Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jender

Laptop do gier i AutoCAD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Potrzebuje pomocy w wyborze laptopa. Będę go głównie wykorzystywał do gier, AutoCADa, ogladania filmów i przeglądania internetu. Wielkosc matrycy to 15,6 cala bo bardzo często będę podłączał lapka pod tv (gry i filmy). Zależy mi przede wszystkim na wydajności. A co do ceny to oczywiście czym mniej tym lepiej a maks to jak napisałem w opisie tematu 2,5 tys zł. Bardzo dobrze było by żeby lapek był bez systemu.

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer + za jakiś czas 4GB ramu.

jeśli już to tylko z i7 i 730m (w tej wersji i7 ma 35W) - w wersji i7 z 64x niewydala (to 45W) w tym modelu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że kolega jest amatorem to ten zestaw z i7 będzie się bardzo nudził, ale podałem maksymalną opcję. Gorąco nie będzie.:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Acer to jedyna opcja do 2,5k pod gry/cada? Solidną i wydajną mam na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chesz kupować acera v3 z i7 to tylko w wersji o tdp = 35W

3612 albo 3632. w normalnej lapek bedzie sie mocno grzal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie Acera, po prostu najlepsze w tej cenie urządzenie na rynku. Nie tylko wydaje sprzętowo, ale i dobre pod względem wykonania/chłodzenia/ergonomii itd. Ogólnie takie optymalne, a nie żeby była np. super mocna grafika, ale plastiki jak z zabawki chińskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi! a moglibyście jeszcze podrzucić jakiegoś linka? :-) przeglądałem jeszcze inne tematy i zacząłem się zastanawiać nad 645m albo 640m.. wydaje mi się też że ten i7 będzie za mocny (=Drogi)? Cada wykorzystuję na studiach ale do rysowania głównego mam pc. Na lapku będę raczej coś ew. poprawiał na uczelni. z grzaniem aż takiego problemu nie powinno być bo mam podkładkę chłodzącą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym budżetem zapomnij, że dostaniesz to i to. Albo kupisz coś bardzo dobrze wykonanego i wysokiej kulturze pracy ale dosyćwolnego. Albo szybkiego z średnią jakością wykonania albo kiepską kulturąpracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli studiujesz - domyślam się Budownictwo, to i3-3110M nie ma zadyszki :D

 

Ciekawy rozwiązaniem jest :

Z580

lub

Z500 - słabsza bateria,lepsza karta graficzna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym budżetem zapomnij, że dostaniesz to i to. Albo kupisz coś bardzo dobrze wykonanego i wysokiej kulturze pracy ale dosyćwolnego. Albo szybkiego z średnią jakością wykonania albo kiepską kulturąpracy.

 

Dlatego trzeba iść na jakiś kompromis, aby było wykonanie dosyć dobrze i było wydajne w jak największym stopniu. Nie musi to być demon cichej pracy, nie musi trzymać 4-5h na baterii, tutaj wolę postawić na wydajność i wykonanie. Ale nie wymagam też gier z 2012 na full detalach w natywnej rozdzielczości. Lapek nie dla mnie, ciężej się dla kogoś wybiera w sumie.

 

@seba65310

 

ten Z500 wygląda ciekawie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seba65310 Twoje propozycje ciekawe ale niestety poza budżetem :kwasny:

Poszukałem z trochę gorszym CPU ale z 645M :

MSI 1

Lenovo

MSI 2

Tylko z tym ostatnim nie wiem jak z dostępnością i do tego ma Win 8, do którego nie jestem przekonany.

 

Patrzyłem też na testy 730m i wypada jednak gorzej od 645m więc będę szukał wiadomo czego ;)

Z tych 3 które wymieniłem, który Waszym zdaniem lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie ma testow z gt730

na sasiednim forum jeden z userow wrzucal wyniki z benchmarkow i sa 10% wyzsze niz z gt645..

taktowania tez ma wyzsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na ranking kart graficznych z tej strony

Strona wydawała mi się "poważna" więc tak też traktowałem jej wyniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak cos czytasz to analizuj uwznie

wyniki z gt730 sa wzieta z niemieckiej recenzji v3 z i5 i gt730 gdzie 730 m na rdzeniu taktowanie 725 mhz czuli 15 mhz wiecej niz gt640

w polskiej dystrybucji karta ma taktowania az 895 mhz na rdzeniu, przynajmniej wg 2 osob ktore na tym sasiednim forum kupily tego laptopa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 730m - nie ma narazie żadnych sensownych sterów - nVidia dopiero wprowadza serie 7xx mobile (praktycznie tylko acer się odważył), więc wyniki mogą być trochę słabsze niż sugeruje to wzrost zegarów w stosunku do odpowiedników z serii 640/645M (dlatego też można spotkać słabe testy tej karty) - wszystko się wyrówna gdy cała seria zacznie być wspierana na równi z 6xx/5xx/4xx.

 

co do wersji acera v3 z i7 (45W) - ten model nietylko ma problem z grzaniem - jest znacznie gorszy z "brakiem zasilania". Po prostu cała konstrukcja pobiera za dużo prądu w stosunku do zastosowanego zasilania - powoduje to ogromne problemy wydajnościowe. Dlatego jeśli już to tylko i wyłącznie z i7 o tdp 35W

 

 

w polskiej dystrybucji karta ma taktowania az 895 mhz na rdzeniu, przynajmniej wg 2 osob ktore na tym sasiednim forum kupily tego laptopa

:thumbup: sprawdzałem w alanie wake - przez 2h non stop grania grafa miała 895Mhz z dropami o 50% w momentach gdzie leciały filmiki (skoro nie miała co robić :E )

 

Ogólnie karta ma 810Mhz na rdzeniu z turbo do 895, ale sprawdzałem w kilku grach i zawsze miała maksymalną częstotliwość (choć oczywiście zależy wszystko od gry).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz znowu mam mętlik w głowie:) z 730m nie mogę znaleźć nic innego jak acer v3-571G z i5-3230M (żeby był dostępny od ręki). Nic do Acera nie mam ale nie wiem jak z zasilaniem w tym modelu tzn czy wyrabia? Nigdzie też nie mogę znaleźć specyfikacji tej karty a na stronie nvidi są tylko ogólnikowe frazesy a karta jest porównywana do gt 630m. Z kolei cenowo to to samo co gt 640m a idąc tym tropem może być trochę wolniejsza od gt 645m...

 

@sonio masz dostęp do acera z gt 730m? jeśli tak to mógłbyś może wrzucić wyniki fps z kilku gier?

I jeszcze jedno, jak rozpoznać tpd prock?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz znowu mam mętlik w głowie:) z 730m nie mogę znaleźć nic innego jak acer v3-571G z i5-3230M (żeby był dostępny od ręki). Nic do Acera nie mam ale nie wiem jak z zasilaniem w tym modelu tzn czy wyrabia? Nigdzie też nie mogę znaleźć specyfikacji tej karty a na stronie nvidi są tylko ogólnikowe frazesy a karta jest porównywana do gt 630m. Z kolei cenowo to to samo co gt 640m a idąc tym tropem może być trochę wolniejsza od gt 645m...

 

730M to jest prawdopodobnie przebrandowana GT645M. Z wydajnością na razie jest różnie, bo NVIDIA jeszcze nie wydała sterowników dedykowanych serii 700.

 

I jeszcze jedno, jak rozpoznać tpd prock?

 

TDP procesorów Intel znajdziesz tutaj: ark.intel.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sonio masz dostęp do acera z gt 730m? jeśli tak to mógłbyś może wrzucić wyniki fps z kilku gier?

730m to jeszcze bardziej podkręcony 645 - więc w grach na 100% w normalnych sterach będzie szybciej.

 

Co do i7 - to tu masz wszystkie modele http://www.x-kom.pl/szukaj/v3-571g

Zauważ że z kartą 730m wsadzono i7 o niższym TDP niż z innymi kartami - i o tym mówie właśnie.

 

Ja mam wersję z i5 + 730m kupiona tydzień temu i narazie tylko grałem w alana wake 1366x768 na full ustawieniach. Zbytnio nie mam w czym sprawdzać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 na pewno nie będę brał bo przekraczają budżet :) Zostanę przy i5 lub i3 i to zależy od stosunku cena/wydajność.

Także podsumowując dwie rzeczy:

 

1) doradźcie któryś z tych dwóch:

1. Acer :: V3-571G i5-3230M/4GB/750/DVD-RW GT730M

2. MSI :: CX61 0NF i5-3210M/4GB/500/DVD-RW GT645

Acer jest trochę tańszy i ma gt 730m (więc teoretycznie lepiej w przyszłości :hmm: ) ale nie wiem czy nie jest jednak gorzej wykonany od MSI?

 

I jeszcze na końcu,

2) jak duża byłaby różnica pomiędzy którymś z powyższych w stosunku do Lenovo Y580 z i3-3110M? Warta dopłaty 330 zł jeśli jakimś cudem udałoby mi się wysupłać kasę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSi i acer maja ta same karte grafiki

ta z acera ma fabrycznie podbite taktowanie o 200 mhz wiec spory plus

Jakosc wykonania jest w obu zblizona

Msi jest znacznie glosniejszy ( nie tylko wiatrak od chlodzenia ale i cdrom chodzi jak smiglowiec), acer jest troszke cieplejszy

tyle roznic

 

Lenovo da ci 25% wydajnosci więcej

Poza tym da ci tez znaczacy skok w jakosci wykonania, temperaturach etc. Do tego zlacze msata i 50% mocniejsza bateria. Aluminiowa obudowa ialuminiowa rama matrycy ( wieksza trwalosc lapka)

 

Lenovo y580 z i3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli komus zalezy na jakis testach uzytkownika 730M to acer bedzie u mnie jutro w konfiguracji z i5 i 4GB ramu( mialem brac z i3, ale w xkomie ich na razie nie maja, z i5 2349 zl) Moze pokusze sie o recenzje, jesli nie bede miec czasu to ponagrywam w ciagu najblizszych kilku dni video z kilku nowszych i starszych gier i wrzuce na youtube. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie liczę na Ciebie. Zawsze lepiej miec jakąś realną opinię niż kupować w ciemno lub na postawie suchych danych jeśli wg są:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam juz lapka i powoli wszystko instaluje, z gier na razie instaluje gta4 i skyrima, przez noc powinienem dociagnac ze steama la noire. Takze postaram sie cos nagrac i podeslac link ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz tyle czasu to chociaż wrzuć wyniki z frapsa to będzie jakiś pogląd. Chociaż jak znajdziesz czas na filmik to będzie super ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...