Skocz do zawartości
Wulfgar

Black Mesa

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już tak jesteśmy przy jubileuszach i Valve, to minęło również 10 lat od premiery pierwszej części Left 4 Dead :)

 

Black Mesę kupiłem jakiś czas temu na jednej ze Steamowych wyprzedaży. Brak czasu i leciwy PC odciągają mnie od zagrania w ten tytuł. Ale kiedyś tam, w przyszłości, z miłą chęcią po to sięgnę. Tym bardziej, że już powinni dodać brakujący content.

 

Oglądałem ostatnio filmik z tego jak ten projekt wygląda w porównaniu do oryginału i byłem miło zaskoczony, czekam z niecierpliwością.

Zagrać już możesz, w grze brakuje tylko etapów z Xen, które mają trafić do gry w postaci aktualizacji wedle zapowiedzi twórców gdzieś w Q2 2019.

 

https://steamcommunity.com/games/362890/announcements/detail/2537111426405732058

 

Tytuł też powinien wtedy opuścić w końcu Early Access. Każą sobie długo czekać na finalizację projektu (ile to już będzie lat? :E:hmm: ), ale mimo wszystko efekt ich pracy jaki można zobaczyć na trailerze usprawiedliwia zwłokę (wygląda to naprawdę świetnie). W sumie to nawet nie wiem ile osób nad tym ciągle pracuje, ale raczej nie jest to sztab ludzi, prędzej garstka, więc to też ich jakoś usprawiedliwia.

 

PS

Zobaczcie na datę założenia tematu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie usprawiedliwia zwłoki w żadnym wypadku. Przecież to są tworzone mapy w częściach tak jak dla gry wieloosobowej dla gier VALVE którą można stworzyć dość szybko.

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest tam z licencjami, ale chyba Valve było bardziej dobroduszne niż Bethesda odnośnie remake'u F3/NV na nowym silniku. Dziwię się, że zablokowali fanom możliwość dania "drugiego życia" dla tych klasyków, myślę, że wiele osób by po nie sięgnęło. Jak wrócę do domu, to zerknę, bo w pracy mi steama blokują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie usprawiedliwia zwłoki w żadnym wypadku. Przecież to są tworzone mapy w częściach tak jak dla gry wieloosobowej dla gier VALVE którą można stworzyć dość szybko.

Ale czy Ty porównujesz to do tworzenia mapek w Hammerze do CS-a? :hmm: Sam już nie wiem.

 

Przecież oni musieli dokonać masy zmian w samym silniku, dodać kupę linijek kodu i mnóstwo nowych rzeczy, stworzyć od podstaw całkowicie nowe modele czy tekstury. Przecież te liczby idą w tysiącach. Do tego wiele oryginalnych poziomów zostało przeprojektowanych. Widziałeś jak wygląda Xen? To się Twoim zdaniem tworzy "dość szybko"? [:|]

 

Nie chcę ich tu usprawiedliwiać na siłę, ale trochę więcej wyrozumiałości. Nie wiem też ile osób liczy sobie Crowbar Collective i jak to tam wygląda w kwestii samej organizacji pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim był do kupienia ten remake, to ukończyłem go na darmowej wersji, a teraz kupiona wersja czeka, aż dodadzą ten XEN.

Muzyka, gdy wpadają żołnierze w laboratorium na linach lub ta z napisów końcowych... perfekcja :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby wychodził nowy mod do half life'a jedynki? czy mi się wydaje? :hmm:

Wydaje Ci się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie, bo Black Mesa juz wyszla pare lat temu. Brakuje tylko albo az poziomow Xen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie, bo Black Mesa juz wyszla pare lat temu. Brakuje tylko albo az poziomow Xen.

W oryginalną wersję nie grałem, w tą chętnie bym zagrał i liczę na to, że będzie dla mnie sztosem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zagraj już w niedokończoną bo oni to tyle już dłubią, że ja i w ten 2019 nie wierzę. :E;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie, bo Black Mesa juz wyszla pare lat temu. Brakuje tylko albo az poziomow Xen.

 

Ale razem z Xen ma być też Upgrade graficzny tego co już wcześniej można było ograć w podstawce Black Mesa - nowe oświetlenie, cieniowanie, modele postaci i takie tam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zobaczyłem ten trailer XEN i dawno nie miałem takich ciarek przy zapowiedzi. Moc sentymentu i fanbojstwa robi swoje :E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zobaczyłem ten trailer XEN i dawno nie miałem takich ciarek przy zapowiedzi. Moc sentymentu i fanbojstwa robi swoje :E .

 

Sam chętnie zagram w remaster tego remake razem z XEN wycisnęli już chyba wszystko co się dało z silnika Source.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, trzeba im przyznać talent do wyciskania ostatnich soków z Source :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zaraz zaraz ten mod/gra jeszcze nie wyszła ? to ile lat oni już go robią ?

 

 

Edit: ok od 2014/2015.

Edytowane przez ILoveBimbos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to był Mod można było go ograć za darmo później VAVLE dało im prawo do wydania pełnoprawnej gry i cały czas powstaje od lat ale jest już na finiszu razem z XEN

 

PS> Zobaczcie kiedy temat był założony na forum 07 Kwiecień 2005 :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to był Mod można było go ograć za darmo później VAVLE dało im prawo do wydania pełnoprawnej gry i cały czas powstaje od lat ale jest już na finiszu razem z XEN

 

PS> Zobaczcie kiedy temat był założony na forum 07 Kwiecień 2005 :E

 

To jeszcze trochę i gra będzie powstawać jak Duke Nukem Forever.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznać trzeba, że jak grałem jak to wyszło za darmo to jak na moda to wykonanie było naprawdę świetne.

Niektóre pełne gry nie są tak dobre jak ten mod. :lol2::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przyznać trzeba, że jak grałem jak to wyszło za darmo to jak na moda to wykonanie było naprawdę świetne.

Niektóre pełne gry nie są tak dobre jak ten mod. :lol2::E

 

No VALVE tak się spodobało że dali im zielone światło na zrobienie z tego pełnej gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze trochę i gra będzie powstawać jak Duke Nukem Forever.

Przecież możesz w to już zagrać od dawna, brakuje tylko poziomów z Xen. Ile razy można to wałkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...