org (ich admin), który komuś jakieś dwa tygodnie temu wysłał na maila taki bin z firmware od Twojego modelu :D . Oczywiście forum po angielsku... :P Wysłałem post, żeby mi wysłał, bo jestem tam już zarejestrowany :cool: , więc jak dostanę, to podeślę Ci na maila razem z MtkFlashem 1.83c :) . Jakby co, to sam możesz poprosić http://forum.rpc1.org/viewtopic.php?t=33748&highlight=w512g. Na jego stronie możesz znaleźć MtkFlash i przede wszystkim instrukcję do niego, ba... nawet generator składni programu, jakiej musisz użyć, aby wgrać nowy/stary firmware, a to wszystko pod adresem:http://dhc014.rpc1.org/howto.htm ;) . DLA BEZPIECZEŃSTWA RADZĘ CI ODPIĄĆ POZOSTAŁE PRZY ŻYCIU NAPĘDY NA IDE (TAK NA WSZELKI WYPADEK) :E Jeżeli to by nie wystarczyło, daj mi znać. I mam dobrą wiadomość Dla Ciebie - To na bank OEM Litka SOHW-1213S z układem MT1828E jako servo control!!!! :) :) :) :)

 

BTW, miałem kiedyś podobną sytuację z jednym Litkiem... ale to już zupełnie inna historia :)

 

DO pcland: A co Ci się z nią stało i jaki model??

 

DO valdi200: cdrinfo.pl w porównaniu z rpc1.org do lamusy... :Up_to_s: i niekoniecznie... wielce prawdopodobne, że sobie poradzi, ale niekoniecznie.......

 

 

PS: Nie wiecie, co się dzieje z Merlinem?? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O stary, to byla nagrywarka LG 32/10/40 bodajze, nazwy modelu nie znam, cos ala 80.... U mnie sie nawet flashowac nie chce bo nie widzialo napedu.

 

Edit:Mistakes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się z nią stało?? "Podobną sytuację" - niewiele mi to mówi... :kwasny: Znaczy że po nieudanym flashowaniu, czy jak :hmm: Jeżeli tak i jak masz ją jeszcze, to podaj mi model - może coś wykombinuję. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pocieszę Cię Dantex... Jest taki koleś (dhc014) na forum rpc1.org (ich admin), który komuś jakieś dwa tygodnie temu wysłał na maila taki bin z firmware od Twojego modelu :D . Oczywiście forum po angielsku... :P Wysłałem post, żeby mi wysłał, bo jestem tam już zarejestrowany :cool: , więc jak dostanę, to podeślę Ci na maila razem z MtkFlashem 1.83c :) . Jakby co, to sam możesz poprosić http://forum.rpc1.org/viewtopic.php?t=33748&highlight=w512g. Na jego stronie możesz znaleźć MtkFlash i przede wszystkim instrukcję do niego, ba... nawet generator składni programu, jakiej musisz użyć, aby wgrać nowy/stary firmware, a to wszystko pod adresem:http://dhc014.rpc1.org/howto.htm ;) . DLA BEZPIECZEŃSTWA RADZĘ CI ODPIĄĆ POZOSTAŁE PRZY ŻYCIU NAPĘDY NA IDE (TAK NA WSZELKI WYPADEK) :E  Jeżeli to by nie wystarczyło, daj mi znać. I mam dobrą wiadomość Dla Ciebie - To na bank OEM Litka SOHW-1213S z układem MT1828E jako servo control!!!! :) :) :) :)

 

BTW, miałem kiedyś podobną sytuację z jednym Litkiem... ale to już zupełnie inna historia :)

 

DO pcland: A co Ci się z nią stało i jaki model??

 

DO valdi200: cdrinfo.pl w porównaniu z rpc1.org do lamusy... :Up_to_s: i niekoniecznie... wielce prawdopodobne, że sobie poradzi, ale niekoniecznie.......

PS: Nie wiecie, co się dzieje z Merlinem?? :hmm:

 

wgrywałem za pomocą mtkflash z parametrem 4 bo mam podpiętą nagryw pod secondary slave wgrał jakieś 15 pliczków i wywalił monit abym zrestartował kompa. Po zrestartowaniu kompa bios komputera nadal nie widzi mojej nagrywarki. Co dalej robić??? Dodam ze nagrywarka nie otwiera nawet kieszeni Kompletne zero, nul, finito.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....Dodam ze nagrywarka nie otwiera nawet kieszeni Kompletne zero, nul, finito...

 

Jak tak masz to ja raczej bym obstawial cos z elektronika [ brak zasilania ] , moze jakis uklad sie uszkodzil na plytce ??

I tu raczej firmware nie pomoze zaden.. :brow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dantex, a skąd miałeś firmware?? Nie masz tego na gwarancji, czy jak?? Oni tam nie sprawdzają, a w firmie to i tak by się nikt nie skapnął... Myślisz, że tam ktoś to sprawdza?? 99% nie. Poza tym, zwykłe robole w serwisach nie mają pojęcia, jak to sprawdzić... De facto - nie da się!!! Wymieniają płytę główną nagrywarki i tyle... Spox, miła czysta i szybka robota... a tamto odsyłają do producenta... Poyśl nad takim rozwiązaniem, jeżeli jest na gwarancji... Fakt - tu już należałoby sprawdzić elektronikę, a czy Mtk wyświetlił sumę kontrolną???!!!!!!!!! Na forum rpc1.org szybciej by ci pomogli, niż ktoś tu, chyba że nie znasz English language... If U don't, take a short course... :E Pozdro.

 

PS:Tamten koleś jakoś nie odpowiedział, bo nawet ostatnio na maila mu napisałem o ten BIOS... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...