Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Smolki06

Dylemat MSI GE 70 czy Lenovo y580?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem ze nie wiem na ktorego sie zdecydowac wiem ze lenovo wystepuje tylko w wersji z ekranem 15 a MSI ma 17 cali a mi zalezy na wiekszym ekranie, wiem tez ze msi jest gorzej wykonany sam plastik i w ogole ale to mi raczej nie przeszkadza chodzi mi glownie o wydajnosc i stabilnosc tych marek czy jedna od drugiej odstaja od siebie w takiej samej konfiguracji? Konfiguracja obu lapkow ta sama procek i5 karta geforce gtx660m 8gb ram no i dysk tam bez roznicy moze byc 700GB z tym ze lenovo ma matryce blyszczaca a msi matowa i jeszcze zauwazylem na aukcjach pisza ze dysk ma 5400rpm a na nastepnej aukcji taki sam laptop juz ma 7500rpm to prawda czy ludzi w ch.ja robia? Prosil bym o konkretne odpowiedzi ludzi ktorzy mieli doczynienia z tymi markami albo posiadaja konkretna wiedze na ten temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem ze nie wiem na ktorego sie zdecydowac wiem ze lenovo wystepuje tylko w wersji z ekranem 15 a MSI ma 17 cali a mi zalezy na wiekszym ekranie, wiem tez ze msi jest gorzej wykonany sam plastik i w ogole ale to mi raczej nie przeszkadza chodzi mi glownie o wydajnosc i stabilnosc tych marek czy jedna od drugiej odstaja od siebie w takiej samej konfiguracji? Konfiguracja obu lapkow ta sama procek i5 karta geforce gtx660m 8gb ram no i dysk tam bez roznicy moze byc 700GB z tym ze lenovo ma matryce blyszczaca a msi matowa i jeszcze zauwazylem na aukcjach pisza ze dysk ma 5400rpm a na nastepnej aukcji taki sam laptop juz ma 7500rpm to prawda czy ludzi w ch.ja robia? Prosil bym o konkretne odpowiedzi ludzi ktorzy mieli doczynienia z tymi markami albo posiadaja konkretna wiedze na ten temat :)

 

Moim zdaniem Lenovo Y580 jest lepszym rozwiązaniem. Duża matryca w MSI to również wyższa rozdzielczość natywna co się wiąże ze spadkiem wydajności w grach. Jak dla mnie to jedyne minusy Y580 to wysoka temperatura dysku twardego (nie sprawdzałem na nowej serii z dyskiem 1TB, ale na 750 bywało około 50 stopni pod obciążeniem)oraz błyszcząca ramka wokół matrycy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na starej serii z dyskiem 750gb mam nawet do 60 stopni na podstawce (jak jest w pokoju +-27 stopni, jak jest +-22 to max 55), ale to juz taki totalny max. Tylko że ja mam wersje z procesorem i7 3610qm.

Na i5 maksymalnie bez podstawki będziesz miał 55 stopni w pomieszczeniu gdzie temperatura wynosi ~27 stopni.

W chłodniejszych pomieszczeniach myślę że 50 to będzie max.

Jak zainwestujesz w podkładkę jeszcze to więcej jak 50 na dysku nie zobaczysz. Aczkolwiek chyba faktycznie lepiej wyjdzie jak kupisz kieszeń na dysk zamiast napędu (sam rozważam taką opcję obecnie).

 

Generalnie to Y580 będzie znacznie lepszym wyborem od msi.

GE70 jest słabo wykonany i ma problemy z thorttlingiem z tego co pamiętam. Poza tym GTX660m to układ stworzony maksymalnie do rozdzielczości 1366x768. W hd+ czy fhd sobie nie poradzi.. Owszem można zmniejszyć rozdzielczość na niższą, tylko po co skoro można kupić laptopa z taka rozdzielczością na której prawdopodobnie i tak będziesz grać jeśli zależy Ci an dobrym framerate.

Poza tym 1366x768 jest w zupełności wystarczająca do oglądania filmów 720p, wygodnego przeglądania neta, nawet prac graficznych (przynajmniej mi odpowiada).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jeszcze dodać, że zmieniając rozdzielczość na inną niż natywna pogarsza się jakość, więc natywne 1366x768 na Y580 będzie lepiej wyglądać niż skalowane na MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...