Skocz do zawartości
STALKERqwe

Assassin's Creed IV/4: Black Flag (2013) - PC, wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Może to moje subiektywne odczucie ale zrobienie z tej gry nowej marki i odcięcie się od świata AC, było by znacznie lepszym posunięciem od WD.

 

 

@Zas

Problem systemu walki w AC istnieje od dawna, jest nijakim, szarpany i chaotyczny. Mnie tak samo klimat z otoczka bardzo się podobają, ale jak tylko gra mi schematem misji oraz skakaniem między czasami zaczyna przypominać, że to dalej AC to jakoś odechciewa się grać... robi się sennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał ktoś czy jak odinstaluję grę z kompa i wrócę do niej po jakimś czasie, to sejwy będą zachowane w chmurze Uplay? Kiedyś pewnie chętnie wrócę do czwartego asasyna, ale wolałbym dokończyć to co zacząłem, niż wszystko od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie właśnie klimat i otoczka są problemem w IV, a przynajmniej były przez długi czas... Dlaczego? Samm napisałeś - ten asasyn pasuje tam jak pięść do nosa. Wypierniczyć wspinanie się albo mocno je ograniczyć, wykopać cały ten żydo-masoński spisek i wyszłaby posiadająca od początku spójną tożsamość gra piracka.

 

A system walki nigdy mi nie wadził, do IV, bo tu, jak pisałem, to co robi postać jest jakieś nienaturalne. Nie potrafię ogarnąć wzrokiem jak on tymi szablami wywija i gdzie - w większości przypadków. W poprzednich odsłonach te wszystkie uniki, parowania i przede wszystkim ciosy były jakieś klarowne. Samo sterowanie z IV (nie wiem, weszło w IV czy III, w tę ostatnią nie grałem, nie mój klimat) jest w pewnych aspektach lepsze niż z I-II-B-R, ale ta walka to jakieś czary-mary dla mnie. Już pierwszy Wiedźmin był bardziej przejrzysty, pomijając umowność tych grupowych ciosów i bloków...

 

Za to dla odmiany nie razi mnie wcale nowy wizerunek i misja Abstergo, na którą chyba wieeele osób narzekało. Przeca to tylko przykrywka... Poza tym śliczny mają ten biurowiec, żabojady - ale wiadomo, Francja-elagancja :E

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał ktoś czy jak odinstaluję grę z kompa i wrócę do niej po jakimś czasie, to sejwy będą zachowane w chmurze Uplay? Kiedyś pewnie chętnie wrócę do czwartego asasyna, ale wolałbym dokończyć to co zacząłem, niż wszystko od nowa.

 

 

Tak będą zachowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien? Pamiętam, że krótko po premierze gry wyłączyli save w chmurze, bo były jakieś problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Save zapisują się też w moich dokumentach, także jak wszystkiego nie wywalisz to Save zostanie na komputerze.

 

PS

 

Mnie chmura od tamtego wyłączenia nadal nie działa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi cały czas działa. Możliwe, że w opcjach uplay masz wyłączone zapisywanie w chmurze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wiadomo juz cos o Rogue w wersji na PC? Jakie wersje, kiedy bedzie mozna skladac preorder? Pisze w tym temacie bo cos tam podobnego bedzie w nich. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi cały czas działa. Możliwe, że w opcjach uplay masz wyłączone zapisywanie w chmurze.

Sprawdzałem parę razy i mam włączone, ale od tego czasu jak przy Black Flag wyłączyli to chmura mi nie działa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ukończę grę to mogę na tym zapisie od nowa zagrać/powtarzać z zachowaniem wszystkich zdobytych ulepszeń itp. ?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej gry nie da się tak przejść do końca, żeby nie można było wrócić. Po zakończeniu ostatniego zadania z wątku głównego, po napisach, wracamy do gry i można robić co się dalej chce. Ukończone zadania można powtarzać przez wskaźnik synchronizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do dodatku Freedom Cry. Jak coś to jaką wersję kupić, Dlc czy jako osobną grę ? Różni się to zajmowanym miejscem na dysku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do dodatku Freedom Cry. Jak coś to jaką wersję kupić, Dlc czy jako osobną grę ? Różni się to zajmowanym miejscem na dysku ?

W głównym menu gry oprócz startu gry i innych ustawień pojawi się okienko Freedom Cry (jak będziesz posiadał wersję dlc). Wersja dlc chyba lepszą opcję dla kogoś posiadającego podstawkę. O wersji standalone się nie wypowiadam bo nie mam zielonego pojęcia jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w końcu przejść jakiegoś AC w całości. Mogę z całą pewnością powiedzieć, że UBI zrobiło błąd robiąc tą grę częścią cyklu tasiemca, to powinno wyglądać tak; AC:WD oraz nowa marka BF.

Żeglowanie, rozbójnictwo, zdobywanie fortów, szukanie skarbów, sztormy, abordaże itd. w połączeniu wizualną warstwą, daje naprawdę jeden z lepszych obrazów wirtualnego piractwa, właściwie złapałem się nieraz na tym, że zamiast cisnąć główną ścieżkę to bawię się całą otoczką.

 

Nawet historia zaczyna się dość ciekawie i dawała duże nadzieje na coś lepszego, ot w nasze ręce trafia gołodupiec chcący się dorobić w jak najszybszym czasie, a los mu taką szansę plackiem rzuca. Szkoda tylko, że cały czar pryska i jest wręcz idiotycznie rozwalony w drugiej połowie gry, bo na koniec dostajemy jakiś niezrozumiały cykl zmian, który chyba powstał po to aby spleść grę z tytułem, a wypadło to tak sztucznie i nienaturalnie, że od razu poziom seriali i pseudo dokumentów z polsatu/tvnu przypomina się :E

 

Gdyby skalpelem wykroić z BF całego AC, dostalibyśmy jedną z lepszych gier ubi, bo główny bohater, poboczne postacie, klimat, scenariusz przez znaczą część daje radę. Ehhh szkoda, bo skoki w czasie, wydziwianie aby był to AC psuje całość.

 

 

Co do kwestii technicznych, grafika mimo, że rewelacją nie jest ma wysoki poziom, jest masa ładnych widoczków, natomiast znikające npc, podwodna kawka, glitche co jakiś czas zaskakują, bo patrzy się w górę, a tu kawka leci :E Uproszczone sterowanie też czasem daje w kość, a system walki bardziej męczy niż daje swobodę, właściwie to ogląda się animacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się wyłączyć w opcjach te wszystkie podpowiedzi, podświetlenia przedmiotów i przede wszystkim przeciwników/aktualnych celów w walce?

ostatnio asasin w jakiego grałem to 2ka i nie wiem jak to wygląda w nowych częściach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodzę jeszcze raz grę. Jestem bardzo zdziwiony bo wszystkie rzeczy które zdobywałem wcześniej są już odblokowane (rzeczy z floty Kenwaya etc.) Co zrobić by zacząć kolekcjonować rzeczy od nowa? Czy tak już musi być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Czy ta gra ma jakieś problemy optymalizacyjne, bo z i5-4690K i GTX 970 wymaskowana w 1920x1080 leci z 28-30 FPS, dopiero wyłączenie PhysX i zmiana AA na SMAA daje jakiś lepszy rezultat. Raczkuje parę dni z kartą NVIDIA i z tym ich panelem sterowania. Może coś mam źle ustawione, czy Wy ustawiacie w tym panelu NVIDIA, żeby korzystał z ustawień aplikacji 3D, czy z globalnych ustawień? Czy lepiej ustawić V-Sync w panelu na adaptacyjny lub tradycyjny, czy lepiej korzystać z tego wbudowanego w grze? Czy w ogóle nie włączać V-Sync, ale jak się wtedy pozbyć rwania ekranu? :) Jakieś wskazówki, jakie wartości ustawić w panelu NVIDIA na swoje, żeby nadpisać te z aplikacji?

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@VAMET

 

Miałem podobny problem i o dziwo pomagała minimalizacja okna i ponowna maksymalizacja. Pogrzebałem w sterach i wymusiłem adaptacyjną synchronizację. Problem się rozwiązał.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Ten V-Sync adaptacyjny usuwa rwanie ekranu przy np.: obracaniu widoku, jak tradycyjny? Tak, właśnie czytałem, żeby jeszcze wywalić parkowanie rdzeni CPU i ALT+TAB i powrót do gry. Sprawdzę, jak wrócę do domu z pracy.

 

Z jakim AA i czy PhysX grasz na swoim kompie? Masz wszystko wymaksowane na swoim i7 i GTX 980? Możesz podać jakie masz ustawienia wewnątrz gry i z panelu sterowania NVIDIA dla tej gry oraz jaki mniej więcej zakres FPS przy tych ustawieniach?

 

EDIT

 

Ponoć D3DOverrider 2.0.1 z wymuszonym Triple Buffering + wymuszony V-Sync Adaptive z panelu NVIDIA robi furorę w ACIVBF :) Potestuję... :)

 

Dzięki za podpowiedź.

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wierzę. Z ciekawości grę zainstalowałem i mam ten sam objaw o którym piszesz! Opcje wyżej wypisane nie działają. Ustawienie niskich detali nie pomaga. Nie pójdę spać póki tego dziadostwa nie rozwiążę. O dziwo kiedyć coś poklikałem i zadziałało. Będziemy w kontakcie.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Spałeś? :P U mnie D3DOverrider na wymuszonym Triple Buffering i z V-Sync wbudowanym w grze z SMAA i bez PhysX ciągnie grę na 55-60 FPS. Najbardziej zabija FPS MSAAx8 nawet bardziej niż TXAAx4. SMAA jest jak dla mnie optymalnym rozwiązaniem. Na PhysX normal mam powyżej 40 FPS.

 

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha no spałem jednak, ale problemu nie rozwiązałem. Używałem D3DOverrider i zrobiłem tak jak piszesz, ale nie poprawiło to płynności. O dziwo identyczną sytuację mam tazkę AC Rogue, gdzie wcześniej wszystko chodziło optymalnie. Najgorzej jest podczas loadingu z menu do właściwej gry, podczas poruszania Edwardem. Strasznie przycina. Podczas samej gry, przy nagłych obrotach postacią bądź bardzo szybkim ruchu myszką dookoła osi, fps spada do 32. Czuć takie charakterystyczne zamulenie. Najlepsze jest to, że wcześniej problemu nie miałem i miałem stałe 62FPS praktycznie wszędzie. Nie ważne jakie ustawienia gry mam, zawsze jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

 

Ja już takiego problemu nie doświadczam, na szczęście. Teraz w każdej grze korzystam z D3DOverrider i jest bardzo dobrze.

 

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...