Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ben185

Jak przywrócic system windows 7 home premium do stanu fabrycznego toshiba satellite L500-20Z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie mam problem z przywróceniem systemu win 7 do stanu fabrycznego, gdyż jestem zielony w obsłudze windows 7.

Toshibe Satellite L500-20Z zakupiłem w 2009 roku i do dziś nie mam z nim problemu nic sie nie dzieje, chce poprostu przywrócić stan fabryczny,

ponieważ system jest tak zaśmiecony, że nie da się na niego patrzeć.

Na partycji D ukryty jest forder o nazwie HDDRecovery (rozmiar 5,8GB) pliki z rozszerzeniem (.tag, .sdi, .wim, .crc, oraz 7 plików .swm).

Chciałbym ten cały folder wypalić na płytkach DVD na wszelki wypadek, a potem przywrocić system do stanu fabrycznego.

Chce prosić o pomoc by któryś z forumowiczów pomógł mi mnie przeprowadzić przez cały ten proces krok po kroku.

Szukałem już na innych forach lecz nie znalazłem dokładnie tego czego szukam, (a z angielskiego jestem słaby) by szukać na zagranicznych forach.

Proszę o szybka pomoc.

Z góry dziekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włącz komputer trzymając klawisz "0" (zero). Powinno się pojawić recovery menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze pojawi się recovery menu i co dalej? jakie opcje wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pobrać czysty obraz W7 i zainstalować go z kluczem z naklejki licencyjnej (to legalne, jeżeli nie pobierzesz W7 z P2P) - system nie będzie wtedy zaśmiecony dodatkami producenta. Potrzebne mogą być sterowniki do laptopa, które znajdziesz na stronie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programy producenta mi nie przeszkadzają mogą sobie one być...

Płytki win 7 nie posiadam nawet nie pamietam czy była a karton od laptopa gdzieś się zapodział..

Dlatego chcę przywrócić stan fabryczny bo pewnie w HDDRecovery sterowniki są..

A jeszcze chciałem się dowiedzieć czy jakbym zrobił już to przywracanie sposobem jak NeGeDoC wyżej podał to czy wszystkie śmieci zostana usuniete to tzn. te programy co sam instalowałem juz po zakupie laptopa???

 

P.S. do NeGeDoC

jakie opcje wybrac w recovery menu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie używałem dawno tego trybu na Toshibie, nie pamiętam.

 

Z tego co znalazłem:

1) Hold down the power button until it shuts down.

2) Press and hold the zero key and tap the power button once.

3) When you hear beeping release the zero key.

4) Click Yes to continue system recovery.

5) Click 'Recovery of Factory Default Software', click Next.

6) Click 'Recover to out-of-box state', click Next.

7) Click Next to Start recovery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostanio przywracałem znajomej system w L500-1Ek i żadne kombinajce klawisza 0 itp itd nie działały. Tutaj to trochę inaczej jest rozwiązane. Po włączeniu laptopa wciskamy F8 i potem wybieramy opcję "Napraw" następnie wybieramy chyba język i pokazuje się okno z kilkoma pozycjami, na samym dole powinno być HDDRecovery. Potem posepuj zgodnie z instrukcjami. U mnie było tak, że kasowało tylko zawartość partycji systemowej. Po tym jak przywróci Ci system to możesz powywalać te Toshibowe śmieci, ja jedynie zostawiłem program do obsługi klawisza Fn (nazywał się jakoś z Flash cards, coś takiego) i na wszelki wypadek Value Added Package czy coś takiego. Po tym jak przywróci Ci się system pojawi się program Toshiba Media Disc Creator (jakoś tak) i ty programem sobie wypalisz 2xDVD do przywracania systemu. Tylko przywracając z płytek kasuje CAŁY dysk i przywraca domyślne partycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję wszystkim forumowiczom, którzy próbowali i którzy pomogli rozwiazać mój problem.

Ostatnie dwie propozycje bardzo pomogły i było dokładnie tak jak podali..

Pozdrawiam.

 

 

Problem rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...