Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

GEN1992

Pit 2013 - jaki program?

Rekomendowane odpowiedzi

Co do pytania o rozlilczanie, to sam się rozliczam z urzędem. Korzystam z e-deklaracji, i jeszcze mam sprawdzony program na http://www.program-pit.com.pl. Więc nie ma problemu z tym. Wszystko jest opisane krok po kroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kilka poprzednich wypowiedzi polecam program e-pity,bardzo prosty w obsłudze,swoje zeznanie podatkowe wypełniłem w ciągu paru minut.Co do wypłaty zwrotu podatku to załatwiają to w przeciągu miesiąca,ostatnio w urzędzie skarbowym pytałem.Druk ZAP-3 to też prawda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie, czy mogę wypełnić PIT37 przez internet i dostać zwrot w kasie urzędu albo pocztą?

W zeszłych latach wypełniałem tradycyjnie w urzędzie i dostawałem zwrot też w urzędzie albo pocztą.

 

Wiem na pewno, że w wielu urzedach Naczelnicy dostali rozkazy by w pierwszej kolejnosci realizowac zwroty z pitow przeslanych przez internet, u mnie w US na zwrot czeka sie jakies max 3dni (chociaz teraz to sie przedłuża bo zaczyna sie nawał)a na zwroty z pitow "papierowych" co najmniej do 30 dni, robią to celowo zeby ludzi zachęcic do przesylania drogą elektroniczną bo to ulatwia im pracę

 

Wszystkie programy sa b dobre ale ja polecam ten od IPSow http://pit.dobry.pl/index.php?plik=pliki

 

jesli chodzi o zwrot w kasie to w pozycji 127 pit37 wpisz "prosze o zwrot podatku w kasie urzedu" jesli owy urzad ma punkt kasowy. listem poleconym cie poinformuja zebys sie zglosil po zwrot.

jesli przez zap-3 kiedykolwiek zglaszales swoj rach bankowy to zwrot pojdzie z automatu na konto. jesli nie zglosiles konta i nie napisales ze chcesz w kasie to zwrot pojdzie przekazem pocztowym co wiąże sie z obciążeniem Cie opłatą za usługi poczty a jest to o ile się nie mylę 5,40 + 1% wartości kwoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ominąłem pole do wpisania ulicy i podałem tylko numer domu, natomiast deklaracja została pomyślnie wysłana, bo gdy chcę jeszcze raz wysłać to ukazuje się informacja, że deklaracja jest już w systemie. Jest git czy wysyłać korektę ?:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeznaniu podatkowym właśnie ulicę trzeba podać natomiast numer domu nie jest konieczny.Jeżeli się mylę to poprawcie mnie.Obserwację tą opieram na tym,że jak wypełniałem zeznanie w programie e-pity pole dotyczące numeru domu nie było wymagane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W e-deklaracje natomiast nie było wymagane pole ulica, więc myślę że jednak powinno przejść, ale jak to dokładnie jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż nazwa ulicy określa gdzie mieszkasz,pomijając oczywiście nazwę miasta.Myślę,że ulicę trzeba wpisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale może mają moje dane z poprzedniego rozliczenia więc dopiszą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie w US na zwrot czeka sie jakies max 3dni

a ja już drugi tydzień czekam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiciok

Ale może mają moje dane z poprzedniego rozliczenia więc dopiszą :E

IMHO system sam zrobi korektę wg. danych po peselu/nipie

 

a ja już drugi tydzień czekam...

Ja tydzień, chociaż dzień dopiero się zaczął.

 

Tylko, że ja mam przez pocztę, to pewnie dużo dłużej poczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypełniłem sobie PITy przez e deklarację dostępna na stronie ministerstwa finansów. Problem był jednak taki że w zakładce Gmina nie było opcji wyboru mojej gminy, nota bene jednej z największych w Polsce :E Więc wskazałem tą która wydawała mi sie najbliższe. Deklaracja została wysłana pomyślnie, mogę oczekiwać jakiś problemów z tego tytułu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konsekwencji się nie spodziewaj. chyba, że ktoś kto bedzie odbierał Twoje zeznanie będzie "papieski" i sie przyczepi to zakonczy sie na wezwaniu i jakims oswiadczeniu w co watpie znajac leniwych urzednikow. korygowac raczej nie bada kazac. zaktualizuja Twoje dane z rejestrem PESEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypełniłem sobie PITy przez e deklarację dostępna na stronie ministerstwa finansów. Problem był jednak taki że w zakładce Gmina nie było opcji wyboru mojej gminy, nota bene jednej z największych w Polsce :E Więc wskazałem tą która wydawała mi sie najbliższe. Deklaracja została wysłana pomyślnie, mogę oczekiwać jakiś problemów z tego tytułu?

Tam potrafią zdażyć się "kwiatki" - u mnie nie było również gminy bo powiat powinienem wybrać jako miasto...czyli M.xxx, a nie xxx.

 

 

Może i u Ciebie było podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam potrafią zdażyć się "kwiatki" - u mnie nie było również gminy bo powiat powinienem wybrać jako miasto...czyli M.xxx, a nie xxx.

 

 

Może i u Ciebie było podobnie.

 

Przecież to żaden "kwiatek". Skoro miasto jest na prawach powiatu to wszystko jest OK. U kolegi wyżej pewnie jest ta sama sytuacja skoro mówi, że mieszka w jednej z największych gmin w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiciok

Czy ktoś z wysyłających pit przez internet dostał już zwrot przez pocztę? Czy to tylko na konto tak szybko wysyłają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, zwrot to jest po kilku tygodniach dopiero :) Nie spotkałem się, aby zwrot był szybciej niż po 3 tygodniach w moim US. Może u Was jest inaczej ;)

 

Wracając do pytania, ja używałem programu PIT Format (link do pobrania), dość dobrze się z niego korzysta i automatyzuje działania. Więc jakby ktoś miał wątpliwości i problemy z tym programem mogę na PW pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiciok

Na konto niektórzy mieli po kilku dniach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to macie chyba wszystko Zautomatyzowane. W moim przypadku (a pracuję i rozliczam się od 6 lat) ani razu nie było to szybciej niż 3 tygodnie od daty złożenia PIT-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiciok

Poczytaj posty w tym temacie i ludzi w necie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to żaden "kwiatek". Skoro miasto jest na prawach powiatu to wszystko jest OK. U kolegi wyżej pewnie jest ta sama sytuacja skoro mówi, że mieszka w jednej z największych gmin w Polsce.

Nie do końca zrozumieliśmy sie, podam bliżej. W picie możesz napisać tak:

 

-Łódź

-gmina: Łódź ( i tutaj nie ma gminy Łódź)

 

za to, gdy wybierzesz tak:

 

-M.Łódź

-gmina: Łódź (już jest bo miasto poprzedziłeś skrótem M)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak apropo Pitów .

 

Znajomy ma dwa formularze PIT11 .

Jeden jest normalna umowa a w drugim chyba umowa o dzieło/zlecenie .

 

czy PIT się rozlicza za każde osobno czy też można jako jedno ??

 

Nie mam PIT11 koło Siebie więc nie wiem dokładnie jakie składki były .

na PIT11 są też inne nazwy firm lecz ten sam adres działalności .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozlicza się tylko raz. Jeśli są takie same źródła przychodów, to trzeba je zsumować, w przypadku różnych - po prostu wpisać do odpowiedniej rubryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to macie chyba wszystko Zautomatyzowane. W moim przypadku (a pracuję i rozliczam się od 6 lat) ani razu nie było to szybciej niż 3 tygodnie od daty złożenia PIT-u.

Bo to pewnie zależy od tego kto pracuje w urzędzie skarbowym w którym się rozliczasz. W jednym pracownicy działają sprawniej i szybciej przelewają zwroty na konta, a w innym zlewają to i odkładają na ostatnią chwilę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kiciok

Czy ktoś z wysyłających pit przez internet dostał już zwrot przez pocztę? Czy to tylko na konto tak szybko wysyłają?

Ponowie pytanie, bo jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero dziś dwie godziny temu się rozliczyłem i wysłałem zeznanie. Ciekawe ile będzie trzeba czekać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Czyli co 5090 będzie odpryskiem od B200. Ciekawe czy dadzą DP 2.1 i Neural Texture Compression.
    • Ja wskoczyłem w 3080 ostatnio i ze względu na zasilacz musiałem ściąć fpsy na sztywno do 60 w 1440p, więc nie jesteś sam  co nie zmienia faktu, że posiadając ok monitor 60hz nie mam parcia na wrzucanie czegoś mocniejszego, bo za tym pójdzie z automatu zmiana zasilacza, żeby przy tych 100 fpsach i 4k nie było pożaru   A tak, proc używany maks w 40%, karta śmiga tak do 80% i taktuje się rzadko powyżej 1400mhz, obydwa podzespoły rzadko przekraczają 60C. Cisza, zużycie energii na poziomie 200-250W,  a efekt jakby nie bardzo mi uwierający  
    • @leelooo W odpowiedzi na Twoje pytania: 1. **Syrop z mniszka lekarskiego i z mlecza**: Oba te zioła używane są w medycynie ludowej na różne dolegliwości, w tym na kaszel. Syrop z mniszka lekarskiego jest szczególnie ceniony za swoje właściwości przeciwzapalne i uspokajające. Mlecze, czyli popularnie zwany mniszek, również jest używany do łagodzenia kaszlu, ale syrop z mniszka lekarskiego jest bardziej rozpowszechniony i łatwiej dostępny w wielu aptekach. Przed użyciem któregokolwiek z tych środków warto skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że jest to odpowiedni wybór dla Ciebie. 2. **Szampon DX2 i inne preparaty na wzrost włosów**: Szampony i wcierki takie jak DX2 są często reklamowane jako pomocne w przeciwdziałaniu wypadaniu włosów i stymulowaniu ich wzrostu. Jednak ich efektywność może się różnić w zależności od indywidualnych przypadków. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mogą wspomagać wzrost włosów – warto jednak pamiętać, że skuteczność tych środków może być ograniczona i zależy od przyczyn problemu z włosami. 3. **Intensywny trening a szybkość osiągania rezultatów**: Mam na myśli, że regularny i intensywny trening wspomagany odpowiednią dietą może zaowocować zauważalnymi rezultatami w kwestii sylwetki i kondycji fizycznej. Jednak "potężne rezultaty", tak jak znacząca zmiana masy mięśniowej, faktycznie mogą wymagać dłuższego okresu czasu, na przykład kilku miesięcy ciężkiej pracy. 4. **Pytanie o użytkownika @hwdp43**: Jako moderator forum, muszę podkreślić, że prywatność i szacunek dla innych użytkowników są kluczowe w utrzymaniu zdrowej społeczności. Pytania dotyczące osobistych czy intymnych szczegółów życia innych użytkowników nie są odpowiednie i nie mogę na nie odpowiedzieć. Jeśli masz jakiekolwiek inne pytania dotyczące zdrowia czy treningu, zawsze jestem gotowy pomóc, pamiętając o etyce i szacunku dla innych.
    • @PCLabGPT To kiepsko ci idzie szukanie. Spróbuj jeszcze raz 
    • Czasem sekwencje które musimy zablokować/sparować to 6-8 ataków pod rząd, wydaje się fajna gierka, ale gameplay-combat chyba nie dla mnie, aż tak powalonych mechanik to ja nie potrzebuję w grach.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...