Skocz do zawartości
STALKERqwe

Assassin's Creed IV/4: Black Flag (2013) - PC, wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ta gra ma bardzo duze wymagania...

 

Chodzi mi lepiej niż BF4 i NFS Rivals mimo tak otwartego świata gry, więc bredzisz.

 

EDIT/ to chyba jasne, że testowałem to na identycznych ustawieniach.

Edytowane przez cherrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi lepiej niż BF4 i NFS Rivals mimo tak otwartego świata gry, więc bredzisz.

Raczej ty, przy maks detalach w rozdzielczosci 2560x1600, w bf 4 na single mam stale okolice 35-40 klatek, w rivals-ta sama rozdzielczosc+rendering 1.3 = stale 30-31 fpsow.

 

Assasin, maks detale 2560x1600-18-25 klatek.

 

Swiezy system, najnowsze stery, OCniety cpu do 4.5 3570+gtx 670.

 

 

Najwidoczniej masz zmiksowane ustawienia, a nie jednakowe "full max" we wszystkich z wymienionych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam, że gra jest źle zoptymalizowane, co przyznał zresztą jeden z twórców w głośnym wywiadzie. Na moim nowym zestawie, który generalnie jest potworem (uważam, że wydając tyle na sprzęt wszystko powinno hulać zawsze i wszędzie kurka), na wszystkich ustawieniach na max bywa, że animacja spada do, uwaga, 20 fps. Norma to ok 40, ale nadal coś jest nie tak.

 

Możliwe, że to takie specyficzne podejście producenta - optymalizują dobrze do sprzętów mid-endowych (obecnie w tym segmencie są konsole w zasadzie, chociaż to co innego nadal), a high-end olewają, bo w końcu "gracz może kupić nową kartę graficzną". Ech, Ubi$oft.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam, że gra jest źle zoptymalizowane, co przyznał zresztą jeden z twórców w głośnym wywiadzie. Na moim nowym zestawie, który generalnie jest potworem (uważam, że wydając tyle na sprzęt wszystko powinno hulać zawsze i wszędzie kurka), na wszystkich ustawieniach na max bywa, że animacja spada do, uwaga, 20 fps. Norma to ok 40, ale nadal coś jest nie tak.

 

Możliwe, że to takie specyficzne podejście producenta - optymalizują dobrze do sprzętów mid-endowych (obecnie w tym segmencie są konsole w zasadzie, chociaż to co innego nadal), a high-end olewają, bo w końcu "gracz może kupić nową kartę graficzną". Ech, Ubi$oft.

 

Jestem niemal pewien że pojechałeś na maxa z AA. Tego na konsolach nie uświadczysz, a to najbardziej obciąża grafikę - optymalizacja w tym temacie nie istnieje. W AC4 akurat ta opcja jest nieźle rozbudowana i najwyższe tryby/rodzaje AA do wyboru to jest już przerost formy nad treścią - to zarżnie każdy sprzęt. Ustaw SMAA lub MSAAx2 i zobacz jak jest - to i tak w połączeniu z detalami max jest graficznie znacznie lepsze niż na konsoli.

 

EQAA 8x(16x) pierwszy raz widzę w jakiejkolwiek grze i nie rozumiem po co to zostało wprowadzone. O wiele ciekawsze jest w BF4 "resolution scale" (czy jakoś tak).

 

BTW: Potwór to jest 2x780ti a nie pojedyńcza 280x. Zarówno mój jak i Twój komp to jest mid-end, zejdź na ziemię :)

Edytowane przez KonKor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zassał się wam może dzisiaj jakiś patch ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Z widocznych zmian to ulepszono menu wyboru broni.

Edytowane przez shat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się coś zassało. Już myślałem że znowu coś się zrąbało bo wyglądało to tak jakbym kolejny raz wersję deluxe dociągał... Swoją drogą już 4 razy po odpaleniu gry witają mnie komunikaty w menu że masz dostępny pakiet x y z itd. Cholerstwo wyskakuje kiedy chce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż za niespodzianka - nie poprawili optymalizacji! No kto by pomyślał - przecież obiecali a oni nigdy nie kłamią :lol2: . Gry za tanie, ot co ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem niemal pewien że pojechałeś na maxa z AA. Tego na konsolach nie uświadczysz, a to najbardziej obciąża grafikę - optymalizacja w tym temacie nie istnieje. W AC4 akurat ta opcja jest nieźle rozbudowana i najwyższe tryby/rodzaje AA do wyboru to jest już przerost formy nad treścią - to zarżnie każdy sprzęt. Ustaw SMAA lub MSAAx2 i zobacz jak jest - to i tak w połączeniu z detalami max jest graficznie znacznie lepsze niż na konsoli.

 

EQAA 8x(16x) pierwszy raz widzę w jakiejkolwiek grze i nie rozumiem po co to zostało wprowadzone. O wiele ciekawsze jest w BF4 "resolution scale" (czy jakoś tak).

 

BTW: Potwór to jest 2x780ti a nie pojedyńcza 280x. Zarówno mój jak i Twój komp to jest mid-end, zejdź na ziemię :)

Idac tym tokiem rozumowania, zeby pograc w gierke na full detalach trzeba wydac na komputerek z 10tys zł. Niech to beda zachomikowane, juz po oplatach, 4 srednie krajowe. 4 Miesiace oszczedzac zeby gierka plynnie dzialala, nie na high endowej rozdzialce, monitorze 4k ?

 

Konsumpcjonizm niezle ci namieszal w glowie, bez obrazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idac tym tokiem rozumowania, zeby pograc w gierke na full detalach trzeba wydac na komputerek z 10tys zł. Niech to beda zachomikowane, juz po oplatach, 4 srednie krajowe. 4 Miesiace oszczedzac zeby gierka plynnie dzialala, nie na high endowej rozdzialce, monitorze 4k ?

 

Konsumpcjonizm niezle ci namieszal w glowie, bez obrazy.

 

Przecież gramy na full detalach :) Twoim zdaniem maksymalne AA to jest coś co się należy każdemu z kompem za 3k? Równie dobrze możesz w sterach od karty ustawić dla innych gier max AA, anizo itp. Gwarantuję Ci, że Twój komp klęknie przy gierkach o wiele mniej wymagających niż AC4, nawet takich sprzed paru lat ;) Po prostu tylu opcji nie powinno tam być, zaszaleli i tyle...

 

Crysis 2 lub 3 chodzi Ci na full i jest ok jak się domyślam. To weź teraz ustaw dla niego w sterach lub zewnętrznym programem conajmniej MSAAx8 i maksymalne anizo. Zobaczysz co się stanie :) To są ustawienia nadmiarowe, dla ludzi co mają SLI złożone z najmocniejszych kart i grają na bardzo dużym monitorze/telewizorze w nieadekwatnie małej rozdzielczości (np. 50 cali w Full HD jak siedzisz blisko telewizora). Tylko wtedy takie AA ma sens...

 

Masz dziwną postawę roszczeniową (bez obrazy). Uważasz, że skoro to jest w opcjach - to ma działać super płynnie na NORMALNYM kompie. Otóż nie, to jest opcja do zapchania potworów typu SLI 780 itp, żeby się nie nudziły a ich właściciele zostali połechtani w specyficzny sposób :) Zrozum - dla 95% userów takie AA to jest opcja całkowicie nadmiarowa i niepotrzebna. Nawet nie zauważysz różnicy. A jeśli chcesz się znaleźć w tym 5%, no to właście 10k - jak napisałeś - trzeba szykować... ;)

 

ps. Rozpisałem się, a po chwili przemyślenia - to myślę że nawet nie wiesz jak działa i co to jest AA, skoro w ten sposób musimy rozmawiać :)

 

ps2. Czy jest tu choć jedna osoba, która gra z AA powyżej MSAAx4 (w jakąkolwiek grę, nie tylko w AC4)?? Szczerze w to wątpię :)

Edytowane przez KonKor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram ale mam mały monitor (1440x900) lub jeśli na tv 32" to HD Redy 1366x768 .Do tego wystarcza mi GTX 760 by włączyć wszystko co chcę i mieć te 40 klatek w najgorszym przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Masz dziwną postawę roszczeniową (bez obrazy). Uważasz, że skoro to jest w opcjach - to ma działać super płynnie na NORMALNYM kompie.

 

Ciekawą masz definicję "postawy roszczeniowej". Koleś płaci ciężką kasę za kompa (3k to ciężka kasa w tym kraju), do tego płaci za grę, no to chyba oczywiste że wymaga jakiegoś poziomu. Jeśli taka gierka, która nie grzeszy ani piękną grafiką, ani jakimś technicznym zaawansowaniem, to ja naprawdę nie wiem dlaczego ma chodzić gorzej niż o niebo ładniejszy Crysis 3, a niestety chodzi gorzej. I tak się uczepiłeś tego antyaliasingu - ludziom na kartach po 1000zł gra chrupie do 20fps z włączonym (uwaga!) smaa albo nawet fxaa, które zabierają tyle co nic. AC BF to najkoszmarniej zoptymalizowana wg. mnie (ba - nawet przez samych twórców...) gra od czasów (uwaga!) AC3. Ubisoft to po EA druga najżałośniejsza firma w branży w moim mniemaniu. Gra na XboxOne chodzi w 1600x900 w stałych 30fps a przecież ta konsolka ma pod maską 7790 i cepa z tableta ale na pc 2x mocniejszych nie może. Sami twórcy nie kryją że dali d. a tu jeszcze ludzie ich bronią. Ludzka logika mnie przeraża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Crysis 3 jest z deka przereklamowany i nudny oraz krótki .Ta gra wygląda jak Far Cry 3 i taką samą oferuje swobodę .Przy i7 chrupania nie ma .Cóż od dobrych paru lat jesteśmy skazani na konsolowe porty przez lenistwo twórców przez to że kolejność tworzenia stoi na głowie .Zaczynają od konsoli a skutkiem ubocznym ich prac jest wersja pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra na XboxOne chodzi w 1600x900 w stałych 30fps

Możesz odlinkować do testów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka spraw których widać Ty jak i inni nie rozumieją chyba

Ciekawą masz definicję "postawy roszczeniowej". Koleś płaci ciężką kasę za kompa (3k to ciężka kasa w tym kraju), do tego płaci za grę, no to chyba oczywiste że wymaga jakiegoś poziomu.

Ta gra nie została napisana 'dla Polaków' tylko dla wszystkich więc nie wiem czemu masz takie 'roszczenia'. To tak samo jak byś był wielce zdziwiony że kupując za 'ciężką kasę' ( w domyśle w Polsce) nowego Opla Astre i się dziwił że koleś w Porsche Cię wyprzedza !! Jak on mógł, przecież kupiłeś 'potwora' i powinieneś wszystkich wyprzedzać. ZROZUM, że ustawienia ULTRA/HQ są do sprzętów ULTRA/HQ, nie masz takiego sprzętu to ZMNIEJSZASZ detale na NIŻSZE, to nie są ustawienia dla 'twojego' sprzętu. Jest aktualnie sprzęt który uciągnie grę na ustawieniach ULTRA/HQ więc po to one są, za rok przecież będzie jeszcze lepszy sprzęt ...

 

Jeśli taka gierka, która nie grzeszy ani piękną grafiką, ani jakimś technicznym zaawansowaniem, to ja naprawdę nie wiem dlaczego ma chodzić gorzej niż o niebo ładniejszy Crysis 3, a niestety chodzi gorzej. I tak się uczepiłeś tego antyaliasingu - ludziom na kartach po 1000zł gra chrupie do 20fps z włączonym (uwaga!) smaa albo nawet fxaa, które zabierają tyle co nic. AC BF to najkoszmarniej zoptymalizowana wg. mnie (ba - nawet przez samych twórców...)

znowu widzę jak to 'twórcy' mówili że ją źle zoptymalizowali, przeczytałeś jedną plotkę i siejesz ją dalej, DOCZYTAJ dokładnie o co chodziło a nie tylko wyrwaną z kontekstu frazę, trochę rzetelności przynajmniej ...

 

Gra na XboxOne chodzi w 1600x900 w stałych 30fps a przecież ta konsolka ma pod maską 7790 i cepa z tableta ale na pc 2x mocniejszych nie może. Sami twórcy nie kryją że dali d. a tu jeszcze ludzie ich bronią.

Gra na XBO ma przecież inne 'ustawienia graficzne', poza tym jest platformą zamkniętą więc nie wiem do czego dążysz. Na taki sprzęt grę można zoptymalizować bo jest to JEDEN sprzęt,a nie wszystkie możliwe konfiguracje sprzętowe jakie masz w 'świecie PC'. Dlatego w wersji PC masz USTAWIENIA graficzne które ustawiasz pod SWOJĄ konfigurację, ustawienie wszystkiego ma maksymalne wartości tym nie jest ...

Zawsze 'nowe' efekty są bardziej wymagające ponieważ np lepiej odzwierciedlają rzeczywistość czy są bardziej dokładne, ale za tym zawsze idzie większe zapotrzebowanie na 'moc karty'. Dobrym przykładem jest np. ambient occlusion i jego co nowsze wersje które są 'coraz lepsze' ale nie zawsze widać ich 'lepszą' wersje podczas szybkiej akcji na monitorze, ale karta musi to przeliczać na okrągło i jest zabierana jakaś część dostępnej mocy karty. Nie widzisz różnic to ustawiasz na mniejsze masz ich teraz pełno do wyboru (ssao, hbao, hbao+, hdao). Tak samo jest z innymi opcjami, JE MOŻNA ZMNIEJSZYĆ.

 

PS. nie mówię że AC4 jest grą super zoptymalizowaną, ale trzeba też zrozumieć że nie ma każdym sprzęcie będzie chodzić na najwyższych ustawieniach.

PPS. Nikt chyba Cię nie zmusza do grania w tą grę przecież ( chyba że tak, wyobrażam sobie teraz takie tortury, grać na sprzęcie z minimalnych wymagań sprzętowych na maksymalnych ustawieniach żeby klatkowało :devil:....)

PPPS. Poza tym gra jest do GRANIA, więc GRAĆ a nie patrzeć się na licznik FPS w rogu ekranu i się pienić że spadł, jak za mało FPSow to zmniejszyć detale ( i tak pewnie większość osób podczas gry by nie widziało różnicy pomiędzy kolejnymi ustawieniami podczas gry a nie szukać różnić na statycznych obrazach, a przyrost FPS zawsze jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna nam się wytwarzać dziwna pyskówka, a wszystko przez to, że dali w opcjach takie a nie inne tryby AA - moim zdaniem nie do końca potrzebne.

 

Max tryby AA w rozdziałce FHD lub większej to zawsze była ekstrawagancja i tu AC4 nic nie ma do rzeczy. To zarżnie pojedyńczą kartę prawie w każdej współczesnej grze.

 

A to że gra tnie w SMAA na karcie za 1000zł to jest BAJKA i celowe pisanie głupot. Na moim 7970, za którego dałem 900zł (jeszcze przed wprowadzeniem nowych kart z serii r9) gram ze wszystkim na full i SMAA. Nigdy nie miałem dropu poniżej 40fps. W mieście zawsze pomiędzy 50 a 60fps, na morzu zawsze 60fps (v-sync, użycie GPU jest wtedy często 80%). Tylko w dymie z armat spada do 50fps. Przestańcie pisać bajki o tych dropach do 20fps, bo to się dzieje tylko z MSAAx8 i wyżej lub na wyraźnie słabszej karcie...

 

Wiadomo, że jeśli AC4 pisany byłby od początku na PC - to dałoby radę grać na full na kartach pokroju 6850 (oczywiście bez MSAAx8). Ale i tak nie jest źle. Prawdziwy, kretyński port z konsoli to jest w najnowszym NFS - tego nic nie przebije...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim 7970, za którego dałem 900zł (jeszcze przed wprowadzeniem nowych kart z serii r9) gram ze wszystkim na full i SMAA. Nigdy nie miałem dropu poniżej 40fps. W mieście zawsze pomiędzy 50 a 60fps, na morzu zawsze 60fps (v-sync, użycie GPU jest wtedy często 80%). Tylko w dymie z armat spada do 50fps. Przestańcie pisać bajki o tych dropach do 20fps, bo to się dzieje tylko z MSAAx8 i wyżej lub na wyraźnie słabszej karcie...

Nie grasz ze wszystkim na full ponieważ SoftShadow nie masz ustawione na maksa!

http://postimg.org/image/3tdsnb8qp/

 

Ale u Ciebie fps spadł tak nisko dopiero jak zaszalałeś z SoftShadows i AA :) To tego momentu fps u mnie wygląda praktycznie tak samo jak u Ciebie. GPU mam puszczone na 1050MHz

Także doprezycuj swoje wypowiedzi i zaznacz, że nie grasz z maksymalnym soft shadow :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grasz ze wszystkim na full ponieważ SoftShadow nie masz ustawione na maksa!

 

Także doprezycuj swoje wypowiedzi i zaznacz, że nie grasz z maksymalnym soft shadow :Up_to_s:

 

 

O fuck, rzeczywiście :) Dojechałem do very high i się nie wgłębiałem dalej z tymi soft shadows. Jeśli wezmę na max to tracę około 10fps w każdej lokacji (w mieście od 40 do 50 bez patrzenia w niebo). To nadal bardzo płynnie, ale zastanawia mnie gdzie jest różnica w jakości bo jej nie widzę :) A jeśli porównujemy do konsoli to tam pewnie ani tego, ani AA nie ma wcale :) a to chyba są dwa największe killery GPU w tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem AA do MSAA 2x, w zasadzie różnica w wydajności jest nieznacza - dalej zdarzają się spadki, chociaż rzadko. Tak czy inaczej gra jest i tak lepiej zoptymalizowania niż np. nasz wspaniały Wiedźmin2, który graficznie wcale taki przecudowny nie jest (nasza rodzima prasa growa próbuje zaklinać rzeczywistość), a spadki są częstsze. I to po jakiś 3 gb poprawek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O fuck, rzeczywiście :) Dojechałem do very high i się nie wgłębiałem dalej z tymi soft shadows. Jeśli wezmę na max to tracę około 10fps w każdej lokacji (w mieście od 40 do 50 bez patrzenia w niebo). To nadal bardzo płynnie, ale zastanawia mnie gdzie jest różnica w jakości bo jej nie widzę :)

Cienie są miękkie i wygładzone.

Teraz będziesz miał spadki do 25kl/s w niektórych lokacjach a na wiekszośći wysp wydajność spadnie do 30-40kl/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienie są miękkie i wygładzone.

Teraz będziesz miał spadki do 25kl/s w niektórych lokacjach a na wiekszośći wysp wydajność spadnie do 30-40kl/s

 

No to w tym masz rację pewnie. Ale jeśli mielibyśmy porównywać do konsol - to rozdziałka HD Ready plus wyłączenie tych wszystkich upiększaczy, których konsola nie obrabia - i wtedy mamy pewnie ponad 100fps non stop :) A na 7790 to już na pewno co najmniej tyle co na konsoli.

 

Mnie po prostu męczy już to miauczenie o optymalizacji AC4. O ile w AC3 to było widać gołym okiem, że jest kupa (GPU pracował na max 60%) - tak tutaj jest naprawdę dobrze.

 

Ściągnąłem AA do MSAA 2x, w zasadzie różnica w wydajności jest nieznacza - dalej zdarzają się spadki, chociaż rzadko. Tak czy inaczej gra jest i tak lepiej zoptymalizowania niż np. nasz wspaniały Wiedźmin2, który graficznie wcale taki przecudowny nie jest (nasza rodzima prasa growa próbuje zaklinać rzeczywistość), a spadki są częstsze. I to po jakiś 3 gb poprawek :D

 

W Wiedźminie 2 jedna opcja powalała GPU. Nie pamiętam nazwy, chyba "uber coś tam". Bez tego chodzi dobrze, a różnicy w grafice nie widać żadnej.

Edytowane przez KonKor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w tym masz rację pewnie. Ale jeśli mielibyśmy porównywać do konsol - to rozdziałka HD Ready plus wyłączenie tych wszystkich upiększaczy, których konsola nie obrabia - i wtedy mamy pewnie ponad 100fps non stop :) A na 7790 to już na pewno co najmniej tyle co na konsoli.

 

Mnie po prostu męczy już to miauczenie o optymalizacji AC4. O ile w AC3 to było widać gołym okiem, że jest kupa (GPU pracował na max 60%) - tak tutaj jest naprawdę dobrze.

 

 

 

W Wiedźminie 2 jedna opcja powalała GPU. Nie pamiętam nazwy, chyba "uber coś tam". Bez tego chodzi dobrze, a różnicy w grafice nie widać żadnej.

Glupoty wypisujesz. Nagle z 50 zrobilo sie z 25 fpsow na twojej karcie, po wlaczeniu paru innych opcji anizeli wygladzanie. Jezeli nie widzisz roznicy w wiesku z ubersamplingiem i bez niego to nie dziwie sie ze nie widzisz roznicy miedzy opcjami wygladzania krawedzi. Nie bede rozwijal watku, nie przekonam cie do swoich racji. Co chcialem to napisalem. Porownanie do bogatszych mniej dzikich krajow europejskich tez jest nie na miejscu. Odziez, wiele innych produktow elektronicznych tanieje, a gry wymagaja coraz wiecej $, mimo ze grafika stoi od listopada 2007 w miejscu. Jak dobrze pamietam wtedy byla era gtx 4xx i radka 4xxx. Obecne karty delikatnie mocniejsze a oferuja w praktyce to samo co tamte. Reasumujac, producenci gier i kart leca w kulki, a lemingi sie ciesza bo karta graficzna za 2000 tys zł jest oplacalna (czyt 780).

Edytowane przez tabcaps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glupoty wypisujesz. Nagle z 50 zrobilo sie z 25 fpsow na twojej karcie, po wlaczeniu paru innych opcji anizeli wygladzanie. Jezeli nie widzisz roznicy w wiesku z ubersamplingiem i bez niego to nie dziwie sie ze nie widzisz roznicy miedzy opcjami wygladzania krawedzi. Nie bede rozwijal watku, nie przekonam cie do swoich racji. Co chcialem to napisalem. Porownanie do bogatszych mniej dzikich krajow europejskich tez jest nie na miejscu. Odziez, wiele innych produktow elektronicznych tanieje, a gry wymagaja coraz wiecej $, mimo ze grafika stoi od listopada 2007 w miejscu. Jak dobrze pamietam wtedy byla era gtx 4xx i radka 4xxx. Obecne karty delikatnie mocniejsze a oferuja w praktyce to samo co tamte. Reasumujac, producenci gier i kart leca w kulki, a lemingi sie ciesza bo karta graficzna za 2000 tys zł jest oplacalna (czyt 780).

 

Z 50-60 zrobiło się 40-50, czytać nie umiesz? Z max AA nigdy nie grałem i nie będę, bo powyżej MSAAx2 lub x4 nie widzę żadnej różnicy na moim monitorze. Przecież takie ustawienia mają się nijak do konsoli. Podepnij konsolę to monitora i graj w takiej samej odległości jak z PC. Różnice będą widoczne gołym okiem. Konsola ma mniej do przetworzenia, bo przede wszystkim nie katuje się AA - z tego powodu że grasz na TV i nie widzisz postrzępionych krawędzi. Gdyby producenci gier robili 100% port, to te gry byłyby dla nas PC-towców znacznie mniej atrakcyjne.

 

Jak już sobie wrzucamy - to jeśli Ty nie widzisz różnicy pomiędzy AC1 a AC4 w grafice, to chyba sam masz jakiś problem - bo różnica jest bardzo duża...

Edytowane przez KonKor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 50-60 zrobiło się 40-50, czytać nie umiesz?

Tylko i wyłacznie na morzu.

Na wyspach zrobi Ci się 25-40kl/s z maksymalnym SoftShadow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...