Skocz do zawartości
STALKERqwe

Assassin's Creed IV/4: Black Flag (2013) - PC, wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja gram w rozdzielczosci 1366x768, cienie srednie, reszta ustawien wysokie, FXAA z wyłączonym V-sync, i gra sie bardzo przyjemnie, nie mam jakichs problemów z wydajnoscią. GPU puszczone na 1150 i MEM na 1300. Jak narazie zdobyłem statek i płyne do Nassau, i musze powiedziec ze gra mi sie bardzo podoba, pod względem fabuły jak i oprawy, zobaczymy co bedzie dalej.

Edytowane przez Palladino19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do lepszego wykorzystania procesora w grach używam GameGain oraz PCBoost a żeby lepiej system (Win7 x64) działał TuneUp Utilities 2013 i CCleaner ;) U mnie nie ma problemów z wydajnością w Assassin's Creed IV Black Flag wszystko śmiga na max detalach jestem zadowolony :)

 

Uderz jeszcze dwa razy w kaloryfer lewa reka to bedziesz mial +5fps :E

 

Na niezawalonym systemie te programy NIC nie daja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OSD w MSI Afterburner.

To teraz niech mi ktoś powie jak ustawić w tym programie aby pokazywało mi obciążenie rdzeni procesora? Nie widzę takiej opcji, mi pokazuje tylko dane dotyczące karty graficznej i to na górze ekranu, a nie po boku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz niech mi ktoś powie jak ustawić w tym programie aby pokazywało mi obciążenie rdzeni procesora? Nie widzę takiej opcji, mi pokazuje tylko dane dotyczące karty graficznej i to na górze ekranu, a nie po boku.

 

Na wszystko chcesz żeby ktoś za Ciebie to zrobił? przez ten czas byś sam znalazł jak byś tylko chciał ...

https://forum-en.msi.com/index.php?topic=161235.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wszystko chcesz żeby ktoś za Ciebie to zrobił? przez ten czas byś sam znalazł jak byś tylko chciał ...

https://forum-en.msi.com/index.php?topic=161235.0

Wystarczyło napisać, że jest do tego potrzebna jedna z najnowszych wersji BETA programu. Program miałem oficjalnie zaktualizowany do najnowszej dostępnej wersji, a skoro kanał aktualizacji nie uwzględnia wydań BETA to zwyczajnie nie miałem dostępnych w ustawieniach opcji związanych z monitorowaniem pracy poszczególnych rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uderz jeszcze dwa razy w kaloryfer lewa reka to bedziesz mial +5fps :E

 

Na niezawalonym systemie te programy NIC nie daja.

Nie do konca sie zgodze choc nie uzywalem nigdy tych wymienionych wyzej programow ale uzywale i nadal uzywam Game Boostera i mi pomogl, szczegolnie przy BF3 gdy mialem lekkie przyciecia. Program wylacza wszystkie niepotrzebne procesy w tle i faktycznie roznica byla od razu zauwazalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbędne procesy to sam sobie możesz łatwo wyłączyć.

 

Dla potwierdzenia dobrej optymalizacji AC4: na tej samej rozdziałce, najniższych detalach, AC4 chodzi mi lepiej/płynniej niż NFS Rivals.

Edytowane przez cherrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbędne procesy to sam sobie możesz łatwo wyłączyć.

 

Dla potwierdzenia dobrej optymalizacji AC4: na tej samej rozdziałce, najniższych detalach, AC4 chodzi mi lepiej/płynniej niż NFS Rivals.

 

NFS Rivals to zły przykład, bo to jeden z największych niewypałów tego roku. Port konsolowy z zamkniętymi oczami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja znacznie lepsza niż w III, ale jako że nie może być idealnie to tym razem skopali Vsync :E Działa w dwóch trybach, kiedy wydajność jest dobra daje stałe 60 fps, gdy tylko lekko spadnie, fpsy blokują się na 30 i po chwili wracają do 60 co skutkuje szarpaniem. Bez Vsynca gra jest płynna, ale tearing sprawia IMO że jest to mało grywalne. Pozostaje ustawienie Vsynca zewnętrznym oprogramowaniem.

 

Aha wszystko na max oprócz Soft Shadows i tylko z FXAA, 1080p, karta: 7970@1100/1425, proc: 2500k@4.6

 

BTW na PS4 tylko 30FPS z tego co na gafie piszą, więc nie ma co narzekać ;]

Edytowane przez kuuller

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja znacznie lepsza niż w III, ale jako że nie może być idealnie to tym razem skopali Vsync :E Działa w dwóch trybach, kiedy wydajność jest dobra daje stałe 60 fps, gdy tylko lekko spadnie, fpsy blokują się na 30 i po chwili wracają do 60 co skutkuje szarpaniem. Bez Vsynca gra jest płynna, ale tearing sprawia IMO że jest to mało grywalne. Pozostaje ustawienie Vsynca zewnętrznym oprogramowaniem.

 

Aha wszystko na max oprócz Soft Shadows i tylko z FXAA, 1080p, karta: 7970@1100/1425, proc: 2500k@4.6

 

BTW na PS4 tylko 30FPS z tego co na gafie piszą, więc nie ma co narzekać ;]

też zauważyłem to z Vsync

a co do PS4 to tam jednak jakoś inaczej wypadają te 30fps, powiedzmy płynniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z 30 fps przy włączonym VSYNC rozwiązuje użycie D3DOverrider i wymuszenie potrójnego buforowania.

 

Dobry jest też RadeonPro - u mnie dodatkowo spowodował, że nie trzeba się bawić w zmianę priorytetów lub koligacji dla rdzeni - wszystkie rdzenie są obciążone równo (około 60%). Niby drobnostka, ale u mnie procek się mniej grzeje (jeden rdzeń na 100% powodował uruchomienie wentylatora na max).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło napisać, że jest do tego potrzebna jedna z najnowszych wersji BETA programu. Program miałem oficjalnie zaktualizowany do najnowszej dostępnej wersji, a skoro kanał aktualizacji nie uwzględnia wydań BETA to zwyczajnie nie miałem dostępnych w ustawieniach opcji związanych z monitorowaniem pracy poszczególnych rdzeni.

 

MSI Afterburner to nic innego jak rozwijany dalej, dobrze znany Riva Tuner i już od dawna można monitorować również CPU.

 

http://www.youtube.com/watch?v=xF1D74hxAY8

 

Co do AC to wiadomo coś na temat jakiegoś patcha, który miałby poprawić optymalizację? Czy będzie tak jak z AC III i Bostonem tyle, że tu na dłuższą metę?

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do AC to wiadomo coś na temat jakiegoś patcha, który miałby poprawić optymalizację? Czy będzie tak jak z AC III i Bostonem tyle, że tu na dłuższą metę?

 

Czytałeś w ogóle trochę ten temat? AC4 jest chodzi znacznie lepiej od AC3, jeśli na Twoim kompie jest kiszka - to żadna łatka raczej tego nie poprawi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem. Komu chodzi to chodzi, u mnie działa właśnie gorzej niż AC 3 nawet na minimum przy 1680x1050. Nie wiem jaką rozdzielczość monitora miał na myśli Ubisoft przy minimalnych wymaganiach, 1280x720? Wg wymagań gra powinna mi na spokojnie śmigać bo wszystkie spełniam a skoro tak nie jest to dziwnym jest, że liczę na jakiegoś patcha, który rozwiąże moje problemy?

 

edit

 

Ta gra ma ten sam problem co FC3. Wystarczy wywołać Menedżer Zadań, zamknąć go i voila, od razu da się grać bo wtedy użycie GPU wskakuje na 99% (tak to tylko pamięć jest używana w praktycznie 100%) a tak to jakoś nie ma zamiaru :E

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy komuś się takie rzeczy przytrafiły, ale ja powiem szczerze byłem... zaskoczony :E

 

IMG]http://imageshack.us/a/img689/8982/6gbg.png[/img]

 

 

Tak natomiast wyglądało celowanie:

 

IMG]http://imageshack.us/a/img801/9426/2c2h.png[/img]

 

 

:E :E :E

Edytowane przez adasikow
Nieregulaminowy obraz - http://forum.pclab.pl/topic/833507

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatek Freedom Cry jest do kupienia tylko w Season Passie i jest już dostępny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być spowodowane brakiem pamięci graficznej bo gra przy rozdzielczości 1440x900 i GTX 760 pobiera u mnie 1,4 GB pamięci graficznej a przy 1366x768 i GTX 570 1,2 GB pamięci graficznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może być spowodowane brakiem pamięci graficznej bo gra przy rozdzielczości 1440x900 i GTX 760 pobiera u mnie 1,4 GB pamięci graficznej a przy 1366x768 i GTX 570 1,2 GB pamięci graficznej

 

Albo zbyt wysokim oc bo przed chwilą miałem freez kompa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frez równie dobrze mogła zrobić grafika jak się przegrzała .Musisz to posprawdzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frez równie dobrze mogła zrobić grafika jak się przegrzała .Musisz to posprawdzać

 

nie grzeje się... max 60C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcia może brakuje?

 

Btw, nareszcie przyszedł kurier z grą. Pierwsze dwie i pół godziny za mną i w tej chwili jestem oczarowany. Świetny klimat, bardzo świetny, a kierowanie statkami (choć do tej pory zbyt wiele nimi nie kierowałem) wydaje się jeszcze bardziej miodne niż w trójce.

Aha, no i grafika bardzo, bardzo przyjemna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie fizykę ciągnie 8800gt :-) Ciekawe czy da radę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co trzeba zrobić aby synchronizacja nie blokowała FPS na 30 (gdy patrzę w górę jest 60), tylko bez dodatkowego programu? Da się? Zmiana priorytetu u mnie nie działa :(

 

Edit

 

Ściągnąłem D3DOverrider stąd http://www.datafilehost.com/d/49eec52f po prostu go włączyłem, nawet nie musiałem dodawać gry, wystarczyło tylko odpalić. Wszystko teraz ładnie działa :)

Edytowane przez Ata15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...