Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MaxForces

Crysis 3 MP- FX8320 vs i7 2600K

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda to dopiero beta ale nie jeden sobie zadaje pytanie jak nowe FXy wypadają w tej najnowszej grze która się niedługo ukaże.

A więc bez owijania w bawełnę.

 

 

Konfiguracja testowa

 

AMD

FX8320@4.8GHz

MSI 990FXA-GD80

G.SKILL Sniper Series 8GB (2 x 4GB) DDR3 2133 (PC3 17000) F3-17000CL11D-8GBSR @1866 9-9-9-24

ASUS HD7970 3GB DirectCU II 1000MHz/1500MHz

Mushkin Chronos Deluxe 240 GB SATA 6.0 Gb

Windows 8 PRO 64bit

 

Intel

i7 2600K@4800GHz

Gigabyte Z68XP-UD5

G.SKILL Sniper Series 8GB (2 x 4GB) DDR3 2133 (PC3 17000) F3-17000CL11D-8GBSR @1866 9-9-9-24

Gigabyte HD7970 1000MHz/1500MHz

Mushkin Chronos Deluxe 240 GB SATA 6.0 Gb

Windows 8 PRO 64bit

 

Monitor Hanns G HZ281

 

Procedura

Ze względu że to MP to do tematu troszkę inaczej niż zwykle. Nie będzie wykresów słupkowych a liniowe.

Wykresy z normalnej rozgrywki bez żadnych miejsc testowych tak jak po prostu naparzacie w grę. Całkowicie niepowtarzalne i jeden wykres nic by tu nie dał dlatego będą trzy takie wykresy.

Każda rozgrywka trwał ponad 3 minuty. Mapa : Crash Site - Airport. Da nam to jako takie zobrazowanie jak procesory zachowują się w tej grze.

 

c1-1.jpg

 

c2-4.jpg

 

c3.jpg

 

 

Aktualizacja o 2600K aka 2500K 4 rdzenie

 

c4.jpg

 

c5.jpg

 

c6.jpg

 

Kolejna aktualizacja FX8320@4.8GHz@FX6300 6 core

 

61.gif

 

62.gif

 

63.gif

 

Kolejna aktualizacja o 2 moduły 4 wątki FX8320@ 4300 4core

 

41.gif

 

42.gif

 

43.gif

 

Pozostało jeszcze zrobić 2 core + HT

 

 

Każdy może sobie podsumować te wykresy ;) Grało się dość porównywalnie.

 

A na koniec bo zapomiałem.

Pobór prądu

 

Na grafa ustawione te same napięcie.

AMD- 376W

Intel 312W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze to wygląda i daje możliwość zaistnienia procesorowi AMD. Podoba mi się, że wykorzystano win 8, ale dlaczego użyto dwóch różnych kart, dla różnych platform?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież karty te same tylko, że jedna od gigabyte a druga od asusa. Takty te same. Teścik fajny, widać że FX daje radę ale nadal min fps jest mały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wykresie wyglada, ze ida prawie leb w leb, niemniej jednak minimalny FPS u AMD jest znacznie czesciej ponizej granicy plynnosci.O temperatury wole nie pytac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jak można tłumaczyć te wyniki i brak, do tej pory wszechobecnej, różnicy między prockami Intela i AMD?

 

Czyżby tak miała wyglądać przyszłość: dużo tańsze i tak samo wydajne w grach procesory AMD względem jednostek Intela?

 

Gdzies już to było...aha, pamiętam: miałem kiedyś Athlona 64 3200+... dziś wolałbym jednak wybrać coś na Intelu... może konkurencja zmusi tą firmę do obniżek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, FX sporo tańszy. A intelowcy się śmiali gdy mówiliśmy że nowe gry będą lepiej korzystać z architektury modułowej i AMD wyprzedzi intela (znowu).

Tak więc posiadacze celeronów, pentiumów i i3. Do kąta i płakać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne wyniki szkoda że nie uwzględniony jest phenom x6 1045T ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma mniej więcej taki sam wynik jak FX6300. Jednak miło byłoby zobaczyć jak radzi sobie phenom w C3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ CarboniX

Dlatego został dodany 4 core aka 2500K

 

i7 nigdy nie był konkurentem dla FXów i od dawna wiadomo że HT w grach dużo nie daje przy i7 bo większość gier jedzie na 4 rdzeniach. Jak zaczniesz zarabiać na kompie to zrozumiesz po co jest i7 i jak to się przekłada na twój czas.

 

@ miomol

Masz aktualizacje. +1 dla FX że gra w miarę dobrze chodzi na nim a dasz sobie głowę obciąć że kolejne będą ja na 100% nie dam. Kto się będzie wtedy śmiał :E Tu raczej zdziwienia nie ma że jest jak jest i nie ma to nic wspólnego z nowymi grami to po prostu ten sam silnik graficzny co w C2

fajne wyniki szkoda że nie uwzględniony jest phenom x6 1045T ;)

x6 nic by nie dało bo gra korzysta z 4 rdzeni, a PII nie za bardzo mi się uśmiecha wyciągać z następnego kompa. Dosłowni z 4 wykorzystuje je maksymalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki są ciekawe, tylko tyle i aż tyle. Po jednej grze nie można powiedzieć, że nagle FXy są cacy, a wszystko poniżej i5 do dupy. Radzę niektórym opanować emocje i oczekiwania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha :E

 

i7 1150zł

FX 650zł

 

Okej :D

Przeciez i7 to inna liga :]

FX jest konkurencja dla i3, w porywach i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz, ja to zawsze podkreślam (nie jest to ironia) kibicuje AMD bo mam nadzieję, że dzięki temu Intel będzie taniał, albo nie będzie zbyt mocno rósł cenowo.

 

Ale pamiętajcie jeszcze o jednej rzeczy - prawa rynku kapitalistycznego, prawa podaży i popytu. Intel/AMD to są firmy komercyjne, nastawione na najwiekszy zysk nie na idelologię. Jeśli mam produkt, który powiedzmy nie może pokazać 100% możliwości to obniżam cenę do pułapu, gdzie zapewni mi to jakąkolwiek sprzedaż i choć minimalny zysk. Intel w segmencie średnim i7, za dużo nie opuści - 1150 niech zejdą 1000, 950 zł - czyli 10%-15% - "intelowcy" tylko zyskają. Co zrobi AMD, skoro w końcu mój produkt ma możliwości 100%, jak konkurencji, a nawet jest ciut lepszy, to po latach strat i posuchy na tym polu trzeba się odkuć. Podniesie ceny np z 650 -> 900 zł. Będzie tańszy trochę od intela, trochę wydajniejszy - na ile i w czym, to się okaże dopiero. Zwolennicy AMD stracą i to może nawet do 38% - tyle będzie trzeba więcej zapłacić. Tych różnic wydajnościowych nikt z Was nie odczuje - np Crasis 3 intel np 92klatki Amd np 95 klatek. Kto to wyłapie? W cenie powiedzmy też będą nieiwelkie różnice (ewentualnie jeszcze mobasy AMD tańsze, ale nie wierze że jak skoczy sprzedaż to i producenci mobasów nie będą chcieli ugryźć tortu). I kto będzie zwyciężcą?

 

Oczywiście to tylko moja fantastyka umysłowa, ale kto mnie zapewni że tak nigdy się nie stanie.

 

Kij zawsze ma dwa końce. Warto pamiętać takie mądre powiedzenie "Wszystko w życiu ma swoją cenę".

 

Więc nim zaczniemy otwierać szampana... trzeba się zastanowić... kurde, kto tak tu naprawdę będzie wygrany. Mam nadziej, że to my... KLIENCI.

 

Więc jak dla mnie starego "intelowca"... AMD do boju... AMD, AMD - i nie jest to ironia, mówię bardzo poważanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko test. Jestem zdziwiony wydajnością FX. Możesz powtórzyć test na fabrycznym taktowaniu?

Edit: literówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ CarboniX

Dlatego został dodany 4 core aka 2500K

 

i7 nigdy nie był konkurentem dla FXów i od dawna wiadomo że HT w grach dużo nie daje przy i7 bo większość gier jedzie na 4 rdzeniach.

 

Max przy trybie crash site i mapie muzeum 2 rdzenie z HT i 2 bez jest spora różnica. Spadki wydajności są bez ht bardzo duże.

Ja sam jestem zdziwiony. Fakt że zegar 4.8 to taki jakiego nie ma żaden i3, ale nie byłem przekonany że ht da co kolwiek.

Przy 4 rdzeniach i wyżej już tego nie widać bo gra więcej nie potrzebuje.

Max możesz zrobić test na 4 modułach i 1 core na fx ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moon a co się dziwisz jak zawala pełne 4 rdzenie to normalne że będzie różnica 2 core czy 2 core HT czy 4 core

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, FX sporo tańszy. A intelowcy się śmiali gdy mówiliśmy że nowe gry będą lepiej korzystać z architektury modułowej i AMD wyprzedzi intela (znowu).

Tak więc posiadacze celeronów, pentiumów i i3. Do kąta i płakać :)

Szkoda nawet komentować fanboystwo w tak marnym wydaniu. Zresztą, jak to mawiają, jedna jaskółka wiosny nie czyni ;). Tak samo tutaj nie sztuką jest znaleźć jedną grę, gdzie AMD FX daje radę i pisać peany na jego cześć :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to perełki są. Miło byłoby gdyby kolejne gry brały z tego przykład. Konkurencyjność większa. Skoczyłyby potrzeby na zwiększanie wzrostów wydajności w porównaniu do poprzednich generacji. Dobra robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amd płaci to ma ;) , popracowali z crytec i efekty są :lol2:. Tak samo jak popracowali nad tesselacją i zastąpili ją czymś innym :E

 

C3 to tytuł amd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...