Skocz do zawartości
STALKERqwe

Assassin's Creed IV/4: Black Flag (2013) - PC, wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko i wyłacznie na morzu.

Na wyspach zrobi Ci się 25-40kl/s z maksymalnym SoftShadow

 

Nie - jeśli mam SMAA, a na takim od początku gram. 25 klatek to widzę jeśli absolutnie wszystko ustawię na max - łącznie z AA. Wtedy to jest niegrywalne, ale i bezsensowne ustawienie dla mojego kompa i monitora. I nie płaczę, bo to nie są ustawienia dla mnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - jeśli mam SMAA, a na takim od początku gram. 25 klatek to widzę jeśli absolutnie wszystko ustawię na max - łącznie z AA.

Przeszedłem prawie całą grę i są miejsca gdzie wydajność spada do 24kl/s nawet z SMAA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć, jakie dodatki zawiera Przepustka sezonowa, w sensie przedmiotów i misji. Chciałbym ją kupić, ale nie wiem, czy zawiera np. Ofiarne sekrety i dziedzictwo kapitana Kenwaya? Bo nie wiem co ona zawiera, prócz dodatków do Jackdawa oraz dodatku Freedom Cry.

 

Wie ktoś, co zawiera Przepustka Sezonowa? Z tego co wyczytałem, to:

dodatek fabularny Freedom Cry, którego przejście powinno zająć kilka godzin, pakiet zdobień dla Jackdawa (dostępnych wyłącznie dla posiadaczy Przepustki), dodatkowe misje, skórki, broń i przedmioty do kolekcji w trybie single-player, a także nowe postacie dla trybu multiplayer.

Ale jakie misje i przedmioty? Wszystkie, które są np w edycji Specjalnej, i innych edycjach tj:

- Ofiarne sekrety: przeszukaj egzotyczną Wyspę Ofiar i odzyskaj zaginione skarby kapitana Drake'a, w tym jego złote pistolety i kordelas

- Dziedzictwo kapitana Kenwaya

- coś jeszcze?

 

Czyli jednym słowem, WSZYSTKIE DODATKI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misje poza "matrixem" to jest totalna porażka... Mogłoby ich w ogóle nie być, bo tylko i wyłącznie irytują. W połączeniu z resztą, kompletnie zabijają chęć gry jak się rozpoczynają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż za niespodzianka - nie poprawili optymalizacji! No kto by pomyślał - przecież obiecali a oni nigdy nie kłamią :lol2: . Gry za tanie, ot co ;).

 

To jest Ubi więc żadnego zaskoczenia nie ma. Dobrze, że WD jest pisane najpierw pod PC to może będzie to inaczej wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto instalować TE sterowniki BETA dla Nvidi ? Ja dopiero za godzinkę będę zaczynał grę.

 

@edit

 

Zapowiada się pięknie no i wygląda pięknie, śmigam już po Havanie :)

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że gra na Q9400@3,2 + 8800GTS512 w rozdziałce 1360/768 śmiga na low spokojnie. I nawet na detalach low wygląda całkiem całkiem. nie ma wodotrysków ale grać sie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy udało się komuś spotkać białego wieloryba lub królewski konwój (niebieskie ikonki, wyzwana społecznościowe)? Gra oczywiście oryginalna, z połączeniem internetowym. Z tych zadań społecznościowych tylko skrzynie spotkałem, a wymagane są właśnie jeszcze te dwa wymienione elementy do podzielenia się ze znojomymi, aby ukończyć wyzwanie Abstergo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

mam taki problem , mianowicie nie mam stałych 60 kl/s

Co jakiś czas spadają sobie ni z tego ni z owego na 30 .

Na foto akurat scenka z gry ale podczas grania też tak się dzieje ,dodam ze spadki są odczuwalne.

 

1.

https://lh4.googleusercontent.com/-PMhD_yD88tlc4Fg64BRAhO568AliE0dCCmW3tSihBA=w1358-h849-no

 

 

2.

https://lh3.googleusercontent.com/-ktpI3aSeam8/UqJIUFXNvHI/AAAAAAAAAKA/9mQKvJ1s6Z4/w1358-h849-no/AC4BFSP_2013_12_06_19_56_15_283.jpg

 

pozdr.

 

Aha jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje , te czarne pasy jak na filmie , też tak macie ??

Edytowane przez RAAS13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

mam taki problem , mianowicie nie mam stałych 60 kl/s

Co jakiś czas spadają sobie ni z tego ni z owego na 30 .

Na foto akurat scenka z gry ale podczas grania też tak się dzieje ,dodam ze spadki są odczuwalne.

 

1.

https://lh4.googleusercontent.com/-PMhD_yD88tlc4Fg64BRAhO568AliE0dCCmW3tSihBA=w1358-h849-no

 

 

2.

https://lh3.googleusercontent.com/-ktpI3aSeam8/UqJIUFXNvHI/AAAAAAAAAKA/9mQKvJ1s6Z4/w1358-h849-no/AC4BFSP_2013_12_06_19_56_15_283.jpg

 

pozdr.

 

Aha jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje , te czarne pasy jak na filmie , też tak macie ??

 

Wyłącz v-sync w grze i włącz go jakimś programem zewnętrznym np. RadeonPro. Pisaliśmy o tym parę stron wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż jestem w bodajże na początku drugiej sekwencji. Posiadam Season Pass oraz dodatki z Edycji Specjalnej. Oba kody wprowadziłem, ale niestety, nie ma owych rzeczy na mapie, tj. złotych skrzyń. Może są gdzieś indziej, albo trzeba jakoś aktywować? Oto część mapy:

http://img833.imageshack.us/img833/4641/umps.png

Edytowane przez Ig0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż jestem w bodajże na początku drugiej sekwencji. Posiadam Season Pass oraz dodatki z Edycji Specjalnej. Oba kody wprowadziłem, ale niestety, nie ma owych rzeczy na mapie, tj. złotych skrzyń. Może są gdzieś indziej, albo trzeba jakoś aktywować? Oto część mapy:

http://img833.imageshack.us/img833/4641/umps.png

 

Musisz odkrywać poszczególne lokacje i wtedy zobaczysz na mapie skrzynie. Tak samo jak wszystko inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się to odpalić na DirectX 10 mając kartę z 11? Wydajność na moim lapku mnie poraża posiadam góra 10FPS, i różnice między detalami są niewielkie. Sprzęt A6-3420M @ 3GHz + HD7670M (720/1100), u brata na FX-4100 + HD4850, czyli niewiele lepszym sprzęcie jest 20FPS, czyli płynnie dość, on ma DX10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy instalacji gry / pod jej koniec / wyskoczyło mi coś takiego:

 

http://forum.gram.pl/forum_post_galeria.asp?tid=82456&pid=11

 

będę miał problemy z grą?.

 

U mnie było tak samo. Na razie oprócz czarnego ekranu 3 albo 4 razy problemów nie zaobserwowałem. Być może w multi jakieś problemy będą ale ja w multi nie gram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

mam taki problem , mianowicie nie mam stałych 60 kl/s

Co jakiś czas spadają sobie ni z tego ni z owego na 30 .

Na foto akurat scenka z gry ale podczas grania też tak się dzieje ,dodam ze spadki są odczuwalne.

 

1.

https://lh4.googleus...A=w1358-h849-no

 

 

2.

https://lh3.googleus...9_56_15_283.jpg

 

pozdr.

 

Aha jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje , te czarne pasy jak na filmie , też tak macie ??

 

Pasy czarne są bo pewnie grasz na monitorze 16/10 a nie 16/9

Klatki spadają do 30, bo karta nie wyrabia czasami 60 a masz załączoną synchronizację w opcjach gry.

Wyłącz w grze vsync a załącz zewnętrznym progsem, tak jak wcześniej pisali i będzie OK:)

Klatki będą wtedy w okolicy 40-60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasy czarne są bo pewnie grasz na monitorze 16/10 a nie 16/9

Klatki spadają do 30, bo karta nie wyrabia czasami 60 a masz załączoną synchronizację w opcjach gry.

Wyłącz w grze vsync a załącz zewnętrznym progsem, tak jak wcześniej pisali i będzie OK:)

Klatki będą wtedy w okolicy 40-60

 

Z tymi pasami nic się nie da zrobić ?

Dziwne jest to że te klatki spadają wówczas gdy spada użycie GPU poniżej 50%.

W innych grach np. FC3 użycie karty cały czas było na poziomie 99% na wł v-sync a tu jakieś problemy .

 

Jaki program możecie do tego polecić ?

Edytowane przez RAAS13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz rozdzielczość? Jeśli grasz na monitorze 16/10 to powinieneś mieć 1920x1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1680x1050 monitor 20" 16:10

 

wyłączenie v-sync rzeczywiście pomaga fps poniżej 55 nie spada.

Edytowane przez RAAS13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przed zagraniem w Black Flag muszę zagrać w poprzednie części Assasina by coś zrozumieć z fabuły ?, nigdy nie grałem w assasiny i nie wiem czy warto w ogóle się zabierać za tą cześć, no chyba że nie są jakoś szczególnie ze sobą powiązane. Lubie pirackie klimaty dlatego ta cześć mnie zainteresowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz pirackie klimaty to na pewno gra Ci się spodoba. Nie trzeba grać w poprzednie części, AC3 w pewnym sensie zamykał tamten rozdział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież gramy na full detalach :) Twoim zdaniem maksymalne AA to jest coś co się należy każdemu z kompem za 3k? Równie dobrze możesz w sterach od karty ustawić dla innych gier max AA, anizo itp. Gwarantuję Ci, że Twój komp klęknie przy gierkach o wiele mniej wymagających niż AC4, nawet takich sprzed paru lat ;) Po prostu tylu opcji nie powinno tam być, zaszaleli i tyle...

 

Nie masz racji. Na hsw@4.6 ghz + gtx 770 w ac sa spadki przy jakosci srodowiska na very high do 40 fps przy niskim wykorzystaniu gpu (bez aa), dopiero na high jest grywalnie. Na hsw@4.6 ghz + 290x sa spadki do 45 fps na 'normalnej' jakosci srodowiska, a ustawienie very high daje spadki ponizej 30 fps.

 

W AC4 jest praktycznie to samo, przy najwyzszej jakosci srodowiska niezaleznie od pozostalych ustawien cpu po prostu lezy i wystepuja takie same drastyczne spadki do 40 fps. Na amd nawet przy wysokiej jakosci srodowiska ciagle sa spadki, nawet udalo mi sie zaobserwowac 35-38 fps przy obnizonej jakosci srodowiska i przy niskim wykorzystaniu gpu.

 

Przeciez granie na pc traci sens skoro nie zapewnia on stalych 60 fps, do grania w 30 fps sa przeciez console.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...