Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hibiki

Laptop dla seniora ~2000 pln

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sporo wątpliwości jaki laptop będzie najlepszy dla seniora ( 60+ ). Laptop ten będzie użytkowany wyłącznie w domu, więc waga czy czas pracy baterii nie mają żadnego znaczenia. Zastanawiałem się nad dużym ekranem ( 17,3" ) tak by przy czytaniu obraz i czcionki mogły być spore i wyraźne. Druga rzecz jaka mnie meczy to to czy warto do takiego lapka dać dysk SSD. No i czy w tej cenie laptopy oferują miejsce na dodatkowy dysk, nie chciałbym rezygnować ze zwykłego tależowca, ani też z nagrywarki wewnętrznej DVD. No i pytanie czy dla takiej osoby w ogóle warto montować SSD, ja mam w swoim stacjonarnym i uważam że jest to najlepsza inwestycja jaka od lat zrobiłem, ale pytanie czy dla kogoś malo obeznanego będzie to odczuwalna zaleta. Wstępnie myślałem nad czymś na i3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop=mobilność.

Więc jaki jest sens laptopa, który stoi ciągle w jednym miejscu? Lepiej byłoby złożyć jakąś stacjonarkę z i3 / i5 do tego SSD i monitor FHD 22"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebuje głupich porad że stacjonarka jest lepsza i tańsza, to ma być laptop i kropka. Stacjonarki nie da się przenieść łatwo do drugiego pokoju jeżeli jest taka potrzeba i też wymaga wydzielonego miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porada nie była głupia w kontekscie tego co napisałeś w pierwszym poście. Zasadniczo każdy laptop będzie dobry, jedyne co można sugerować to właśnie większy ekran i może klawiaturę typu chiclet bo wygodniej się pisze. Poleciłbym Ci jakieś tańsze lenovo ale na razie borykam się z reklamowaniem jednego i wolę się wstrzymać zanim sprawa się nie rozwiąże,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem takiecoś byłoby idealne

Lenovo g780 z prockiemb 960

 

Propozycja Naelektruzowanego jest bezsensowna bo płaci się w niej dużo kasy za karte grafiki dedykowana ktora nie bedzie uzywana w ogole.

 

Ten sam lapek z b960 i dedykiem gt635 kosztuje 1999zł.

 

Niestety wersje z i3 są sprzedawane jedynie z dedykiem i kosztują 2300zł-2400 z systemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...