Skocz do zawartości
STALKERqwe

Assassin's Creed IV/4: Black Flag (2013) - PC, wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

W jakiej rozdzielczości grasz? W 1080p powinno spokojnie pomykać w okolicach średnich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja w końcu spróbowałem i póki co pozytywne zaskoczenie jeżeli chodzi o wymagania względem sprzętu. Miało być strasznie, a jest całkiem spoko, choć po pierwsze - pograłem może z 30 min na tej pierwszej wysepce, na której rozpoczynamy grę. Czym dalej w dżunglę tym pewnie będzie gorzej. Po drugie jednak graficznie póki co na kolana nie rzuca (aczkolwiek jest przyjemnie), a wymagania jednak ma.

Z drugiej strony korzystając z dzisiejszych wyprzedaży kupiłem na cdp.pl AC 2 za 15 zł i cóż wystarczyło odpalić instalkę, gdzie mamy muzykę z menu i ... tak to jest prawdziwy asasyn. Jakkolwiek miodna IV część nie będzie to jednak to już jest baaardzo daleki krewny pierwszych odsłon. Dla mnie raczej inna bajka.

Edytowane przez lpkorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż wystarczyło odpalić instalkę, gdzie mamy muzykę z menu i ... tak to jest prawdziwy asasyn.

 

Cóż - dla mnie najbardziej prawdziwym (choć na pewno nie najlepszym) asasynem będzie pierwsza część.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż - dla mnie najbardziej prawdziwym (choć na pewno nie najlepszym) asasynem będzie pierwsza część.

Jak cię czytam to tak jakbym powiedział że pierwszy Medal of Honor jest najlepszy potem to tylko ścierwo nic nie warte bigsmile.gifAkurat w przypadku Call of Duty to prawdalol2.gif

Edytowane przez akko2012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie uważam, że pierwsza cześć Assassins' Creed jest najlepsza :) Jeśli miałbym taką wybrać to prędzej bym się skłaniał nad II, Revelations albo AC IV.

 

PS. A do Call of Duty nic nie mam. Niech tylko w końcu zrobią coś mniej odtwórczego i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś sprawdzone źródło do pobrania tego programu? Wszystko co google mi wypluwa to jakoś zupełnie nieznane mi strony, a nie chce jakiegoś ścierwa przy okazji na kompa pobrać.

 

Jak wcześniej - post 700

lub jeśli Ktoś jest zainteresowany 100% pewniakiem to ściągnąć np ze str guru3d program RivaTuner ( rewelacyjne narzędzie dla zaawansowanych tak swoją drogą, które używałem przez kilka lat )

i po zainstalowaniu wchodzimy do : C:\Program Files (x86)\RivaTuner v2.24 MSI Master Overclocking Arena 2009 edition\Tools

i w Tools mamy właśnie D3DOverrider, które można sobie przekopiować gdzie się chce a rivę odinstalować jeśli niepotrzebna i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie. dzisiaj pękły all Legendary Ships. Najwięcej roboty z El Byko :) [ czyli El Toro, czyli El Impoluto ]

 

rWB4NHQ.png

Edytowane przez mindstorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Nvidia ma wydać patch dodający obsługę i efekty Physix?.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Nvidia ma wydać patch dodający obsługę i efekty Physix?.

 

Dobre pytanie też na to czekam wie ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie. dzisiaj pękły all Legendary Ships. Najwięcej roboty z El Byko :) [ czyli El Toro, czyli El Impoluto ]

 

Miałeś w pełni ulepszony statek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armor miałem na Full, a reszta kończyła się na legendarnych schematach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armor miałem na Full, a reszta kończyła się na legendarnych schematach.

 

Mam tak samo (armor full a reszta prawie full), a nawet pojedyńczego skubańca nie mogę uszczypnąć. Jest niesamowicie szybki i 90% obrażeń robi mi taranem, a nawet przed mortarem ucieka :) Mówię o tym w lewym górnym rogu mapy. Na dwóch na raz to się nawet nie wybieram... Wszystko inne zatapiam praktycznie w kilka sekund, nawet z kilkoma 30-50lvl na raz bez problemu walczę, ale ten legendarny mnie zciera z powierzchni zanim się zorientuję co się dzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrazeniem tej gry. To naprawde najlepszy Assasin, ktory do tej pory powstal. Daje mi wiecej frajdy niz dwójka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam "problem" z AC4. Otóż na kompie z sygnaturki na rozdzielczości FullHD, ustawieniach średnich, AC4 ma ok. 30-45FPS. Jest to odczuwalne kiedy rozgrywka normalnie się tocz gdy np. patrze w niebo jest idealnie płynnie. Może przesadzam ale specjalnie kupiłem nową kartę graficzną dla AC4 ;/ Jak myślicie, jaką kartę graficzną lepszą od HD7850 powinienem kupić aby cieszyć się rozgrywką 50FPS wzwyż.

Edytowane przez alfamiecio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam "problem" z AC4. Otóż na kompie z sygnaturki na rozdzielczości FullHD, ustawieniach średnich, AC4 ma ok. 30-45FPS. Jest to odczuwalne kiedy rozgrywka normalnie się tocz gdy np. patrze w niebo jest idealnie płynnie. Może przesadzam ale specjalnie kupiłem nową kartę graficzną dla AC4 ;/ Jak myślicie, jaką kartę graficzną lepszą od HD7850 powinienem kupić aby cieszyć się rozgrywką 50FPS wzwyż.

 

A jakie AA ustawiłeś? Bo to chyba najbardziej dławi GPU. Na Twojej karcie powinno być więcej fps na średnich ustawieniach. U mnie wszystko na full z SMAA - na morzu cały czas 60fps (w dymie z armat spada do 50). Na lądzie najczęściej pomiędzy 50 a 60, czasami dropnie do 45 jak coś ciekawego się dzieje. Okolice 40fps baaaaardzo rzadko, a poniżej nie widziałem wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawione FXAA

 

Spróbuj SMAA. No i pewnie procek trochę daje znać o sobie (ja mam 4,3GHz a ty pewnie stock). Ja używam RadeonPro do v-sync - i on dodatkowo optymalizuje przy okazji użycie rdzeni w grze (tak że wszystkie pracują, a nie jeden na 100%). U Ciebie może to mieć znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam "problem" z AC4. Otóż na kompie z sygnaturki na rozdzielczości FullHD, ustawieniach średnich, AC4 ma ok. 30-45FPS. Jest to odczuwalne kiedy rozgrywka normalnie się tocz gdy np. patrze w niebo jest idealnie płynnie. Może przesadzam ale specjalnie kupiłem nową kartę graficzną dla AC4 ;/ Jak myślicie, jaką kartę graficzną lepszą od HD7850 powinienem kupić aby cieszyć się rozgrywką 50FPS wzwyż.

 

Twoja karta dla tej gry i jej optymalizacji jest ze segmentu średniego, więc nie spodziewaj się ogromnej wydajności i to na 1 GB vramu przy załączonym AA.

Do tego mogą hamować jeszcze MHz procka.

Zobacz może zmiana koligacji rdzeni da niewielki wzrost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj SMAA. No i pewnie procek trochę daje znać o sobie (ja mam 4,3GHz a ty pewnie stock). Ja używam RadeonPro do v-sync - i on dodatkowo optymalizuje przy okazji użycie rdzeni w grze (tak że wszystkie pracują, a nie jeden na 100%). U Ciebie może to mieć znaczenie.

 

Jest coś takiego do GeForce? W sensie, żeby grę na wszystkie rdzenie 'rozłożyć'. W ustawieniach Nvidii mam włączoną optymalizację wątkową, ale nie wiem czy to działa w stu procentach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest i nazywa się RadeonPro :E działa z każdą kartą poza paroma funkcjami dedykowanymi radkom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W piątek bedę miał pudełko z grą w edycji Specjalnej. Wie ktoś co ona zawiera, ponieważ w internecie są napisane różne rzeczy, więc ja już sam nie wiem, co ona zawiera. Warto kupić przepustkę sezonową za 50 zł? Ktoś wie, na jakich detalach oraz ile fps wyciągnę przy moim sprzęcie (sygna)?

Edytowane przez Ig0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam "problem" z AC4. Otóż na kompie z sygnaturki na rozdzielczości FullHD, ustawieniach średnich, AC4 ma ok. 30-45FPS. Jest to odczuwalne kiedy rozgrywka normalnie się tocz gdy np. patrze w niebo jest idealnie płynnie. Może przesadzam ale specjalnie kupiłem nową kartę graficzną dla AC4 ;/ Jak myślicie, jaką kartę graficzną lepszą od HD7850 powinienem kupić aby cieszyć się rozgrywką 50FPS wzwyż.

To masz ewidentnie cos nie bardzo skoro nie masz plynnej rozgrywki na srednich przy 30-45 fps ale raczej karty bym nie winił , ja na 7850 1gb, 8gb ram oraz i3 3240 mam wszystko na full ,SMAA, Ambient occlusion HBAO wysokie, vsync wylaczony rozdzialka full hd i gra smiga plynnie , fps ok 30-40 ale nigdzie czy to na morzu czy ladzie czy w bitwach czy przy podziwianiu widokow nie mialem zadnego przyciecia czy wrazenia nie plynnej rozgrywki, tym bardziej u ciebie na powinno to hulac jak ta lala na full j, tak jak pisali poprzednicy pokombinuj z AA

Edytowane przez naczelnik5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam z nowym assassinem problem. Po jakimś czasie gry, w różnych momentach pojawia się czarny ekran i pojawia się pasek systemowy. Słychać normalnie dźwięki w grze tylko ja nic już nie mogę zrobić i pozostaje ubicie procesu. W podglądzie zdarzeń systemowych mam 2 komunikaty zbiegające się w tym czasie: "proces 4 zażądał wyłączenia menedżera okien pulpitu" oraz "nie można uruchomić menedżera okien pulpitu, ponieważ kompozycja została wyłączona przez działającą aplikację". Najśmieszniejsze jest to, że dzieje się tak przy próbie wejścia do zdobytego fortu i raz na jakiejś wyspie. Gram na podkręconej karcie ale dziwne jest, że mogłem pocinać statkiem, śmigać po wyspach i nic (do dziś) a tylko próbowałem wejść do fortu i zwiecha. Już sam nie wiem gdzie szukać rozwiązania. Batman na tym samym profilu (+ 70 rdzeń + 300 pamięci) nie sprawia żadnych problemów a tu takie coś. Obniżyłem na + 60 (pamięci bez zmian) i udało mi się zdobyć fort i do niego wejść bez problemów. Ucieszony odpalam dzisiaj i zwiecha.

Edytowane przez theza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...