Skocz do zawartości
STALKERqwe

Assassin's Creed IV/4: Black Flag (2013) - PC, wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie masz racji. Na hsw@4.6 ghz + gtx 770 w ac sa spadki przy jakosci srodowiska na very high do 40 fps przy niskim wykorzystaniu gpu (bez aa), dopiero na high jest grywalnie. Na hsw@4.6 ghz + 290x sa spadki do 45 fps na 'normalnej' jakosci srodowiska, a ustawienie very high daje spadki ponizej 30 fps.

 

W AC4 jest praktycznie to samo, przy najwyzszej jakosci srodowiska niezaleznie od pozostalych ustawien cpu po prostu lezy i wystepuja takie same drastyczne spadki do 40 fps. Na amd nawet przy wysokiej jakosci srodowiska ciagle sa spadki, nawet udalo mi sie zaobserwowac 35-38 fps przy obnizonej jakosci srodowiska i przy niskim wykorzystaniu gpu.

 

Przeciez granie na pc traci sens skoro nie zapewnia on stalych 60 fps, do grania w 30 fps sa przeciez console.

 

Dzisiaj skończyłem AC4 i nigdy nie zauważyłem tego o czym piszesz. GPU u mnie praktycznie zawsze na 99% (oprócz miejsc gdzie jest v-sycn 60fps), a procek ładnie rozłożony na wszystkie rdzenie (grałem z RadeonPro). Takie fpsy jak piszesz (spadki na 30) to tylko ze wszystkim na full plus wysokie AA i soft shadows. Na "moim" ustawieniu, które wcześniej podawałem (wszystko full, oprócz AA na SMAA oraz cienie na VH zamiast soft shadows) nie miałem spadków poniżej 40fps, a najczęściej było powyżej 50 w mieście a na wyspach ponad 40. Ostatnie misje grałem z soft shadows na medium (reszta nie ruszana) i kilka razy spadło poniżej 40. Różnicy w grafice nie zauważyłem.

 

Jakość środowiska od początku miałem ustawione na full i nigdy tego nie zmieniałem. Najbardziej w dupę GPU daje AA i soft shadows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AC4 jest praktycznie to samo, przy najwyzszej jakosci srodowiska niezaleznie od pozostalych ustawien cpu po prostu lezy i wystepuja takie same drastyczne spadki do 40 fps. Na amd nawet przy wysokiej jakosci srodowiska ciagle sa spadki, nawet udalo mi sie zaobserwowac 35-38 fps przy obnizonej jakosci srodowiska i przy niskim wykorzystaniu gpu.

Mógł byś to w jakis sposób potwierdzić? i

Gram na R9 280X i generalnie przez cały czas mam wykorzystanie GPU na 99% i jedynie sytuacje gdzie fps próbuje wskoczyć powyżej 60kl/s powoduje zmniejszenie wykorzystania GPU.

Nie wiem czemu ale u mnie ta gra ma jakiś limit fps na 60kl/s :hmm:

Mam v-sync wyłaczony zarówno w grze jak i CCC/RadeonPRo, w afterburnerze nie mam limitu ustawionego a gra nie wyświetla więcej niż 60kl/s.

 

Jakość środowiska od początku miałem ustawione na full i nigdy tego nie zmieniałem. Najbardziej w dupę GPU daje AA i soft shadows.

Nie dokońca. W zależności gdzie grasz na wydajność mają wpływ poszczególne opcje graficzne.

W miastach SoftShadow daje po d... natomiast na wyspach i lasach najwięcej fps zabiera jakość otoczenia. Włączenie AA zarówno w miastach jak i na wyspach powoduje identyczny spadek wydajności!

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pasami nic się nie da zrobić ?

Dziwne jest to że te klatki spadają wówczas gdy spada użycie GPU poniżej 50%.

W innych grach np. FC3 użycie karty cały czas było na poziomie 99% na wł v-sync a tu jakieś problemy .

 

Jaki program możecie do tego polecić ?

 

D3DOverrider.exe - rewelacja

 

było w post #757 lub wcześniej w tym wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł byś to w jakis sposób potwierdzić? i

Gram na R9 280X i generalnie przez cały czas mam wykorzystanie GPU na 99% i jedynie sytuacje gdzie fps próbuje wskoczyć powyżej 60kl/s powoduje zmniejszenie wykorzystania GPU.

Nie wiem czemu ale u mnie ta gra ma jakiś limit fps na 60kl/s :hmm:

Mam v-sync wyłaczony zarówno w grze jak i CCC/RadeonPRo, w afterburnerze nie mam limitu ustawionego a gra nie wyświetla więcej niż 60kl/s.

 

To zejdz z detalami do rozsadnego poziomu zostawiajac jakosc srodowiska na najwyzsza a zobaczysz dropy do 50 a nawet 40 fps. Ja mam wszystko ustawione na high, cienie high bez miekkich cieni, wylaczone swiatlo boga i mgle wolumetryczna, hbao+ low. Na tych ustawieniach wykorzystanie gpu to 30-60% ale mimo to sa sporadycznie spadki, przy jakosci srodowiska very high sa nawet do 40 fps przez co gra działa jak na konsoli. Tego typu gra na średnio-wysokich detalach powinna trzymać 60 fps w każdych warunkach nawet na stockowym cpu i to bez zadnych optymalizacji ze strony zewnętrznego oprogramowania. Tez nie mogę zdjąć limitu do 62 fps, jest pewnie z poziomu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zejdz z detalami do rozsadnego poziomu zostawiajac jakosc srodowiska na najwyzsza a zobaczysz dropy do 50 a nawet 40 fps. Ja mam wszystko ustawione na high, cienie high bez miekkich cieni, wylaczone swiatlo boga i mgle wolumetryczna, hbao+ low. Na tych ustawieniach wykorzystanie gpu to 30-60% ale mimo to sa sporadycznie spadki, przy jakosci srodowiska very high sa nawet do 40 fps przez co gra działa jak na konsoli. Tego typu gra na średnio-wysokich detalach powinna trzymać 60 fps w każdych warunkach nawet na stockowym cpu i to bez zadnych optymalizacji ze strony zewnętrznego oprogramowania. Tez nie mogę zdjąć limitu do 62 fps, jest pewnie z poziomu gry.

Rzeczywiście.

Na ustawieniach takich jak Twoje wydajność potrafi spaść do 45kl/s a użycie GPU wynosi ok 75-80% :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum ;)

Piszę ponieważ natrafiłem na dziwny przypadek. Dzisiaj ściągnąłem BF (dla jasności wersja legalna, wersja 1.02) na świeży system po formacie (sterowniki karty 331.82). Gdy ustawiłem jakość cieniowania na "miękkie cienie (wysokie)" to w grze wystąpiły nie cienie miękkie lecz normalne (czyli ostre) w wysokiej jakości. Natomiast jak przestawiłem w opcjach na "bardzo wysokie" to w grze są miękkie cienie (wysokie). Wygląda to tak jakby w opcjach jakość cieniowania była pozamieniana nazwami :hmm: A jakiś czas temu również ściągałem BF ale jeszcze w wersji 1.01 (system po formacie, sterowniki 331.82) i wtedy wszystko było z cieniami w porządku. Zastanawiam się czy druga łatka to spowodowała i jeżeli tak to czy tylko z cieniowaniem jest tak pozamieniane :kwasny:

Może u kogoś wystąpił taki problem? Co o tym sądzicie?

 

Mógłby ktoś zrobić zrzut ekranu z wyglądem miękkich cieni (wysokie) np. naszego bohatera?

Edytowane przez Ramgis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co daje lepszy efekt:

 

Jakość cieniowania - bardzo wysoka vs. Miękkie cienie (wysokie) ?

 

Jakość wygładzania - FXAA vs. SMAA vs. MSAA 8x vs. CSAA 8x (16x) vs. TXAA 4x - które z tego jest najlepsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zejdz z detalami do rozsadnego poziomu zostawiajac jakosc srodowiska na najwyzsza a zobaczysz dropy do 50 a nawet 40 fps. Ja mam wszystko ustawione na high, cienie high bez miekkich cieni, wylaczone swiatlo boga i mgle wolumetryczna, hbao+ low. Na tych ustawieniach wykorzystanie gpu to 30-60% ale mimo to sa sporadycznie spadki, przy jakosci srodowiska very high sa nawet do 40 fps przez co gra działa jak na konsoli. Tego typu gra na średnio-wysokich detalach powinna trzymać 60 fps w każdych warunkach nawet na stockowym cpu i to bez zadnych optymalizacji ze strony zewnętrznego oprogramowania. Tez nie mogę zdjąć limitu do 62 fps, jest pewnie z poziomu gry.

 

Spróbuj wywołać Menedżer zadań w momencie gdy będziesz mógł chodzić Edwardem, zamknąć go i wrócić do gry. Na ustawieniach najniższych jest ten sam problem z wydajnością GPU. Po tym wskakuje magiczne 99% :E Nie od dziś wiadomo, że wersja PC to bubel, której najwyraźniej Ubisoft nie ma zamiaru poprawić.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość wygładzania - FXAA vs. SMAA vs. MSAA 8x vs. CSAA 8x (16x) vs. TXAA 4x - które z tego jest najlepsze ?

 

U siebie ustawiłem SMAA - moim zdaniem najlepszy kompromis pomiędzy jakością, a wydajnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co daje lepszy efekt:

 

Jakość cieniowania - bardzo wysoka vs. Miękkie cienie (wysokie) ?

 

Jakość wygładzania - FXAA vs. SMAA vs. MSAA 8x vs. CSAA 8x (16x) vs. TXAA 4x - które z tego jest najlepsze ?

 

Miekkie cienie wysokie, w miare możliwości warto wlaczyc. Jeśli chodzi o AA to w zaleznosci od gustu TXAA 4x albo MSAA 8x, przy txaa obraz sprawia wrazenie nie ostrego ale wygładzanie krawędzi jest najdokładniejsze. MSAA używaj 4x, no chyba ze na prawde masz duzy zapas wydajności i pamięci na karcie, bo przy tej metodzie probkowanie 8x nie ma wlasciwie sensu, nie dlatego ze przy 4x jest idealnie ale po prostu pomiędzy 4x a 8x roznica jest znikoma i trudna do zauważenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście.

Na ustawieniach takich jak Twoje wydajność potrafi spaść do 45kl/s a użycie GPU wynosi ok 75-80% :kwasny:

 

Wniosek z tego taki, ze nawet jeśli kupie quad sli to przy stalych 60 fps sobie nie zagram i to jest prawdziwy problem. Na pierdoly w postaci pshyX, miękkich cieni albo msaa x8 szkoda mi choćby pradu bo jest drogi, ale pelne 60 fps przy wlaczonym v sync to moim zdaniem podstawa i prawda jest taka, ze dopiero w takich warunkach (zblokowane 60 fps) nie widać na konfiguracjach multi gpu zadnych opoznien w generowaniu klatek i wszystko działa idealnie gladko, inaczej to wszystko bardzo często nic nie jest warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego taki, ze nawet jeśli kupie quad sli to przy stalych 60 fps sobie nie zagram i to jest prawdziwy problem. Na pierdoly w postaci pshyX, miękkich cieni albo msaa x8 szkoda mi choćby pradu bo jest drogi, ale pelne 60 fps przy wlaczonym v sync to moim zdaniem podstawa i prawda jest taka, ze dopiero w takich warunkach (zblokowane 60 fps) nie widać na konfiguracjach multi gpu zadnych opoznien w generowaniu klatek i wszystko działa idealnie gladko, inaczej to wszystko bardzo często nic nie jest warte.

Szczerze to wcześniej nie bawiłem sie tak dokładnie opcjami graficznymi ale teraz rozumiem ten problem.

Wiem jakie opcje i w jakim miejscu generują największą stratę wydajności ale nie spodziewałem się tak niestabilnej wydajności przy niskich detalach i małym wykorzystaniu GPU :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo gram w AC4. Gra ma w niektórych miejscach skopaną optymalizację np. podczas abordażu największych okrętów fps potrafi zauważalnie spaść. Ale co jest dziwne, wczoraj bawiłem się różnymi opcjami aby sprawdzić czy da się temu zaradzić i wydaje mi się przełączenie Physics w panelu sterowania nvidia na CPU poprawiło sprawę, muszę to jeszcze dokładniej przetestować ale zainteresowanym też radzę sprawdzić u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wpisać kod z EK? / exclusive in-game content /

byłem w zakładce " dodatkowa zawartość " ale nie mogę tam znaleźć miejsca, gdzie mam wpisać kod, jest tylko jakaś rejestracja gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo gram w AC4. Gra ma w niektórych miejscach skopaną optymalizację np. podczas abordażu największych okrętów fps potrafi zauważalnie spaść. Ale co jest dziwne, wczoraj bawiłem się różnymi opcjami aby sprawdzić czy da się temu zaradzić i wydaje mi się przełączenie Physics w panelu sterowania nvidia na CPU poprawiło sprawę, muszę to jeszcze dokładniej przetestować ale zainteresowanym też radzę sprawdzić u siebie.

 

Ja dopiero zaczynam rozgrywkę - dotarłem do Havany i w tym mieście oraz od początku rozgrywki cały czas 60 FPS na max. ustawieniach z TXAA x4 - zobaczymy jak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero zaczynam rozgrywkę - dotarłem do Havany i w tym mieście oraz od początku rozgrywki cały czas 60 FPS na max. ustawieniach z TXAA x4 - zobaczymy jak dalej.

 

Łał - 4000zł w samych kartach. Nie ma o czym gadać :P

Edytowane przez konsolopececiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadki FPS to będą tutaj już zależne raczej od procesora niż kart. Jest to Sandbox a jak wiadomo z reguły do tego typu gier jest wymagany mocny CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pomóc w sprawie tego kodu z EK?

w " dodatkowej zawartości ' jest sklep, jakieś rankingi i ułatwiacze do kupienia ale nie ma miejsca na wpisanie kodu, jak instruuje instrukcja ... nie mam pojęcia, gdzie ów kod wpisać a są tam aż trzy dodatkowe misje do singla ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś powiedzieć gdzie znajdę schemat na elitarny moździerz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem właśnie Assassins i zaczyna mi się pobierać jakiś gruby patch mający ponad 1GB. Ktoś ma jakieś info co on wnosi? Bo jakoś niczego w sieci nie mogę się dokopać o kolejnej poprawce.

 

 

EDIT

Zainstalowałem patcha, teraz mam grę w wersji 1.3 i muszę powiedzieć, że to są chyba jakieś kpiny ze strony UBI. Patch zamiast coś poprawić to sprawił u mnie zdecydowany spadek FPS. Nie zmieniałem żadnych ustawień graficznych, wczoraj przy ataku na fort grałem z Frapsem, padał deszcz i cały czas miałem około 30-35 FPS. Włączam grę dzisiaj po zainstalowaniu patcha, czuję coś nie trybi. No to włączam Fraps i w tym samym forcie, który wczoraj podbijałem mając 30-35 FPS teraz mam 25-30 :exclam: podczas zwykłego spaceru. Podczas prostego płynięcia po morzu w niektórych miejscach, obok wspomnianego fortu albo nawet na pustym morzu FPS spada do ~25, a przy sztormie i błyskawicy zrzuciło nawet do 18 jeśli dobrze zauważyłem, gdzie przed zainstalowaniem najnowszego patcha miałem cały czas ponad 30 FPS. Przy szybszym ruchu myszką jest to samo, FPS spada, choć wczoraj nie spadał :thumbdown:

Edytowane przez Ationx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak spotkały się 2 nieszczęścia .Procesor AMD + grafika AMD i ,,katastrofa budowlana" gotowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadki FPS to będą tutaj już zależne raczej od procesora niż kart. Jest to Sandbox a jak wiadomo z reguły do tego typu gier jest wymagany mocny CPU.

 

Nom - w xbone i ps4 siedzą takie potwory że hoho :lol2: . Ale jakimś cudem na moim 2500k 4.5ghz są spadki poniżej konsolowych 30fps na ustawieniach z xbone. Ea/Ubisoft - warci każdego grosza i po jednych pieniądzach...

Edytowane przez konsolopececiarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak spotkały się 2 nieszczęścia .Procesor AMD + grafika AMD i ,,katastrofa budowlana" gotowa

Gram na 560ti, a nie HD5750. Tu nie chodzi o to co się ze sobą spotkało, tylko o to, że gra po patchu zaczęła chodzić dużo gorzej niż przed nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na to co masz w sygnaturze więc na tej podstawie napisałem o HD 5750 .Wystarcza ci w ogóle 1 GB ramu karty graficznej?Mi np nie wystarcza a gram tylko w rozdzielczości 1440x900 i gra pokazuje użycie w okolicy 1,4 GB ramu graficznego .Ja mam spadki do 37 klatek gdy wszystko ustawione jest na max a kartę mam GTX 760 i procesor 4,3 GHz po oc i7 3770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, do takich ustawień na jakich grałem 1GB wystarczał, podczas gry pokazywało mi wykorzystanie pamięci na poziomie 990-1000 MB bo przecież na najwyższych to nawet nie myślałem grać.

Spadki FPS są nieuniknione przy takim sprzęcie jaki mam, no ale bez przesady. Przegrałem już w tą grę z 25 godzin i po patchu 1.03 zwyczajnie zaczęła chodzić jak kupa. 18 FPS przy błyskawicy podczas deszczu? 25 przy podpływaniu do fortu? Tego przed tym patchem zwyczajnie nie było, FPS poniżej 30 rzadko kiedy mi spadał, a jak już to nie ma pustym morzu tylko w zatłoczonym mieście albo podczas walki z innym statkiem z bliska - wtedy potrafiło spaść do maksymalnie 27-29FPS na chwilkę podczas strzałów.

 

 

EDIT

Wybaczcie pytanie, ale nie mam czasu szukać teraz odpowiedzi na nie w tym wątku, albo w innych związanych z Uplay. Potrzebuję przenieść Asasyna na drugi komputer i tutaj rodzi się pytanie czy można to zrobić nie pobierając kolejny raz na drugim dysku ponad 22 GB danych?

Edytowane przez Ationx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...